Ομοιοπαθητική

Δεν περιέχει χημικά το εμβόλιο,είναι δείγμα του ιού απλά

Σχετικά με τα εμβόλια:
“A vaccine is a biological preparation that improves immunity to a particular disease. A vaccine typically contains a small amount of an agent that resembles a microorganism. The agent stimulates the body’s immune system to recognize the agent as foreign, destroy it, and “remember” it, so that the immune system can more easily recognize and destroy any of these microorganisms that it later encounters.”

edit: Στην παραπάνω ιστοσελίδα αναφέρει μετά τα είδη εμβολίων: νεκροί μικροοργανισμοί, εξασθενημένοι μικροοργανισμοί, ανενεργά τοξικά μίγματα κ.ά.

παιδιά καλά όλα αυτά που λέτε για ομοιοπαθητική αλλά θα σας συνιστούσα να ακολουθείτε τις συμβουλές των κλασικών γιατρών γιατί είναι οι μόνες επιστημονικά τεκμηριωμένες+αφήστε τα πειράματα!'οσον αφορά αυτό που ειπώθηκε για τον κόσμο που έχουν φάει οι συμβατικοί γιατροί,το αφήνω ασχολίαστο γιατί όσοι εχουν σχέση με ιατρική,ξέρουν πόσο δύσκολη επιστήμη είναι+ότι για καθένα που πεθαίνει,εκατομμύρια άλλοι ασθενείς σώζονται…

Αυτο ειναι βλακοπαθητικη.

Αυτο ακριβως.

Πρωτα απ’ολα η συμβατικη ιατρικη δεν δεχεται (και σωστα) θεραπειες που δεν εχουν αποδειχθει επιστημονικα και επειτα απο τις απαραιτητες κλινικες ερευνες. Ενα φαρμακο για να βγει στην αγορα τα τελευταια χρονια περναει απο ενδελεχεστατους ελεγχους για τον εντοπισμο παρενεργειων αλλα και για τις θεραπευτικες ιδιοτητες. Φυσικα και υπαρχουν φαρμακευτικα κυκλωματα αλλα αυτος δεν ειναι λογος για να απορριψεις την δυτικη ιατρικη και τις φαρμακευτικες αγωγες που προτεινει.

Η ιατρικη ειναι πολυ δυσκολη και λεπτομερης επιστημη στην οποια κιολας επεισερχονται πολλοι ασταθμητοι παραγοντες. Μην την υποτιματε.

Για να μιλησω και για την ομοιοπαθητικη…δεν με πειθει. Μεχρι εκει.

λοιπον,εγω κανω ομοιοπαθητικη εδω και καποια χρονια και εχω να πω πως απο τοτε που αρχισα οσες φορες αρρωσταινω δε χρησιμοποιω αντιβιωση…παντα ο οργανισμος ανακαμπτει αμεσα και μονος του.

μπορει επιστημονικα να μην υπαρχουν αποδειξεις…αλλα υπαρχουν ενδειξεις για την αποτελεσματικοτητα της πρωτα απολα απτους ιδιους τους ασθενεις.

καποιες μεθοδοι της ομοιοπαθητικης εχω ακουσει οτι ειναι αρκετα καλες και ειναι αποδοτικες.προσωπικα δεν την εμπιστευομαι και την βαζω στο ιδιο καζανι γα παραδειγμα με τον τυπο που ειχε βγει και ειχε πει για την φραπελια!!!:lol::lol:

Απορεια προς αυτους που εχουν κανει: ποσο κανει ενα προγραμμα θεραπειας;

Κι εγώ έχω ακούσει ότι το να διαβάζεις και να ενημερώνεσαι είναι αρκετά καλό και αποδοτικό, αλλά προσωπικά δεν το εμπιστεύομαι και το βάζω στο ίδιο καζάνι για παράδειγμα με τον τύπο που είναι βουλευτής και έμπορος βιβλίων…

τσιμπημενες τιμες, αλλα πανε χρονια κ δεν θυμαμαι. παντως, αν ψαχνεσαι γενικα, η αληθεια ειναι εδω: http://www.belonismos.gr/
μαγεια. κ πινεις κ καφε.

μπας κ εχεις κανει ιριδολογια μηπως ???

οχι, οχι. βελονες μονο, μπρουταλ.

α,ok.

θενκ γιου :slight_smile:

1 Like

ρε τι παιζει με τον βελονισμο???ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω…περα απτο οτι ειναι φρικιαστικο και γινεσαι σαν εκεινον τον τυπο απτο θριλερ που ηταν ενας αλλα ηταν χιλιαδες

Παιδιά γεια σας!Η ομοιοπαθητική δεν είναι καμία βλακεία…είμαι 21 χρόνων ένα χρόνο τώρα ταλαιπωρούμε από γιατρό σε γιατρό για ζάλη πονοκεφάλους ενώ όλες οι εξετάσεις βγαίνουν πεντακάθαρες…Μέχρι που αποφάσισα να πάω σε ομοιοπαθητικό αφού τα είχα δοκιμάσει όλα και κανένα φάρμακο δεν μου βρήκε σωτηρία…εδώ και 2 βδομαδες παίρνω τα φάρμακα της ομοιοπαθητικής και έχω γίνει άλλος άνθρωπος ούτε ζάλη ούτε πονοκέφαλος ούτε και κάποια αλλά συμπτώματα που είχα…Συμφωνώ το ότι η συμβατική γιατρικη κάνει θαύματα αλλά και η ομοιοπαθητική κάνει ακόμα μεγαλύτερα…είχα φτάσει σε φάση απελπισίας όταν δεν με έπιανε κανένα χημικό φάρμακο μόνο να μου άφηνε κουσούρια από τις παρενέργειες τους ούτε θέλω να τα βλέπω πλέον

Τι εννοείτε “φάρμακα της ομοιοπαθητικής”; Τι περιέχουν αυτά τα φάρμακα; Π.χ. αν είναι από φυτά, τότε μιλάμε για φυτικά φάρμακα και όχι ομοιοπαθητικά. Αν όχι, τότε τι είδους φάρμακα είναι, τι ουσίες περιέχουν κλπ; Ειλικρινή απορία…

Θα μιλήσω για προσωπική εμπειρία εγώ πήγα στον ομοιοπαθητικό και μου έδωσε διαφορετικές αγωγές ανα μήνα για 5 μήνες πήγα και πήρα τα ομοιοπαθητικά στο φαρμακείο αυτά ήταν μικρές κάψουλες με σκόνη που έλιωνε κάτω από την γλώσσα και μην μου λέτε για placebo καμία σχέση…μετά από την θεραπεία απέκτησα τον παλιό μου εαυτό είχα τεράστιο πρόβλημα με κρίσεις πανικού που δεν μπορούσε να μου κάνει ζαπι κανένα ηρεμηστικο…δοκιμάστε την ομοιοπαθητική αλλά προσέξτε σε ποιον ομοιοπαθητικό πάτε θέλει λίγο ψάξιμο

Η ομοιοπαθητική είναι μία ψευδοεπιστήμη.-

Γενικά στοιχεία:

και μια ειδική περίπτωση που είχε κάποτε αναρτήσει ένας παλιός καλός συνάδελφος:

3 Likes