Συναυλίες, διοργανωτές, λεφτά και τέτοια

300 την ημέρα? ω ρε μάγκα! της πουτάνας θα γίνει, ούτε ΕΝΑΣ δε θα ευχαριστηθεί τη συναυλία!

κανενα υφος, εναντια σε ban ειμαστε. επειδη οκ, γερο το 35αρι που σκασαμε σορα/και τους αλλους =Ρ, ομως το αποτελεσμα ηταν διαφορετικο. αυτο που δεν μπορει δλδ να καταλαβει ο καθε μπαν, ειναι οτι καποιος εχει αγαπημενες μπαντες και ειναι διατεθειμένος να κανει καποιες θυσιες γι’ αυτες. εγω εκανα τη μοναδικη μου θυσια στους σορα, ναι και ετσουξε ασχημα το 35αρι. θα εκανα την ιδια θυσια (να τα σκασω στον καθυστερημενο με οποιες οι συνθηκες του χωρου) σε neurosis live. εδω ασπουμε υπαρχουν κι αλλοι σαν κι εμενα που εχουν αγαπημενη μπαντα τους melvins και ειπειδη ειδαν FNM το καλοκαιρι θελουν να κλεισουν με το σπλιτακι, ποιος χαζοβλακας μπαν θα τους το στερησει; βεβαια υπαρχουν και αυτοι που δεν ενημερωνονται για το τι συμβαινει με τον τυπο που αυτο ομολογω οτι ειναι κακο, αλλα παλι δεν φταινε αυτοι.

Μαζί σου 100% σε αυτό και το έχουμε πει και με Ban αυτό το ζήτημα…εγω melvins δεν λέω ότι είναι η αγαπημένη μου μπάντα…αλλά με 25 ευρώ και φυσιολογικές συνθήκες gagarin θα πήγαινα ασυζητητεί…ναι και μπουκοτάζ γίνεται πολύ πιο εύκολα αν το live που μποϋκοτάρεις δεν είναι ένα που καίγεσα χρόνια να δεις…μαζί σου…

αλλά όπως έχω ξαναπέι με την τιμή έρχεται και αντιπαρέρχεται το θέμα…δινουμε τόσα φράγκα γενικά σε τόσο βλακώδες πράγματα που αν όλες οι αγοραστικές μας επιλογές είχαν τόση σκέψη απο πίσω όση σκέψη έχουν οι επιλογές των Live που θα πάμε τότε θα έιχαμε τουλάχιστον 1/4 του μισθού μας (που δεν έχω ακόμα) στην τσέπη μας…αλλά οι συνθήκες ενός Live είναι άμεσα συνδεδεμένες με το πόσο καλά θα περάσεις…αν δώσεις και 5 ευρώ παραπάνω πάλι μπορεί το live να σου χαραχτει στην μνήμη…αν πεθαίνεις απο ασφυξία θα σου μείνει στην μνήμη για τον ποιο πούστη έπρεπε να σαπίσεις στο ξύλο που έκανε το live σε συνθήκες θαλάμου αερίων…εκεί έγκειται η διαφορά…

αλλά ναι για τις αγαπημένες σου μπάντς και του καθενός είμαι κ εγώ ελαστικός όσο δεν πάει…γιατί απλά είναι το πρώτο μπουκοταζ σε live που θα θελα να πάω και δεν πάω και έχω δει 4 live της συγκεκριμένης εταιρίας οπότε μπορώ να σε καταλάβω…

Βέβαια, απ’ ότι λένε όσοι τους έχουν δει οι Νeurosis δεν εμπιστεύονται τον καθυστερημένο για τα λάιβ τους.

sold out ε;

Να σας πω την αλήθεια, ήθελα πάρα πολύ να δω τους Melvins παρέα με τους Big Business (που θεωρώ ότι έβγαλαν κι έναν από τους δίσκους της χρονιάς).
Δηλαδή έφτασα σε σημείο να το σκέφτομαι για τη Δευτέρα. Αλλά είχα ξεχάσει τη χωρητικότητα.
300 άτομα εκεί μέσα;
Ευχαριστώ δε θα πάρω.

