Συναυλίες, διοργανωτές, λεφτά και τέτοια

wat?.

Πλωρώνεις εφορία σε αλλους και άλλους που σου φέρονται σαν ζώο, γιατι λοιπόν να μην δώσεις τα λεφτάκια σου για να απολαυσεις λίγο από την μουσική που σου αρέσει ζωντανά;

Δεν έχω αντίρρηση στο οτι μπένεις τσάμπα, γούστο και καπέλο σου, αλλά το να το δικαιολογείς ως αντίδραση στους κακούς διοργανωτές και στα υπερτιμημένα λαιβ που τρώνε τα λεφτά του κοσμάκη είναι τουλάχιστον υποκριτικό.

ΜΠΡΑΒΟ αρχοντα καλα τα λες…
Μονο που δεν εχεις καμμια δουλεια εδω σε αυτο το topic…
Φτιαξε ενα δικο σου τοπικ " Ο ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΣ" και γραφε οτι μ*****α σου κατεβει…

γιατι ΕΧΕΙΣ επιλογη? γιατι μπορεις να τα σκασεις σε ενα ΚΑΛΥΤΕΡΟ φεστιβαλ? η σε αλλα μικροτερα λαιβ?

εγω εχω να πατησω στο χωραφι απο το 06 και τσαμπα ως τωρα δεν εχω μπει σε κανενα λαιβ αλλα αν ημουν Αθηνα και μου λεγε καποιος “παμε sonisphere? Θα μπουμε ετσι” εννοειτε πως δεν θα το σκεφτομουν καν. και δεν με νοιαζουν τα λεφτα του κοσμακη. τα δικα μου με νοιαζουν και εκει που δεν αξιζει δεν τα δινω. δεν το κανω για τιμωρια στους διοργανωτες. απλα πραγματα.

υποκριτικο ειναι να λες οτι φταινε τα ντου για την καταντια στην Ελλαδα οταν υπαρχει αρκετος κοσμος που στηριζει το ονομα και οχι την προσπαθεια την οργανωση και την συμπεριφορα σε ενα φεστιβαλ.

για παραδειγμα αν εμενα Αθηνα για το φετινο ροκγουειβ μια χαρα θα δινα τα λεφτα και δεν θα κοιταζα για ντου. ποσο πιο απλο?

Καλά, αν όντως θέλαμε να στηρίξουμε την καλή προσπάθεια και προθέσεις του κάθε διοργανωτή τότε όλα τα live θα γινόντουσταν με μερικές δεκάδες άτομα. Και η κατάσταση δεν είναι και πολύ καλύτερη στα live σε κλειστούς χώρους, και εκεί τα ίδια σκατά είναι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Τα πραραδείγματα είναι συνεχή και πρόσφατα.

Στην ουσία εκμεταλλεύονται την τρέλα μας για μουσική, αυτό συμβαίνει και αυτό θα συμβαίνει. Το έχουμε συζητήσει άπειρες φορές στο φόρουμ. Πάντως, τα τζαμπέ ντου κ γω δεν πιστεύω ότι βοηθάνε την κατάσταση. Αν πιστεύουμε ότι μας δουλεύουν και θέλουμε να αντιδράσουμε, ας κάτσουμε στο σπιτάκι μας. Συνυπεύθυνοι είμαστε όλοι σε κάποιο βαθμό.

δεν ειπε κανεις οτι το να μπεις τσαμπα βοηθαει καμια κατασταση. την τσεπη σου βοηθαει.

απλά αυτό που χάλασε το κόσμο ήταν το ύφος σου “πληρώστε μαλάκες ,εγώ μπαίνω τσάμπα”. έχεις κι εσύ κάποια δίκια όπως το σκέφτεσαι από την άποψη value for money κατάστασης. οπότε όλα είναι θέμα επιλογών.περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Δεν λέω οχι… αλλά σκέψου πως δεν είναι μόνο αυτό, είναι η συνολική αντίληψη.
Μην ξεχνάς οτι λεπτομέρειες σαν και αυτή κανούν το σύνολο.

