Γκάφες.!

Δεν είναι ακριβώς γκάφα, αλλά σίγουρα μου έκανε μεγάλη εντύπωση…
Που λέτε λοιπόν, είμαι τις προάλλες με μια κολλητή για ποτάκι. Και σκάνε δίπλα μας δύο ξανθιές, χοντρές, 35άρες.(Οι χαρακτηρισμοί για να σας δώσω μια εικόνα, μην το αναλύσουμε σε υπέρογκο βαθμό το θέμα!) Καθότι δεν είχαμε κάτι να συζητήσουμε σε 'κείνη τη φάση και ταυτοχρόνως ήμασταν πολύ χάλια για να βρούμε θέμα προς ανάλυση, αποφασίσαμε να ασκήσουμε το σπορ για το οποίο χαρακτηρίζονται οι περισσότεροι άντρες όσον αφορά τις μεγάλες επιδόσεις τους (και δυστυχώς για μας δεν είναι το sex! :twisted: ) και φυσικά μιλάω για την τέχνη του κουτσομπολιού…
Στήνει λοιπόν αυτί η κολλητή κι ακούει τον εξης διάλογο:
-Πονάει το στομάχι μου.
-Όχι δεν πονάει το στομάχι σου εκεί είναι έντερο!
-Μα αφού πήγα στο γιατρό και είναι στομάχι!
-Όχι, είναι άλλο να έχεις καούρα στο στομάχι κι άλλο να σε πονάει το έντερο, ξέρω που σου λέω!
Και συνεχίζει ο διάλογος (με αυξανόμενη ένταση):
-Εμένα όταν ήμασταν στη δουλειά και με είχε πιάσει ίλιγγος και σκοτοδείνη κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να με ρωτήσει τι έχω και τώρα μου λες εσύ ότι πόνεσες όσο εγώ;
-Ναι αλλά εγώ τότε πονούσα πιο πολύ από σένα γιατί ο πόνος που είχα ήταν ψυχολογικός και είναι μεγαλύτερος απ’αυτόν του στομαχιού!
Και συνεχίζει το ζήτημα (με αυξανόμενο volume):
-Είσαι άχρηστη! Δεν έπρεπε να φερθείς έτσι!
-Ναι αλλά γι’αυτο πλήρωσε αυτή τα κερατά μετά!
-Δεν έπρεπε να ανακατέψεις τα παιδιά του!
-Έτσι έπρεπε να κάνω!
-Όχι δεν έπρεπε εγώ στη θέση σου θα έκανα άλλα…
-Εσύ δεν ξέρεις τι σου γίνεται, τι μιλάς?
Συγνώμη παιδιά αλλά κάπου εκεί φύγαμε άρον-άρον γιατί θα μας έμενε κι εμάς καμιά τούφα στο χέρι έτσι όπως ξεκατινιάζονταν αυτές.
Συμπέρασμα: Δε φτάνει που είχαν τα 7 κακά της μοίρας τους (μα ΚΑΙ άσχημες ΚΑΙ ζώα?) ήτανε ΚΑΙ καργιόλες!
Ε, πείστηκα πλέον! Εμείς οι γυναίκες είμαστε ανίατη περίπτωση!

Ναι είναι αλήθεια. χρόνια ερευνών, μελετών και αποτυχημένων προσπαθειών για κατανόησή σας έχουν πέσει στο κενό.

Ναι, είμαστε σπάνιες και μοναδικές περιπτώσεις η καθεμία, σε αντίθεση με σας που είστε όλοι γουρούνια! :stuck_out_tongue: Ευχαριστώ!

Δεν έχετε ιδέα πόσο καταθλιπτικό είναι όταν αντιλαμβάνομαι πως ανήκουμε στο ίδιο είδος!

Ωστόσο επάγουμε διαφορετικά γονίδια. Και δυστυχώς τα 2 Χ είναι ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ του Υ.

Ακόμα κι αν είναι έτσι, σας αγαπάμε παρά τα ελαττώματά σας!

Ω! Συμφωνώ και ανταποδίδω!! Άλλωστε δεν έχεις ακούσει την παροιμία που λέει: “Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε?” Έτσι είναι οι μεγάλες αγάπες…Πάθος και μίσος ταυτόχρονα!

Ναι αλλα μη μας πάρουν και τα ζουμιά έτσι;;; :lol:

Μια φορα ειχα πεσει πανω σε κολονα :!:

Ξεθαβω

Υπαρχουν πολλα ατομα που ποσταραν συνεχεια στο φορουμ και ξαφνικα σταματησαν :!: :-k :-s :frowning:

Απαντηση στο δευτερο του αποπανω…
Τους τρωει η μυστικη οργανωση με το κωδικο ονομα A.T.R…

Ακολουθοι Του Rudolf…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Θυμάμαι όταν πήγαινα δημοτικό, παίζαμε μπάλα βράδυ στην αυλή ενός σχολείου και έίχα χτυπήσει πάνω σε έναν στύλο που χρησίμευε για να κρεμιέται το δίχτυ του βόλευ. Από μικρός ήταν εμφανές ότι ο αθλητισμός δεν είναι για`μενα:p

Πριν μερικα χρονια,σε ενα παρτυ που ειχα παει για τα γενεθλια που ειχε το αδελφακι ενος φιλου μου…ηταν ενας τυπος κατραμι,θα ελεγα,με δυο κοριτσακια καταξανθα.Οποτε του λεω:Ανηψακια σου ειναι?και μου απανταει:Οχι,παιδια μου…:?

E δεν ειναι δικη σου γκαφα!
Αυτος τον βαζει οπου να ναι και σπερνει κουτσουβελα.Δικο του το προβλημα :smiley:

ή νόμιζε πως ήταν δικά του… :roll:

  • αυτο

άρα την γκάφα την έκανε αυτός. Λίδα, πόσταρε κάτι άλλο, γιατί αυτό δεν ήταν δικιά σου γκάφα :stuck_out_tongue:

Μου τη διηγήθηκαν και είναι φρέσκο.

Στο νησί από το οποίο κατάγομαι (όσοι ξέρουν, ξέρουν), έφτασαν με το καράβι 2 σάκοι γράμματα των ΕΛΤΑ (συντάξεις μέσα, γράμματα, δέματα, κλπ) και πήγαν οι εκεί υπάλληλοι να τους πάραλάβουν. Και οι 2 ήταν μέσα σε 2 κουτιά με ροδάκια για να μετακινούνται εύκολα.

Πάνε οι υπεύθυνοι και βγάζουν με τα ροδάκια τον πρώτο. Μπαίνουν στο καράβι για να βγάλουν το 2ο και όταν βγαίνουν έξω, βλέπουν πως ο πρώτος λείπει. Κοιτάζουν και ανακαλύπτουν πως τον είχε πάρει η κατηφόρα στο λιμάνι (αφού είχε ροδάκια) και τον είχε ρίξει στο νερό. Τρέχουν στο νερό να δουν που έπεσε και εκείνη τη στιγμή το καράβι βάζει μπρος τις προπέλες!

Το κουτί των ΕΛΤΑ πετάγεται πολλά μέτρα μακριά μέσα στη θάλασσα! Οι άμοιροι να τρέχουν πανικόβλητοι να δουν τι να κάνουν! Βρίσκουν έναν ψαρά και πάνε με τη βάρκα στο σημείο που είχαν δει το κουτί να βρίσκεται (πλέον είχε βουλιάξει). Με γάντζους και διάφορα εργαλεία προσπαθούσαν να το βγάλουν από το νερό. Έβγαλαν μπότες, σκουπίδια, πέτρες, αλλά το κουτί πουθενά! Με τα πολλά πολλά το έβγαλαν το σάκο από το νερό. Τον ανοίγουν και μέσα ήταν τίγκα στα φύκια και την άμμο.

Αυτή τη στιγμή τα γράμματα είναι σε καθαριστήρια και στεγνόνται για να πάρουν οι άνθρωποι τις συντάξεις τους :lol: :lol: :lol:

Επος! :lol2:

Α καλά, αυτό δεν είναι τίποτα (σχεδόν :stuck_out_tongue: ).

Στο νησί από το οποίο κατάγομαι εγώ, έγινε το εξής ένδοξο: ένας γείτονάς μας, ενθουσιασμένος για την ανάσταση του Κυρίου, λίγα χρόνια πριν, με το που πάει 12 τα μεσάνυχτα, βγαίνει στην ταράτσα και αρχίζει να πυροβολεί στον αέρα με την καραμπίνα.

Αποτέλεσμα; Πυροβόλησε και τα καλώδια της ΔΕΗ και για 2-3 μέρες όλη η γειτονιά δεν είχε ρεύμα (ήταν και αργίες, άντε βρες άνθρωπο στη ΔΕΗ).

Καλό; :stuck_out_tongue:

χααχχαχα καλοοοο…

αξεχαστο γεγονος στο χωριο μου
ηταν 15αυγουστος και εγω και ενα παιδι (παναγιωτης) γιορταζαμε (γενεθλια εγω) και ειπαμε να κερασουμε τα παιδια , τους φιλους μας
αφου ψηνουμε στο ποταμι , παμε μετα θαλασσα για ενα μπανακι , σε ενα μπιτς μπαρ
εγω ειχα πετσετα θαλασσης μαζι μου
βγαινω εγω απο την θαλασσα , σκουπιζομαι και μου ζητησε ενας την πετσετα μου να σκουπισει τα ποδια του,
του την δινω
αλλα…στεκεται ακριβως διπλα στην θαλασσα ( με το που βγαινεις δηλαδη) , απλωνει την πετσετα κατω στην αμμο , βαζει τα ποδια του πανω και…σκαει το κυμα στην πετσετα πανω…
εγω να εχω παθει σοκ με την απιθμενη βλακεια του , εκεινος να χαζογελαει λεγοντας “σορρυ γιωργο…” και ολοι οι φιλοι μας να εχουν παθει εγκεφαλικο απο τα γελια
δεν με ενοιαζε καθολου η πετσετα ( που με το που την πηρα ζυγιζε 10 κιλα απο το νερο) αλλα δεν μπορουσα να πιστεψω την απιστευτη βλακεια του…
(το παληκαρι εχει κανει και αλλες απαλευτες θρυλικες γκαφες…)