Ποιες ειναι οι στιγμες κατα τη διαρκεια του χρονου

Θα είχα πείσει τον Eric Clapton να μπει στο ελικόπτερο στη θέση του Vaughan όπως έπρεπε να γίνει κανονικά. Η μουσική θα είχε χάσει ένα μεγάλο blues-man αλλά θα είχε κρατήσει λίγο περισσότερο μια σπάνια μουσική ιδιοφυία.

Θα έκλεινα την Candice Night (ή όπως διάολο την λένε) σε κανα πηγάδι για να μη την γνωρίσει ποτέ ο θεός o Blackmore.

Εγώ θα απέτρεπα την δολοφονία του Λέννον, θα έβαζα τον Χέντριξ στην αποτοξίνωση και έβαζα την Μπρίτνει Σπίαρς να ακούει όταν ήταν μικρή μέταλ γιατί είμαι περίεργος να δω τι θα γινόταν… :roll:

oxi re asthna sthn pop th britney!fantasou na ginotan kamia gothou!8a kateree to metal :x

μπαααααα καμια

μπαααααα καμια[/quote]

κακως. Εχεις δει Live εποχης Mustaine???
Ασε που συνθετικα ο Mustaine ειναι απειρως καλυτερος απο τον Hammet…

ε καλα τωρα γουστα ειναι αυτα ως συνηθως…εχω δει Live επι εποχης Mustaine και τι να λεει?πειραματικες φασεις που δεν εχουν να μου πουν τιποτα σε σχεση με τη πορεια τους μετα…επισης αν κρινω απο τον Μustaine και το ποσο πολυ ηθελε να το παιζει αρχηγος καλυτερα που δεν συνεχισαν μαζι γιατι απο τα πολλα αρχηγιλικια μαλλον θα ειχαν διαλυθει.
τωρα αν συνθετικα ειναι καλυτερος ο ενας απο τον αλλον τι να σου πω…γνωμες ειναι αυτες.αν ειναι να ρωτησουμε και τον Φοιβο :lol: :lol:

me too…

Αν σταματάγατε τον χρόνο στα 80ς τότε δεν θα είχαμε ακούσει δίσκους από συγκροτήματα όπως Tool,Kyuss, Spirit Caravan,Soundgarden, Alice in Chains, Nevermore,Psychotic Waltz,Amorphis,Dark Tranquillity, Entombed,Isis, Karma to burn κλπ κλπ κλπ. όχι όχι δεν γίνονται αυτά τα πράγματα…

Και από Dream theater, Paradise lost και άλλα πολλά…

Ωστόσο θα είχαμε γλιτώσει από πολύ κουλαμάρα και ασχετοσύνη… Μερικά ακόρντα ξέρω να τα παίζω ακόμα κι εγώ…

ΕΕΕΕΕΕΤΣΙ!

me too…[/quote]

mia apo ta idia kai gw :wink:

Ο οδηγός του λεωφορείου των Metallica να μην ήταν πιωμένος τα ξημερώματα της 27ης Σεπτεμβρίου του 1986… Ποιος ξέρει τι αριστουργήματα θα είχαμε ακούσει αυτά τα 19 χρόνια αν δεν είχε συμβεί αυτό το καταραμένο ατύχημα; :x

Επίσης, θα έκανα τους Paradise Lost να επανακυκλοφορήσουν το Host σε Gothic Metal έκδοση :stuck_out_tongue:

Ενας λογος παραπανω :smiley:

8a sumfwnhsw me to filo zougla. an kai gia tous nevermore den polupsinomai.
alla paidia mhn xexnate to basikotero!!!
den 8a eixan bgei oi Killer Bees. 8umh8eite auto to onoma.se liga xronia 8a mesouranei sta mousika drwmena.
Ax zougla zougla.
Xaxaxaxaxaxaxa!!! :twisted:

Ennoeitai tous Guns… 8a gamagan kai 8a mazeuan trelo kosmo…

Τρια ονοματα μονο: Cliff Burton, Randy Rhoads,Bon Scott
Βαλτε τα με οποια σειρα θελετε!!

Θα πυροβολουσα πρωτος το μαλακα που πυροβολησε τον Dimebag.

Έγραψες =D> :wink: :wink: :!: :!: :!:

θα εβαζα μυαλο σε πολους ανηδεους που χουν πει τις απειρες μλκιες και σ’αυτους που χαλασαν τη μουσικη σκηνη γυρω στο 80(δισκογραφικες) βγαζοντας μπαντες αντιδημιουργικες με σκοπο το χρημα και ξεκηνησε η πτωση της δημιουργικης μουσικης.οχι οτι ειταν κο που βγηκε το πανκ οι nirvana oi skid row (και ολη η poser) και το h.metal.κι εμενα μ’αρεσουν μερικες δε λεω αλλα μεχρι εκει…ετσι οι μουσικοι που θελαν να κανουν το κατι διαφορετικο δε κλειναν εταιρια με τπτ.και οι συναυλιεσ περιορισμενες.
2.και μετα εμεις που τις ξερουμε τισ μπαντες αυτες επειδη δηλ ψαξαμε λιγω παραπανω θεςρουμαστε ψαγμενοι και βλακες και μας εχουν ολοι στην πλακα (λιγω ασχετο αλλα μου ρθε) αλλα βασικο ειναι οτι ο κσμος χανει ενα πραγματικα μεγαλο μερος καλης μουσικης που του ειναι τελειως αγνωστο.
Υ. ζητω τα 70’ς και τα 00’s.