Συναυλίες, διοργανωτές, λεφτά και τέτοια

Εμείς να τα βλέπουμε, που λέμε ναι ακριβό το tickets, αλλά πήρα το νο2345. μπλα μπλα μπλα

Μπραβο εισαι μεγαλος μαγκας… #-o

γιατι οχι?

Φίλε μου εγώ πάντα αγοράζω εισητήρια. Απλά μάθε πρώτα πόσοι μπήκαν free πέρσι sonisphere, πόσοι μπήκαν π.χ. με ντου Prodigy και μέτα έλα πες μου. Βαρέθηκα να πληρώνω σε μεγάλες συναυλίες χωρίς λόγο.

#-o #-o #-o #-o #-o

[Διάλειμμα για κατούρημα και επιστρέφω]

#-o #-o #-o #-o #-o

γιατι ρε συ; οπως μπορει ο καθενας και οτι νιωθει. μαζι του ειμαι.
μερικες φορες δεν το ρισκαρω και καποιες απλα παω και οτι κατσει.

και εγω μια απο τα ιδια παιζει να το sonisphere φετος και οι Priest να ειναι τα τελευταια live που σκαω τοσα πολλα λεφτα,δεν μιλαω για τικετα των 25 αλλα για 50+…δεν γινεται αλλοι να μπαινουν τζαμπε και μεις να τα σκαμε

Δε νομίζω να υπάρξει κάποιο άλλο συγκρότημα πλέον για το οποίο να δώσω 50+ ευρώ ,εκτός απο priest και maiden.Καλοί όλοι οι άλλοι που παίζουν μαζί τους αλλά,κακά τα ψέμματα,αν έλλειπαν αυτοί οι 2 ούτε απ έξω δε θα περνούσα με τέτοιο εισιτήριο.
Τελευταία φορά που δίνω τόσα και γω.
Διαφωνώ με τη λογική ‘‘μπαίνω τζάμπα’’.Αν θεωρώ πως η συναυλία είναι ακριβή σε σχέση με ό,τι μου προσφέρει,απλά δεν πάω.

Δεν με ενδιαφερει ποσοι μπηκαν, αν θες πολυ να δεις μια μπαντα κανεις οικονομια και τα σκας και αν δεν εχεις δεν πας. Απλο. Αλλα για αυτο ειμαστε ελλαδιτσα.

Διαφωνω απολυτα. Δεν το θεωρω μαγκια αυτο, μαγκας ειναι το πιτσιρικι που κανει το σκατο του παξιμαδι και δεν τρωει απο την καντινα στο σχολειο για να μαζεψει λεφτα και να δει Maiden ή δεν ξερω εγω τι αλλο… Αυτο ειναι μαγκια.

'Η μπορεις πολυ απλα να υποστηριζεις οτι τα 80/100 ευρω για τους Μεταλλικα
και απλως να τους βλεπεις τσαμπα.

Πόσο δίκιο.

ελλαδιτσα ειμαστε γιατι πατε και δινετε καθε χρονο λεφτα σε αυτους που σας φερονται σαν ζωα και καθε χρονο γκρινιαζετε γιατι τη διοργανωση,τιμες κτλ.

για το 2ο γελαει ο κοσμος ε. να κανει το σκατο του παξιμαδι για να παει να δει ενα λαιβ. μαλιστα.

Ναι αμέ,που είναι το πρόβλημα;

Όσο υπάρχουν φαινόμενα τύπου ντου, μπαίνω τζαμπέ κλπ κλπ ε ναι δε πας μπροστά!

δεν μπαινω καν στον κοπο να το εξηγησω ε. πραγματικα.

Προσπάθησε τουλάχιστον να μας εξηγήσεις πού είναι το coolness του να μπαίνεις τζαμπέ όταν δεν έχει γίνει sold out.

Να ρωτήσω κάτι; οκ δεχομαι ότι σε μερικα event οι τιμές των εισιτηρίων είναι γελοία υψηλές αλλά έτσι είναι αυτή η γαμωφάση. Από τη στιγμή που βγάζουν εισιτήριο με 70? ευρώ για την Χ μπάντα και πουλάνε σαν και γω δε ξέρω τι γιατί να μην το ξανακάνουν;;; Αυτοί φταίνε ή εμείς που τα παίρνουμε (και ναι βάζω και μένα μέσα). Η μουσική ως επιχείρηση δεν χωράει αισθηματισμούς. Είναι business είναι αγορά. Πουλάει ένα προϊόν. Τα έχεις και θες να τα δώσεις για να το πάρεις; Έχει καλώς. Δεν έχεις; Ε τι να κάνουμε; Shit happens. Και γω θέλω να έχω μια Ferrari ξέρω γω αλλά δεν πάω να την κλέψω.

Anyway δεν θέλω/προσπαθώ να επιβάλλω κάποια γνώμη απλά έτσι το βλέπω το θέμα.

ενταξει εσυ μπορει να νιωθεις ωραια που με τον ιδρωτα σου αγορασες το προιον σου και θα δεις επιτελους την αγαπημενη σου μπνατα λαιβ αλλα εγω που θα μπω τσαμπα σε ενα φεστιβαλ του κωλου η ακομα χειροτερα που θα με αφησουν να μπω τσαμπα η να πληρωσω τα μισα θα σε βλεπω και θα γελαω.

ελλάς-ελλάς-ελλάς

πληρώνεις εφορία και γκρινιάζεις για την μουσική…;
Μπράβο σου.