Φοιτητικές Παρατάξεις

Βίντεο με Δαπίτες + “καλά έκανα που δεν πλησίασα κομματικό τραπέζι στα 5 μέτρα” = τσουβάλιασμα.

δεν το λεω γενικα, οι περισοτεροι στην σχολη μου σε εκεινα τα τραπεζια ηταν ζωα ορθια. και οι πρασινοι, και οι μπλε, και οι κοκκινοι… απλα το θυμηθηκα τωρα που ειδα και αυτα τα ζωα σε χορογραφια…

ε στης ΠΚΣ ΔΕΝ γίνεται να πλησιάσεις για άλλους λόγους βέβαια, επιβίωσης περισσότερο…

αν μπει η κασετα δυσκολα την γλιτωνεις .
βασικο να λες σε ολα ναι ,αν διαφωνησεις θα υποστεις <διαφωτισμο>

τα τραπέζια ΔΑΠ,ΠΑΣΠ και ΠΚΣ όντως είναι τραυματικές εμπειρίες.

(δεν ξερω αν εχει αναφερθει παλι)

Μόνο 12466232 φορές.
Άσχετα με το περιεχόμενο των στίχων, το μέτρο και οι ρίμες του τύπου είναι απλά γτπ.
Μικρό δείγμα: “Η κοπελιά μου λικνιζόταν στον γαβ-γαβ τον ρυθμό / έγινα ντίρλα, ξέρασα τα άντερά μου στο σκαμπώ.”

Νταξ’ το σκότωσες.

Μετά τις εκλογές(κλασικά) έχουν εξαφανιστεί όλοι από τα "τραπεζάκια"
Από εκεί που πήγαιναν από τις 8 το πρωί τώρα δεν πατάει μύγα
:lol:

Σε ποια σχολή πηγαίνεις ωρέ?

Iστορικό Κομοτηνή

α λογικό.σε εμάς εδώ στην αθήνα που προσπάθησαν τα εαακ να βγάλουν γενικές συνελεύσεις όλο τον καιρό μετα τις εκλογές είχε κόσμο,αλλά εκεί είναι δαπάρα(κομοτηνή) οπότε συνέλευση δεν παίζει να βγαίνει.Πάντως στο μαθηματικό η πασπάρα μας έκανε ένα τελευταίο πάρτυ μετά τις εκλογές,το τελευταίο της χρονιάς.Απορία μου είναι γιατί δεν κάνουν κανένα μετά το πέρας της εξεταστικής,αλλά μάλλον δεν χρειάζεται…:stuck_out_tongue:

Ναι…Δαπιτοκρατούμενη η Κομοτηνή[-X
Παρτάκια τώρα πάλι από τη νέα χρονιά που θα έρθει νέο αίμα και πάλι από την αρχή

Kαλα ας μην ηταν το Συνταγμα κλπ και θα σου λεγα εγω που θα ηταν τα τραπεζακια και των ΕΑΑΚ.

όταν είπα αυτό πιο πάνω είχα στο μυαλό ότι λόγος ήταν ο νόμος πλαίσιο.το σύνταγμα εμφανίστηκε αργότερα

Πας να γράψεις ανατομία από σερί 8.30 το πρωί λέγοντας από μέσα σου τις πορείες νεύρων και αρτηριών και σου σκάει ο κνίτης 8 η ώρα στη σχολή και αρχίζει τα “πάνε να περάσουνε ένα νομοσχέδιο τώρα δεν ξέρω αν το άκουσες”. ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ
Και θέλανε να βγάλουνε και ανακοίνωση πριν μοιραστούν τα θέματα οι κακομοίρηδες

Ε τους βλακες, τους νοιαζει που 15 Ιουλη ψηφιζεται το νομοσχεδιο που ξεσκιζει οτι εχει απομεινει απο “δημοσια και δωρεαν παιδεια”. Αλλα νταξει, στ’αρχιδια μας, λεφτα εχουμε, θα παμε σε κανα ιδιωτικο μετα.

βσκ αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι βλέπω να φωνάζουν αρκετοί που έχουν φράγκα για το ιδιωτικό…ενώ οι περισσότεροι απ’ αυτούς που δεν έχουν στην κοσμάρα τους…’‘δν ανακατεύονται με πολιτικά’'
weird? :-k

για έναν εξωτερικό παρατηρητή ναι, ίσως και να είναι περίεργο.
αυτή η αποπολιτικοποίηση των μη κατεχόντων δεν είναι όμως που οδήγησε τα πράγματα σε αυτό το σημείο?

Εδώ θα διαφωνήσω λίγο.Η αποπολιτικοποίηση των μη κατεχόντων δεν είναι θέμα δικό τους,είναι στρατηγικής σημασίας της κυρίαρχης πολιτικής.Έπειτα από το “τέλος της ιστορίας” αυτό που βγήκε σαν συμπέρασμα από την κυρίαρχη ιδεολογία ήταν ότι το μόνο βιώσιμο σύστημα είναι ο καπιταλισμός,στο οποίο πρέπει να συμβιβαστούμε όλοι γιατί είναι κάτι φυσικό,κάτι στη φύση του ανθρώπου και ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ,κάτι ουδέτερο,κάτι αχρωμάτιστο και εν τέλει κάτι το οποίο δεν είναι ιδεολογία αλλά φυσικότητα!Αυτό συνεπάγεται ότι όσοι είναι “απολιτίκ” έχουν ουσιαστικά την ιδεολογία του συστήματος,γιατί θεωρούν ότι το σύστημα αυτό είναι αιώνιο και στη φύση του ανθρώπου,γραμμή της κυρίαρχης πολιτικής δηλαδή.Άρα η κατάσταση δεν οδηγήθηκε εδώ μόνο από την έλλειψη δράσης,αλλά κυρίως από τις επιλογές του κεφαλαίου και τη φύση του καπιταλισμού που είναι η ολοένα και αυξανόμενη συσσώρευση.

το ότι η συγκατάθεση του αποπολιτικοποιημένου ακροατηρίου εξασφαλίζεται μέσα από τη συγχώνευση των τεχνικών της διαφήμισης και της μαζικής διασκέδασης, δεν αναιρεί αυτό που λέω. ταυτολογία μου κάνει το post σου. εγώ αναφέρω το γεγονός και εσύ την αιτία. συνεπώς, δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς.

και κάτι που πάντα ήθελα να ρωτήσω, είσαι άντρας ή γυναίκα? :stuck_out_tongue: