ΜΑΛΑΚΑΣΑ

Παιδια θα ηθελα λιγη βοηθεια.Την παρασκευη παω με λεοφωρειο Αθηνα.Μετα ομως πως παω Μαλακασα?Τι μεσο υπαρχει(Εκτος απο ταξι φυσικα) τι ωρες περιπου αν ξερει καποιος και ποση ωρα κανει να φτασει.

Εχει λεωφορεία της didi στον σταθμό Λαρίσης.
Δρομολόγια νομίζω 12-14-16-18
Επσιτροφές δεν θυμάμαι.
6 ευρώ είναι με επιστροφή.
\m/

taxi μη σκεφτείς να πάρεις με τπτ! Καλύτερα οτοστόπ :smiley: το ταξί θα κοστήσει περισσότερο και από το εισιτήριο για πήγαινε’έλα :stuck_out_tongue:

Στο σταθμο λαρισης μπορεις να ρωτησεις και για τρενο.Νομιζω οτι εχει σταθμο καπου εκει κοντα του τρενου για χαλκιδα.
Απο αθηνα παντος ειναι κανα μισαωρο δρομος…(34 χιλιομετρα)

kati akousa gia apergeia trenwn ayrio :roll: :roll: :roll: :?

akoma tpt sigouro , tha deiksei

Τα λεωφορεία της didi είναι πήγαινε 15:00 επιστροφή 00:00 και πήγαινε 16:00 επιστροφή 01:30. Από σταθμό Λαρίσης έχει και τρένο που σαφήνει (αρκετά) κοντά στη Μαλακάσα αλλά δεν θυμάμαι σε ποιά στάση πρέπει να κατέβεις.

Αύριο (Παρασκευή) έχουν απεργία όλα τα μέσα μεταφοράς, οπότε με τρένο ίσως να 'ναι δύσκολο. Άσε που δε σε αφήνει πολύ κοντά, πέρσι ήταν 20-30 λεπτά περπάτημα. Το λεωφορείο της Didi είναι η καλύτερη λύση, σε αφήνει στην πόρτα και με το που τελειώσει το live έφυγες, ούτε περιμένεις στην ουρά, ούτε περπατάς, τίποτα.

Ευχαριστω αλλα βρηκα αυτ/το!Τεσπα φευγω για Μαλακασα αργησα ειναι 12:30 :stuck_out_tongue:

Άστα να πάνε! Με τα πόδια να πηγαίναμε θα ξεκινάγαμε πιο αργά και θα φτάναμε πιο νωρίς! Όχι τώρα που έχουμε αυτοκίνητο! Εγώ την κάνω σε καμιά ώρα! Τα λέμε από κοντά, πάνω παίδες!

Ρε παιδιά βοήθεια!
Έμαθα πως τα εισητήρια για τα λεωφορεία έπρεπε να τα εχω προμηθευτεί μέχρι σήμερα στις 14.00 από ένα καταστημα τεσπα στο Σύνταγμα!
Εγώ όμως δεν έχω εισητήρια και πως θα πάω???
Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?
Παίζει να μπορέσω να βγάλω εισητήριο εκεί στον Σταθμο Λαρίσης?
Τι θα κάνω? Βοήθεια!!!
ΥΓ: για αύριο Κυριακή

Το κέρατο μου εγώ δεν άκουσα τίποτα για αυτά τα λεωφορεία και κοιμήθηκα το βράδυ χθες στο σταθμό του τρενού αφού δεν προλάβαμε το τελευταίο τρένο… :evil: :evil: :evil:

:lol: :lol:

asta file kolasi itan otan teleiwse i synaulia .
Perimename 3.5 wres gia ta gamwlewforeia , telika irthe o pateras enos filou kai mas pire stis 3…asta na pane theloune poly ksylo oi ypeuthinoi.

Επειδη αυριο θα παω μαλλον με τρενακι ο σταθμος κοντα στη μαλακασα πως λεγεται και ποσο περιπου απεχει απο το τερα βα’ι’μπ???

ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ :roll: ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ??
:smiley: ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΗΣ???

koitakste paides ,egw pou katebika apo to treno sti stasi ‘‘sfendali’’ perpatisa kana 20lepto me misawro to poli , alla einai ligo mperdemenos o dromos , na blepete pinakides ktl :wink:

Να ακολουθήτε τους μαλλιάδες, να περπατάτε στην άκρη του δρόμου, πάρτε μπολικο νερό και στο τέλος βιαστήτε να προλαβετε το τελευταίο τρένο 00:20!!

Μου άρεσε αυτό! Πολύ ευχαρίστως… :stuck_out_tongue:

οk babe …Follow Me ή Follow Your Heart με Gutty Shark…

Kαλημεριζω τους συμforumιτες.Εχω πιθανοτητες να βρω εισητηρια για το λεωφορειο της didi αν παω μια μερα πριν στο πρακτορειο των sunways?Kαι κατι αλλο,καθε δρομολογιο εχει δικη του ωρα επιστροφης η γυριζουν ολα μετα το τελος της συναυλιας?Ευχαριστω.