Διάφανα Κρίνα ?κι η αγάπη πάλι θα καλεί?

ΟΚ, sorry then , mate!:wink:
Aπλως αν καποιος δεν σε ξερει μπορει ευκολα να παρεξηγησει καποια πραγματα που γραφεις (οπως εγω ή οπως ο morgoth στην αρχη φανταζομαι). Οταν δεν ξερεις το στυλακι του αλλου και τη διαθεση με την οποια γραφει τοτε λογικο ειναι να κρινεις βασει μονο των οσων γραφει. Αν απο’κει δεν φαινεται ευκολα το οτι μπορει να κανει πλακα ειναι ευκολα να παρεξηγηθει καποιος.
Προσωπικα δεν παρακολουθω ολο το φορουμ φανατικα, δεν προλαβαινω. Οποτε δεν μπορω να πω οτι εχω καταλαβει ακριβως το στυλ σου. Οταν πχ χαρακτηρισες τον nomisteraki “πουσταρα κλπ” στην αρχη λεω “μα καλα, τι γραφει”?:? Αλλα μετα σκεφτηκα πως λογικα για να μιλατε ετσι θα ξερενωσαστε οποτε ΟΚ!:smiley:

Anyway, hope you get what I mean!

Cheers!!!:drunk:

μια φορα(τις προηγουμενες εκανε την κοτα και δεν ερχοταν να μιλησει) εχουμε ειδωθει με μπαν, δεν τον ξερω τον κυριο για να μου μιλα ετσι. ειναι γενικα πολυ υπερβολικος και στα ακουσματα και σαν ανθρωπος. το μονο κοινο που εχουμε(στο θρεντ) ειναι οτι ουτε εγω ειχα ακουσει νοτα απο κρινα πριν ακουσω το καινουργιο, με τη μονη και σημαντικη διαφορα οτι σε εμενα αρεσε το αλμπουμ επειδη εχω πιο καλο γουστο και πιανω τις αλμπουμαρες με τη μια.

χαχαχαχ

το ροκιν άρχισε να συνεργάζεται με νέο συντάκτη για τον χώρο του ελληνόφωνου ροκ…

για δειτε μια πρώτη προσπάθειά του

http://www.rocking.gr/review2235.php

Το χώρο του ποιου?

Γινε λιγο πιο σαφης (δεν το λεω ειρωνικα:wink:). Πχ εννοεις οτι δεν υπαρχει ελληνοφωνο ροκ αξιολογο κτλ?

Εν έτει 2009 όχι δεν υπάρχει, υπό την έννοια ότι και να βγει κάτι που να ακούγεται μοιάζει φτωχό μπροστά σε ότι βγήκε πριν 10-15 χρόνια…

Τώρα μην διαβάσω για τίποτα Moral γιατί κοιμούνται οι δικοί μου εδώ και δεν θέλω να τους ξυπνήσω με τρανταχτά γέλια…

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σου, αλλα το οτι το επιπεδο εχει πεσει πολυ δεν σημαινει αυτοματα πως πρεπει να το παραβλεπουμε το “ελληνοφωνο ροκ” σαν Ελληνικο rock site που ειμαστε:)

Και πολύ ορθά πράτετε.
Εγώ σχόλιο για τη σκηνή έκανα…

ChrisP, το γεγονός ότι δεν υπάρχουν μπάντες πλεον που λειτουργούν ως “κράχτες” δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει σκηνή. Τσίμπα το dvd - άκι Μωρά στην Φωτιά να δεις τι ωραία που περνάμε και χωρίς αυτούς. Τσίμπα το νέο δίσκο του Τσίγκου να ακούσεις ωραία πραγματα γενικώς. Κλπ κλπ κλπ.

Αν και βγαίνουμε φανερά οφ-τόπικ δεν διαφωνώ ότι ο Τσίγκος μπορεί να έβγαλε δισκάρα, αλλά και το ότι οι Pearl Jam συνεχίζουν δεν σημαίνει ότι ακόμα υπάρχει grunge.

Τί άλλο θα ακούσω θέε μου…!#-o#-o

Ναι σοβαρολογούμε…

Α, και αν κυνηγήσεις καμιά σκυλού γκόμενα ποτέ, μάθε απ’έξω τη δισκογραφία του ρουβά, πάρε κανά ανοιχτό ροζ πουκαμισάκι, ξέρεις εσύ…

Αφιερωμένο εξαιρετικά:

ειχα μεινει στα τρια πρωτα τους αλμπουμ, μετα εχασα ενδοαφερον. Ε ετυχε να ακουσω το καινουριο τους σε ενα φιλαρακι κ επαθα πλακα. Εξαιρετικο το νεο αλμπουμ. Πιο σκληρο, πιο αισιοδοξο στιχουργικα, ειναι ενας δισκος κομβικο σημειο για την καριερα των Διαφανων Κρινων. αυτο το “Παραξενα νεα απο καποιο αλλο αστρο” με στοιχειωσε.

κερνα τους δαιμονες…