Αγαπημενη ιστορια στα κομικς





Είναι περισσότερα αλλά αυτά μου ήρθαν με την πρώτη:p

Εγώ γούσταρα πολύ το Onslaught της Marvel.Και γαμώ!

επεσε η συζητηση.ελατε μεταλαδες του φορουμ.μηντο παιζετε τοσο σκληροι.καπου θα εχετε και εσεις ενα κομικ που αγαπατε ή μια ιστορια που σας εχει μεινει αξεχαστη

το πιο αγαπημενου μου ever


και μετα ακολουθουν



κ απο ελληνικα… χμ ολοι σχεδον οι τιτλοι της Giganto Books :stuck_out_tongue:

Έχουν αναφερθεί φοβεροί τίτλοι, θα προσθέσω μερικά αγαπημένα

To Fell σοδομίζει το σύμπαν όλο ε!
Κρίμα που σταμάτησε. :frowning:

Θεωρητικά δεν έχει σταματήσει. Το 9ο τεύχος βγήκε τον Ιανουάριο του 2008 και το 8ο τον Απρίλιο του 2007, θέλω να πω πως δεν έχει σταθερό κύκλο, δεν έβγαινε κάθε μήνα.
Είχα διαβάσει σε μια συνέντευξη του Ellis ότι δουλεύει και για επόμενα τεύχη αλλά ακόμα δεν έχει βγει τίποτα.

Και εγώ το θεωρώ κορυφαίο αν και δεν με συγκινούν οι αστυνομικές ιστορίες ιδιαίτερα.

ευχάριστο αυτό.:slight_smile:
Αύριο θα ρίξω παρουσίαση στο Φελλ στο θρεντ της 9ης τέχνης (τώρα νυστάζω). Αξίζει!

Θα μεινω λιγο στα υπερηρωικα και στην αδυναμια μου και θα προτεινω,σε οποιον το ψησει,να τσεκαρει το νεο Lovers and madmen,ενα 7 τευχων στορυ μαζεμενο σε ενα τομακι,που δειχνει αλλη μια φορα,απο περιεργη σκοπια,το οριτζιν του Τζοκερ και την πρωτη του συναντηση με τον Σκοτεινο ιπποτη…η ιστορια καλυπτε τα τευχη 7-12 του καινουριου BATMAN CONFIDENTIAL,καινουριας σειρας(2 χρονια περιπου κυκλοφορει,ειναι στο 30 τευχος περιπου τωρα),τοποθετημενη ενα χρονο μετα την γεννηση του Μπατμαν,και τα πρωτα του σχετικα,βηματα στο χωρο,ασχετη με τα υπολοιπα Μπατμαν κομικ που κυκλοφορουν τωρα,ακολουθει δικη της πορεια(και με πολυ καλα αποτελεσματα)…προσφατα κυκλοφορησε και στα κομιξαδικα τα γνστα λοιπον και ο τομος αυτος:

…γοτθικο και ιδιαιτερο σκιτσο,πολυ αιμα,καφριλα,(η σκηνη με το πρωτο χαρακτηριστικο χαμογελο του Τζοκερ και ο πως δημιουργηθηκε ειναι αριστουργηματικη και οποιος θελει να δει ενα μερος της,ας ανοιξει το σποιλερ)καταπληκτικοι διαλογοι και ενα παρα πολυ καλο στορυ,συνθετουν ισως την καλυτερη ιστορια του Μπατμαν που εχω διαβασει τα 2 τελευταια χρονια,μαζι με το προσφατο What happened to the Caped Crusader…καταπληκτικος ο Τζοκερ,τα παλικαρια που το εγραψαν μαζεψαν τα καλυτερα στοιχεια που υπαρχουν στις χιλιαδες ιστοριες για αυτον,εκαναν μια περιληψη τους και εφτιαξαν ενα πολυ πολυπλοκο villain,με τελειο background και αναπτυξη,που πιστευω πως ακομα και ο Μουρ θα ηταν περηφανος για την ψυχοσυνθεση που ενσωματοσαν στον χαρακτηρα…(παντως γενικα και σαν σειρα,οποιος δεν εχει ασχοληθει ποτε με Μπατμαν και ψηνεται να αρχισει,αυτη η σειρα ειναι οτι καλυτερο)

για τους φιλους των coheed

και μερικα manga

και ενα που διαβαζω τελευταια

το πηρα χθες καθως βγηκε σε επανεκδοση και το εχω ψιλολιωσει:D

ΧΟΧΟ,το πηρα και γω και το εχω ηδη διαβασει εις διπλουν…επος,τι να λεμε τωρα,πολλες αναμνησεις…αναμενουμε και 7 θαυματα των παπιων,επικο ιδιας κλασης…

την παρασκευη που ερχεται,βγαινει,οποτε δε θα χρειαστει να περιμενουμε πολυ:p
επιτελους μετα απο καιρο ο τερζοπουλος,εκανε καποιες σωστες κινησεις

Σωστος,πολυ καλες επανακυκλοφοριες…αμα επανακυκλοφορησουν και Ζωδιακη Πετρα-που θεωρω οτι ειναι ανωτερη και των 2-,θα παθουμε ολοι αμοκ(την εχω ευτυχως,σε κακη κατασταση,αλλα κριμα να μην την εχουν διαβασει οι νεες γενιες,μιας και ειναι πραγματικα,η ντρημ τημ της ιταλικης σχολης)…

λογικα θα την επανεκδωσουν το επομενο καλοκαιρι καθως εχει σχεση με το σπαθι των παγων και ειναι αληλενδετα

συγκλονιστικο το τελευταιο τευχος του τιμωρου

Εφόσον είναι max είναι εγγύηση!

ΜΑΛΑΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΙΩΝΕΣ (ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ) ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΩΝ ΠΑΓΩΝ! ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ! :cry:

[SPOILER]Μια που είμαι ψιλοανέπαφος από κόμικ και οδηγούμαι κυρίως από παιδικές αναμνήσεις και τα ρέστα, εννοείται ότι ψηφίζω αυτό ως την αγαπημένη μου ιστορία… :slight_smile:

Ευτυχώς που αυτό το θρεντ το πήρα χαμπάρι σήμερα που έχει βγει σε επανακυκλοφορία το Σπαθί, γιατί μάλλον θα συνέβαινε αυτό που είπε ο Λουπέν για εκείνο το ποστ του Βλεεδιν… δεν το γλίτωνα το εγκεφαλικό… :p[/SPOILER]

NAIIIIIII , σπαθί των πάγων ξανά!!! Thnx για την πληροφορία παιδιά!!!
On topic:
Watchmen (πάνω απ’ Όλα!):stuck_out_tongue:
Sandman (όλα!! με μικρη διαφορα ίσως 4.seasons of mist/2.Doll’s house)
Blankets
Sin city ('big fat kill’l)

Αγόρασα την collectors edition του watchmen από το play.com το περιμένω πως και πως.

Sandman έχω διαβάσει τα πρώτα 30 τεύχη. Έχω δει κάτι ωραίες εκδόσεις στα public αλλά είναι πανάκριβες.
Και το Maus θέλω να διαβάσω επίσης.