Χειρότερες / πιο απογοητευτικές διασκευές

Metallica- Brothers in Arms

Μακριά απ’ τους θεούς ρε!!

Stefanie Heinzmann - The Unforgiven

http://www.youtube.com/watch?v=TeLK1iZdy1w&feature=related

EINAI ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ!!!

ακουσα το how soon is now(morissey) απο 2 ρωσιδες(δεν θυμαμαι ονομα)
αθλιο…#-o#-o

Τι είναι αυτά ρε?Πώς τολμάτε να ακουμπάτε αυτό το έπος?

όταν μιλάμε για ρωσίδες, τα υπόλοιπα είναι περιττά…8)

μάλλον λες τις TaTu. Όντως άθλια διασκευή.

το holocaust των savatage απτους Six feet under…

—>οποιοδήποτε ξένο κομμάτι των τελευταίων 5-7 χρόνων και αν έχει τραγουδηθεί από Έλληνες με ελληνικό στίχο… πχ πρωτοψάλτη, χατζηγιάννη κλπ κλπ κλπ κλπ

Bring me the Horizon - Eyeless
Ελεοςςςς

:ban::please:

Απο μενα κακη διασκευη ειναι το In nomine Satanas απο τους αγαπητους Λοστ.

Πολυ αρπακολα διασκευη,κριμα.:frowning:

metallica-astronomy…βιασμος κανονικος…

:ban:

Ban δε λες τιποτα…

αν είναι κάτι που παραδέχομαι στους μετάπλυτα, αυτό είναι οι γαμάτες διασκευές τους.

Ειδικά το die die my darling, από τότε που το διασκεύασαν, δεν μπορώ πια να τ’ακούσω από μίσφιτς (κ είναι το 2ο αγαπημένο μου συγκρότημα οι μισφιτς ε!).

Το αστρόνομυ κλείνει σπίτια!

Πλααααακα κανεις???το die die ειναι οντως,γαματο,αλλα το astronomy,το βιαζουν κανονικα…

έλα, τι;

Ένας λόγος που λατρεύω τους Metallica είναι και οι εκπληκτικές διασκευές τους, με όλη την ένοια της λέξης.
Δεν είναι επανεκτελέσεις όπως κάνουν κάτι γκρουπάκια σαν τους Machine Head (εεεεεέλα να βλέπω επιθέσεις:D:p), αλλά ΔΙΑΣΚΕΥΕΣ.
Ακόμη και στο αγαπημένο μου κομμάτι από Sabbath (A National Acrobat, στην μέση του Sabbra Cadambra) το δέχτηκα.:slight_smile:
Ειδικά τα Turn the Page, Astronomy,…ο ΟΡΙΣΜΟΣ της διασκευής.
Και στο Veteran of Psychic Wars πρόσφατα σε ακουστικό live των B.O.C.
Θα δινα τα πάντα να μουν σε κείνη την συναυλία στην Νέα Υόρκη που παίξανε μόνο διασκευές.
Τι θεοί ρε γαμώτο…
“tonight we pay a tribute to all of helped us being here tonight”, “twelve minutes of Satan, my God” (μετά το τέλος του “Mercyful Fate”.

Megadeth - Paranoid
Amon Amarth - Sabbath Bloody Sabbath
Και μια από το tribute στους Iron Maiden, μια μπάντα που σκοτωσε το Run to The Hills.
Ισως το πιο απλό τραγούδι των Maiden, αλλά νομίζω κανείς δεν θα το “καταλάβει” ποτέ.

Mε το που είδα το τόπικ μου ήρθε κατευθείαν αυτό στο μυαλό.

Ωρα ειναι να μας πεις το ιδιο και για τo Whiskey in the Jar.:stuck_out_tongue:

Θα το πω εγω αλλα δε θα το πω για το Astronomy(αν και στα σιγουρα δεν ειναι και απο τις καλυτερες διασκευες τους).

Edit: και ενοψει της καλοκαιρινης τους εμφανισεως

http://www.youtube.com/watch?v=3hhP9ZGHTEQ&feature=related

Και :lock: με συνοπτικες διαδικασιες.