Δυστυχώς η ευτυχώς πέρνουμε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που μας αξίζει…
…παρόλλο που πληρώνουμε λάθη περασμένων γενεών…

Λοιπόν. Επιδή φλερτάρω με το οφ-τοπικ απλά να καταλλήξω οτι σέβομαι πολύ περισσότερο τον τυπά που θα τα σκάσει… απλά όταν τον δώ δίπλα μου στο λαιβ και πιάσουμε κουβέντα θα ντραπώ να πώ οτι δεν πλήρωσα… Απλό.

ναι ρε φιλος σ’αυτο που εγραψα ομως λεω πως οταν θα με ΑΦΗΣΟΥΝ να μπω τσαμπα η με μισο εισιτηριο οταν εσυ μπηκες λιγο πριν απο μενα με κανονικο, προφανως και θα σε θεωρησω μαλακα οπως εχω θεωρησει και εμενα μαλακα για λεφτα που εδωσα σε διαφορα λαιβ.

l.eye αμα ντραπεις τοσο πολυ πληρωσε του το μισο.

Φαντάσου λοιπόν πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ μας θεωρούν οι πολιτικοί, οι μιζαδόροι, οι φοροφυγάδες κ.α

όπως σου είπα είναι θέμα επιλογών. για μερικά groyp δε το ρισκάρει κάποιος να μην μπει τσάμπα και να το χάσει. για άλλα που είναι πιο πολύ στα @@ αλλά δε θα τον χάλαγε κιόλας το ρισκάρει. δεν έχει να κάνει με το αν είναι μαλάκας ο άλλος ή όχι. έχει να κάνει με θέμα πιθανοτήτων. αν δε θες με τίποτα να χάσεις κάτι πληρώνεις.απλό.αλλιώς τζογάρεις. και αν μπει κάποιος τσαμπέ δε θα είναι μαλακάς ο άλλος που πλήρωσε. θα είναι τυχερός ο άλλος που μπήκε τσάμπα. έχει διαφορά.
όχι οτί αισθάνομαι άσχημα να με πει κάποιος μαλάκα,σιγά :stuck_out_tongue: απλά στο λέω από την σκοπιά που το βλέπω εγώ το θέμα, δίνοντας και κάποιο point στη νοοτροπία σου.

Ρε συ elric,μην σε δω πουθενά να σιχτιρίζεις πολιτικούς,τυχεροί είναι οι άνθρωποι.

μη συγκρίνεις ρε συ ανόμοια πράγματα. σου μιλάω αποκλειστικά για live.
οι πολιτικοί στη τεράστια πλεοψηφία τους είναι συνειδητά πουλημένοι που πατάνε επί πτωμάτων για να βγάλουν φράγκα. ο χ που δεν καίγεται να ακούσει ένα groyp και θα πάει να στηθεί έξω από ένα live περιμένωντας να γίνει μία καλή να μπει τσάμπα (και μπει) είναι τυχερός-κωλόφαρδος.
just that.

Θα είμαι ένας ψηλός και θα σε περιμένω να με δεις μέσα και να γελάσεις.Μην αργείς…

να φερω και φασολαδα?

Σταμάτα,νιώθω μία υγρασία από κάτω…

Και εσύ επί πτωμάτων θα πατήσεις,επειδή αν δεν ήταν οι μαλάκες που πληρώνουν,δεν θα γινόταν το λάιβ για να το δει και η τζαμπατζίδικη αφεντιά σου

epic fail όμως.

[B]και αν μπει κάποιος τσαμπέ δε θα είναι μαλακάς ο άλλος που πλήρωσε. θα είναι τυχερός ο άλλος που μπήκε τσάμπα. έχει διαφορά.
όχι οτί αισθάνομαι άσχημα να με πει κάποιος μαλάκα,σιγά [/B]

τι νόημα βγάζεις δηλαδή εσύ??? οτί είμαι από αυτούς που πάνε για να μπουν τσάμπα??

comealot συνεχισε να θεωρεις προβλημα αυτους που θα μπουνε τσαμπα και θα σε πουνε μαλακα και οχι αυτους που σου φερονται σαν μαλακα και θα λυθει το προβλημα

η μαλακια παει συννεφο με λιγα λογια…