Ταξίδια Στο Εξωτερικό

Λες να τον γυρισουν πισω??? :joy:
Εγω για το βουδαπεστη-μαντσεστερ φοβαμαι γιατι ειδα οτι απο ουγγαρια χρειαζεσαι βιζα για ηνωμενο βασιλειο.

Οχι μωρε, απλα μπορει να τους παρει λιγο περισσοτερο να τον περασουν - κατα 90% δε θα εχει προβλημα.
Το μονο προβλημα που ειχα ποτε με αυτη τη χαζοταυτοτητα ηταν στη Γαλλια οταν πηγα απο Αγγλια με καραβι απενταντι, και με ειχαν κρατησει κανα 15λεπτο.

1 Like

Ε οι Ούγγροι πολίτες χρειάζονται ρε, όχι οι επιβάτες transit όπως θα είστε εσείς.

1 Like

Βασικα αν βγουμε στην πολη δε θα ειμαστε επιβατες transit και θα ξαναπερασουμε ελεγχο

Ψιλοστραβώνουν με τις ελληνικές ταυτότητες οι Άγγλοι απ όσο ξέρω , ειδικά τις παλιές χειρόγραφες

Σωστό, αλλά είστε Έλληνες υπήκοοι. Δε θα έχετε πρόβλημα να φύγετε από Ουγγαρία, απλώς στον έλεγχο της Αγγλίας θα πρήξουν λίγο τον φίλο σου. Πηγαίνετε μαζί στο γκισέ, να φανεί τουλάχιστον ότι ο ένας σας έχει διαβατήριο :stuck_out_tongue:.

1 Like

Καλα αμα εχει προβληματα τον αφηνω και φευγω, εγω εχω να δω king crimson και focus, αυτος για τη βολτα ερχεται :joy:

2 Likes

Υπερ bump

Τοσκανη Φλωρεντια, road trip…κανένας κάνα καλό τιπ/suggestion?
Go!

Κανείς με SAS? Ακούω γνώμες.

1 Like

Είχα πετάξει το 2018 μια χαρά ήταν. Θα περιγράψω εμπειρία λίγο πιο μετά. Όχι 2 χρονια μετά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Άλλο ήρθε να πω αλλωστε…

9 Likes

Αχ πού είναι, ζήλεψα λίγο.

1 Like

Aruba!

Καραϊβική

Αν και μόλις 30 χιλιόμετρα από τις ακτές της Βενεζουέλας.

2 Likes

Α ρε κωλοφαρδε πάντα ήθελα να πάω Καραϊβική σε τίποτα Μπαχάμες η Κούβα βέβαια αλλά δεν θα με χαλαγε και η Αρούμπα η τα άλλα Ολλανδικά νησιά εκεί κάτω .

Τώρα που δικαιώθηκε και ο Ντεπ έχω μια καύλα παραπάνω να μαζέψω λεφτά και να το παίξω πειρατής για μια βδομάδα σε κανένα νησί😛

3 Likes

Ωραία φάση η καραϊβική αλλά εδώ και 8 χρόνια (+ άλλα 5-6 σίγουρα) πάω έξω μόνο σε συνδιασμό με συναυλία μπάντας απο τη bucket list που έχω.

Ένας φίλος παίζει να πάει για δουλειά στο μαϊάμι και μου χει τάξει εκδρομή στο νασσάου όταν πάω να τον δω. Και καμιά glam metal κρουαζιέρα δε με χαλάει

1 Like

προκαλείς…

Δεν ταυτίζομαι ούτε κατά το ελάχιστο. Ίσα ίσα που δεν γουστάρω συναυλίες να μου χαλάνε το πρόγραμμα και να μου αφαιρούν έστω και ένα δευτερόλεπτο από διακοπές και εξερεύνηση σε νέο μέρος.

Μπαχάμες ε? Απλά πήγαινε. Εμπειρία ζωής.

Συνεχίζω το ξεδιάντροπο ποζεριλικι με φαγητα:

4 Likes

Θέλω να τον χτυπήσω :joy: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Αν βρεθούμε ποτέ από κοντά Ελλάδα θα κάτσω για μια σφαλιάρα, την αξίζω :joy:

2 Likes

Άσε με, εδώ που μένω μόνο πιτόγυρα και πίτσες υπάρχουν και δε μ’αρέσουν κιόλας… :grimacing:

1 Like

Όσον αφορά την τελευταία φώτο πρέπει να τους ενημερώσεις να μη φέρνουν τις πατάτες μέσα Στο σκεύος που τις ψήνουν στα πιτογυραδικα. Είναι αηδιαστικό