Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Ρε τον Σαφφερ :joy:

2 Likes

Παρτε κι ενα βιντεακι να δειτε τι καθυστερημενοι υπαρχουν.

Πραγματικα μισω το 90% των “ανθρωπων” σε αυτο το βιντεο.

1 Like

Στέκομαι περισσότερο στη δήθεν αντιμετώπιση που είχαν αυτοί οι λοβοτομημενοι από την αστυνομία στο καλύτερα φυλασσόμενο μέρος του πλανήτη. Σκέψου να ήταν μαύροι, αντιτραμπικοι, γενικά αντιφασιστες το τι θα βλέπαμε. Θα είχαμε αποθέωση της καταστολής και λογικά θα θρηνουσανε δεκάδες νεκρούς.

9 Likes

5 Likes

Και μερικά ωραία σχόλια για την ιστορικότητα των στιγμών αυτών στις ΗΠΑ.

1 Like

απλα σοκ

Είναι μακρύ το δεξιό χέρι…

Φαίνεται ότι ο Σάφερ φοράει στολή εργασίας όταν πάει σε πορείες διαμαρτυρίας.

Καλημέρα, να έχουμε ένα χαρούμενο 2020.

2 Likes

Eιναι απιστευτο οτι προσπαθουνε να πεισουν καποιοι οτι ολοι αυτοι ηταν προβοκατορες αντιφα κτλ

2 Likes

:joy:

7 Likes

Με αυτό γέλασα λίγο παραπάνω απ’ ό,τι έπρεπε :rofl:

12 Likes

Πάντως, μια δυνητικά ενδιαφέρουσα συζήτηση για όσους έχουν γνώσεις και θέλουν να πουν κάτι και με αφορμή τον Schaffer και την γυναίκα που πέθανε χθες , είναι πόσο εύκολα κάποιοι επί σειρά ετών ψεκασμενοι ( ο Schaffer καμιά 20ετια ) που μέχρι τότε ήταν απλά μπαρουφολογοι φτάνουν με την κατάλληλη καθοδήγηση σε ακραίες πράξεις

Νομίζω το χθεσινό είναι η αμερικανική έκδοση του " να καει το μπουρδέλο η Βουλή "

Πώς δλδ σπίθες που καλλιεργούνται από την 11η Σεπτεμβρίου ( νομίζω αυτό είναι το turning point ανθρώπων με το συγκεκριμένο προφίλ ) , σιγοκαιουν και συντηρούνται και πώς και πόσο εύκολα ξεσπούν τελικά

5 Likes

Μεγάλη συζήτηση, λάθος νήμα γι’ αυτό. Αλλά επειδή έχω διαβάσει πολύ Άικ και έχω διαβάσει/δει πολύ Μάικ Τζόουνς, πρέπει να έχεις προδιάθεση για να μπλεξεις ετσι.

Σε άλλα νέα, το Facebook αποφάσισε να αλλάξει τα terms and conditions του WhatsApp και να προσθέσει μέσα όσα ήδη έκανε τόσο καιρό δίχως την έγκριση των χρηστών - με αποτέλεσμα τα προβλήματα με το iOS14 της Apple. Όσοι δε τα δεχτούμε, μας κλειδώνει το account στις 8 Φεβρουαρίου. Συγκεκριμένα θα τραβάει data από το WhatsApp μας και θα τα εκμεταλλεύεται εμπορικά/πολιτικά/whatever με το Facebook.

Ελπίζω να βλέπει η Ε.Ε… Το 2017 έφαγε πρόστιμο η Facebook γιατί ψευδώς είπε πως δεν υπάρχει τεχνικά τρόπος να ενώσουν τα δύο app (τον είχαν αναπτύξει ήδη), ο ιδρυτής του WhatsApp παραιτήθηκε γιατί δεν του έδιναν ελευθερία επιλογών στα θέματα security όπως είχαν συμφωνήσει κατά την εξαγορά και πρόσφατα στις ΗΠΑ άρχισαν να σκέφτονται να κινηθούν δικαστικώς ώστε το Facebook να μην έχει Instagram & WhatsApp.

8 Likes

Το μελετάω το θέμα γιατί αυτή είναι η δουλειά μου πρακτικά (IP, Privacy και AI law), και αυτό που πάνε να κάνουνε είναι από τα Άγραφα, ακόμα και για μία από τις 2 χειρότερες εταιρείες σε θέματα σεβασμού της ιδιωτικότητας στον κόσμο (η άλλη είναι η Google). Τώρα έχω περίοδο κατάθεσης εργασιών και δεν προλαβαίνω, αλλά θα επανέλθω. Είναι αδιανόητο.

3 Likes

3 Likes

top 10 anime betrayals.

Επίσης από όταν έκανες αυτό το ποστ σκέφτομαι το “dissapointeeed” και γελάω μόνος μου.

9 Likes

Ας αλλαξουμε θεμα.

Καινουρια animated σειρα για παιδια απο Δανια, με πρωταγωνιστην τον John Dillermand (απο το diller = πεος και mand = αντρας) που εχει τεραστιο πεος και του δημιουργει προβληματα.

Καλα θα παει αυτο.

1 Like

μαλλον φοβηθηκαν μηνυσεις απο τους δημιουργους του μαρσουπιλαμι και ειπαν να το αλλαξουν λιγο

4 Likes