Περιοχες για προσοχη

Δεν χρειαζεται…Και εδω Βραζιλία εχουμε γίνει…:lol:

Αυτά.

Είμαι κι εγώ παθών με μπερέτα 45άρι πριν αρκετά χρόνια. Αληθινό ψεύτικο δε ξέρω, αλλά ευτυχώς δεν είχα πολλά πράγματα πάνω μου εκείνη τη μέρα:p

Στο δρόμο κοιτάζετε πίσω καμια φορά, και γενικά όπου βλέπετε “ύποπτες” φάτσες, στο απέναντι πεζοδρόμιο και απο τη μεριά του δρόμου.

Μη κάνετε εξαιρέσεις. ΟΛΟΙ είναι υποπτοι. ΟΛΟΙ είναι υποψηφιοι να σας κλέψουν. Και ο Πακιστανός και η αθωα γιαγιουλα και το 13χρονο.:stuck_out_tongue: Γι’αυτό, τα ματια δεκατεσσερα. Και οι αθωφατσες μια χαρά μπορεί να στην κάνουν.

Και ναι, το 1000στο ποστ της Dimitallica ήταν αυτό που προειδοποιεί τον κόσμο πως μπορεί να την κλέψει το 13χρονο και η γιαγιά… :stuck_out_tongue:

ετσι φαινεται ο γνησιος σπαμμερ ρε ερασιτεχνη

Είμαι λίιιιγο καχυποπτη, τι να κάνουμε?
(1001 :P)

εδιτ, ε όχι και σπάμμερ ρε Kostis013…

Μάλλον εγώ θεωρούμαι απο τους πολύ κωλόφαρδους καθότι συνέχεια γυρνάω σπίτι απο εξάρχεια και λοιπές περιοχές κατά τις 2-3 , συνήθως μόνος και δεν μου έχει συμβεί ποτέ τίποτα το βράδυ. Μόνο ένα μεσιμέρι στην Ομόνοια σε ώρα που είχαν κλείσει τα μαγαζιά, έξω απο το Παπασωτηρίου μου την είχε πέσει ένας (τον οποίο θυμάμαι και απο τη θεόστραβη σημαδεμένη μύτη του) με στιλέτο. Έκανα ότι θα του έδινα τα λεφτά, τον σπρώχνω και τρέχω με full speed :stuck_out_tongue: ευτηχώς δε με κυνήγησε (μεταξύ μας, δε νομίζω να ήθελε να με μαχαιρώσει, ότι θα τα έπαιζα και θα του έδινα τα λεφτά μου με τη μία πρέπει να έλπιζε).

@Davidian: όσο άσχημη και να είναι η κατάσταση, απέχουμε πάρα πολύ ακόμη :wink: χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα πράγματα είναι οκ.

Προς τα κορίτσια: Δε περιμένετε εμένα να το πω βέβαια, αλλά όταν κυκλοφορείτε μόνες σε κανένα σκοτεινό δρόμο τη νύχτα έχετε το κινητό σας μαζί. Είναι πολλές οι περιπτώσεις εκείνες που αρχίζει κάποιος στο άσχετο να παίρνει την άλλη στο κατόπι, καλό είναι να στείλετε καμιά ειδοποίηση σε περίπτωση που - λέμε τώρα - συμβεί ποτέ τίποτα τέτοιο. Μη περιμένετε να δείτε τι θα γίνει.

(θα έλεγα και τίποτα καμμένο, αλλά αστο καλύτερα) :stuck_out_tongue:

Nαι βασικα και εγω για τρεξιμο το εχω σκεφτει…νομιζω ειναι η πιο μαγκικη λυση εκεινη την ωρα…τουλαχιστον αν τρεχεις γρηγορα:p

του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ…

To ξερουν καλά αυτό οι γάβροι ε?:stuck_out_tongue:

δε το έπιασα :stuck_out_tongue:

Μια που τώρα είδα τα πρώτα ποστ, και μια που εκεί κοντά είναι και τα μέρη μου, δε μου κάνει καμία εντύπωση αυτό για το Μαρούσι. Έχω ακούσει και γω για περιστατικά ανάλογα, συγκεκριμένα για απόπειρες βιασμού, και μάλιστα κοντά στον σταθμό…

Πάντως αυτά θεωρητικά μπορούν να τύχουν παντού. Κάθε περίπτωση ενδεχομένως χρίζει διαφορετικής αντιμετώπισης, αν και τελικά αυτό με τα πόδια πιάνει συχνά - και αν εκεί κοντά είναι ανοιχτό κανένα μαγαζί, καμία καφετέρια κλπ, τόσο το καλύτερο. Χώνεσαι μέσα. Και στο καπάκι τηλεφωνάκι. :wink:

ναι και πιπερο σπρει…ελεος…σιγα μην κυκλοφορουμε και με επιγονατιδες για τα πεσιματα…:lol:

Δηλαδή έπρεπε να βάλω katana για να καταλάβεις ότι το ποστ ήταν για πλάκα? :stuck_out_tongue:

με επηρεαζουν οι κακες παρεες μαλλον:p…εχω αγανακτησει λιγο γτ ολοι μ λενε τα ιδια τελευταια…(παω στοιχημα οτι αυριο θα ειμαι χωριςκινητο με αυτα που λεω:D)

Ιδού παιδιά, κυκλοφορείστε έτσι και κανένας δε θα σας επιτεθεί, να είστε σίγουροι. Συν το οτι συγκεντρώνετε τα βλέμματα του κόσμου και είστε και χοτ.

(χοτ λόγω ζέστης μέσα στην πανοπλία :P)

:lol:
Και χοτ και τρου!

Κι εδώ στον Κολωνό που έχουμε κοντά Μεταξουργεία και Σεπόλια καλά περνάμε… Έχει πολλούς που σε ψαρώνουν. Περιμένουν δηλαδή να τρομάξεις αν σου πούνε δώσε μου το κινητό σου, σε ληστεύω κτλ και να τους το δώσεις ενώ δεν έχουν ούτε καν κλειδιά να σε απειλήσουν. Μου είχαν τύχει κάτι τέτοιοι με δυό φίλες μου. Στην αρχή ψαρώσαμε αλλά όταν πήραμε χαμπάρι ότι είναι μισοί από μας τους είπαμε να πάνε στο διάολο, τους σπρώξαμε και φύγανε. Σε μια φίλη μου την είχε πέσει πρεζόνι και αρχικά της έσκισε τα ρούχα (δεν ήξερε τι έκανε αυτός) και εκείνη νόμιζε άλλα… :-s Τελικά του έδωσε την μπακατέλα της και κατάλαβε ότι αυτό ήθελε. Σ’ έναν άλλο φίλο μου του έχουν βγάλει μαχαίρι 3 φορές, του έχουν σκάσει μπουνιά άλλες 2. Μουτζωμένος ο τύπος. Αnyway, στους σταθμούς Σεπόλια, Αττική, Σταθμό Λαρίσης να πρόσεχετε αν είστε μέχρι 2 άτομα και μετά τις 10.30.

Y.Γ. Και μακριά από τον Λόφο Κολωνού και Σκουζέ όταν πέσει ο ήλιος :!: