Συναυλίες, διοργανωτές, λεφτά και τέτοια

Δεν μίλησα προσωπικά ρε elric.Επικεντρώσου στο επιχείρημα.

Υπάρχει και η άλλη επιλογή…

Να θεωρώ πρόβλημα και τους μεν,και τους δε.

οκ δεκτό.
όσο αφορά το επιχείρημα εγώ λέω απλά οτί είναι δικαίωμα του άλλου να ρισκάρει και να περιμένει την ελεημοσύνη του οποιουδήποτε σεκιουριτά για να μπει μέσα.
πχ guardian που μπήκε ενας φίλος τσαμπέ δεν αισθάνθηκα μλκς. το παιδί δεν είχε να τα σκάσει και του έκατσε και μπήκε τσαμπέ. κολόφαρδος. δεν θεωρώ τον εαυτό μου μαλάκα ούτε εκείνον μάγκα.

TO BE TZABATZIS OR NOT TO BE TZABATZIS???
Το μεγιστο ερωτημα της ζωης…
Ρε τι ειναι ολοι αυτοι???

δεν μιλαμε για γενικοτερη νοοτροπια ομως οσον αφορα τα λαιβ, αλλα για συγκεκριμενες καταστασεις.

ρε παιδια να ρωτησω, επειδη εχω σπαστει φετος πολυ με το sonisphere, σκεφτομαι να παω να δω τους maiden εξω. πχ τον αυγουστο στην αγγλια. πρεπει να κλεισω απο τωρα εισητηριο η θα βρω και εκει οταν παω; ξερετε γενικα να μου πειτε για συναυλιες εξω και τι πρεπει να κανεις κλπ

ε να ντύνεσαι καλά και να προσέχεις τα πράματά σου

αυτο ειναι ηδη γνωστο. κατι πιο … ουσιωδες;

Μια είναι η ουσία…δεν υπάρχει αθανασία :!:

πολυ μιλας εσυ “savax”… τ:wink: τελος παντων … παιδια αν μπορει να μου δωσει καποιος μια πληροφορια η γενικα κατι για το τουρ των maiden στις υπολοιπες χωρες μετα απο εμας …

εγω πιστευω οτι οκ αντε αν μπουν 3,4 ατομα τσαμπα ειναι πραγματι τυχεροι και τα πραγματα ειναι μια χαρα, δε θα θεωρηθει μαλακας αυτος που πληρωσε. αλλα αν μπουν πολλοι, ε οχι αυτο το θεωρω μεγιστη βλακεια (και απατη) και πραγματι αυτος που πληρωνει ειναι μαλακας. επισης, συμφωνω σε ολα αυτα που λεγονται για τη διοργανωση αλλα ρε παιδια ειμαστε ολοι λογια! ας περασουμε και στην πραξη, ας διαμαρτυρηθουμε εμπρακτα. και ειμαι αντιθετη με αυτους που λενε οτι “δεν πειραζει, θα τα σκασω τωρα τα λεφτα γιατι ειναι η αγαπημενη μου μπαντα” και δεν τρεχει τιποτα με τις τιμες. υπαρχουν αλλοι που πανε σε 2 λαιβ το χρονο και αλλοι που πανε σε 22 ομως, και τα οικονομικα δεν ειναι και ευκολα ως γνωστον. #-o

^^
#-o:-s:-k

Δλδ ολοι οσοι λετε οτι μαλακια το τζαμπα κτλ. θελω να ξερω ετσι και σας πω οτι εχω κονε η καμια καβατζα για τζαμπατζιλικι στην ταδε συναυλια που θελετε πολυ να πατε - ειδικα μεγαλες και ακλοκαιρινες που κοστιζουν γαμησετα- δε θα πηγαινατε αλλα θα σκαγατε 50αρια και 80αρια???

η απάντηση είναι οτί προφανώς όλοι θα λέγανε ναι. χαίρω πολύ.
το θέμα με τους συστηματικά τζαμπατζήδες είναι αυτό που είπαν κάποιοι πιο πάνω. οτί αν δεν βρίσκονται οι 1500 να πλερώ, δε θα υπάρξει η ευκαίρία για τους 15 -20 για να μπουν τζαμπέ.

Ακριβώς. Τις συναυλίες στην Ελλάδα τις συντηρούν όσοι πληρώνουν, δηλαδή η πλειοψηφία. Συνήθως τα κονε η μειοψηφία τα έχει, έτσι?? :stuck_out_tongue: Όποιος μπορεί να μπει μέσα τζαμπέ με τον έναν ή άλλο τρόπο, οκ ας μπει.

Diavaza ta post edw,oxi ola alla tis prwtes 10+ selides.Sorry alla nomizw pws den anafer8hkame se kati exisou symantiko pou dinei epipros8etous pontous sthn koukouna pou epidexia kai avazelinwta mas fermaroun sthn pleiopshfia twn live.
[B]Den 8ymamai na exei kopei apodeixh gia thn agora kapoiou ticket.[/B]
Isws an apaitousame kati tetoio na allaze kati dioti ekei pou ontws vgazoun polla,xwris apodeixeis vgazoun more.
Toulaxiston sthn dhlwsh ka8e xrono,osoi pane se polles synaylies,8a exoun sygkentrwsei ena sevasto noumero. :wink:

Just a thought.Sorry an exei hdh eipw8ei.

p.s.Phgainw se para polles ka8e xrono.Malakia den einai na mas “pairnoun” diwrganwtes kai eforia?

Αφού πηγαίνεις σε πολλές συναυλίες θα 'χεις προσέξει ότι στην πλειοψηφία τους τα εισιτήρια είναι διάτρητα. Κοινώς θεωρημένα.

^^^ ακριβως. φιλε hatross θεωρεις οτι η αξιοτιμη (???) μας κυβερνηση θα ειχε αφησει τοσο κερδος ανεκμεταλευτο??.. απο το 30αρι που δινουμε εσυ και γω για το λαιβ ολοι τρωνε…

Το εισιτήριο από μόνο του είναι απόδειξη γι αυτό είναι και διάτρητο, δε χρειάζεται να σου κόψει κάποιος απόδειξη.

έντιτ: Επειδή με προλάβανε να προσθέσω ότι περνάει κανονικά στην εφορία μαζί με την απόδειξη από τα μπαρ, εστιατόρια κτλ. Απλά όσοι είμαστε συναυλιάδες τα κρατάμε αντί να τα δίνουμε μαζί με την φορολογική.

Ισχύει, τα εισητήρια περνάνε κανονικά στην εφορία. Βέβαια, δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας από μας που να τα έχει χρησιμοποιήσει για εφορία ε?? Εδώ γελάνε… :smiley:

έλα μωρέ, τα εισιτήρια θα μας πειράξουν??? εδώ με τη μαλακία που κάνανε έχουν μπει μέσα του κόσμου τα χιλιάρικα από τις επιστροφές :lol: