Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Και αυτο πιθανοτητα, αν και η καραντινα ειναι 2 εβδομαδες και αρα μια χαρα θα προλαβει τουλαχιστον ενα ακομα.

7 μήνες μετά τον Μαρινάκη, άσε ρε γατάκι Τραμπάκο.

4 Likes

Θα κάνει ένεση χλωρίνης στον εαυτό του τώρα; :nerd_face:

5 Likes

τα παντα για την ανατροπη του κλιματος και να τον ψηφισουν. μεχρι και covid θα περασει…

1 Like

1 Like

Πολύ ωραία γυναίκα, αλλά με τα μυαλά που έχει ούτε match στο Tinder!

Μια επιπλοκουλα στην αμοιβαδα ρε παιδιά… Ντροπή, αλλά το σκέφτομαι τι να κάνω…

2 Likes

Θα τον νικήσει και θα βγει δυνατός για νίκη στις εκλογές…

1 Like

2 Likes

Ελιωσα ε

7 Likes

Ευλογία Θεού θα ήταν να μην τον προλάμβανε η Regeneron και να έκανε καμιά ένεση με Dettol για να διαπιστώσει πόσο αποτελεσματικό θα ήταν

9 Likes

εγώ πιστεύω του το κόλλησαν κρυφά Κινέζοι της Huawei μέσω 5g πιλοτικού σήματος…

2 Likes

Την αποκάλυψη ότι έχει δοκιμάσει κάνναβη έκανε η πρωθυπουργός της Νέας Ζηλανδίας, Τζακίντα Αρντερν.

Κατά τη διάρκεια ντιμπέιτ πριν από τις εκλογές της 17ης Οκτωβρίου, η πρωθυπουργός της χώρας ρωτήθηκε εάν έχει δοκιμάσει ποτέ κάνναβη. «Ναι, το έκανα πριν από πολύ καιρό», απάντησε η Αρντερν, διευκρινίζοντας ότι θα αποκαλύψει τι θα ψηφίσει στο δημοψήφισμα για τη χρήση κάνναβης μετά τις εκλογές.

Οι Νεοζηλανδοί, εκτός από τις εκλογές, έχουν να ψηφίσουν για τη νομιμοποίηση της κάνναβης για ψυχαγωγικούς σκοπούς και της ευθανασίας, δύο ζητήματα που διχάζουν τη χώρα. «Πήρα μια ξεκάθαρη απόφαση, ότι θέλω τους πολίτες της Νέας Ζηλανδίας να αποφασίσουν γι’ αυτό και θέλω η απόφαση να μη συνδέεται με την πολιτική», είπε, μεταξύ άλλων, η πρωθυπουργός της Νέας Ζηλανδίας.

Αντίπαλος της Αρντερν στο ντιμπέιτ, ήταν η αρχηγός του συντηρητικού Εθνικού Κόμματος Tζούντιθ Κόλινς, η οποία όταν ρωτήθηκε σχετικά με την κάνναβη, απάντησε ότι δεν έχει κάνει ποτέ χρήση και ότι θα ψηφίσει κατά.

Στην συζήτηση, οι δύο επικεφαλής ρωτήθηκαν επίσης αν ο πρόεδρος των ΗΠΑ Ντόναλντ Τραμπ είναι επικίνδυνη επιρροή στον κόσμο. Η Κολίνς είπε ότι ο Αμερικανός τα πήγε καλά πρόσφατα στην ειρηνευτική συμφωνία μεταξύ του Ισραήλ και ορισμένων εθνών του Κόλπου. «Στην πραγματικότητα αυτό είναι καλύτερο από τον πόλεμο. Δεν ήταν έτοιμος να σπεύσει σε πόλεμο», ανέφερε. Η Αρντερν τότε απάντησε: «Είναι ανησυχητικό όταν το καλύτερο που έχεις να πεις είναι “δεν είχαμε πόλεμο”».

Λοιπόν στις εκλογές της 17ης Οκτωβρίου στη Νέα Ζηλανδία στηρίζουμε την προοδευτική και ανοιχτόμυαλη Τζακίντα Αρντερν. Είναι εναντίον του Τραμπ και κυρίως είναι υπέρ της νομιμοποίησης της κάνναβης για την ψυχαγωγία του κόσμου.

Μαύρο στη συντηρητική και οπισθοδρομική Tζούντιθ Κόλινς που είναι υπέρ του Τραμπ και ενάντια στο χασίς.

Κάτω το κράτος, πάνω ο μπάφος.

3 Likes

Όχι στους χουντικούς φασιστες,
Ναι στους φουντικους χασιστες

9 Likes

Διαβάζω πως είναι πρώτη φορά που κάνει guilty plea ένα bank unit, είναι αξιοσημείωτο :stuck_out_tongue: Υπάρχει και ντοκιμαντέρ στο netflix για όποιον δεν ξέρει την ιστορία.

1 Like

Η Πολωνία ποινικοποιεί τις εκτρώσεις

Μόνο εμένα μου φαίνεται τραγική η απόφαση? Με την έννοια ότι κανείς δεν σκέφτεται πως αυτά τα έρημα τα παιδάκια που θα γεννηθούν με οποιοδήποτε πρόβλημα υγείας, όταν στο μέλλον φύγουν οι γονείς ή όποιοι τέλος πάντων έχουν την ψυχική δύναμη να τα μεγαλώσουν, δυστυχώς καταλήγουν σε ιδρύματα ή ψυχιατρεία. Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω το σκεπτικό μιας τέτοιας απόφασης. Αν και καταλαβαίνω βέβαια ότι μιλάμε για ένα τεράστιο ζήτημα που έχει πολλές πτυχές… κοινωνικές, πολιτικές, οικονομικές. Μόνο εύκολη δεν είναι η οποιαδήποτε απόφαση από τις εκάστοτε αρχές. Αλλά και πάλι…τι να πω

4 Likes

Τι μόνο σ’ εσένα ρε, “πίσω ολοταχώς” είναι η συγκεκριμένη απόφαση.

6 Likes

Το λέω γιατί έχω έρθει “αντιμέτωπος” με απόψεις του στυλ δικαίωμα στην ζωή για όλους κλπ. Το με τι κόστος βέβαια δεν μου απαντάει κανείς!

1 Like

Καλά, το πίσω ολοταχώς δεν ταιριάζει και ιδιαίτερα σε αυτό. Εν ετει 2020 υπάρχουν ένα σωρό μέθοδοι αντισύλληψης. Φαντάζομαι πως η συντριπτική πλειοψηφία των εκτρώσεων γίνεται λόγω απροσεξίας και οχι από κάτι μη συναινετικό ( βάζω ολα τα πιθανά σενάρια, αν και για μένα το μόνο που δικαιολογεί την έκτρωση είναι λόγω βιασμού ). Χειρότερο μου μοιάζει προσωπικά το να λες “α θέλω να κάνω έκτρωση” ενώ πραγματικά μπορείς να προστατευτεις πολύ αποτελεσματικά απο μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη σε κάθε σεξουαλική επαφή.

Τώρα προφανώς η κάθε γυναίκα μπορεί να κάνει ο,τι θέλει στο σώμα της, αλλά είναι εφικτό να μη φτάσει σε μια τέτοια λύση. Για το λινκ παραπάνω, αν η πολιτεία έχει δομές για να βοηθήσει τα παιδιά με προβλήματα που γεννώνται δε θα έπρεπε να σκέφτονται οι γονείς να κάνουν έκτρωση, αλλά από αυτή τη σκέψη μέχρι την ποινικοποίηση υπάρχει ένα μεγάλο χάσμα.

Ειμαι 100% υπερ των εκτρωσεων για οποιονδηποτε λογο μια γυναικα κρινει οτι δεν θελει να κανει αυτο το παιδι οταν ειναι στο πρωτο τριμηνο, και 100% υπερ οταν γινεται αργοτερα στην εγκυμοσυνη αν ειναι για λογους υγειας ή λογω βιασμου.

Oh wait.

Δεν εχει σημασια τι πιστευω εγω. Οι γυναικες πρεπει να αποφασιζουν για το σωμα τους. Μονο αυτες. Χωρις την ηθικολογια απο κανεναν. Το εμβρυο δεν ειναι ακομα ανθρωπινη ζωη. Τελος. Αν μια γυναικα θελει να τερματισει την εγκυμοσυνη της για οποιονδηποτε λογο, δε μας πεφτει κανενας λογος αν ειμαστε αντρες ή αν ειμαστε γυναικες που δεν ξερουμε τι μπορει να περναει και για ποιον λογο θελει να το κανει.

Your body, your choice.

Μεσαιωνικη αποφαση στην Πολωνια. 400 χρονια πισω και βαλε.

8 Likes