Και δε μου λέτε… Το κοινό αυτών των γκρουπ στην Ελλάδα είναι μόνο τα 300 άτομα που θα είναι από κάτω;
Δηλαδή, με ένα λογικό εισητήριο στο Γκαγκάριν ή στο Φαζ μαζευόμασταν άνετα καμιά 700άρα.

Τέλος πάντων.
Αυτό που ειπώθηκε για το φόρουμ έχει μια βάση.
Αν δεν ήμουν γραμμένος π.χ. θα τα είχα σκάσει από την πρώτη μέρα ενδεχομένως.
Περιμένω εντυπώσεις να γελάσουμε παρέα.

Αν γινοταν σε ενα χωρο μεγαλυτερο (Gagarin,Fuzz) θα πηγαινε και κοσμος οχι πολυ
σχετικος με την μπαντα.Και πιστευω οτι το χτυπαγε το χιλιαρικο με ενα καλο εισητηριο.

Ως εξωτερικος παρατηρητης των δυο γκρουπ, και αν δεν επαιζαν τοσες συναυλιες, με νορμαλ εισιτηριο εγω θα τιμουσα παντως…

Για να μην ανασύρω κάποιο απο τα παλιά τόπικ του Ροκουεηβ, αλλα και να μην ανοίγω καινούριο και νομίζετε ότι παίζει κανα σιγουράκι για το 2010, το ποστάρω εδώ

http://eu.virtualfestivals.com/index.cfm?section=euroawards&yearid=7

http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=16629

Ε ναι λοιπόν, όσα και να του έχουμε καταλογίσει, όσο κράξιμο και να έχει φάει παρόλα αυτά το “δικό μας” Rockwave είναι υποψήφιο αναμεσα σε καμιά 70αριά άλλα Ευρωπαικά φεστιβαλ στην κατηγορία μεσσαίων βαρών.

Vote now, οι λόγοι πολλοί και προφανείς:

Ανταγωνιστική τιμή, τι να λέμε
Εφάμιλο λαιναπ, Τρεις μπάντες per day εδώ - 10-15 όξω να μην κουραζόμαστε και πολύ
Schedule Flexibility - To πρόγραμμα διαμορφώνεται ανάλογα, οι 3 μέρες γίνονται 4 όποτε θέλουμε ή άμα βρέξει πανέυκολα γίνονται 2 (σπάνια βρέχει βεβαία, όχι σαν έξω με τον κωλόκαιρο που τους τρώει η λάσπή)
Facillities, transportation, parking, συνεργασία με άλλες αρχές - χωρίς αλλο σχόλια, όσοι το έχουν βιώσει ξέρουν

Vote λέμε, θα μας φάει το Sonisfere και το Primavera…

Από καινούργιους διοργανώτες που έχουν εμφανιστεί, από ποιους έχετε μείνει ευχαριστημένοι; Καλός ήχος, λογική τιμή, οργανωμένη συναυλία;

προσωπικά, venerate (σταθερή αξία) και catch the soap.
Υπάρχουν και σ’αυτούς 2-3 ψεγάδια βέβαια (τιμή εισιτηρίου Cult of Luna για τους πρώτους, κακός ήχος στους Buried Inside και καθυστέρηση στους Asian Dub Foundation για τους δεύτερους αν θυμάμαι καλά) αλλά είναι 2 εταιρείες που γενικώς εμπιστεύομαι και στηρίζω, και το λέω γιατί τους έχω δει να οργανώνουν επιτυχημένα λάιβ και σε μεσαίους χώρους (τύπου Γκαγκάριν).
Σε πιο μικρό επίπεδο (για Αν κιετσι) υπάρχουν κάμποσοι.

Venerate δεν είναι αυτή που φέρνει και τους Mono? Ωραία νέα αυτά! Για τον χώρο αυτόν στο Γκάζι, έχουμε καμιά ιδέα;

ναι αυτοί είναι. Και την πρώτη φορά το 07 οι ίδιοι ήταν.
Ξηγημένη εταιρεία γενικώς, από τον καιρό που λεγόταν damaged productions.

