Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Καλα κανει και τους βαζει. Για ολους αυτους τους και καλα φιλελευθερους ξεφτιλες που μας πρηζανε με τους Σταλινιστες και το κακο δημοσιο που πηραν τις θεσουλες τους και βολευτηκανε ομορφα και καλα τι να πεις? Αλλα οταν βαρεσουμε κανονι ως συνηθως θα φταιει παλι γενικα και αοριστα το δημοσιο και θα γυρισουν στα γνωριμα λημερια του liberal.gr και του protagon και θα κατακεραυνωνουν το Σταλινικο κρατος και τους δημοσιους υπαλληλους.

Ζεστος, πηχτος εμετος.

6 Likes

Shouting at the Devil!

Αναμένουμε την απάντηση του “Hatchet” Mike…

Live your (surreal) myth in Greece! Εντελώς όμως!

Edit: Update / Η απάντηση του Υπουργού

1 Like

Το υπουργείο Εσωτερικών της Τουρκίας ανακοίνωσε πως απέλασε μία 50χρονη υπήκοο Ελλάδος με την κατηγορία πως είχε «σχέσει με τζιχαντιστές».

Πήγαν για την ισοφάριση σε 1-1, αλλά μάλλον το VAR τους το κοψε.

2 Likes

Βάζω το link από το Luben, διότι είναι “υποτιτλισμένο” και καθιστά ευκολότερη την -ομολογουμένως δύσκολη- κατανόηση.

Συνάντηση Πρωθυπουργού της Ελλάδος και αρχηγού της Αξιωματικής Αντιπολιτεύσεως, εν Ελλάδι, εν έτει 2020.

Επικοινωνία, εθιμοτυπία και “χημεία” του είδους Homo neanderthalensis, περί τα 150.000 π.Χ.

Ένας “γλαφυρός” συγχωριανός μου το ονομάζει “Συνεννόηση, υγρό μπετό”.

Ο οικοδεσπότης υποδέχεται και δείχνει το δρόμο στον καλεσμένο του. Κάθεται πρώτα από αυτόν, σαν να μην υπάρχει ο Τσίπρας. Εξαίσιο δείγμα αστικής καταγωγής και etiquette.

Ακολουθεί επικοινωνία υπερ-αιωνόβιων γερόντων στο καφενείο:

Μητσ.: “Γύρισα, χθες το μεσημέρι.”

Τσιπ.: “Χθες το βράδυ, ε;”

Μητσ.: “Το μεσημέρι.”

Ο Τσίπρας ρωτάει για το jet-lag για να ειπωθεί κάτι “ελαφρύ” να “σπάσει ο πάγος” μπροστά από τις κάμερες και ο Πρωθυπουργός αρχικά παθαίνει “Φίδι με γάτα (βλ. Σερραίος / Φίδια στην πόλη των Σερρών)” κι εν συνεχεία απαντάει λες κι έχει καταπιεί δέκα μπαστούνια.

Και στο τέλος ο cool και fit Alex δίνει health tips στον Κυριάκο, για να ξεπεράσει το jet-lag, όταν ο τελευταίος έχει post-άρει 47.523 φωτογραφίες που τρέχει, κάνει joking, ποδήλατο, πεζοπορία, canoe-kayak, προετοιμασία για ensemble ρυθμική κ.λπ.

Πολύ άγχος, βρε παιδί μου, αλλά τι να το κάνεις; Σημεία των καιρών…

Κάποτε “κρέμονταν” τα μικρόφωνα και οι κάμερες από τα χείλη των πολιτικών. Τώρα πια “κρέμονται” οι πολιτικοί μπροστά στα μικρόφωνα και τις κάμερες.

2 Likes

Που είναι το προβλημα; Ο λαος εχει τους ηγετες που του αξιζουν

1 Like

Νεκτάριος Σφυράκης με μπλούζα Nightstalker (o “Ναι, μου το 'πανε” που ακουγόταν σαν “Ναι, μουνόπανε”).

Γιώργος Λιάγκας (κατά το γυμνοσάλιαγκας), 2020 μ.Χ.: “Αυτή είναι η δημοσιογραφία τώρα! Τι να κάνουμε; Δυστυχώς…”.

Άντε και στην Ελλάδα ανάλογο πάρτυ και πανηγυρισμοί. Βέβαια εδώ το “όχι” έγινε “ναι”.

Λέσβος 2020…

3 Likes

Πες μου πως βλέπω αυτούς που νομίζω πως βλέπω :neutral_face:

Επίσης, μαζί με το ηχητικό συνοδευτικό έπος, μιλάμε για τον ορισμό του τραγέλαφου.

Ναι ρε, είναι η νέα φουρνιά ΜΑΤατζήδων που σκάσανε μύτη τα ξημερώματα στη Λέσβο και γίνεται χαμούλης.

α, νόμιζα ότι βγήκε ακυκλοφόρητο υλικό από τα γυρίσματα του LOTR και της μάχης του Helm’s Deep

3 Likes

Με την μουσικη υποκρουση μαλλον για κατι απο Clone Wars ετοιμαζονται

2 Likes

Τους αμόλησαν για 5ήμερη;

Έσκασε και ο κορονοϊός. Έχουμε να ζήσουμε σκηνές απείρου κάλλους με τον πανικό που θα επικρατήσει στην πάντα ψύχραιμη Ελλάδα.

2 Likes

Ισχύει πως ο πανικός είναι επικίνδυνος. Κι εμείς είχαμε χθες το πρώτο μας κρούσμα (Ελβετία) και ήδη μαθαίνω πως στο Internet δεν υπάρχουν πια ιατρικές μάσκες. Θα χρειάζονται τα νοσοκομεία και τα γηροκομεία (που είναι γεμάτα με την ευπαθή ομάδα και που πρέπει να συνεχίσουν να δουλεύουν) και δε θα βρίσκουν. Θα τις έχει πάρει κόσμος που δε τις χρειάζεται, και θα είναι αρκετά κουτός για να τις βγάζει πριν πλύνει τα χέρια του.

1 Like

Και στη Θεσσαλονίκη διαβάζω ότι τελειώσανε οι μάσκες. Επόμενο που θα τελειώσει, τα μακαρόνια.

6 Likes

υπάρχει πρόβλημα καιρό τώρα γιατί σε πολλούς ανθρώπους δεν έπιασαν τα εμβόλια εποχικής γρίπης και νόσησαν αρκετοί από H1N1 , είχε έξαρση φέτος . Οπότε όποιος νοσούσε λογικό και επόμενο να φοράει μάσκα στα ΜΜΜ για λίγες μέρες και όπως γίνεται συνήθως οι ηλικιωμένοι από φόβο , αφού περνάνε βαριά τις γρίπες , προμηθεύονται συνέχεια οπότε υπήρχε έλλειψη πριν φτάσει ο κοροναιός Ευρώπη

1 Like

Για τον Η1Ν1 είχαν τελειώσει και τα απαραίτητα φάρμακα σε μερικα νοσοκομεία, επίσης μέλη ευπαθών ομάδων δεν κάνουν εμβόλια τα τελευταία χρόνια, μια διαδικασία που νομίζω πρέπει να επαναλαμβάνεται σε ετήσια βάση.

Πάντως εντύπωση μου έκανε που αντί να τελειώσουν τα αντισηπτικά τελείωσαν πρώτα οι μάσκες.

Θα μου πεις Ελλάδα είσαι. Νίπτω τας χείρας μου και προχωράω.

3 Likes