Βοηθεια για ηλεκτρικη κιθαρα

Αντε και μολις παρεις την Charvel θελουμε φωτο και ριβιου…

Στο τοπικ παλι…,εγω θα ελεγα να παρεις κανενα σετακι,αυτα της ιβανεζ ειναι καλα…αλλα δεν μας εχεις πει τι επιρροες εχεις…τη μουσικη ακους και κτλ…και ετσι μπορουμε να δωσουμε μαι πιο εμπεριστατωμενη αποψη…

1.σας ευχαριστω ολους σας παρα πολυ!!!δεν περιμενα να νοιαστε κανεις τοσο πολυ :slight_smile:
2.ειμαι πορωμενος με hard rock/meta κλπ.αγαπημενα συγκροτηματα:Godsmack,Slipknot,Soad,Disturbed,Korn κλπ
ελπιζω να καταλαβατε περιπου!!!οκ θα ψαξω στο μαγαζακι που μου ειπατε στην Αθηνα για ενα καλο σετακι…για το σετακι ibanez ψηνομαι πιο πολυ :smiley:
σκεφτομαι το καλοκαιρι να κανω μαθηματα με δασκαλο…και να παρω ενα βιβλιαρακι και να κανω και στο σπιτι μου:)
ευχαριστω για το θερμο καλωσορισμα…τωρα επειδη την κιθαρογλωσσα δεν την κατεχω ακομα…τα πενταλς νομιζω πως ειναι αυτα που πατας με το ποδι και αλλαζει εφε η κιθαρα σωστα???

αα και κατι αλλο…οταν παρω την κιθαρα…πειτε με το tuning τι πεζει???πως την “συντονιζω”?ειδα στο ιμπανεζ σετακι εχει και ιμπανεζ tuner…με αυτο θα συντονισω της χορδες???

μην σε αγχωνει η κιθαρογλωσσα :stuck_out_tongue:

αυτο κανουν τα πενταλς και πολλα αλλα
παιζε εσυ κ νταξ πλεον υπαρχει και το ιντερνετ οτι αποριουλα ψαχνεις ρωτας σε φορουμς και εννοειται αμα σου κατσει δασκαλος να επικοινωνειτε καλα , ακομα καλυτερα:wink:

οκ ρε φιλε προτιμω να παω στο μαγαζι που μου ειπες και να παρω ενα σετακι ιμπανεζ παρα να πηγαινω σε τραπεζες να ανοιγω λογαριασμους κλπ…δεν ειναι κατι το τρομερο απλα πιστευω πως ειναι καλυτερα να παω εκει…να μιλησω με τους υπευθηνους να μου δειξουν αυτοι καποια πραγματα απο κοντα και να αποφασισω…ααα πειτε ομως ενα σετακι τι ακριβως πρεπει να εχει???και τι κανει το καθε απο αυτα :slight_smile:
ευχαριστω

συνηθως εχει κιθαρα, ενισχυτη και ενα καλωδιο
παιζει να εχει καμια ζωνη, πεννες, κουρδιστηρι, θηκη και καμια αλλη μ@λακια (με την καλη εννοια)…

ειναι και καλα οτι μπορει να χρειαστει ενας αρχαριος

ο Τριμης οσες φορες εχω παει εγω εχει παρα πολυ καλη εξυπηρετηση, χωρις εξυπναδες, χωρις βλακειουλες, και παρα πολυ καλες τιμες (βασικα αν πληρωσεις μετρητοις σου κανει σχεδον τιμη ιντερνετ)…

Αν δεν ειχε μονο ιμπανεζ θα ψωνιζα μονο απ αυτον:p αλλα οι καλες μου αγορες ως τωρα (ακουστικη, ενισχυτης ηλεκτρικης) δεν ειναι στα φορτε της ιμπανεζ τουλααχιστον στα φραγκα που εψαχνα…αν και ειναι τιμια μαρκα απο τα λιγα που ξερω και σχετικα χαμηλες τιμες…

οταν μεγαλωσω (κ αλλο) θα χτυπησω μια ιμπανεζ 7χορδη τουμπανη με τα παντα ολα πανω να τη ξεσκισω στις μεταλλιες:D

Φιλε επειδη ειδα πως εισαι καινουργιος στο αθλημα πουλαω την κιθαρα μου σε σχετικα πολλη καλη τιμη και ειναι και Ibanez… Εχει καποια χτυπηματα που φαινονται καπως αλλα εφοσον εισα καινουργιος δεν πιστευω να σε πολυνοαιζει… Ολα τα μηχανικα και ηλεκτρικα τις κιθαρας ειναι σε αριστη κατασταση… http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=11236 και με εναν marshall 15w θα κανουν μια χαρα ζευγαρι… Θα βγαινει πολυ καλυτερος ηχος. Απλα εχει καποια χτυπηματα… {Δεν το κανω για διαφημιση απλα να σε βοηθησω θελω) η κιθαρα ειναι αυτη http://www.thomann.de/gr/ibanez_grg270b_bkn.htm

χμμμ καλα λογια ακουω για τον “Τριμη”…που ακριβως ειναι ρε φιλε???εγω απο πειραια ειμαι…αλλα μπορω να παω Αθηνα ανετα με ηλεκτρικο και μετρο μετα :slight_smile:
και για την προταση σου φιλε armageddon xD θα την σκεφτω παντως…σε ευχαριστω

Εγινε μεγαλε… Και εγω απο Πειραια ειμαι… Που μενεις πειραια? ; P

καμινια μενω φιλε

Ωραιος . εγω μενω Κερατσινι

ωραιος ρε κοντα ειμαστε!!!ξερεις που ειναι αυτος ο Τριμης???

αα και στον Τριμη που ακουω τοσο καλα λογια…εχει τα σετακια που μου εχετε διξει???

ΤΡΙΜΗΣ IBANEZ Χ. Τρικούπη 1α, Αθήνα 210-3830816

έχει σετάκια με ενισχυτή κιθάρα κτλ…σε αρκετά καλές τιμές…:slight_smile:

ο ρε φιλε σε ευχαριστω πολυ για την διευθυνση…αα και κατι αλλο μηπως ξερεις αν περναει ηλεκτρικος-μετρο εκει κοντα???

καλύτερα να κατέβεις στ σταση πανεπιστήμιο του μετρό…είναι αρκετά κοντά…

οκ φιλε…καλα μετα ρωταω για οδο και αριθμο και το βρισκω

ναι ρε εξάλλου η χ.τρικούπη είναι πασίγνωστη…

μου προτινεις κανα καλο και σχετικα φθηνο σετακι???

κοίτα τώρα δεν ξέρω να σου πω…έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση το μαγαζί…θα σε βοηθήσουν…

Η ΔΙΑΦΗΜΗΣΙΣ
ΤΗΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΩΣ
ΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙ
ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΙΝ
Ω! ΔΙΑΦΙΜΗΣΙΣ

:lol::lol::lol: