Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Είναι απλό ρε παιδιά

Aντι να διαβάσεις Ζακ ηβ Κουστω
Στέκεσαι με τον παππού σου τον ψαρά και λες το ολοθουριο ,ψωλό…
Ποιος θα μου πει πως λεγόταν το ερευνητικό του Κουστώ ;

Βurzum μου θελατε

Διαβαζα καποτε στο δημοτικο και λιγο στο γυμνασιο Κουστω αλλα δεν θυμαμαι τπτ ουτε το ερευνητικο :slightly_smiling_face:

Edit: Μηπως Καλυψω? Μπα

???

Διάβαζες Κουστώ; :thinking:

Εγώ Βερν διάβαζα στο δημοτικό και το γυμνάσιο.

1 Like

Καλα μη φανταστεις τρελες μελετες :laughing:

1 Like

Μπα πολυ πιο πολυ εκνευριζομαι οταν τα βλεπω σε εντυπα ή σε πηγες ενημερωσης online.

Ο παππους στο καφενειο ειναι ακακος. Γιατι να με εκνευρισει? Θα τον προσπερασω ως γραφικο και μελλοντικο θυμα του Δαρβινου. Δεν αντιδρω συναισθηματικα σε τετοιες καταστασεις.

Ο τυπος ειναι πολυ πιο επικινδυνος, ειτε σε εντυπη μορφη ειτε σε ηλεκτρονικη.

"The pen is mightier than the sword"

Επισης δεν συμφωνω οτι η χρυση τομη ειναι παντοτε η σωστη λυση. Σε πολιτικα ειδικα, μαλλον θα συμφωνησω με ενα 70% με οσα λεει ο Ριζοσπαστης (αν και ομολογω εχω να διαβασω πανω απο δεκαετια) και με ενα 20% με την Καθημερινη (οπου επισης εχω να διαβασω πανω απο δεκαετια).

Οσον αφορα τους QANON εννοειται εκνευριζομαι που σπερνουν τα ψεμματα τους και τις θεωριες συνομωσιας τους και οπως εγραψα πιο πανω, συμβαλλουν στο να γινεται ο κοσμος πιο αμορφωτος. Και βασικα αν ηταν στο χερι μου, οσο ακραιο και να ακουγεται αυτο, θα βουλωνα τα στοματα καθε conspiracy theorist σε online χωρους, θα τους εκλεινα τις σελιδες και τα προφιλ με τη μια διχως δευτερη σκεψη.

4 Likes

Οι πιθηκανθρωποι του δάσους;

Όχι αυτό δεν το έχω διαβάσει (δεν το ήξερα κιόλας να σου πω την αλήθεια).

  • Ο Γύρος του Κόσμου σε 80 ημέρες
  • Μιχαήλ Στρογκώφ
  • Οι πειρατές του Αιγαίου
  • Ο Δεκαπενταετής Πλοίαρχος

είναι μερικά πολύ αγαπημένα που διάβαζα.

2 Likes

Οσο δε διαβαζες, εχουν κανει απολυσεις…

3 Likes

Ευτυχως διαβαζω αρκετα ωστε να ξερω ποσο επος ειναι το κουλουρι :stuck_out_tongue:

3 Likes

Διαβάζω προχθες επιστολή της λαϊκής συσπείρωσης προς δημοτικό συμβούλιο…

Αγαπητε συνάδελφε

Οι άνθρωποι είναι κουδούνια

Οι άνθρωποι είναι άνθρωποι

“Μαρτίνος Πηχτό Αίμα, Δαβίδος Γκ’ 'αχν”, 1984

Περιστρεφόμενο Σημείο ΕΛΛΑΣ

Μπορούμε να γράψουμε και δοκίμιο με έναυσμα : " οι άνθρωποι είναι άνθρωποι ’
Οι άνθρωποι κάθονται στο σπίτι τους από τις 6 το απόγευμα, ανοίγουν χωματερή στο διπλανό του χωριό για ταφή αμιάντου στο δικό τους θέλουν να κάνουν αιολικά πάρκα και φωτοβολταϊκά και όσοι μένουν σε τούτο κωλοχωρι δουλεύουν στα εργοστάσια που θέλουν ννα κλείσουν .

Δυνατο skunk. Μου θυμιζεις φιλους απο τα παλια.

1 Like

Bρηκανε στο χωριό μου φυτεία άριστα οργανωμένη με 14.000 δενδρύλια η μεγαλύτερη των εποχών . Πιάσαν ένα ζευγάρι που έμενε εντός της φυτείας … Τα ξέρω τα μέρη εκεί ενάμισι χιλιόμετρο από τον σταυλο του παππού . Πηγαίναμε για βοσκή τα γίδια όσο ζούσε ο παππούς.
Το κάνανε γάργαρα ποιος τι πού κουβέντα.

Μαλλον κατουρημενο. Το νου σου.

1 Like

Τςςς τι λέει; Ποτισμένο με σιρόπια

2 Likes

Σε φαση οχι απλα αρνουμαστε ασυλο, μην ζητατε καν ρε μουνια

Οι μελλοντικες γενιες παντως θα εχουν γαμω τις φασεις να διαβαζουν στην Ιστορια του 21ου αιωνα.

Απο το ενα κεφαλαιο στο αλλο θα ειναι συνεχομενα τα WTF

4 Likes

Ο κόσμος έγινε λίγο καλύτερος αυτές τις μέρες:

οι επενδυτές που σόρταραν και έχασαν δισεκατομμύρια εκλιπαρούν την αμερικανική κυβέρνηση να επέμβει

:joy: :joy: Κρατιστές κι αυτοί!

10 Likes