Μακλιτζάξον

Μια που βλέπω το αφιέρωμα στο Mtv που έχει καλεσμένους κυρίως μαύρους, να θυμήσουμε τι σημαίνει και για την κοινότητα των μαύρων ο Μαικλ. Οκ, έκανε επεμβάσεις κλπ, γεννήθηκε μαύρος όμως και ήταν μαύρος στην ουσία. Που ως πρότυπο του παιδί που ήταν είχε τον James Brown…

Επίσης. Όλοι ξέρουμε τα Beat It, Thriller, Black Or White, Smooth Criminal κλπ, αλλά πόσοι ξέρετε αυτόν τον ΥΜΝΟ? :

Torture http://www.youtube.com/watch?v=2jiBhKRaZsw (στο βίντεο δεν εμφανίζεται ο Μαικλ, αλλά η φωνή του ξεχωρίζει)

Επίσης: Η εμφάνιση (στη φωνή) του Jackson στους Simpsons, όπου και τραγουδάει χρόνια πολλά στη Λίζα… Εδώ είναι το τραγούδι…

Κρίμα ρε γμτ! :frowning:
R.I.P , King of pop …


(with Freddie)

(α, και post #142, ellanor τα είπες όλα)

Το χειροτερο απο εδω κ περα ειναι οτι θα ξεσκιστουν να βγαζουν best οf,επανεκδοσεις κ γενικα θα πεσει τρελη εκμεταλλευση στο ονομα του τζακσον και καποιοι θα τα οικονομισουν τρελα. Οτι γινεται τοσα χρονια κ με τον cοbain.

Eιδικα οταν βγει ακυκλοφορητο υλικο απο τον τελευταιο δισκο που ακουγοταν οτι θα βγαλει, θα γινει πανικος…
ο 2Pac ακομα βγαζει δισκους και πουλαει τρελα, φανταστειτε τι θα γινει με τον Michael Jackson!!!

Οι Beatles μονο live δεν εχουν δωσει ακομα

μόλις είδα αφιερωματάκι στο Mtv

είχα ξεχάσει πόσο τέλειο τραγούδι/κλιπ είναι το Earthsong

Kαι να’ταν μονο αυτο…

Τι να πει κανεις ρε γι’αυτον τον ανθρωπο? Οι λεξεις δεν φτανουν. Ειναι υπερ του δεοντος απιστευτος σε οτι εχει να κανει με μουσικη & χορο. Ανατριχιλα με πιανει οταν ακουω man in the mirror, earthsong, billie jean , heal the world…
Τον εχω συνδεσει και με παιδικες αναμνησεις οταν βλεπαμε μαικλ τζακσον στην τηλεοραση και μας επιανε πανικος… μαυτα μεγαλωσαμε…
Ρε ακομα δεν το εχω χωνεψει οτι δεν ζει… ισως επειδη με τη μουσικη του δεν θα πεθανει ΠΟΤΕ.
R.I.P.

Τελικα ειναι φοβερο ολοι τα ζησαμε αυτα, αγαπησαμε τη μουσικη του μαγευτηκαμε απο τις απιστευτες χορευτικες του φιγουρες, τα μοναδικα βιντεοκλιπ του, μειναμε αφωνοι με την μαγεια που εβγαζε στη σκηνη και προσπαθουσαμε να τον μιμηθουμε.Θυμαμαι ακομα με τους συμμαθητες μου στο δημοτικο να ακουμε τα τραγουδια του και να χορευουμε σαν εκεινον κανοντας ολες τις κινησεις που εκανε (προσπαθουσαμε σκληρα), και καναμε απειρες συζητησεις γυρω απο το φαινομενο ΜICHAEL JACKSON.
Για οσους τον αγαπησαν πραγματικα ειναι ενα κομματι της ζωης τους και παντα θα τον εχουν μεσα στην καρδια τους,γιατι δεν εχασαν απλα εναν καλλιτεχνη αλλα ενα ΦΙΛΟ που τους συντροφευε,τους εδινε κουραγιο και δυναμη στις δυσκολες στιγμες και λυπες της ζωης.Γι’αυτο παντοτε θα ειναι ΕΚΕΙ.
R.I.P

Μα την αλήθεια, ένιωσα σχεδόν όπως ένα μικρό παιδί που πάνε και του λένε πως πέθανε ο Αη Βασίλης.

24 ώρες μετά, και ακόμα μου κάθεται βαρύ. Ίσως είχαν νιώσει έτσι οι θαυμαστές του Έλβις όταν έμαθαν για τον δικό του θάνατο, τότε, πριν γεννηθούμε…

Το κραταω αυτο +1. Επιπλεον σιγουρα η μερα μου δεν ειναι ευδιαθετη σημερα, μολις τωρα το συνηδειτοποιησα…
Btw ακουω το speechless (απο invincible) και εχω ανατριαχιασει… τρωει repeat το κομματι εδω και 40 λεπτα

Ξεκινησαμε χθες μια προσπαθεια με καποια παιδια απο το facebook για να διοργανωσουμε αμεσα ενα “event” σε ανοιχτο η κλειστο χωρο. Σημερα θα συζητησουμε περισσοτερο για αυτο αλλα οποιος ενδιαφερεται να βοηθησει παρακαλω να μου στειλει pm. Δεν ειμαστε ατομα που τον ανακαλυψαν η τον θυμηθηκαν με το θανατο του αλλα παιδια που μεγαλωσαν με τη μουσικη του και τον ειχαν ως ειδωλο.

Οποιοδήποτε σχετικό “event” μετά το θανατό του πνίγεται στην προσπάθεια αποκόμισης οφελών.

De tha exei eisodo filarako. Kofte tis malakies pleon.

Malista.To “event” h oti ginei de tha exei KAMOIA eisodo h xreosi. Eleos me tin kaustikotita k tin kaxipopsia.

Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος για τον οποιο σβηνεται για 2η φορα το ποστ μου στο οποιο ξεκαθαρίζω πως αν οργανωθεί κατι ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ καμοία είσοδο ή χρέωση?

  1. Τα greeklish απαγορεύονται. Όσοι χρήστες για κάποιο λόγο δεν μπορούν να γράφουν με ελληνικούς χαρακτήρες, ας επικοινωνήσουν με τους moderators. Συνεχής χρήση greeklish χωρίς επαρκή δικαιολογία και ενημέρωση μας οδηγεί σε διαγραφή των μηνυμάτων.

:):):slight_smile:

Τα δικαιωματα που ειχε ο M. Jackson για τα τραγουδια των Beatles υπηρχε καποια συμφωνια μ φενεται π ελεγε πως αν πεθανει ο mj θα πηγαιναν στα χερια του MacCartney παλι?

το Top-10 του play.com

  1. Michael Jackson - Bad (Special Edition)
  2. Michael Jackson - Number Ones
  3. Michael Jackson - Dangerous (Special Edition)
  4. Michael Jackson - Off The Wall (Special Edition) (Remastered)
  5. Michael Jackson - Thriller: 25th Anniversary (Zombie Cover) (CD & DVD)
  6. Michael Jackson - Thriller
  7. Take That - The Circus
  8. Michael Jackson & Jackson 5 - Best Of Michael Jackson & Jackson 5
  9. Michael Jackson - The Essential (2CD)
  10. Michael Jackson - Thriller: 25th Anniversary (CD & DVD)