Ο χώρος αυτός είναι καινούριος (δεν πρέπει να’χει διοργανωθεί άλλο λάιβ ακόμα εκεί) οπότε δεν ξέρω να σου πω. Πάντως πρέπει να’ναι πολύ κοντά στο Μετρό.
Το μόνο που ξέρω είναι ότι στην οδό Ιάκχου έχει κάτι καλά μπουρδελάκια. :p:p:p

τιμές; οργάνωση; υπηρεσίες; σεβασμός στον πελάτη;

κατι ξερω που σε ψηφισα στο τοπ-3 :lol::lol::lol:

επισης παιζει κ το mpourdela.com με απειρες ωρες γελιου στις περιγραφες των ‘κοπελιων’ :stuck_out_tongue:

η βενερέητ από τιμές κάνει πολύ κόσμο να ντρέπεται.
Σχεδόν πάντα έχει φτηνό εισιτήριο. Φέτος μόνο στους Isis το “τσίμπησε” λίγο και το πήγε στα 30 ευρώ και στους Cult of Luna που -λογικά θα- έπαιξε μαλακία με το ενοίκιο του παλιού Fuzz και είχε 32 αν θυμάμαι καλά.
Συνήθως έχει τιμές από 15-25 ευρώ παντού.

Από διοργάνωση δε θυμάμαι ποτέ σοβαρό σφάλμα εκ μέρους τους. Χρονοδιάγραμμα σε γενικές γραμμές τηρειται (άντε κάνα τέταρτο καθυστέρηση δηλαδή) και πάντα υπάρχει ένας σκασμός από merchandise τόσο από τις μπάντες, όσο και από την ίδια όπου πάντα στήνει πάγκο με τις κυκλοφορίες που διανέμει/κυκλοφορεί. Όταν δεν έπαιζε και πολύ το ίντερνετ, οι συναυλίες της ήταν το στάνταρ σημείο όπου θα έκανα τις sludge/post-metal/post-rock αγορές μου.

Σεβασμός στον πελάτη είναι δεδομένος. Οι τύποι είναι πρώτα φανς και μετά “επαγγελματίες”. Δε σε βλέπουν αφ’υψηλού δηλαδή, είναι το ίδιο με σένα και μένα. Γενικά τα ευχαριστιέμαι τα λάιβ τους. Δε θυμάμαι ποτέ να έφυγα “χαλασμένος” από συναυλία της βενερέητ.

Ευχαριστώ, αν και …

για τα μπουρδελάκια ρωτούσα για πλάκα! :lol:

Γενικά είμαι της άποψης, πως αφού στηρίζουμε/δε στηρίζουμε όσους μας κοροϊδεύουν, ας στηρίζουμε έστω όσους μας σέβονται μπας και βγάλουν κανένα φράγκο και βρουν το περιθώριο για να φέρουν κάτι παραπάνω. Το ψήνω πολύ να επιστρέψω για τους Mono κι αν πετύχω και κανένα ακόμη live τους όσο είμαι Αθήνα, θα το τιμήσω κι ας μην ξέρω τη μπάντα…

Ένα όνομα: Έφη

και θα με θυμηθείτε… 8)8)8)8)

Καρβου, αν θες να ακολουθήσεις αυτό το σκεπτικό, σε διαβεβαιώ και εγώ και πολλοί εδώ μέσα ότι η Venerate όντως είναι από τα καλύτερα πράγματα που έχουν συμβεί στα συναυλιακά δρώμενα :wink:

Ωραιότατο, αμα είναι αλήθεια βέβαια…

http://www.avopolis.gr/theotherside/

Israeli fans of the legendary heavy metal band METALLICA have ended their boycott of the group’s May 22 concert at the Ramat Gan Stadium in Tel Aviv after reaching an agreement with the show’s promoter about a significant drop in ticket prices.

Για το που μπορεί να καταλήξει ενα μποϋκοτάζ.

απο blabbermouth