Μου Κόλλησε Στο Μυαλό

Πόσες φορές έχετε ξυπνήσει από ένα ριφ που δεν λέει να φυγει από το κεφάλι σας??? Τρώτε και το σκέφτεστε, μιλάτε με άλλους και σφυράτε μόνοι σας το ριφ ή τη μελωδία, γράφετε και το μυαλό σας είναι αλλού. Δεν υπάρχει εξήγηση απλά κολλάει…
Σήμερα μου χει κολλήσει απίστευτα το “in Fiction” των Isis. Απλά περιμένω να πάω σπίτι να το ακούσω να ηρεμήσω…

Εμένα μου συμβαίνει σχεδόν μόνιμα με το Riff του “Fun Palace” των Annihilator ενώ οι Annihilator δεν είναι καν στα αγαπημένα μου συγκροτήματα και ως εκ τούτου και το “Fun Palace” το θεωρώ απλά ένα γαμάτο τραγούδι, ούτε εγώ μπορώ να το εξηγήσω αυτό.

Μια φορά μου ειχε κολλησει στο μυαλό το where is my mind των Pixies…Οπότε οταν γυρισα σπίτι απο την δουλειά το ακουσε ολη η γειτονιά…:lol:

Τελευταία πολύ συχνά τα Cyanide(τι από ποιον?) και το τελευταίο riff του Reincarnation Of Benjamin
Breeg, εκεί που τελειώνει (τι από ποιον?).

Αλλά το δυσάρεστο είναι όταν το παθαίνω με ελληνικά σκυλοτράγουδα, κολλάει στο μυαλό το ρεφραίν κυρίως και άντε να βγει μετά.:lol::lol::lol::lol:
Π.χ. τις προάλλες μου είχε κολλήσει το θρυλικό “Καταζητείται” από την Νατάσσα Θεοδωρίδου, κάναμε χαβαλέ με έναν φίλο και έτσι κόλλησε.:lol3:

Κι εγω εχω ενα standar-ακι που συνηθως μου κολλαει. Ειναι το Εmerald απο Τhin Lizzy, ειδικα το ριφ στο κοψιμο πριν τα σολο. Μιλαμε το χω σφυριξει απειρες φορες στο ακυρο! Σημερα μου χε κολλησει παντως το θεμα του Ροζ Πανθηρα του Μανσινι.:trumpet:

Κι εγώ το παθαίνω. Να φανταστείς ότι τώρα μου κόλλησε και μόνο που διαβασα το ποστ σου. Σοβαρά :lol:

χαχχαχαχαχα αυτά είναι. Κολληματικά ποστ. Επίσης τις τελευταίες μέρες μου χει κολλήσει το Hangar 18 των Megadeth

Ω ρε κι αυτό μου έχει κολλήσει επειδή το άκουσα πριν 10 λεπτά. Τι μυστήρια πράματα είν τούτα που γίνονται:!:

Το παθαίνω πολύ συχνά! Πρόσφατα που έβλεπα κάτι (δε θυμάμαι καν τι ήταν) μου κόλλησε το παιδιά σηκωθείτε #-o

Φυσικά υπάρχουν και οι δραματικές προεκτάσεις. Πριν χρόνια μου χε κολλήσει το σκυλορεφραίν του Πανταζή
" βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου…". Ω θεοί , πέρασα δύσκολες στιγμές…

Ε σιγα…και εγώ καποτε σιγοτραγουδουσα το Καταιγίδα του Αντύπα…:lol:

Όλοι μας έχουμε τις “σκοτεινές” στιγμές μας.:stuck_out_tongue:

Αν το τραγουδουσες δυνατά κιόλας, θα πέρασαν και οι γυρω σου δυσκολες στιγμές:p

επιδημία 8O

on topic:
μου’χει κολλησει το Beat Yourself Blind των Skids.

Πιο προσφατο παραδειγμα μαλλον αποτελει το Say Sister των US Christmas. 6:16 και μετα χαοc.

Γαματο thread!

Απειρες φορες μου εχει συμβει να μου κολλησει ενα κομματι αλλα κυριως συμβαινει με riff(s). Τις τελευταιες μερες δε μπορω να βγαλω απ το μυαλο μου το riff του Rocket Queen των GNR και το ρυθμο του μπασου απ το Keep The Faith των Bon Jovi…

πωπω δυο βδομαδες τωρα μουχει κολλησει το ιντρο του κοβερ του Μπητιτ απο τους Φολαμποης

Εμάνα μου είχε κολλήσει το “Μ’αρέσει το sex”…

Εμένα μου’χει κολλήσει το ρεφραιν του Cripple God των Burst, και η εισαγωγική spacey μελωδία του the future sound of music των Ulver, καθώς και το [SIZE=“1”]Παίζεις με τη Φλόγα του Κουρκούλη…[/SIZE]:-s :stuck_out_tongue:

Τhe Almighty-Addiction(ξεχασμενη αλλα γαματη μπαντα της βρετανικης σκηνης των 90’s)

Βαλπουργια Νυχτα - Πολιτικοι κρατουμενοι και το “βαμμενο πανι”
και Ομιχλη - 80 χρονια :stuck_out_tongue: