Γ4

Δεν νομιζω πως υπαρχει κατι σχετικο οποτε πηρα πρωτοβουλια να το ξεκινησω!!!:stuck_out_tongue:
Βασικα θελω να δω γενικα γνωμες για την σειρα και κατα ποσον εχει ανταποκριση. Προσωπικα μου εχει κανει πολυ καλη εντυπωση αλλα θα επανελθω αυριο αναλυτικοτερα γιατι τωρα ειναι ηδη 4:00, νυσταζω και αυριο εχω και δουλεια!:frowning:

Επισης αν ξερει κανεις απο που μπορουμε να “βρουμε” τα επεισοδια γιατι λογω διαφορων αιτιων εχω καταφερει να χασω τα περισσοτερα και υπαρχει τρομερη ασυνεχεια στο μυαλο (λεμε τωρα) μου.

Cheers!!!:drunk:

Πρόκειται για τον μοναδικό λόγο που ανοίγω την τηλεόρασή μου, φέτος.
Εξαιρετική σειρά που ξεφεύγει από τα συνηθισμένα, με πρωταγωνιστές νέα παιδιά (ένας από αυτούς είναι κολλητός μου) και όχι μαϊντανούς που έχουμε βαρεθεί τις φάτσες τους…
Ελπίζω να συνεχιστεί και του χρόνου, αν και λίγο χλωμό γιατί τα νούμερα δεν πάνε καλά (δεν πηδιούνται και αυτά…).

Για όλα τα επεισόδια εδώ: http://www.livemovies.gr/series/g-4

Ελα ρε,στο τελευταιο επεισοδιο παιχτηκε σεξ κ ετσι,οπωτε καλα παμε…:p:DΚι εγω το βλεπω,καθε τριτη βασικα εχουμε κερκιδα,γτ παιζει μια φιλη μας και την ‘‘στηριζουμε’’ και καλα:D,αλλα γουσταρουμε κ ετσι…κοιταξτε,αντικειμενικα,σορυ κιολας,αλλα ειναι λιγο οτιναναι…ειδικα τα πρωτα,με τα ναρκωτικα και το deal κ ολα αυτα,για τρελα γελια και μπουφλες…γενικα εχει σκηνικα,που δεν γινονατι,μοναχα σε κατι αμερικανικα κ ετσι…αλλα τα παιδια που παιζουν,παιζουν επι το πλειστον μια χαρα!!!το εχουμε βαφτισει,κατι σαν Μπεβερλυ Χιλς της Πετρουπολης,πιο σκοτεινο τεσπα…παντως εχει τη πλακα του,σιγουρα λεει να κατσεις να το παρακοληθησεις,αντι για κατι λακηδες γλυκουλιδες κ λοιπες π@π@ριες…ασε που απο τοτε που τελειωσαν τα ‘‘γεια σου’’ επεισοδια με το Dealing,εχει αρχισει κ στρωνει η σειρα…

Thanks για τις απαντησεις. Το τελευταίο επεισοδιο δεν το εχω δει. Γενικα οπως ειπα εχω χασει αρκετα για διαφορους λογους οποτε ηθελα καπου να τα βρω για να δω τι εχει γινει. Thanks Keyser για το link!!:slight_smile:

Προσωπικα ο λογος για τον οποιο μ’αρεσει τοσο ειναι αυτο ακριβως που ειπατε. Το οτι ειναι ο,τι να ναι και εντελως “χυμα”. Δεν προσπαθει επιτιδευμενα να κρατησει καποιο επιπεδο και αυτο το γουσταρω. Γενικα ειναι σαν να βλεπεις μια παρεα αρκετα “οικεια”, μια παρεα που θα μπορουσε να ειναι και δικη σου (ΟΚ ισως λιγο υπερβολη αυτο αλλα λεμε). Συμφωνω πως σε καποια σημεια (τουλαχιστον οσο εχω δει) ξεφευγει καπως αλλα δεν με χαλαει ιδιαιτερα.

Αληθεια, απο τα παιδια θελετε να πειτε ποια ξερετε? Προσωπικα μου εχουν κανει πολυ καλη εντυπωση ο “Άμπτελ” και η “Μάϊρα” αλλα γενικα ολα τα παιδια παιζουνε πολυ απλα και ομορφα. Ισως ο μονος “αχωνευτος” να μου ειναι ο “Μανος” αλλα μαλλον πιο πολυ φταιει ο καγκουρορόλος του παρα το ιδιο το παλικαρι!:stuck_out_tongue:

παιζει παντως ωραια μουσικη

σε ενα επεισοδιο ειχα πετυχει soil το halo!!!

Μία πολύ καλή σειρά ομολογουμένως, η οποία ανεπιτίδευτα δείχνει μέσες άκρες τι συμβαίνει γύρω (κκ, ναρκωτικά και έτσι δεν τα βλέπουμε και καθημερινά, αλλά όχι ότι δεν υπάρχουν). Πρόκειται για μία παρέα, που άνετα θα ήταν δική μου (μας;) παρέα (για την ακρίβεια δεν παίζει κάποιος να είναι από τους …mainstream τους σχολείου, “διαφορετική”, “καινούργια”, “αλλοδαπός”, “internet freak”, και όχι clubάκιας, clubάκιας, clubάκιας…).

Εντωμεταξύ, έχω χάσει και εγώ πολλά επεισόδεια (Πέμπτη δεν παιζότανε;) και θέλω να τα δω.

Η Μάιρα, αν και στην αρχή την έβρισκα πολύ κάπως σε θέμα ομορφιάς, έχει εξελιχθεί σε διακαή πόθο. :slight_smile:

βασικα δεν ξερω τι παιζει με τα σημερινα σχολεια

αλλα μου θυμιζει σχολεια φασης dangerous mind (gangstas paradise και ετσι)

δηλαδη εξηζητημενα

γιατι δεν ειναι μονο η παρεα των παιδιων
απο τι θυμαμαι ειναι ολη η ταξη καπως

γιατι οσο να ναι, ειναι πιο συναρπαστικο να βλεπεις ακραιους χαρακτηρες παρα καθημερινους

οπωτε απευθυνεται σε συγκεκριμενο target group
(οπως πχ οι “rock” ταινιες απευθυνωνται σε ροκαδες)

anyway
βλεπεται ευχαριστα απο οσους δεν ανηκουν στο mainstream

Όταν εννοώ μη-mainstream δεν εννοώ σπασικλάκια, nerds, φτυσμένα από γκόμενες άτομα κ.α., αλλά άτομα που απλά δεν πάνε να ‘χτυπηθούν’ με τα house-άκια και γενικότερα δεν ακολουθούν το συγκεκριμένο τρόπο ζωή που επιτάσσει η μόδα του μήνα (emo προ 5 μήνων, trendy προ 4 μηνών, house προ 3 μηνών, rapper/hip-hopper προ μηνών, κοκ -δεν έχω κάτι με τις ομάδες αυτές, αλλά του πούστη δηλαδή, αλλάζουν στυλ ανάλογα από το αν συμβαδίζει με την μόδα).

Επίσης παρακολουθείτε ΚΑΙ από mainstream για να δουν πως στον ****** είναι η ζωή πέρα από το club-σπίτι-σχολείο-καφέ.

