Καλοκαίρι 2005

Το καλύτερο συναυλιακό καλοκαίρι της ζωής μας!!!
Η Ελλάδα μετά την ?συγκλονιστικά? επιτυχημένη ολυμπιάδα και το euro 2004 που μας ?σήκωσε? όλους στον αέρα, φαίνεται να παίρνει τα πάνω της και το 2005.
Αυτή τη φορά όμως, μέσα σε έναν χώρο που όλοι εμείς εδώ, αγαπάμε!
Είναι τόσα πολλά τα live που θέλω να πάω φέτος που έχω χάσει πραγματικά τον υπολογισμό. Δεν κάνω πλάκα, πρέπει να κάτσω με ένα ένα τα δαχτυλάκια να τα μετρήσω!! Που να το φανταζόμουν αυτό πριν κάποια χρόνια!
Είναι δεδομένο ότι ?ολάκερος? ο μηνιαίος μισθός, θα δαπανηθεί εκεί.
Κι αυτό δεν το λέω με καημό (no no no) αλλά με μεγάλη μου χαρά!
Ελάτε λοιπόν κάπου εδώ να βγάλουμε όλα μας τα συναισθήματα (χαράς, λύπης, ενθουσιασμού, καημού, προσμονής, αναμονής) σε ότι αφορά το συναυλιακό καλοκαίρι 2005

Εγώ προσωπικά φέτος έχω δει/θα δω, τα 3 από τα 4 αγαπημένα μου συγκροτήματα (sepultura, maiden, slayer) + τους Θεούς (Sabbath)

Μόνο οι Metallica (το κυρίως κυρίως πιάτο δλδ) έλειπαν. Αν γινόταν και αυτό φέτος, και αφού θα τα είχα δει πλέον όλα, τότε θα μπορούσα άνετα να το “γυρίσω” (μουσικά, ρε!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ) και να ακούω από εδώ και πέρα παραδοσιακά τσάμικα και χασαποσέρβικα. :twisted: :twisted: :twisted:

Μόνο και μόνο επειδή έρχονται οι Sabbath (+slash,zakk wylde)αυτομάτως μιλάμε για το καλύτερο μου καλοκαίρι.Προσθέτουμε queens of the stone age έτσι για να είμαστε μέσα στο κλίμα. Αν δε πάμε και Fantomas αστα να πάνε. Πάντως όπου πετύχετε τους Liquidust δείτε τους. Εγώ έπαθα πλάκα φέτος.Ζημιά 8)

Sabbath - QOTSA - Danzic - Isis - Dismember - Slayer - Candlemass
πως θα πληρωσω ενοικιο και γραμματια ρεεεεεεεεεεεεεε???
να κανουμε εναν ερανο??? Στο ονομα του απορου συναυλιακια!! και να τα μοιραστουμε ολοι οι αποροι μετα???

Εγώ μάλλον είμαι ο αχόρταγος της παρέας… Για εμένα ιδανικό θα ήταν το καλοκαίρι αν παρέα με velvet revolver- sabbath ερχόντουσαν(εννοείται άλλη μέρα) rammstein, epica(γιατί δεν ήρθαν με τους kamelot γμω@#!@#$)europe, UFO, saxon, lacuna coil, sonata arctica,paradise lost,monster magnet και πολλά άλλα :evil: Τουλάχιστον θα δω slash και είδα kamelot :twisted: deep purple, after forever(έστω και Σεπτέμβριο) και αν προλάβω Dio θα κάνουν υπέροχο αυτό το καλοκαίρι αλλά όχι και τόσο ξεχωριστό όπως άλλων :lol:

Καλά majestix εννοείται πως η αχαριστία και η απληστία είναι ιδιότητες του ανθρώπινου είδους!! :frowning:
Ναι, κι εγώ αν είναι μπορώ να πω τι άλλα συγκροτήματα θα ήθελα να ερχόντουσαν. Όμως και με αυτά μια χαρά είμαι, φαντάσου να μην ήταν ούτε αυτά! :slight_smile:

doomed, σε καταλαβαίνω! Είναι ο μοναδικός λόγος και η πρώτη φορά που χαίρομαι που μένω πάλι με τους δικούς μου κι έτσι δεν έχω νοίκι και λοιπά έξοδα! :twisted:
Επίσης είναι και η μοναδική φορά, αφου τελείωσα με σπουδές που χαίρομαι που δεν είμαι φοιτήτρια, γιατί θα είχα εξεταστικές κτλ και δεν θα έβρισκα και τόσα φράγκα για να πάω στα live! (Ήδη έχω χάσει αρκετά γι? αυτόν τον λόγο)

sadman, αν είναι να το γυρίσεις (μουσικά, πάντα) ας είναι?μην έρθουν ποτέ! 8)

zouglau, αν δεν πάμε fantomas, πραγματικά άστα να πάνε (μην ξεχνάμε και τα υπόλοιπα της ημέρας βέβαια, που είναι σουπερ, για μένα η μέρα με τα περισσότερα καλά μαζεμένα)

doomed, τι θα έλεγες για ένα δάνειο? Πως είναι το στεγαστικό, να κάνουνε και ένα που θα λέγεται συναυλιακό! :roll: Μέσα θα μπούμε πάλι! :?

