Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Σορρυ, νομιζα οτι σε αυτο το θρεντ πλεον απανταμε σε πραγματα που δεν εχουν πει οι αλλοι, και μετα τους λεμε να τα διατυπωνουν καλυτερα. Ας ησουν λοιπον πιο ξεκαθαρος! :stuck_out_tongue:

Thanks για την υπενθυμιση, πρεπει να αλλαξω το λιττερμποξ για τις γατες. Λογικα θα βρω και γατισιες σκατουλες εκει μεσα.

#allcrapmatters

Τεσπα, my bad. Την καλυτερη δουλεια εκανε ο νννκκκ που αποχωρησε νωρις απο τον διαλογο.
Διαλογος απεναντι σε φανατισμο δεν γινεται.

1 Like

τα φιλιά μου σε όλες τους, αλλά ειδικά στην μια εξ αυτών

edit (o αλγόριθμος με παρακολουθεί και μου βγάζει memes με σκατά και γάτες):

3 Likes

Δεν έχει τέλος η φάση με τα mass shoοtings στην Αμερική.

Και ούτε θα έχει ποτέ.
Όπως έχουν στρώσει εκεί στο Αμέρικα έτσι θα κοιμηθούν, δεν τους φταίει τίποτα άλλο.

2 Likes

Thoughts and prayers…

Αυτά θα γίνονται όσο ο κόσμος έχει εύκολη πρόσβαση στα όπλα. Απλά γτπ

5 Likes

Αυτος βασικα χρειαζεται νοησηλεια πλεον και δεν το λεω για πλακα, που ειναι οι δικοι του ανθρωποι να τον προστατεψουν, δεν καταλαβαινω…

1 Like

Δεν μιλάμε για attention seeker πλεον αλλα για επικίνδυνα ηλίθιο

Σε ένα λαιβακι κάποτε μας σουφρωσαν ένα μικρόφωνο,μιλά joe ,enlighten me…:grin:

Συγγνωμη που διακοπτω τον Κανιε Γουεστ και την αγαπητη Κιμ απο τις σημαντικες ειδησεις τους, αλλα ειδα αυτο πριν λιγο και ειλικρινα ο εγκεφαλος μου ή ο,τι εχει απομεινει απο αυτον δεν ξερει πώς να επεξεργαστει ενα τετοιο βιντεο.

5 Likes

Κανείς δεν τους αγγίζει. Κάνουν τα χειρότερα και δεν ανοίγει μύτη.

Μπορεί να είμαι εγώ ο ρομαντικός, αλλά από ποτέ είναι οκ να ανεβάζουν μεγάλα sites, άρθρα με βίντεο από δολοφονίες?

Δεν εισαι ρομαντικος, σωστα ρωτας. Οκ δεν ειναι, δεν ξερω καν αν ειναι νομιμο (θα ειναι, εχουν τεραστια νομικα επιτελεια αυτοι οι οργανισμοι).

Αλλα σου εχω και απαντηση στο ερωτημα: απο τοτε που εκπαιδευτηκε ο κοσμος να βλεπει αυτες τις εικονες χωρις να γυριζει αλλου το κεφαλι (εννοειται και να αντιδρα δυναμικα, αλλα χεσε το αυτο για την ωρα).

Δεν μου αρεσαν ποτε, αλλα ο στιχος των Ματζικ Ντε Σπελ “στις ειδησεις τα βλεπεις και τρως” ειναι απο τους πιο spot on που εχω ακουσει ποτε μου και διαρκως σκανε σαν βομβα στο κεφαλι μου οταν βλεπω τετοιες εικονες. Ο παγκοσμιος πληθυσμος συνηθισε τη βια στην καθημερινη του ζωη. Τελεια. Και παυλα.

4 Likes

Φοβερά σημαντική είδηση:

5 Likes

Χμμμ… θα δουμε.

1 Like

Θα γίνουν ανακοινώσεις αύριο λέει… από αυτά που διάβασα πριν λίγο, κατάλαβα ότι πέτυχαν θετικό ενεργειακό ισοζύγιο ως προς την κατανάλωση ενέργειας από τα λέιζερ που “πυροδοτούν” την αντίδραση σύντηξης, αλλά όχι ως προς τη συνολική κατανάλωση ενέργειας της εγκατάστασης κλπ.
Οι αμερικανοί προσεγγίζουν το θέμα με δέσμες λέιζερ, στον υπόλοιπο κόσμο (ευρώπη-ρωσία-ιαπωνία κλπ) με μαγνητικά πεδία (τοκαμάκ και ITER που είναι πιο εξελιγμένη των παλαιότερων ρωσικών τοκαμάκ, που ακόμα είναι σε… εξέλιξη). Δεν ξέρω ποια από τις δύο μεθόδους τελικά θα αποδώσει καλύτερα στο όχι και τόσο εγγύς μέλλον. 50+ χρόνια και κάθε φορά ήταν ένα βήμα πριν, αλλά… :roll_eyes:

2 Likes

Ορίστε και η ανακοίνωση:

3 Likes