Kι εγώ τη βλέπω από το πρώτο επεισόδιο και μου αρέσει αρκετά…συμφωνώ ότι ίσως είναι λίγο υπερβολική σε κάποια σημεία αλλά στα περισσότερα έχει δίκιο. Μου αρέσουν όλοι οι χαρακτήρες, γιατί ο καθένας είναι ξεχωριστός αν και η προσωπική μου συμπάθεια είναι η Φανή!
Μου αρέσει πολύ και το κομμάτι που παίζει στην αρχή!
Αν και δε συμπαθώ το Λαζόπουλο, τον παραδέχομαι για αυτή τη σειρά, που μακάρι να συνεχιστεί, γιατί δε νομίζω ότι είμαστε πολλοί αυτοί που την παρακολουθούμε…:frowning:

Αυτή η ηλικία είναι τόσο όμορφη και αυθόρμητη που ποτέ δεν θα καταφέρει σειρά να παρουσιάσει την καθημερινότητά της, ποτέ. Σε όλες της τις πτυχές υπερβολές, και όχι τίποτ’ άλλο αλλά μας παρεξηγούν κιόλας και μας περνάνε για χαζούς…Δηλαδή σε ένα επεισόδιο πέφτουν τρεις χωρισμοί, 2 ξεπαρθενιάσματα, ένα τρακάρισμα με μηχανάκι και μία διάλυση μπάντας. Αν είναι δυνατόν :stuck_out_tongue:

Είχε καύλες ο σεναριογράφος τότε.

Φαντάσου τι έχει να γίνει αν πιάσουν καύλες τον θεό…

Μηπως εχει κανεις σας ιδεα τι απεγινε η καημενη η σειρα?:-s Νομιζω εχει 2-3 βδομαδες να “παιξει”…:-s

Thorgal ολα 2-3 βδομαδες εχουν να παιξουν.
Θελουμε να δουμε LAPD ρε!!!

για όσους ενδιαφέρονται ακόμη για το Γ4, τη σειρά στον Alpha
έχει εδώ τα επεισόδια

http://www.greektube.org/index.php?searchword=Γ-4&option=com_search&Itemid=&searchphrase=all

Το εχω 2-3 φορες…Ενταξει το σεναριο σε αυτες τις νεανικες σειρες παντα μα παντα ειναι τραβηγμενα με ψηγματα ρεαλισμου μονο και με αρκετα κλισε.Δεν με πειραζει τοσο αυτο οσο οι κακες ερμηνιες πραγμα για το οποιο νομιζω βασικο λογο εχει ο σκηνοθετης.

Βασικα οι ερμηνειες δεν νομιζω πως ειναι και τοσο κακες…:-k

Τι ξενερωμα αυτο με την αλλαγη της μερας. Σημερα υποτιθεται πως θα εδειχνε καινουριο επεισοδιο αλλα Τεταρτες γυρναω παντα 00:30 σπιτι οποτε θα το χανω.:frowning: Εμπρος καλο μου διαδικτυο!

δεν μ’αρεσει καθολου…αυτη η υπερβολη στο σεναριο με τρελαινει…δεν μπορω αλλα και καλα εφηβικα κλισε…
παντως θα ηθελα ενα χαρακτηρα καγκουροποζερομεταλλα μαθητη σε μια σειρα…ξες να σκαει στο σχολειο με μαλλι ξυμμενο τεραστια σκουλαρικια, κολλητο παντελονι,τεραστια αθλητικα παπουτσια και μπλουζακι γουασπ ξερω γω…χαχαχαχα

Ωραια σειρα αν και λιγο κλισε και ωρες ωρες τραβηγμενη οπως λενε και οι απο πανω αλλα αυτα παιζουν να συμβουν και στην πραγματικη ζωη.Προσωπικη αδυναμια η Μαρια η γκοθου.

τραγουδι:the hoosiers-worried about ray
http://www.youtube.com/watch?v=CcoRK1G8BAw

Βλέπεται ευχάριστα, αλλά πια όλα τα προβλήματα σε μία παρέα έπεσαν όλα;

Έχω τρελό κουτσομπολιό για την ωραία τη μικρή την ξανθιά που παίζει στη σειρά αλλά δε θα τη πω δημοσίως (ούτε με πιεμ σε αγνώστους) :stuck_out_tongue:

Πάντως είναι πωρωμένη βαζελου, έχει και διαρκείας :lol:

Τώρα για τη σειρά, τι να πω, βλακεία μου έχει φανεί όσο έχω δει