Λοιπόν επειδή οι συναυλίες είναι πολλές μία λύση υπάρχει μόνο. Doomed θα πάρεις την κιθάρα σου, azza εσύ θα τραγουδάς,εγώ θα αναλάβω το μάρκετινγκ(θα στήσω έναν πάγκο για να μας ρίχνουν φράγκα) και αν θέλετε σιγοντάρω και γω με την κιθάρα σε περίπτωση που τα πράγματα δυσκολέψουν(θα μου πετάνε κέρματα για να σταματήσω-σίγουρη επιτυχία).Τώρα αν θέλετε να χωθείτε και άλλοι στην φάση στείλτε ένα μαιλ με βιογραφικό να το δούμε. Μόνο σοβαρές προτάσεις 8O

ΕΛΕΟΟΣΣΣ!!!Μα είναι δυνατόν εκεί που κουτσά στραβά έχουμε υπολογίσει πως θα τα βγάλουμε πέρα με τόσες συναυλίες να μας πετάνε ξαφνικά και WHITE STRIPES??Kαι μιας και πρόκειται για φεστιβάλ η τιμή θα είναι υψηλή φαντάζομαι.Μάλλον το καλοκαίρι θα το βγάλω στην Αθήνα και θα δροσίζομαι στον Σχοινιά που και που…

Και που είστε ακόμα, δεν ανακοινώθηκαν όλα τα ονόματα του φεστιβάλ του Gagarin…

Μεσα!προτηνε playlist!!
1.Living Backwards
2.Supagorgonizer
3.We live
4.Rellentless
5.Na m’agapas (Για να πιασουμε και καμια γκομενα!!! :lol: )

Και θα τα τραγουδάω εγώ όλα αυτά???
Να προσέξουμε εκεί που θα τα στήσουμε να μην έχει κανένα μαγαζί με οπωροκηπευτικά ή γαλακτοκομικά :lol: :lol: :lol:

re c azza αν δεν μας δίνουν φράγκα τουλάχιστον ας μαζέψουμε ζαρζαβατικά τα οποία και θα μεταπουλήσουμε. Θέλει θυσίες η τέχνη.Doomed συμφωνώ για την playlist. Θα ήθελα όμως να πούμε και το “Με λένε σταμάτη σε λένε Σοφία” καθώς και το τσάι με λεμόνι στο μπαλκόνι του τρισμέγιστου μπλακμεταλά dante με το οποίο έχω βαρέσει άπειρες παράνοιες. Αν πάλι δεν σας αρέσουν οι προτάσεις μου τότε αντιπροτείνω άμεσα να πούμε το “μόνο που θυμάμαι” για το οποίο έχω ήδη έτοιμο home video(χορευτική εξτραβαγκάνζα που κάνει το cats να φαντάζει μια σάχλα…).

Δεν τα θυμάσαι καλά τα πράγματα, σε βρίσκω αδιάβαστο…

Πρώτον, το τραγούδι λέγεται "Με λένε Αλέξη, σε λένε Σοφία (κρατώ μια κιθάρα, κρατάς μια καρδιά κλπ κλπ), από τον αοιδό που τραγουδά την επίσης μεγάλη επιτυχία “Άντε σπάσε ρε μαλάκα”. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεύτερον, το τσάι με λεμόνι στο μπαλκόνι δεν το λέει ο blackmetaller Dante, αλλά ο επίσης βλάσφημος blackmetaller Dakis, στο ρεπερτόριο του οποίου βρίσκουμε την ανίερη ραψωδία “thorakismeni Mercedes”. :twisted: :twisted: :twisted:

Ζητώ ταπεινά συγνώμη για τα λάθη μου τα οποία σε διαβεβαιώ ήταν προιον βιασύνης και μόνο. Πάντως έπρεπε να βάλω ένα , εκεί που έγραψα για το έπος του Γαρδέλη γιατί συντακτικά παραπέμπει στον Δάκι. Thx για την παρατήρηση άνθρωπε :slight_smile:
Τώρα που γυρίζει λέτε να πούμε και την "μελλισσούλα?

Εντάξει λοιπόν, σύμφωνοι!
Με την προυπόθεση ότι θα πούμε το πολυαγαπημένο μου “Αντε σπάσε ρε μαλάκα” πραγματικά μ’ αρέσει, έχει zuper ριφάκι!!! 8)
Έπειδή όμως το κοινό μας θα είναι και λίγο δύσκολο, λέω να πούμε και το επίκαιρο, πιασάρικο, χιτάκι “Στης εκκλησιάς την πόρτα” (πουλάει) :smiley:
Μόνο έτσι συνάδελφοι, πιστεύω ότι θα μαζέψουμε κανα φράγκο ετσι ώστε να καταφέρουμε να πάμε στις συναυλίες που θέλουμε!
Να οργανωθούμε λοιπόν!! :twisted:

Και βέβαια μην παραλείψετε το νέο τρελό σουξέ του Πρόδρομου “από το μασάζ στη γιόγκα και απ΄τη γιόγκα στο μασάζ, σου το λέω και σου το 'πα το στραβό κορμί δε σιαζ”.

ouoou!!
poioi les na er8oun?

Νομίζω πως είμαστε έτοιμοι όσον αφορά το ρεπερτόριο μας. Τώρα πρέπει να κανονίσουμε πρόβα. Ποιο rockwave και παπαριές.Oi “Rocking Vegetables meet Thy Doom” (έτσι θα λέγεται η μπάντα μας) είναι έτοιμοι και να πάνε σε όλες τις συναυλίες και να πάνε διακοπές. Έεεεεεετσι! 8)

Αυτα ειναι!!!
Αντε καλα live!!!

Να μην μου ερχεσται στις προβες λιωμα ομως γιατι θα τσακωθουμε!!! :lol:

:lol: :lol: :lol:
Μεγάλη επιτυχία το όνομα, πολλά μπράβο συγκρουπίτη zouglau!!!
Άντε καλές πρόβες να’ χουμε, καλές συναυλίες και καλές μας διακοπές!!
Να ετοιμάσουμε tour ανα τα νησιά του αιγαίου,τώρα καλοκαιρινή σεζόν!
Εε και καλοκαίρι είναι, αμα πιούμε και λιγάκι παραπάνω δεν έγινε και τίποτα :wink: