Ποιος θα στηρίξει τη νέα κατηγορία, επιτέλους;

Λοιπόν παιδιά, δεν προλαβαίνω να διαγράφω και να ρίχνω πόντους και να διαβάζω όλα τα ποστ για να μην ξεφεύγει κάτι και ταυτόχρονα να δουλεύω.

Τη νέα κατηγορία τη φτιάξαμε, για χάρη των χρηστών που έχουν κάτι να πουν και θεωρούσαμε γελοίο να είναι τα ποστς τους μέσα στο οφ τόπικ. Εδώ μέσα, αναλύστε πως περιμένετε κι εσείς από εμάς να φερθούμε, γιατί έτσι η κατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει. Σίγουρα ο καθένας έχει το δικό του στυλ έκφρασης, αλλά δεν είναι δυνατόν κι εμείς να αφήνουμε κάποια πράγματα ατιμώρητα. Εδώ είναι μουσικό φόρουμ και το τελευταίο που θέλουμε είναι να αρχίσουμε να έχουμε αμφιβολίες για το αν έπρεπε να φτιάξουμε τη νέα κατηγορία. Το γνωρίζαμε πως υπάρχει πολιτικός φανατισμός ανάμεσα σε πολλούς χρήστες, αλλά καλό θα είναι κι όσοι δε θέλουν να ελέγξουν τα νεύρα τους, να σεβαστούν όλους τους άλλους που μπορούν και το κάνουν. Δε θέλετε να γράφετε κατεβατά σαν τα δικά μου, του Γράκχου, του Μάνδρακα, κλπ? Δεκτόν. Δε σας αναγκάζει κανείς. Αλλά μη χαλάτε το κλίμα. Από την αντίθεση προκύπτει μία θέση. Αφήστε αυτές τις αντιθέσεις να γινουν πολιτισμένα, για να υπάρξει έστω και κάποιο αποτέλεσμα στο τέλος. Να έχουμε κερδίσει όλοι μας από κάτι…

Προτείνετε λύσεις και βοηθήστε. Τι πιστεύετε θα πρέπει να μην επιτρέπεται και τι να επιτρέπεται.

Επειδή με σύγχυσε ο δαμαντιον και πείνασα, δεν έχω χρόνο να γράψω πολλά αλλά θα πω:

-Όχι άλλη προπαγάνδα με τρελά κοπη πεηστ, δηλαδή εμετός πλέον.
-Η ξεχωριστή κατηγορία είναι πολύ καλή ιδέα.

Τρομερή συνεισφορά:!:
:stuck_out_tongue:

Καταρχήν το σωστό είναι να φάει ένα ban o Damnation για να μην μας τις σπάει. Ναι καλά μάντεψες, τις μπάλες!
Έπειτα, θα φροντίσω κι εγώ (γιατί σε μένα αναφέρεσαι κυρίως), όπως πολλάκις έχω υποσχεθεί σε σένα (; ) αλλά και στον montechristo (καλά σ’αυτόν σίγουρα το 'χω κάνει) να ηρεμήσω το πνεύμα μου κάνοντας χαλάουα και μασάζ σιάτσου. Άκυρη η χαλάουα, είμαι ΑΝΤΡΑΣ.

Καταλαβαίνετε κι εσείς ότι ο τύπος παίζει με τα νεύρα μας έτσι;

Βασικά αν δεν έκανε τόσο τρελή και αηδιαστική προπαγάνδα, οι “τσακωμοί” στην καινούρια κατηγορία θα ήταν πολύ πιο υγιείς. Τώρα πρέπει να αποδείξουμε ότι ΕΓΙΝΕ το Ολοκαύτωμα, και δεν περιλάμβανε καμπινγκ των Εβραίων στο Ποσείδι, το Αουσβιτς και τη Σαμοθράκη.

κι εσύ με τα δικά σου. Δε μοιράζουμε τα μπαν σαν τα κεράσια και για αυτό δεν έχεις φάει… Μαζευτείτε και οι δύο σας. Έκανα τη δήλωση μου στο άλλο τόπικ.

Θέλετε να αρχίσω να ρίχνω μπαν σε όποιον θεωρώ πως λέει βλακείες; Είστε σίγουροι πως θέλετε να μου δώσετε τέτοια εξουσία;

@ δεχτσα: Τιμωρήθηκε για αυτή τη δήλωση και έκτοτε, αν δε μου έχει ξεφύγει κάτι, δεν έχει αναφερθεί σε τίποτα τέτοιο. Από τη στιγμή που την ποινή την πήρε (μιας και είχε προειδοποιηθεί), καλό θα είναι να σταματήσει και το μπινελίκωμα σας αν στηρίζεται κυρίως σε αυτές του τις δηλώσεις. Σεβαστείτε τις πολλές διαφορετικές απόψεις και σεβαστείτε όσους πιστεύουν σε αυτή την κατηγορία…

Και εννοείται η προπαγάνδα του ΛΑΟΣ που κάνει, καλό θα είναι να σταματήσει άμεσα. Δε μιλάμε να μην αναφέρει ξανά τη λέξη ΛΑΟΣ (έτσι κι αλλιώς όλοι λίγο πολύ ποστάρουμε πράματα κοντά στα πολιτικά μας πιστεύω), αλλά ο damnation έχει αρχίσει να το παρακάνει και να πλησιάζει το όριο που δε θέλουμε…

Μπορούμε να κάνουμε ένα πολλ.
Μπαν στον Μπαν ή στον damnation, το βρίσκω πολύ δημοκρατικό ν’ αποφασίσουν οι χρήστες του ροκινγκ, τι λες κι εσύ;
Θα πας ενάντια στην δημοκρατία;

μπανάκο, στο’πα και ιν πέρσοναλ.
Άμα φας μπαν λόγω του νταμνέισον, θα έχεις ηττηθεί. Αυτός είναι ο σκοπός των ακροδεξιών, και το’χω δει παρατηρώντας και άλλα ποστ ανάλογα τοποθετημένων χρηστών.
Το θες?
Ο βάκιλλος ήδη έπεσε στην παγίδα.

Και ναι, η προπαγάνδα έχει και τα όριά της! Όλοι μπορούμε να ξεχωρίσουμε ένα ενημερωτικό από ένα προπαγανδιστικό ποστ.

Eιναι ιδεολογικα εκνευριστικος ο damnation αλλα γιατι εγω και ο Isis και καποιοι αλλοι μπορουμε και του μιλαμε κοσμια και εσυ γαμας το φορουμ:)
Ειπε 4-5 πραγματα ο damnation οι περισσοτεροι καναμε quote και φεραμε αντεπιχειρηματα… εσυ φλερταρεις με το nickname σου, γιατι ουτε επιχειρηματα εχεις και απλα βριζεις/απειλεις…

Εγώ έδωσα τη δυνατότητα για αυτοκριτική. ΒΑΝ επιστρέφεις σε 2 μέρες, dexter κάνε μου πλιζ ριπόρτ το ποστ που έκανες quote, για να το βρω κι εγώ.

Damnation δε θα έχεις δεύτερη ευκαιρία. Πρόσεχε. Άντε να πάμε να κάνουμε και καμιά δουλειά…

Eκ μερους του BAN:

Καλά σοβαρολογείς ρε Giannis…;

Πριν γίνουν αυτά που λες, έχω κάτσει κι έχω γράψει κατεβατά και ψύχραιμα ποστς για να εισπράξω την επόμενη εκνευριστική απάντηση του. Σόρρυ αλλά δεν έχω τόση υπομονή, ή μάλλον έχω (δες πόσο κόσμια απαντούσα στον original το πρωί) αλλά όχι και με τους φασίστες. Και ειδικά δε όταν προβάλλουν ένα σωρό αηδίες και μένουν “ατιμώρητες” (λολ, ορολογία ροκινγκ) στο φόρουμ.

Πες του αμα ξεμπαναριστει αν θελει να μου στειλει PM για οτι εχει αντιρρηση… δεν θα παιξουμε το χαλασμενο τηλεφωνο τωρα, γιατι και εσενα (necromayhem) θα σε κουρασει αυτο.

ο ΒΑΝ θα μπορεί να ποστάρει σε 2 μέρες ξανά. Συνεχίστε το διάλογο τότε. Εξάλλου είναι εμφανές πως τώρα δεν είναι σε κατάσταση για διάλογο και έχει εξαντληθεί η υπομονή του (κατά δήλωση του). Επίσης:

  1. Οι χρήστες που έχουν δεχτεί ban δεν επιτρέπεται να αποστέλλουν μηνύματα με άλλο λογαριασμό. Σε περίπτωση που το ban είναι προσωρινό, θα αυξάνεται η διάρκεια του.

Από τους κανόνες του φόρουμ. Σας παρακαλώ να σταματήσει εδώ αυτός ο διάλογος. Σε 2 μέρες, πάλι οι ίδιοι θα είμαστε εδώ και θα τα λέμε…

Nαι εννοειται Giannis+Καρβου απλα το συγκεκριμενο το ποσταρα γιατι ηδη το ειχε γραψει και δεν προλαβε να το ποσταρει!:wink:
(Ξεχασα να το ξεκαθαρισω πριν)

να προσθέσω πως επειδή όλα τα παραπάνω γίνονται για τη γούνα του damnation, ελπίζω όταν μπει κ δει το θρεντ, να καταλάβει πως το πιο απλό για εμάς είναι να σουτάρουμε αυτόν κ να ηρεμήσουν άμεσα όλοι. άρα ας μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη και να σταματήσει παρακαλώ να “απορεί” γιατί προκαλούν τόσο τα λεγόμενά του γιατί ούτε εκείνος γεννήθηκε χθες, ούτε εμείς.

αναρωτιέμαι αν αυτά που γράφει εδώ τα λέει κ δημόσια πάντως.

εδιτ : ban με poll δε γίνονται.

