Θα πηγαίνατε σε συναυλία

Το Carpe Diem Baby είναι από τα καλύτερα του Ρελοαδ οπότε δεν θα το παίζανε… :stuck_out_tongue: Επίσης τα κομμάτια του Ρελοαδ/Στ.Ανγερ δεν είναι πατάτες, το Phantom Lord είναι! Εντάξει δεν είναι πατάτα αλλά το Carpe Diem Baby είναι καλύτερο…

Και βέβαια νοείται συναυλία χωρίς Σεεκ Ανδ Δεστρου, μόνο η εισαγωγή λέει… Βέβαια τα κομμάτια του Kill 'Em All καραλένε για συναυλία αλλά δε γουστάρω να τα ακούω εάν δεν χτυπιέμαι![/quote]

Το Carpe Diem Baby καλύτερο από το Phantomlord …Απορώ, και με όλον τον σεβασμό προς το πρόσωπο σου, πως δεν έπεσε φωτιά να σε κάψει!!! 8O 8O

Και από το Seek n Destroy λέει μόνο η εισαγωγή…Βλασφημεεεεεεεεεεεεεεεεεεε… 8O

Κσι σαν σύνολο, προτιμάς τo St Anger από το Black Album…τι να πω…Σεβαστή φυσικά η άποψη σου αλλά ήμαρτον… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

azza: Το καταλαβα οτι δεν σου τρεχουν τα σαλια…για το αν ροχαλιζεις δεν ξερω, αλλα αφου το λες εσυ δεν αντιλεγω.

Eva: Συμφωνω με αυτα που λες αν και το να ξυπνησουν μερικοι πηγαινε στον συγγραφεα του topic. Ουτε με ενδιαφερει να κατηγορησω τους Metallica, απλα η αποψη μου ειναι οτι εχουν παρει την κατω βολτα…Αυτα. Και εμενα μου εχουν μεινει τραγουδια κολληματα απο τους Metallica, οπως και σε πολλους αλλους που τους κραζουν. Τεσπα, κουβεντα να γινεται και ο καθενας εχει τις αποψεις του

john_vla: σιγουρα βλακ album κανενας δεν θελει να κυκλοφορησει, ποσο μαλλον οι Metallica. Και ρε μεγαλε, γραφε στα αγγλικα τους τιτλους, τι μοδα ειναι αυτη παλι.
Μου θυμιζει παλια που καποιοι Ελληναρες κυκλοφορουσαν τις κασσετες και τους δισκους με τιτλους στα ελληνικα.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol:

γιατι ρε παιδια να μη κυκλοφορησει ενα ακομα black alboum?παρεμφερες τουλαχιστον…βεβαια δεν θα γινοταν και ποτε αλλα λεμε τωρα.η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.αν και προσωπικα θα προτιμουσα ενα ακομα kill’em all…
συμφωνω απολυτα με αυτο με τα ελληνικα…χρονια ολοκληρα κολλημενη με Metallica και δεν καταλαβα τους τιτλους των τραγουδιων…
…κατι πηρε το αυτι μου οτι απο το seek and destroy αξιζει μονο η εισαγωγη??? 8O 8O 8O ναι οκ…και απο το dyers eve αξιζουν μονο τα τελευταια 5 δευτερολεπτα… :lol: :lol:

γιατι ρε παιδια να μη κυκλοφορησει ενα ακομα black alboum?παρεμφερες τουλαχιστον…βεβαια δεν θα γινοταν και ποτε αλλα λεμε τωρα.η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.αν και προσωπικα θα προτιμουσα ενα ακομα kill’em all…
συμφωνω απολυτα με αυτο με τα ελληνικα…χρονια ολοκληρα κολλημενη με Metallica και δεν καταλαβα τους τιτλους των τραγουδιων…
…κατι πηρε το αυτι μου οτι απο το seek and destroy αξιζει μονο η εισαγωγη??? 8O 8O 8O ναι οκ…και απο το dyers eve αξιζουν μονο τα τελευταια 5 δευτερολεπτα… :lol: :lol:[/quote]

Black Album ας κυκλοφορησει, βλακ album να μην κυκλοφορησει…

ααα sorry νομιζα πως επηρεαστηκες και εσυ απο τον john_vla και εγραφες στα ελληνικα… :lol: :lol: :lol:

Από το Ψάξε Και Κατέστρεψε δεν αξίζει μόνο η εισαγωγή, απλά υπερέβαλλα… :lol: Και τα 6 λεπτά είναι πολύ καλά απλά η εισαγωγή είναι ΓΑΜΑΤΗ και ήθελα κάπως να υπερασπιστώ τα post-black μειώνοντας τα pre-black… λάθος μου! :stuck_out_tongue:

Επίσης όλα είναι θέμα γούστου… Προτιμώ Carpe Diem από Αφέντη Φάντασμα και προτιμώ Άγιο Θυμό από Μαύρο Άλμπουμ επειδή αυτό είναι το γούστο μου! Και τα κομμάτια του Μαύρου Άλμπουμ είναι καλύτερα από αυτά του Άγιου Θυμού αλλά σαν “μουσικό άλμπουμ” προτιμώ τον Άγιο Θυμό 8O Τέσπα, σε στιχουργικό θέμα το Κάρπε Ντιμ είναι “ωριμότερο” από τον Αφέντη Φάντασμα, από τους καλύτερους στίχους που έγραψε ποτέ ο Τζέιμς. Το Σκότωσε τους όλους δεν έχει καλούς στίχους, αντίθετα όλα τα επόμενα άλμπουμς από το “Καβάλησε τον κεραυνό” μέχρι τον “Άγιο Θυμό” έχουν γαμάτους!

Από το Dyers Eve δε λένε μόνο τα τελευταία 5 δευτερόλεπτα, όλο λέει… Έχει και ένα γαμάτο σολάκι από τον Κυριάκο και ωραίους στίχους από τον Τζιμάκο και είναι και πολύ γρήγορο, το πιο γρήγορο κομμάτι τους!

Ακόμα Άσπρε Λύκε, δεν κοιμάμαι για να ξυπνήσω. Δηλαδή επειδή θεωρώ γαμάτα τα Φορτισμένα και τον Άγιο Θυμό πάει να πει ότι κοιμάμαι; Και το Καβάλα Τον Κεραυνό γαμάτο είναι, και ο Αφέντης των Μαριονετών… Και το Μαύρο άλμπουμ… Και η δικαιοσύνη για όλους… Άντε, και το σκότωσε τους όλους…

ΛΟΛ, παρατηρήστε το… Το 1983 λένε “ΣΚΟΤΩΣΕ τους όλους” και το 1988 “ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ για όλους” :lol: Επίσης οι Μεταλλικα δεν έχουν πάρει την κάτω βόλτα, έχουνε κλείσει τα 40 και παίζουνε το ίδιο γαμάτα με όταν ήταν 20. Έχουνε και την ίδια ενέργεια με τότε καθώς τώρα δε παίρνουν ναρκωτικά ούτε είναι αλκοολικοί… (τουλάχιστον ο Τζίμης και ο Κυριάκος)

Επίσης έχω την υποψία πως το νέο άλμπουμ που υπολογίζω να βγει καλοκαίρι του 2006 θα είναι γαμάτο και καλύτερο από το Μπλακ… Ο Άγιος Θυμός ήταν απλά εκτόνωση θυμού και όχι προσπάθεια των Μετ να γράψουνε καλές συνθέσεις… Και εγώ σ’αυτό το άλμπουμ δε γουστάρω τόσο τις συνθέσεις όσο την εκτόνωση θυμού… :stuck_out_tongue: Στα Φορτισμένα πάλι είχανε “βγει” από το Μεταλ και γουστάρανε Ροκιές και αν και τα άλμπουμ είναι γαμάτα δεν είναι Μεταλ και απογοήτευσαν πολλούς! Όπως βλέπετε, οι Μεταλλικα θα κάτσουν να γράψουν ένα ΜΕΤΑΛ άλμπουμ με σόλα/καλή παραγωγή κι αυτά και καλές συνθέσεις, πράγμα που δεν έχουν κάνει από το 1990! :smiley: Άντε να γραφτεί, να κυκλοφορήσει, να πορωθούμε! :twisted: Ακούστε και από 2004 bootlegs τα σόλα του Κυριάκου και του Ροβέρτου να δείτε πως έχουνε γαμάτες νέες ιδέες! :smiley:

Αφέντη των Μαριονετών, καβάλησε την Αστραπή οσάν τον Άγιο Θυμό, ψάξε και κατέστρεψε και τέλος σκότωσέ μας όλους ώστε να φέρεις δικαιοσύνη για όλους!

Πάντως ο Κούρκουλος (κι όχι οι Metallica) είχε πει: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!

Καλα αποφασισε τι σου αρεσει και τι δεν σου αρεσει γιατι αυτα που γραφεις ειναι ενας αχταρμας. Μαθε να λες αυτα που θες με λιγα λογια και ουσιαστικα και οχι με σελιδες που επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια.
Και στην τελικη δεν με αφορα ποια αλμπουμ των Metallica σου αρεσουν και ποια οχι, απλα επαναλαμβανω για πολλοστη φορα οτι το St. Anger ειναι το χειροτερο αλμπουμ που εχουν κυκλοφορησει οι Metallica. Ναι και αυτο ειναι η αποψη μου καθως και των περισσοτερων οπαδων των Metallica.

Και τότε έσκασε μύτη ο Τυφλός Φρουρός που παίζει Δύναμη Μέταλλο και μαζί με τους Μέγας Θάντος (λείπει το “A”) την έπεσαν στους Μαύρο Σάββατο. Βαρύ μέταλλο ρε αιδοία!~!!! \m/

Μη συγχίζεσαι…Απευθύνεσαι σε άτομο κάτω των 16! :stuck_out_tongue: Είναι μικρούλι, δικαιολογησέ το! :smiley:

Ναι οτι και να κανει εχει το ακαταλογιστο λογω ηλικιας…
Δεν συγχιζομαι, ενταξει…παιρνω βαλεριανα…μαζι με το τσαι το βραδυ

Για τη βαλεριανα το εχω ξανακουσει κανει καλο…??? :lol:

οσο για τα 5 δευτερολεπτα απο το dyers eve εννοειται πως ειρωνευομουνα και γνωριζω απολυτα οτι ειναι απο τα πιο γρηγορα τραγουδια των metallica…

Από το Ψάξε Και Κατέστρεψε δεν αξίζει μόνο η εισαγωγή, απλά υπερέβαλλα… :lol: Και τα 6 λεπτά είναι πολύ καλά απλά η εισαγωγή είναι ΓΑΜΑΤΗ και ήθελα κάπως να υπερασπιστώ τα post-black μειώνοντας τα pre-black… λάθος μου! :stuck_out_tongue:

Επίσης όλα είναι θέμα γούστου… Προτιμώ Carpe Diem από Αφέντη Φάντασμα και προτιμώ Άγιο Θυμό από Μαύρο Άλμπουμ επειδή αυτό είναι το γούστο μου! Και τα κομμάτια τουΜαύρου Άλμπουμ είναι καλύτερα από αυτά του Άγιου Θυμού
αλλά σαν “μουσικό άλμπουμ” προτιμώ τον Άγιο Θυμό 8O

              [b][u]Black Album - St. Anger = 1,2[/u][/b]

Τέσπα, σε στιχουργικό θέμα το Κάρπε Ντιμ είναι “ωριμότερο” από τον Αφέντη Φάντασμα, από τους καλύτερους στίχους που έγραψε ποτέ ο Τζέιμς. Το Σκότωσε τους όλους δεν έχει καλούς στίχους, αντίθετα όλα τα επόμενα άλμπουμς από το "Καβάλησε τον κεραυνό (απο την ταινια Green Mile) " μέχρι τον “Άγιο Θυμό” έχουν γαμάτους!

Από το Dyers Eve<— (Eδώ μας τα χάλασες)
δε λένε μόνο τα τελευταία 5 δευτερόλεπτα, όλο λέει… Έχει και ένα γαμάτο σολάκι από τον Κυριάκο και ωραίους στίχους από τον Τζιμάκο και είναι και πολύ γρήγορο, το πιο γρήγορο κομμάτι τους!

Ακόμα [b]Άσπρε Λύκε[/b],(Είσαι εδώ?)΄
δεν κοιμάμαι για να ξυπνήσω. Δηλαδή επειδή θεωρώ γαμάτα τα Φορτισμένα (Φορτώωωωωώώώ)
και τον Άγιο Θυμό πάει να πει ότι κοιμάμαι; :roll:
Και το Καβάλα Τον Κεραυνό (Green Mileι)γαμάτο είναι, και ο Αφέντης των Μαριονετών… Και το Μαύρο άλμπουμ…
Και η δικαιοσύνη για όλους (Εμπνευσμένο απο Νικο Κουρκουλο)…
Άντε, και το σκότωσε τους όλους… (είσαι αιμοβορος , για αυτο δεν θα παω χανια να δω τους Dokken εχεις αρχισει και με φοβιζεις :?

ΛΟΛ, παρατηρήστε το… Το 1983 λένε “ΣΚΟΤΩΣΕ τους όλους” και το 1988 “ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ για όλους” :lol: Επίσης οι Μεταλλικα δεν έχουν πάρει την κάτω βόλτα, έχουνε κλείσει τα 40 και παίζουνε το ίδιο γαμάτα με όταν ήταν 20. Έχουνε και την ίδια ενέργεια με τότε καθώς τώρα δε παίρνουν ναρκωτικά ούτε είναι αλκοολικοί… (τουλάχιστον ο Τζίμης και ο Κυριάκος) ----> Αν διαβάσουν αυτά που γράφεις όπως τα γράφεις θα τα ξεκινήσουν πάλι , εγώ κοντεύω)

Επίσης έχω την υποψία πως το νέο άλμπουμ που υπολογίζω να βγει καλοκαίρι του 2006 θα είναι γαμάτο και καλύτερο από το Μπλακ.----> (090656565 Ταρότ χαρτομαντεία ο κουτσοθόδωρος)…
Ο Άγιος Θυμός ήταν απλά εκτόνωση θυμού και όχι προσπάθεια των Μετ να γράψουνε καλές συνθέσεις…Και εγώ σ’αυτό το άλμπουμ δε γουστάρω τόσο τις συνθέσεις όσο την εκτόνωση θυμού.(αποφασίσε τελικά τι φουστάρεις εμ , γουσταρεις ηθελα να πω μπερδευτικα )… :stuck_out_tongue:
Στα Φορτισμένα πάλι είχανε “βγει” από το Μεταλ και γουστάρανε Ροκιές [(σδοοοοιιιγκκκκκ (απο το sdoooiigkkk) ]
και αν και τα άλμπουμ είναι γαμάτα δεν είναι Μεταλ και απογοήτευσαν πολλούς! Όπως βλέπετε, οι Μεταλλικα θα κάτσουν να γράψουν ένα ΜΕΤΑΛ άλμπουμ με σόλα/καλή παραγωγή κι αυτά και καλές συνθέσεις, πράγμα που δεν έχουν κάνει από το 1990! :smiley:
Ε μα δεν βαζουν το κωλο τους κατω !!! εμ πως να το γραψουν το ρημαδι

Άντε να γραφτεί, να κυκλοφορήσει, να πορωθούμε! :twisted: Ακούστε και από 2004 bootlegs τα σόλα του Κυριάκου ((Κούλα πολύ κωλοπαίδο ο Κυριακος , ατακα απο ταινια του Ψαλτη , οχι του αριστερου ολοι δεξιοι είμαστε εδω )
και του Ροβέρτου(αυτος πάλι ποιος ειναι ?
να δείτε πως έχουνε γαμάτες νέες ιδέες! :D[/quote]

Απορίες : 1. Ποιος είναι ο κυριάκος . 2. Ποιος ο ροβερτος , ποιος ειμαι εγώ ,
Συμπέρασματα : Οσο το διαβαζα μου θυμισε ταινιες

:lol: :lol: :lol: ο ροβερτος πρεπει να ειναι ο rob o νεος μπασιστας των metallica…οσο για τον κυριακο πρεπει να ειναι ο kirk hammet ο κιθαριστας…

και το μεταφραστικο δουλευει ακομα…!! :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αντρέα ΣΤΑΜΑΤΑ!!! Θα κατουρηθώ πάνω μου απ’τα γέλια!! ΣΤΑΜΑΤΑ!!! :oops:

Κυριάκος, ποιός Κυριάκος…αυτός του Παναθηναϊκού;;;;;; Και Τζιμάκος…Από πότε ο Πανούσης παίζει στους Metallica???

Αφέντης φάντασμα, , καβάλα την αστραπή, σκότωσε τους όλους, δικαιοσύνη για όλους. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ…ΕΧΩ ΧΕΣΤΕΙ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ (no offense παντως)

Γιατί δεν μεταφράζεις και το dyers eve ως η παραμονή των βαφών??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ρε Γιαννάκη, πολύ σε πάω λέμε, με έκανε όχι απλά και γέλασα, αλλά δάκρυσα λέμε…Να’σαι καλά ρε αγόρι… :smiley:

Ο Χάμετ μεταφράζεται ως Σφυρίτ;

xa xa to thapsate to paidaki re seis…entaxei John ,eilikrina den kratame kakia apla megalonontas tha katalaveis arketa perissotera. :wink: