Το θρεντ των καμμενων

οταν ακουμε μουσικη συνηθως, ταυτοχρονα διαβαζουμε ειτε παιζουμε παιχνιδια κτλ

οταν ομως δεν κανουμε κατι απο τα παραπανω συνηθιζουμε να κανουμε αλλα πραγματα.

ποιο απο τα παραπανω ειναι το αγαπημενο σας?!:slight_smile:

Oλα, εξαρταται απο το τι ακουω:)

Περιμενω ποστ φριδομ.

btw ψηφισα το προτελευταιο

Συνήθως τρώω ή βλέπω τηλεόραση διαβάζοντας ένα βιβλίο.

εγω βασικα κανω συνδιασμους.για παραδειγμα δεν γινεται να ακους solo απο dream theater κ να παιζεις αερινα ντραμς#-o

Τραγούδι με τηλεκοντρόλ πως γίνεται ακριβώς? Χειριστήριο κονσόλας πιάνει? Διαφορετικά χειριστήρια προσφέρονται για διαφορετικά είδη. Του Playstation είναι περισσότερο μέταλ ενώ του X-Box εμπεριέχει μια ποικιλία μουσικών. Το πάτημα του σταυρού όταν συγχρονίζεται με τον ρυθμό παράγει φοβερά αποτελέσματα.

Το ίδιο ισχύει και με το ακουστικό του τηλεφώνου, ειδικά όταν πατάς κουμπιά στην τύχη και ακους μουσική και καταλαθος παίρνεις κανένα νούμερο έχει πάρα πολύ πλάκα.

(θρεντ των καμμένων το ονομάσατε, νορμάλ απάντηση μη περιμένετε) :stuck_out_tongue:

Άλλο. Συνήθως διαβάζω τους στίχους του εκάστοτε κομματιού.

Όταν είχα μαλλί έκανα ατελείωτο headbanging, τώρα όχι πλέον. :frowning:

Επίσης air- guitar και air- drums. Πολλές φορές ταυτόχρονα. Π.χ. εκεί που αεροπαίζω το solo του Hammett στο ‘‘Fade to black’’, κάνω το γύρισμα του Ulrich 2 δευτερόλεπτα και ξαναγυρνάω στο solo. Χωρίς να χάνω νότα, ε. Πολυτάλαντος.

χαχαχαχαχαχα,σε νιώθω φίλε,και εγώ το ίδιο κάνω.Καμιά φορά το παίζω και ντίκινσον και σηκώνω το ένα πόδι ψηλα και το βάζω στο κρεβάτι ξέρω γω.Πάντως από τότε που έκοψα το μαλλί νέμεν ξαλάφρωσε το κεφάλι μου αλλά ρε πούστη ήταν ωραίο :p.Τώρα δεν κάνω πλέον χαιντμπάνγκινγκ:(

Όταν ακούω Anathema φάση κλείνω μάτια και φεύγω…
Όταν ακούω Sepultura κλπ τύφλα να έχουν τα χταπόδια:D:D


Now playing: Shinedown - 45
via FoxyTunes

Εεεε όλα αυτά, ανάλογα με το είδος και τη διάθεση. Το πιο συνηθισμένο είναι η αέρινη κιθάρα, τώρα τελευταία μάλιστα την εξασκώ και δημοσίως. Τα χέρια χαμηλά (να φαίνεται ότι απλώς τα κουνάς καθώς περπατάς) και τα δάχτυλα να “ανεβοκατεβαίνουν” στα τάστα:p

χαχαχα και γω το κανω αυτο…και σκεφτομαι…λες να με κοιταζει κανεις και να ρθει να μου πει,πω ρε φιλε γαμας στην κιθαρα,σ χουμε ετοιμο συμβολαιο και παγκοσμια τουρνε.

Όλα εκτός από το τηλεκοντρόλ. Κι αυτό επειδή μέσα στο σπίτι δε το συνηθίζω, αλλά σε μετρό, λεωφορεία κλπ δίνω παραστάσεις:p

Αερινα ντραμς με αρχη Πεινκιλλερ παντα ομως…

Ολα !!!

Αναλογως το τραγουδι.

πχ.

Αμα ακουω το Tornado Of Souls (Megadeth), αερινη κιθαρα μεχρι τελικης πτωσεως. τα ριφφς τα σολος τα παντα λεμε !!!

Αμα ακουω το Eye Of The Storm (InnerWish), headbanging μεχρι ξεβιδωματος !!!

Αμα ακουω το Heavy Metal Is The Law (true Helloween), χερια-ποδια παιζουν τα τρελα ντραμς του Ingo και πο*τανα ολα !!!

Αμα ακουω το Crossing The Border (Heir Apparent), παριστανω τις τσιριδες του ‘‘εξωγηινου’’ Bennito !!!

:metal:

Headbanging.

Καμένος με ένα μ :stuck_out_tongue:

Δεν συνηθίζω κάτι από αυτά, κάτι σαν headbanging με κίνηση καθυστερημένου κάνω.

Αir κοντραμπάσο ρε άπιστοι. Σας χαλάει?

Λίγο απ’ όλα. Όχι αιρ κιθάρα πάντως. αυτή είναι για τους κουλούς:p

αιρ τρομπόνι!

Κουνάω το κεφάλι μ’ έναν ηλίθιο τρόπο. Σαν να λέω “όχι” ένα πράμα αλλά πιο γρήγορα. Αλλιώς αιρ ντραμς.