Ωραιο θεμα και επικαιρο.
Ας ξεκινησουμε με μια ψυχραιμη αναλυση του θεματος.Πρωτον,εδω μεσα υπαρχουν ατομα απο ολες της ηλικιες,τα μορφωτικα επιπεδα,τις φυλες (πιθανον) και τα κοινωνικα στρωματα.Αυτο απο μονο του μπορει να διημιουργησει αντιθετα ιδεολογικα ρευματα και αντιπαραθεσεις.Ακομα και στην καθημερινοτητα ο καθε ανθρωπος δρα με τις δικιες του αντιληψεις και αποψεις και αυτο αν θελεις την αποψη μου ειναι που δινει χρωμα στην ζωη μας.Οτι τιποτα δεν ειναι μονοδιαστατο αλλα σχεδον σε ολα τα ζητηματα απο τα πιο δεδομενα ως τα πιο ανατρεπτικα υπαρχουν πανω απο μια αποψεις.Καθημερινα στις τηλεορασεις στους δρομους στα καφενεια βλεπουμε και ακουμε λογομαχιες,αντιδικιες και κοντρες που ξεκινανε απο πολιτικα ως αθλητικα και οτι αλλο βαζει στο νου του ο καθενας.Και εδω λοιπον για να μπορουμε να συνυπαρχουμε θα πρεπει να τηρουμε καποιους κανονες η αρχες (οι αν-αρχικοι εδω θα ασπρισουν).Επειδη εχω μελετησει την ηδη υπαρχουσα κανονολογια του φορουμ με βρισκει συμφωνο σε ολα.Ομως πιστευω οτι πολλες φορες δεν τηρειται.
Για μενα το προβλημα ξεκιναει οταν για καποιους λογους ειτε πολιτικης συμπαθειας η αντιπαθειας ειτε λογω φιλικων δεσμων με συμφορουμιτες αρχιζουν οι κανονες του φορουμ να καταπατουνται η να γινονται τρομερα ελαστικοι η αυστηροι αντιστοιχα.Αυτο σε καποιο βαθμο ειναι ανθρωπινο.Πχ γιατι να κανει ο ταδε μοντ μπαν τον φιλο του που τον ξερει τοσα χρονια ?(ακομα και αν το λενε οι κανονες).
Οι χρηστες ειτε ετσι ειτε αλλιως μπορουν να γραφουν οτι θελουν.Δεν μπορω προσωπικα να κατηγορησω κανεναν χρηστη γιατι ο χρηστης μπορει να ειναι καθενας(ναι ακομα και μουρλος και προβοκατορας και οτι αλλο θες) και να λεει οτι θελει.Η ευθυνη μετα παει αμεσως στον μοντ.Και εκει αρχιζει το θεμα.Οι μοντ καθημερινα δυστηχως δεχονται αμετρητα ριπορτ (λες και δουλεια αλλη δεν εχουν απο το να ασχολουνται με τις αντιπαλοτητες του καθενα) και ερχονται σε δυσκολη θεση.Και φτανω στην ταμπακιερα λοιπον και το κανω πενηνταρακια αν και το εχω ξαναπει.
Το ζητημα δεν ειναι αν θα ειναι αυστηροι οι μοντς η οχι αλλα αν θα ειναι ισοτιμοι και ισονομοι.Αν οι μοντς τηρουσαν ατεγκτα τους κανονες οι μισοι δεν θα μιλαγαν.Απο την αλλη αν επιτρεπαν τα παντα ο δημοσιος διαλογος θα γεμιζε υβρεις και αισχρολογιες.Εγω προσωπικα ειμαι κατα των ποντων των ποινων και ολων των σχετικων.Δεν με ενοχλουνε καθολου ολα αυτα.Ομως επειδη αυτο το σαιτ ειναι το πιο δημοφιλες και το καλυτερο κατα την γνωμη μου σε περιεχομενο και οχι μονο δεν μπορει να επιτρεψει να γινεται το ελα να δεις στον δημοσιο διαλογο.
Αρα λοιπον τι πρεπει να γινει?Δινω μερικες λυσεις
1)Ολοι οι μοντς αντιμετωπιζουν τον καθε χρηστη ξεχωριστα με απολυτη προσυλωση στους κανονες.Πχ εβρισες?ποντος.(Εδω δεν χωρανε φιλικες και αλλες σχεσεις)
2)Ολοι οι μοντς αντιμετωπιζουν το θεμα χαλαρα αλλα και παλι χωρις διακρισεις και αφηνουν ελαστικα τα ορια προς ολους ομως και οχι σε οποιον συμπαθουν η οχι.
3)Αφαιρουνται ολα τα θεματα που δεν εχουν να κανουν με μουσικη.Ενας μοντ καποτε μου ειπε πως εδω ειναι μουσικο φορουμ και γραφουμε για μουσικη.Ελα ομως που παρολο που το σαιτ ειναι καθαρα μουσικο υπαρχουνε πολλες αλλες στηλες στο φορουμ

Η σειρα που θα πρεπει να τηρηθουν οι παραπανω κανονες νομιζω πρεπει να ειναι η ακολουθη 2-1-3.
Α και τελος σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να επικρατησει η αποψη των πολλων μονο και μονο επειδη ειναι πολλοι.Οι μοντς ειναι μεγαλοι ανθρωποι και μπορουν να κρινουν με την πειρα τους καλυτερα απο εμας που ειμαστε εκτος.

Ελπιζω να μην σας κουρασα.

πάλι τα ίδια. είσαι νέος όμως κ οφείλω να απαντήσω. πάμε

  1. αν πηγαίναμε βρισιά και πόντος, στο φόρουμ θα πόσταραν μόνο τα κορίτσια (όχι όλα) και ο κόζυ.

  2. χαλαρότητα, στη χαλαρότητα, να δεις πότε θα ακούσεις σχόλια για τη μάνα σου. υπήρχε ένας καιρός που ήμασταν χαλαροί κ καταλήξαμε να διαβάζουμε σελίδες επί σελίδων υβρεολόγια

  3. το να κλείσουμε τα πολιτικά είναι μια ήττα του φόρουμ κ των φορουμιτών του. έχουν αποδείξει πολλάκις ότι μπορούν να συνδιαλέγονται και σε γενικές γραμμές το κάνουν κ εδώ με μεγάλη ευχέρεια.

Τωρα σοβαρα πιστευεις οτι παραβιαζω κανονες του φορουμ περισσοτερο απο αλλους?Η νομιζεις οτι εγω δεν εχω προκληθει χωρις να αντ-απαντησω?Η νομιζεις οτι εγω δεν κανω υπομονη?Επειδη λοιπον καταλαβαινω οτι το θεμα εγινε περισσοτερο για μενα ζηταω το εξης.Να μου εξακριβωσετε η εδω η πριβε τα ορια που δεν πρεπει να παραβαινω.Πες μου ρε παιδι μου σου απαγορευουμε να μιλας για πολιτικα γιατι ετσι γουσταρουμε (κατι παρομοιο μου το εχει πει μοντ αλλα δεν θα πω ονομα γιατι δεν ειναι εκει το θεμα).Οπως και να εχει πρεπει να καταλαβω τι ειναι αυτο που προκαλει (οτιδηποτε δεν ειναι κοκκινο?οτιδηποτε δεν ειναι αριστερο?οτιδηποτε δεν ειναι αναρχικο?).Γιατι αν δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα πως θα το διορθωσω?Το οτι ειμαι μονομερης η προπαγανδιστης αν θες ειναι απαραιτητα κακο?Εγω για ενα λογο το κανω μονο και εν γνωση μου.Για να κρατησω μια ισορροπια σε ενα αριστεροκρατουμενο φορουμ.Για κανεναν αλλο λογο δεν γραφω αυτα που γραφω.Οπως και να εχει πειτε μου σαφεστατα τι δεν θελετε να κανω οχι ομως με γενικοτητες.

Εγώ προσωπικά θέλω να σταματήσεις να προπαγανδίζεις τις θέσεις του ΛΑΟΣ γιατί κάνουμε υπομονή, κυρίως μιλάμε με επιχειρήματα, κάνουμε και κανα ρηπορτ, αλλά στο τέλος θα μας ποστάρεις και τα απομνημονεύματα του Μένγκελε ξέρω γω επειδή “δεν είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ και έχουμε Δημοκρατία”.

Εντιτ: αυτό με το αριστεροκρατούμενο φόρουμ με λύγισε μιλάμε.

τι δε θέλουμε

α. να αναπαράγεις όλες τις θέσεις του ΛΑΟΣ με copy-paste λες και είσαι αντιπρόσωπός του - κανείς από τους αριστερούς δε το κάνει με το κόμμα του κ στο παρελθον άτομα έχουν φάει μπαν για αυτό το λόγο

β. να μην ποστάρεις αντισημιτικές απόψεις, όταν ξέρεις πολύ καλά πως προκαλούν και πως (σε κάποια κράτη) διώκονται

γ. να μην ποστάρεις ρατσιστικές απόψεις

αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό

Μπορει να μην βριζεις αλλα λεγοντας φρασεις οπως “το ολοκαυτωμα δεν εγινε” αναβουν τα λαμπακια μας…
Μετα μην απορεις που αρχιζουν οι “κατσαδες”.
Αν το φορουμ τυχαινει να ειναι αριστεροκρατουμενο σ’αυτο δεν μπορεις να επεμβεις ουτε να προσπαθησεις να κρατησεις την ισορροπια λεγοντας (ακρο)-δεξια σχολια επειδη εισαι κατα καποιον τροπο μονος…