Περιοχες για προσοχη

Παιδες προσοχη οσοι τριγυρνατε Μαρουσι στους δρομους κοντα σε Δουκα και στο κοντινο Λυκειο(4ο).

Ειχα πετυχει τις προαλλες 1 “περιεργη” ομαδα ανηλικων αλλα τοτε την ειχα ψυλλιαστει και δεν εγινε τιποτα…

Χθες(8 παρα περιπου)ομως 2 αλλοι(16αρηδες-17ρηδες πιστευω),την ειχαν στησει στο χωματινο δρομακι διπλα στο δημοτικο που επισης υπαρχει εκει.Βγαλαν πιστολι και μου πηραν κινητο,mp3 και κατι ψιλα που χα πανω μου…Κι επειδη τους τελευταιους μηνες υπαρχουν πολλα κρουσματα εκει κοντα,ειπα να το ποσταρω να ειναι ενημερα τα παιδια…

(Θεωρησα οτι καλο θα ηταν να υπαρχει ενα τετοιο τοπικ με περιοχες που παρατηρειται απο τους ιδιους τους κατοικους μια αυξηση σε ληστειες κτλπ,οσοι εχουν ζησει αναλογη εμπειρια θα το καταλαβουν:wink:)

Α,εννοειται οτι καποιος που θα διαβασει το τοπικ και μενει πχ στο Μενιδι θα γελασει,απλα σε περιοχες οπως το Μαρουσι υπαρχει δραση σε συγκεκριμενα σημεια και καλο θα ηταν να ναι γνωστα…

ναι καλα εννοειται πως δεν υπαρχει πλεον καμμια ασφαλεια ουτε στις πολυσυχναστες περιοχες ποσο μαλλον εδω στα εξαρχεια που μενω και κοντα και τα γνωριζετε ολοι πανω κατω, αφου ζω ακομα παλι καλα :p:p:p

Oχι ρε φιλε το Μαρουσακι μου :frowning:

Kαι το σχολειο μου? Γαμωωω.

Ευτυχως που’σαι καλα φιλε και δεν πηγες να το παιξεις ηρωας ξερω γω.
Η αληθεια ειναι πως πισω απο το Δουκα ειναι κατι σαν “παρηκμασμενη” περιοχη του Αμαρουσιου (και κατσικες εχει δηλαδη), αλλα πιστόλι? Didn’t see that coming.

Ααααχ μαρουσακι μου…

8O8O

καλα χαλαρωσε και λιγακι…:lol::lol::lol: σιγα την επικινδυνη περιοχη…

ωραιο θρεντ!
Αυτο που επαθε κ ο Παμκιν το ειχα παθει κ εγω σε ενα παρκακι στα ιλισια 2 το μεσιμερι με την μονη διαφορα οτι οι τυποι ειχαν μαχαιρι…
οποτε θελει προσοχη η περιοχη των Ιλισιων προς την Πανεπιστημιουπολη ειδικα…
Ξερω κ αλλα περιστατικα σε αυτην την περιοχη

Nαι δε ξερω γενικα εχουμε μια ψευδαισθηση ασφαλειας εμεις που ζουμε σ’αυτες τις περιοχες.Τσεκαρε ομως
http://www.inout.gr/showthread.php?t=20047

Μεταξυ αλλων:
“Οι κάτοικοι των περιοχών που στενάζουν περισσότερο από τη δράση οργανωμένων και ανοργάνωτων κακοποιών είναι η Γλυφάδα, το Ιλιον, το Μαρούσι, το Μενίδι και ο Πειραιάς, με πρώτο το Κερατσίνι, όπου η εγκληματικότητα παρουσιάζει αύξηση κατά 8% σε σχέση με πέρυσι.”

πατε μια βολτα απο το δενδροποταμο να γουσταρετε ρε…8)8)8) ενταξει πλακα κανω,το αντιθετο εννοω…

+1034944030 ρε γαμώτο από κει περνούσα και φαντάζομαι όταν με το καλό γυρίσω θα περνάω…πφφφ:(

Καλά, για μας που γεννηθήκαμε και μεγαλώσαμε στην Κυψέλη αυτά είναι καθημερινά ;Ρ
Ευτυχώς που είσαι καλά εσύ πάντως.

Πάντως φαντάζομαι έχει να κάνει και με το άτομο,σε κάθε περιοχή που ξέρω έχει συμβεί αυτό σε έναν γνωστό,δεν έχει να κάνει με την περιοχή τόσο δηλαδή.
Καλό είναι κείνες τις στιγμές πάντως να αφήσουμε τα νταηλίκια και να δώσουμε το κινητό.Αν κουβαλάμε και καμιά μπακατέλα μαζί μας ας δώσουμε τη μπακατέλα κι ας κρατήσουμε κρυφά το Καλό Κινητό μας

ΣΥΜΦΩΝΩ. :!:

Εννοειται ρε,απλα σε καθε περιοχη υπαρχουν καποια στενα/γειτονιες/σημεια που ειναι ιδανικα για τετοιες καταστασεις…

και φαντασου να χτυπησει εκεινη την στιγμη…:stuck_out_tongue:

Τότε αιφνιδιάζεται ο επίδοξος ληστάκος και του ρίχνεις μια γροθιά

Δεν ειναι μονο αυτο…αν τους πεις δεν εχω τιποτα αλλο,σε ψαξουν και το βρουν τοτε τι γινεται?

τοτε το βαζεις στα ποδια πρωτου δεν μπορεσεις να περπατησεις ποτε ξανα…

Εγώ θα τους έλεγα

“μένα?θα ψάξεις μένα εσύ?”.ως ανήλικο θα ψαρώσει μωρέ,ωχού.
Μένα γενικά ανήλικα δε με πλησιάζουνε,με σκιάζονται έτσι όπως είμαι

Πάντως αν είναι μόνος του τον πλακώνεις.
Μου χε τύχει ένας μόνος του κ του έπαιξα μία στα μούτρα κ αυτό ήταν ;Ρ

Pumpkin εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως σου τράβηξαν πιστόλι…
Έχω ακούσει ιστορίες για πιτσιρικάδες που την πέφτουν (συνήθως σε άλλους πιτσιρικάδες) για λεφτά-κινητά κλπ. αλλά δεν έχω ξανακούσει για πιστόλι σε τέτοια φάση… :-k

Τι να πώ…
Ευτυχώς όπως λένε όλοι είσαι εσύ καλά…

Και μενα το ιδιο.Τι να μου κανουν τα κωλοπαιδα?

@Ifrit:Και μενα μου επεσε ενα βλαμμενο αλλα δε ζοριστηκα τοσο οσο εσυ.Τον βουτηξα του εβαλα τις φωνες,αρχισα τα μπινελικια και μετα εφυγε σα βρεγμενη γατα.