Φημες για συναυλίες

Για U2 θεωρω πως τελη καλοκαιριου/αρχες σεπτεμβρη ειναι πιο πιθανο γιατι στην Ευρωπη συνηθως κανουν περιοδειες σε μεγαλους ανοιχτους χωρους (εξαιρεση η περιοδεια του 2001) καλοκαιρι, ενω αφηνουν το φθινοπωρο για τις HΠΑ σε κλειστα γηπεδα

για cob έχω ακούσει και εγώ στο mmd(οπότε λογικά θα γίνει?)δεν ξέρω τι να πω,amon amath έτσι και αλλιώς θα δούμε οπότε χλωμό,επίσης mastodon με το καινούργιο δίσκο διόλου απίθανο να τους δούμε φέτος…[-o<


Now playing: Finntroll - Rivfader
via FoxyTunes

Εγω να πω πως ειδα στον υπνο μου πριν λιγους μηνες πως στο rockwave θα εχουμε serj tankian.

και εγώ χωρίς πλάκα τώρα ότι θα είναι In Flames και COB στο mmd…#-o


Now playing: Finntroll - Vaetteanda
via FoxyTunes

αληθεια τι παιζει μ αυτο??? ενταξει περυσι δεν ειχε και τρελο κοσμο… οι μισοι ηταν μεσα τζαμπα …

τι να πω δεν ξερω!θα δούμε τις επόμενες βδομάδες αν θα γίνει τίποτα…


Now playing: Finntroll - Försvinn Du Som Lyser
via FoxyTunes

Εγώ πάντως δεν το κόβω να γίνεται march metal day φέτος… Η σελίδα τους στο ίντερνετ εχει κλείσει και πέρισυ τέτοιο καιρό ξέραμε τα περισσότερα ονόματα οπότε χλομό… Καιρός πάντως να φέρουν (χωρίς να ματαξαναακυρωθεί) in flames πριν τα σκατώσουν κι άλλο με τον ήχο τους!!! Όσο σκέφτομαι ότι είχα το εισιτήριο στα χέρια μου το 2006 ΣΚΥΛΙΑΖΩ!!!:frowning:

αυτό θα ταν πολύ καλό…παρα πολύ καλο…εξωφρενικά…:youwish:

Tους U2 τους θεωρω πολυ πιθανους, καθως ειναι και υπο την αιγιδα της livenation… Madonna, Depeche Mode, ΑC/DC που τα τουρ τους διοργανωνονται απο την συγκεκριμενη εταιρια επισκεφθηκαν/θα επισκεφθουν την χωρα μας…

Απο θεμα προσελευσης η συναυλια της Madonna ηταν υπερπετυχημενη, των Depeche αναμενεται πετυχημενη για τα δεδομενα του Terra Vibe και AC/DC υποθετω πως θα παει καλα(γιατι πχ με 20000 εισιτηρια στο ΟΑΚΑ, δεν θα ειναι και επιτυχια, 40000 και πανω θα ειναι επιτυχια). Αν ερθουν παντως θα εχουν 80 ευρω εισιτηριο το λιγοτερο… αλλα τι λεμε τωρα? Ας ερθουν και ας τα δωσουμε:D

Killers καθολου απιθανο για rockwave… με την διαφορα οτι στην Ευρωπη θα ειναι 2ο-3ο ονομα και εδω Headliners… ετσι ειναι ομως η αγορα εδω

Πωωωω, αυτό δε θα παλεύεται με τίποτα ε.

Και οι BJ από την αιγίδα της Live Nation είναι αλλά πήραμε τον π… για μια ακόμα φορά!!!
Τέλος πάντων συγχύστηκα πάλι. [-X
Για U2 έχω ακούσει και εγώ όπως μου έχουν πει και για Robbie Williams!!

Άσχετο αλλά ισχύει ότι θα ναι φέτος το Rockwave 26-28 / 06?
Παρασκευή - Κυριακή.
http://www.virtualfestivals.com/rockwave-2009

Πες τα ρε φιλε πως περιμενουμε ακομη να ερθει αλλα φως δν βλεπουμε στο τουνελ!!!Παντως υπαρχει περιπτωση φετος οι bon να μας επισκεφτουν???

Για bonJovi φέτος το ξεχνάτε… δεν είναι σε περιοδεία. ευρώπη ξανά το 2010. Για Skynyrd έχει ακούσει κανείς τίποτ? Είναι Ευρώπη νομίζω το καλοκαίρι και τους έχω άχτι. slayer δεν θα με χάλαγε ακόμα μία φορά, αλλά headliners ποιοι θα είναι? Μάλλον οι Heaven and Hell λέω εγώ.

πάλι???εε όχι δεν το δέχομαι…αντί να φέρνουν καινούργια ονόματα,ή ονόματα που έχουν να έρθουν καιρό φέρνουν τους ίδιους και τους ίδιους…#-o


Now playing: HIM - Heartache Every Moment
via FoxyTunes

Οι Παραδεισος και Κολαση εχουν ανακοινωσει σε ολη την Ευρωπη…Εδω δεν θα ερθουν που ειναι πλεον και πελατες…??
Εγω τους θεωρω στανταρ για Ροκγουεηβ…

Οσο για το Ροκγουεηβ δυσκολο να γινει πριν τον Ιουλιο και παρα πολυ χλωμο για 26-28/6…Και αυτο γιατι τοτε γινονται Graspop & Gods Of Metal και καποια αλλα που θα εχουν γερα ονοματα τα οποια θα αποκλειονται αυτοματα απο το εδω φεστιβαλακι…Νομιζετε οτι μπορουμε να μπουμε σε αυτο τον ανταγωνισμο με αυτα τα φεστιβαλ…??..Με την καμια…

Γι’αυτο Ιουλιο για να βρουμε και γκρουπ ελευθερα…

Εγώ πιστεύω οτι μπορεί να στέκουν οι ημερομηνίες. Ούτως η άλλως έχει επενδύσει η διδι στους ακεντεκε φέτος, οπότε δε περιμένω και κανά τεράστιο όνομα.

εγω για red hot ακουσα αλλα σιγα μην ερθουν:?
κ για scorpions αλλα αυτοι θα ερθουν 100% γιατι δεν ηρθαν περσυ…8):slight_smile:

και ήμουν έτοιμος να σου κάνω πλάκα…:smiley:


Now playing: Nightwish - Kuolema tekee taiteilijan
via FoxyTunes

εντάξει οι Scorpions έχουν βγάλει διαρκείας στην χώρα μας:p,έχουν έρθει τα τελευταία 5 χρόνια 3-4 φορές,τους χορτάσαμε:p