Θα πηγαίνατε σε συναυλία

Δεν κατάλαβα τι έχει το Carpe Diem Baby, μια χαρά τραγούδι είναι. Και ωραίο σόλο έχει…

telika pws to fere h kouventa se sunaulia Metallica ? kapou exasa epeisodia?
pantws… oti kai na lete… live tous dixws Master of puppets kai One den noeitai! (kai alla 20 songs dld… ai sixtir! pote tha ksanarthoun???)

A ki epishs… Load/Reload mamane re!!! Opws kai to St. Anger! Kai OLA !!!
Kai opoios exei antirhsh… na paei na … :twisted:

ενταξει εγω δεν εχω αντιρρηση οποτε απεχουμε παλι… :lol: :lol:

xa xa :lol: :lol: :lol: :lol: kai den pao kalutera sthn Arvanitakh :lol: :lol: :lol:

Sovareuteiteeeee ree!!!

Mia kai monadikh anepanalhpth sunavlia edosan oi Metallica sthn Nea Smurnh kai den prokeite na xanadeite omoio live!!! Anhko sthn palaia (alla oxi kolhmenh…) genia kai exontas dei arketa live boro na po me sigouria oti tote edosan oti kalutero kai authentiko borei na dosei ena group pano sthn skhnh!!! :smiley: :smiley: Epilogh kommation apo olous toys diskous (eos black alboum) , 2 terasties othone gia osa den evlepe o kosmos, porosh, 20.000 fans, polu megalh skhnh,apsogos hxos, anelehto headbanging, 2 encores kai …2 h 50min diarkeia 8O …eipate tipota?..

Apo tote to group phre me fora thn katiousa. Klanies san ta (pso)load ,reload kai st(a baza) Anger den mas phthoun. Fantazomai oi palioteroi me katalavainoun kalutera.
:wink:

Συμφωνώ 1.000.000 % με όσα λες διαφωνώ μόνο για το Load. Ti ήταν εκείνες οι εποχές ε ? + οτι και οι Cult μάμησαν + ότι έγινε 10 λεπτά με τα πόδια απο το σπίτι μου :smiley:

to thumasai e? Htan fovero live, den nomizo na xananioso etsi…

Oso gia to Load na sou po thn alitheia mono to Untill it sleeps mou arese arketa giati thumizei Black alboum kai ligaki to Bleeding me. Oti exoun kanei argotera einai gia ta panhgyria. H plaka einai pou diavaza kritikes gia to St Anger pou to apotheonan kai kanan logo gia epistrofh sta palia me sklhro hxo kai megales taxuthtes. Ti na thn kano thn taxhthta otan akouo vavoura les kai pernaei dalika kai marsarei? Oi Metallica exoun teliosei apo to metal eidika,eytyxos uparxoun alla group me nees idees. Des gia paradeigma toys Megadeth, borei na mhn vgazoun TIS diskares alla sxedon oles toys oi doulies einai AXIOPREPESTATES kai kate me sumvadizoun me ton sugxrono rock hxo, gia mena xilia bravo tous kai as mhn polusympatho ton Mustaine.

Vghkame ligo ektos topic alla prepei na akougontai kapoia pragmata gia kapia group “kai kala” megala. Kai pistevo oti an erthoun (pou sigoura tha perasoun na konomhsoun kai kana xartzhliki kai apo do…) den tha pao. Kalutera na krathso thn eikona toys ta xronia ths akmhs para na akouso ton Hetfield na tsirizei san katapiesmeno 15xrono ermhneyontas megaliodhs “klanies” san to St Anger.
[/i]

Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες…καιρος ειναι καποιοι να ξυπνησουν.

Εγώ καθώς χτυπούσε το ξυπνητήρι, το έκλεισα και ξανακοιμήθηκα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Έχω ορεξούλες σήμερα

Ομως ξυπνησες για να γραψεις το post…

Χχχχ φφςςςς Χχχχχ φφςςςς ε; Τι; Ποιος ήρθε;

Ροχαλιζεις???

Κανεις δεν ηρθε…μαλλον, κανεις δεν ηρθε να μεινει

Και ροχαλίζω και μου τρέχουν και τα σάλια, άστα!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τεσπα, τέλος το off topic!
Συνεχίστε την κουβεντούλα σας

Πω πω…
Οντως ειμαστε off-topic, οχι οτι και οι αλλοι ειναι on-topic, αλλα λεμε τωρα.
Ετσι και αλλιως οι Metallica ειναι μεγαλη ιστορια και κουβεντα χωρις τελος.
Αλλα αφου ροχαλιζεις και σου τρεχουν και τα σαλια, δεν το κουραζω το θεμα…μηπως θες και ενα φασκομηλο?

Μιας που εγώ δε ροχαλίζω, μου επιτρέπετε να εκφέρω άποψη πάνω σε κάτι, ε? (Όχι ότι δεν επιτρέπεται να το κάνει η azza αλλά είπα να κάνω ένα πρόλογο!)

Δε θεωρώ ότι κοιμάμαι βρε καλό μου πιστεύοντας ότι οι Metallica δεν ξόφλησαν! Απλά αποδέχομαι το προσωπικό μου κόλλημα. Ναι, το St.Anger ήταν μια μαλακία και μισή για Metallica. Αν όμως είχαν βγάλει οι SOAD τέτοιο cd θα ήταν δισκάρα! Άρα κρίνω το δίσκο σα δίσκο κι όχι επηρεασμένη από την ιστορία τους. Και σαν δίσκος μου άρεσε.(Αυτά είναι και γούστα βέβαια!)
Επίσης είναι άσκοπο να κάτσω να συγκρίνω το St. Anger με το Ride the Lightning, θα ήμουν τουλάχιστον αφελής αν το έκανα! Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι επειδή οι Metallica δε βγάζουν ένα νέο Black είναι ξοφλημένοι…(ίσως είμαι και στενόμυαλη, τι να σου πω!) Nομίζω ότι απλά χρειάζεται να κρίνετε κάποια πράγματα με λίγη περισσότερη αντικειμενικότητα.

Πω πω…
Οντως ειμαστε off-topic, οχι οτι και οι αλλοι ειναι on-topic, αλλα λεμε τωρα.
Ετσι και αλλιως οι Metallica ειναι μεγαλη ιστορια και κουβεντα χωρις τελος.
Αλλα αφου ροχαλιζεις και σου τρεχουν και τα σαλια, δεν το κουραζω το θεμα…μηπως θες και ενα φασκομηλο?[/quote]
Ρεεεεεεεεεεε! :oops:
Δεν ροχαλίζω, ούτε μου τρέχουν τα σάλιαααααα πλάκα κάνω :stuck_out_tongue: αμαν!

Και snuffl δεν είμαι παρεξηγιάρα, μην κάθεσαι και εξηγείς!

Δε νομίζω να πίστεψε κανείς ποτέ ότι σοβαρολογείς!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κοίτα ούτε εγώ είμαι παρεξηγιάρα αλλά έτσι όπως έχουμε γίνει εδώ μέσα καλύτερα να εξηγούμαστε πριν προλάβει να ξεσπάσει η θύελλα! :stuck_out_tongue:

Το Carpe Diem Baby είναι από τα καλύτερα του Ρελοαδ οπότε δεν θα το παίζανε… :stuck_out_tongue: Επίσης τα κομμάτια του Ρελοαδ/Στ.Ανγερ δεν είναι πατάτες, το Phantom Lord είναι! Εντάξει δεν είναι πατάτα αλλά το Carpe Diem Baby είναι καλύτερο…

Και βέβαια νοείται συναυλία χωρίς Σεεκ Ανδ Δεστρου, μόνο η εισαγωγή λέει… Βέβαια τα κομμάτια του Kill 'Em All καραλένε για συναυλία αλλά δε γουστάρω να τα ακούω εάν δεν χτυπιέμαι!

Το Λοαδ και το Στ. Ανγερ είναι αριστουργήματα… Το Ρελοαδ είναι το μισό αριστούργημα, το άλλο μισό βαρετό… Βέβαια και τα τρία δε φτάνουν βέβαια το Ριδε Τηε Λιγητνινγ κα το Μαστερ Οφ Πθππετσ…

Το Βλεεδινγ Με είναι το χειρότερο κομμάτι του Λοαδ, δλδ το λιγότερο καλό… Για μια στιγμή, δηλαδή το Τηε Οθτλας Τορν δε σ’αρέσει; :roll: Το Μαμα Σαιδ; Θεϊκό επίσης! Και το Τηορν ςιτηιν εχει ριφφάρα!

Επίσης δε θέλουμε νέο Βλακ Αλβθμ από τους Μετάλλικα, το Στ. Ανγερ σαν άλμπουμ είναι καλύτερο αν και το Βλακ Αλβθμ έχει καλύτερα τραγούδια δεν έχει τόση ΤΡΟΜΕΡΗ δύναμη και σαν σύνολο αν και γαμάτο δεν είναι Στ. Ανγερ… Σαν individual songs πχ. τα Τηε Θνφοργιωεν, Νοτηινγ Ελσε Ματτερσ και Εντερ Σανδμαν είναι θεϊκά αλλά σαν σύνολο προτιμώ τον Άγιο Θυμό!

Ειδικά αυτό βρε john_vla το έχουμε ΕΜΠΕΔΩΣΕΙ μετά από τόσα posts σου. Αλλά στο συγκεκριμένο πρέπει να ξέρουμε και τυφλό σύστημα γραφομηχανής για να καταλάβουμε ποιά τραγούδια εννοάς…Τέσπα, μ’αρέσει όμως που δεν είσαι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ με τους Metallica. ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!!

PS. Έχεις ακούσει που λένε: “Άλλο Πέπη κι άλλο Πρέπει”??? (προσπαθώ να μην παρεκτραπώ!!) Άλλο Phantom Lord κι άλλο Carpe Diem. Δεν είναι συγκρίσιμα μεγέθη. Πώς να το πω? Η δασκάλα στο σχολείο λέει: Δεν προσθέτουμε μήλα με πορτοκάλια!!