Καλύτερο αγγλικό ροκ συγκρότημα

Αλλο. Ελλειπες δημοψηφισμα.

αγαπημενοι μου οι queen αλλα καλυτεροι οι beatles γιατι απο αυτους αρχισαν ολα:respect::hippy:

Who ρε απιστοι.

Muse

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

ok guys…

Νομίζω πως είναι λίγο σούπα το…“δημοψήφισμα”. Και κυρίως άδικο για όλες τις μπάντες που έχετε περιλάβει.

Οι Beatles στην ουσία, είναι η “μάνα” όλων τους-εξαιρώ τους Stones.

Oi Stones, είναι μεν μία τεράστια μπάντα, αλλά με σχετικά μονοσήμαντο μουσικό στυλ.

Οι Beatles, επηρρέασαν τα πάντα και τους πάντες. Αν τους μελετήσετε θα βρείτε μέσα τους τις ρίζες για όλα τα μουσικά είδη που ξεπήδησαν από το 67 και μετά.

Όσοι νομίζουν πως οι Beatles ήταν γλυκερό κι ανούσιο ποπ συγκρότημα, ας ανοίξουν και τα αυτιά τους αλλά και κανένα βιβλίο.

Η παρουσία των Pink Floyd στο δημοψήφισμα, είναι πάλι άδικη. Μιλάμε για τεράστιο μέγεθος, που πήρε τη μουσική πολλά βήματα μπροστά έφερε το ροκ στα επίπεδα της Όπερας.

Αλλά θα υπήρχαν χωρίς τους Beatles;

Οι ίδιοι, έχουν απαντήσει εδώ και χρόνια : ΟΧΙ.

Συμπέρασμα… Μήπως κάτι τέτοια δημοψηφίσματα είναι κομμάτι άδικα τόσο για τις μπάντες όσο και για τη μουσική την ίδια;

Έρχεται καταιγίδα…

L-E-D Z-E-P-P-E-L-I-N!!!

Συμφωνω με leris. :slight_smile:

Ολα οσα λεει στο πολλ με ενα προβαδισματακι στς Πινκ Φλουδ.

Aπ’ το πολλ Queen. Aπο τα αλλα LED ZEPPELIN!!

Rolling Stones.

Queen με χίλια…

pink floyd

Κακό δημοψήφισμα, απλά.

Παίρνεις μια χούφτα κολοσσούς και μεγαθήρια, τα βάζεις σε μια λίστα και λες μετά ποιό είναι “το καλύτερο”.

Συμβουλή προς τους νεότερους. Μη κάνετε τέτοια polls παιδιά, δεν έχουν νόημα. :wink:

Pink Floyd

από μία ψήφος στους clash και τους who ρε σεις? είστε απίστευτοι…

Spice Girls.-

λειπουν οι iron maiden και οι led zeppelin απο το poll

(+ πολλοι αλλοι που δεν μου ερχονται τωρα)

king crimson-μη τους ξεχναμε!