Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Εγώ είχα μείνει στο Queens όταν πήγα για honeymoon :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Κι εγώ έμενα queens στην σύντομη παραμονή μου στη Νέα Υόρκη (10 μέρες). Πραγματι είναι πολύ ωραίο προάστιο. Manhattan πολύ ενδιαφέρον για βόλτα, plays, live κτλ τις πιο πολλές μέρες εκεί τις περναγα. Εννοείται ενοχλητική η σνομπαρια των πολύ πλουσίων, αλλά έχει πάρα πολλά ωραία πραγματα να κανεις. Bronx λίγο περιεργο πήγα και ήθελα να φύγω

1 Like

5 Likes

2 Likes

τι γίνεται ωρέ εκεί κάτω στην Αφρική;; βρέθηκε νέος χώρος για αυθαίρετα εξοχικά;

Καταστρεφόμαστε…το καταλαβαίνουμε όλοι ε;
Τι έχουμε να ζήσουμε εμείς και κυρίως τα παιδιά μας τα επόμενα χρόνια.
Αφρική, Αμαζόνιος στις φλόγες…μια εικόνα ίσον χίλιες λέξεις.

2 Likes

Από ο,τι φαίνεται, είναι κάτι φυσιολογικό

Να πως θα ενωσεις ακραια αριστερα με ακραια δεξια για μια καλυτερη κοινωνια, θα τους αναγκασεις να διαδηλωσουν λογω τους ψεκασμου τους, και ισως αλληλοεξουδετερωθουν μεσω εκπληκτικης δαρβινικης εφαρμογης

1 Like

Ο Κάρολος, σε ο,τι αφορά το ανθρώπινο είδος, δεν βρήκε ούτε το καπάκι της λεκάνης.

Ναι… Όχι.

:moyai: :robot:

1 Like

Είχα αυτή τη συζήτηση με ένα φίλο πρόσφατα, το πως η Δαρβίνικη θεωρία δεν εφαρμόζεται (ή ίσως και να εφαρμόζεται αλλά πάρα πολύ διαφορετικές όλες τις παραμέτρους της φυσικής επιλογής και με διαφορετικά ανταγωνιστικα πλεονεκτήματα καμιά φορά από αυτά που θα θεωρούσε κάποιος πλεονεκτήματα σε μια λιγότερο σε βάθος ανάλυση) σε μια σύγχρονη δυτική κοινωνία.

Είμαστε σε αχαρτογραφητα νερά συμφορουμιτες, ο Δαρβίνος θα είχε μεγάλο πονοκέφαλο. Δεν ξέρω βέβαια αν η Δαρβίνικη θεωρία είχε νόημα ούτε καν για τον άνθρωπο της δικής του εποχής (1809-1882)

Η θεωρία της εξέλιξης έχει αποδειχθεί αμέτρητες φορές. Κάποιες φορές πρέπει να γίνεται κατανοητό το context μέσα στο οποίο λέγεται κάτι.

1 Like

Και ίσως να μην απαντάμε σε ένα ευφυολόγημα (έστω και κρύο) σοβαρα (ισως φαινομενικά μόνο, αλλά χωρίς εμοντζι θα πρέπει να μύρισω τα νύχια μου), θα συμπλήρωνα εγώ :stuck_out_tongue:

1 Like

He reportedly changed his opinion about vaccines after falling ill and later being admitted to hospital before passing away on 4 August aged 65. “He texted me and told me to ‘Get it!’ He told me this virus is no joke and he said, “I wish I had gotten [the vaccine]!” close friend Amy Leigh Hair wrote on Facebook.

6 Likes

Κρίμα

5 Likes

Φρίκη…

1 Like
1 Like