Ταξίδια Στο Εξωτερικό

Δε νομιζω οτι θα αρεσει πολυ στους Αγγλους η χειρογραφη ταυτοτητα του φιλου σου :stuck_out_tongue:

Λες να τον γυρισουν πισω??? :joy:
Εγω για το βουδαπεστη-μαντσεστερ φοβαμαι γιατι ειδα οτι απο ουγγαρια χρειαζεσαι βιζα για ηνωμενο βασιλειο.

Οχι μωρε, απλα μπορει να τους παρει λιγο περισσοτερο να τον περασουν - κατα 90% δε θα εχει προβλημα.
Το μονο προβλημα που ειχα ποτε με αυτη τη χαζοταυτοτητα ηταν στη Γαλλια οταν πηγα απο Αγγλια με καραβι απενταντι, και με ειχαν κρατησει κανα 15λεπτο.

Ε οι Ούγγροι πολίτες χρειάζονται ρε, όχι οι επιβάτες transit όπως θα είστε εσείς.

Βασικα αν βγουμε στην πολη δε θα ειμαστε επιβατες transit και θα ξαναπερασουμε ελεγχο

Ψιλοστραβώνουν με τις ελληνικές ταυτότητες οι Άγγλοι απ όσο ξέρω , ειδικά τις παλιές χειρόγραφες

Σωστό, αλλά είστε Έλληνες υπήκοοι. Δε θα έχετε πρόβλημα να φύγετε από Ουγγαρία, απλώς στον έλεγχο της Αγγλίας θα πρήξουν λίγο τον φίλο σου. Πηγαίνετε μαζί στο γκισέ, να φανεί τουλάχιστον ότι ο ένας σας έχει διαβατήριο :stuck_out_tongue:.

Καλα αμα εχει προβληματα τον αφηνω και φευγω, εγω εχω να δω king crimson και focus, αυτος για τη βολτα ερχεται :joy: