Αγαπημένο χρώμα σταράκια

Ένα ζήτημα μεγάλο. Ποιο χρώμα προτιμάτε εσεις?

Πράσινο, γιατί έτσι νιώθω ντάντζερους λα. Μέχρι και κρατητήριο σε στέλνουν

Ροζ/καφέ για να ταιριάζει με την emo/blackmetal/σκυλάδικη ιδιοσυγκρασία μου… 8)

Δεν έχω σταράκια… :frowning:

Αχ σταράκια. Πάντα μου άρεσαν γιατί έδειχνα αντισυμβατικός και ροκ. Σκισμένα και βρώμικα να είναι και στο χρώμα τα βρίσκουμε. Σιγά. :smiley:

Όταν βλέπω άλλον με σταράκια μου κάνει πολύ καλή εντύπωση γιατί θα ταιριάζουμε και ιδεολογικά.:slight_smile:

Εκτός αν φοράει τα All Star της Converse που κατσκευάζονται από μικρά παιδάκια στην Ταϊβάν. :)Τότε όχι, λέω από μέσα μου “Τι πρόβατο”. [-X

Γκρι γκρι γκρι,
γκρι γκρι γκρι
άσπρο και μαύρο κάνει γκρι!
Τώρα όλα τα παιδάκια τραγουδάνε για το γκρι!
Γκρι γκρι γκρι
γκρι γκρι γκρι
βάφτηκε η Ελλάδα όλη γκρι!
Και πλακώνονται παιδάκια
και ράμπο αστυνομικοί!

Μα όλα τα σταράκια έιναι της Converse. Μη μου κλονίζετε τον κόσμο μου

Tι πρόβατο [-X

Τα δικά μου είναι μαύρα και δερμάτινα. Έχω κι άλλο ένα ζευγάρι μαύρα με κόκκινες φλόγες.

χαχαχα… θυμήθηκα που ήμουν 15-16 και είχα φάει τον κόσμο να βρω κοκκινο αλλ σταρ. Να σημειωσω εδώ ότι γύρω στο 96-97 και για κάμποσα χρόνια αργότερα, τα δημοφίλη παπούτσια δεν μπορούσες να τα βρεις εύκολα, πολύ απλά γιατί δεν ήταν της μόδας, εν αντιθέσει με τις αρχές 90, όπου καλά κράταγε η παράδοση. Όταν τελικά βρήκα, ύστερα από ατελειώτες ψαχτικές σε μαγαζιά στην Αθήνα (και όχι στην Λαμία φυσικά που έμενα, γιατί εκεί δεν είχαν ούτε για δείγμα) βρήκα τα πολυπόθητα κόκκινα all star. Αλλά έλα ντε που ο πατέρας μ είχε αντιρρήσεις για το χρώμα και δεν τα χάρηκα. Τότε μάλιστα είχαμε έντονες διαμάχες για αυτό τον λόγο (κλασσικές εφηβικά ντελιρια - εννοείται τώρα τα θυμόμαστε με τον πατέρα μ και γελάμε). Μετά από 4-5 χρόνια που ήμουν αρκετά πιο μεγαλός, ξαναπήρα κοκκινα all star, ήταν κάτι σαν απωθημένο που μ είχε μείνει μιας και δεν μπόρεσα να τα χαρω την πρώτη φορά. Έτσι ψηφίζω κόκκινο.

Πάρτε και μία φώτο από πιο παλιά γύρω στο 94 είναι αυτή, το δικό μου πρέπει να είναι το μαύρο

Τώρα βέβαια έχω να φορέσω αλλ σταρ πολλά χρόνια, ίσως κάποια στιγμή να ξαναπάρω στο μέλλον.

Eιναι αρκετα τραγικα αλλα επειδη ειναι αλτερνατιβ μοδα τα θεωρουμε οτι δεν ειναι μοδα οπως των προβατων και τα φοραμε.Εν τω μεταξυ σκιζονται πανευκολα αλλα ολοι σου λενε’‘ξερεις ποσα χρονια τα εχω?’’ και τα φορανε σκισμενα…Ασε που αν τα φορας χειμωνα αστα να πανε…Εχω γκρι και ολαμαυρα π ειναι καρασκισμενα αλλα ξερετε ποσα χρονια τα εχω?:D…

Oλομαυρο.

μπλε και μαυρα…

αν και αυτη την εποχη δεν εχω…

κοκκινα, γιατι γραφω διαφορα απανω με μαυρο και γίνονται μούρλια!!:slight_smile:
+μαυρα

Κοκκινα γιατι ταιριαζει τελεια με μαυρα και μοβ και βγαινει μια τρελα… Εχει φαση… 8)

εγώ πάντως έχει κάτι χακί Dark Star :lol:. τα πήρα 17 ευρώ αλλά αν τα φορέσεις χωρίς κάλτσα το καλοκαίρι (το κανα μια φορά απ ανάγκη), πας από αναπνευστικό μετά.

Κόκκινα γιατί ως γνωστόν είναι τα τρουέστερα.

Ολα σκατα ειναι.:smiley:

Μαυρα. Και κοκκινα μετα.:slight_smile: ειναι τα τσρου:p

μαυρα γιατι μονο αυτα βγαζουν στο νουμερο μου… :frowning: