Το βρηκα πρωτος!(ή νομιζα...)

…αλλα δυστυχως το ειδα και ξενερωσα!!!(απο ονοματα μπαντας εως τατουαζ εως…οτι να’ναι…εχει συμβει και σε σενα!!! :wink:)

εννοείς κάτι που να νομίζω ότι σκέφτηκα πρώτος αλλά να το έχει σκεφτεί κάποιος άλλος πρώτα?

το ριφφ του τρούπερ:p

πολλοι το νομιζαν…

αλλά εγώ το βρήκα πρωτος.άσχετα που τότε δεν είχα γεννηθεί αλλά στο τμήμα αγέννητων στο όνομα ότινάναι ακουγόταν αυτό:p

ωστε εσυ εισαι το μωρο εκεινο που ο θρυλος λεει οτι αγεννητο ακομα το σφυριζε μεχρι που ενας αγγλος το εκλεψε…

ναι προδώθηκα γαμώ.:p,ωραία και για να μην σπαμάρουμε και μας κλειδώσουν το τόπικ ας πούμε κάτι σοβαρό.μπορούμε να πούμε και άλλα πράγματα τα οποία δεν έχουν σχέση με μουσική?

sure…οτιδηποτε…πχ να θες να τυπωσεις καμια γαματη ατακα σε μπλουζακι και την επομενη μερα πως τυχαινει οπως πας να το τυπωσεις να δεις αλλα 3 ιδια στον δρομο…its a mystery indeed!!!:lol:

Ωραίο τόπικ!

Λοιπόν, όταν ήμουν πιο πιτσιρίκος, είχα διαβάσει και δει τη Λάμψη των Κινγκ, Κιουμπρικ. Νόμιζα ότι το Red Rum ήταν ένα κουλ όνομα για να βγάλεις τη μπάντα σου, άρεσε και στους bandmates, όλα καλά.

Μέχρι που αγοράζω Lizzy Βorden και βλέπω το ομώνυμο κομμάτι.

Οπότε καταλαβαίνω ότι την ίδια ιδέα θα έχουν άλλοι τόσοι.

Και πράγματι. Από γιαπωνέζους ίντι ρόκερς μέχρι Θεσσαλονικείς hard ροκερς, ποιος ξέρει πόσοι έχουν ονομάσει έτσι τη μπάντα τους.

Σα φόρο τιμής λοιπόν έδωσα το όνομα στο username μου, για να βγάλω το άχτι μου που δεν το χε βάλει άλλος#-o:lol:

χαχα και σημερα σου στειλα και πμ να σε ρωταω τι ειναι το ρεντ ραμ

xaaxxaxaxa…βασικα και εγω εκανα το request επειδη(νταξ…εκτος του οτι εχει χιουμορ το ατομο) συγκινηθικα που ετσι λεγανε το πρωτο μου συγκροτημα!!!χαχαχααχχαχαχα…τελικα εχεις δικιο…οχι απλα αλλοι τοσοι…ολος ο κοσμος!!!:lol:

μεχρι που ανακαλυψα οοοολα τα παραπανω ακριβως διατυπωμενα και εκτελεσμενα!!!

Εχω ειχα διαβασει καποτε μεσα σε μια προταση τη λεξη “Bloodbath” και πιστευα οτι θα γαμαγε για ονομα μπαντας.Μετα βεβαια ανακαλυψα οτι το ειχαν σκεφτει αλλοι πιο νωρις:p

Ποναει ρε το θρεντ :frowning:

Απο ριφφακια, ονοματα συγκροτηματων, το γαμημενο το ονομο της ιντερνετικης μου εκπομπης (μεχρι και το ημεηλ μου ρε φιλε) τα σκεφτηκαν αλλοι. Μπασταρδοι…

btw redrum λεγονταμ μια μπαντα στο ροκγουεηβ προπερσι (η περυσι) στον Κορνελλ τελοσπανδων

εδιτ: Ποσο τραγικο θα’ταν να υπηρχε ηδη το θρεντ :stuck_out_tongue:

αχαχαχαχ

Σε ριφς ξερω που αναφερεσαι.:-k

καλα ε!!!αυτο με εκανε να ανατριχιασω!!! :lol:

εγω το συγκροτημα μου το ονομασα ecstasy.Πραγματικα και να το εχει κανεις αλλος εγω δεν το αλλαζω lol

Σε μια εργασία στη σχολή μου, είχαμε να σχεδιάσουμε συσκευασίες για υποθετικά προγράμματα software. έπρεπε να βρούμε μάλιστα και catchy τίτλους για αυτά. Αφού έστιψα το μυαλό μου, κατέληξα σε ένα όνομα που πίστευα πως θα ήταν τόσο πετυχημένο που και μόνο μ’αυτό θα πέρναγα το μάθημα. Όταν το παρουσίασα στον καθηγητή, μου είπε: “Ξέρεις, η Adobe έχει ήδη βγάλει το InDesign#-o

λολ αυτο θα πει γκαντεμια.τι βαθμο σου εβαλε?

Δε θυμάμαι, έχουν περάσει χρόνια :oops:. Το’χα περάσει άνετα πάντως… :smiley: