Ποιος θα στηρίξει τη νέα κατηγορία, επιτέλους;

Αυτο μαλλον δεν το εχει καταλαβει ο δαμνατιον.Εχω και γω αποψεις οπως ολοι εδω μεσα ειτε ειναι αντιθετες με τον δαμνατιον και τον καθε δαμνατιον ειτε οχι.Αλλα [U]ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΩ/U με τον τροπο που το κανει ο δαμνατιον.Και με αυτα που λεει, η ψυχη μας το ξερει πως και ποσο εχουμε κρατηθει να μην το συνεχισουμε σαν θεμα γιατι θα καταληξουμε σαν το ΒΑΝ και το Βακιλλο.Οταν βλεπεις οτι αυτο που θες να περασεις στον αλλον (και το κανεις και με λαθος τροπο) συνεχως προκαλει και ουτε τα καταφερνεις (γιατι συνεχως σε κραζουν οποτε δεν πιανει ρε φιλε) προφανως και δειχνει καποιο κολλημενο προβλημα.Ειτε εισαι(και ο οποιοσδηποτε) ΝΕΟΝΑΖΙ ειτε εισαι ΚΝΙΤΗΣ ε δεν αλλαζεις γνωμη στον αλλον ποσο μαλλον με τον δικο σου τροπο.Ασε που τα ποστ σου ολα(ναι οχι ολα το 97%) ειναι copy/paste και δειχνουν να μιλαει οχι ο εκασττοε δαμνατιον αλλα το ΛΑΟΣ.(σικ)

Νεκρο κανεις ενα λαθος.Δεν θελω να περασω κατι.Και φυσικα δεν περιμενω ουτε θελω να αλλαξω κανεναν αλλα και να ηθελα δεν ειναι ευκολο γιατι στην Ελλαδα κυβερνα η Αριστερα (να αυτο τωρα που το λεω εγω μπορει να με πεις ακραιο αν στο δειξω να το λεει και αλλος τοτε ειναι προπαγανδα).Ομως μην ξεχνας οτι οι κυβερνησεις και τα πολιτικα ρευματα αλλαζουνε (πχ δες τι γινοταν και ποσοι βρισκονταν στις ομιλιες του χιτλερ απο τον απλο Γερμανικο λαο και οχι μονο η δες ποσοι στην χουντα γλειφανε τους συνταγματαρχες και μετα το παιξαν αντιστασιακοι).Με κατηγορεις δηλαδη επειδη δεν παω με τα νερα και την γραμμη του ρευματος και επειδη κραταω μια σταση και μια ιδεολογια ακομα και αν ειμαι μονος?Εμενα αυτο με τιμαει περισσοτερο.Ποτε δεν ημουνα καιροσκοπος και ουτε θα γινω.Τα ιδανικα μου ειναι υψηλοτερα και δεν καθοριζονται απο τις τασεις αλλα απο την προσεγγιση που εχω για το τι θεωρω αληθινο και σωστο.Ειναι γνωστη η ρηση πως αν δεν εισαι ετοιμος να θυσιαστεις για τα πιστευω σου/ιδανικα σου/αξιες σου τοτε η εσυ δεν αξιζεις η τα πιστευω σου δεν αξιζουν.

Μοιράσου τις σκέψεις σου λίγο με το φόρουμ επ’ αυτού…υψηλότερα από ποιά?

κι εσύ ρε άρχοντα τα ιδανικά σου τα έχεις αποθηκευμένα στο διαδίκτυο έτοιμα για κόπυ-πέηστ?

@damnation88

Mπορει να μην ηταν τερμα σωστα σωστο απο αποψη διατυπωσης το ποστ μου αλλα εσυ εκει σταθηκες μονο δηλαδη στο οτι ‘‘θες να περασεις την αποψη σου στους αλλους’’?Αυτο γινεται και εισαι ο μονος που δεν το παραδεχεται.Το κυριο σημειο του ποστ μου το οποιο στο ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ειναι ο τροπος με τον οποιο τα λες.Ειναι σαν να εχουμε τον Βελοπουλο να μιλαει.(οπου καποιος τον αντικατεστησε τεσπα δε με νοιαζει:p).Αυτο στο ειπανε ολοι και ειναι απ τα κυριαρχα προβληματα που εχουν δημιουργηθει.Oπως ειπες εισαι στους λιγους και κοιτα τι μπαχαλο εγινε.Στο ξαναειπα πως εχω και γω αποψεις οπως και αλλοι.Και επειδη δεν συμφωνουνε με τις δικες σου θα μπορουσα καλλιστα να επιχειρηματολογησω ακρως αντιθετα με σενα pasteαροντας πολλες παραθεσεις.Για πες μου τι θα γινοταν αν εμπαινα σε ενα απ τα φορουμ του κομματος σου και ελεγα τις αποψεις μου.Για να φανει ποιος ειναι ο φασιστας δηλαδη και ποιος οχι.

Για πες και για τα ιδανικα σου!?Υψηλοτερα απο ποια?:-k

Προσωπικα το ληγω εδω περα και παρακαλαω τον εαυτο μου να μην ξαναποσταρω σε οτι σχετιζεται με αυτα που λες.Το παμε πολιτισμενα δε βγηκε,το παμε με ειρωνειες δε βγηκε,το παμε με βρισιδια δε βγηκε.Εβλεπα απο το Δεκεμβρη μεχρι και τωρα το τι εχεις πει και πραγματικα απορω.Mε τοσες κουβεντες και επισημανσεις σε καθε θεμα και να συνεχιζεις το ιδιο βιολι…

Απλα λεω οτι δεν θεωρω σαν υψιστο ιδανικο να ειμαι αρεστος (βλ Ισοκρατη) και να λενε ολοι τι ωραια που τα λεει.Αλλωστε οι ανθρωποι χωριζονται σε ιδεολογους και συμφεροντολογους.Με κατηγορειτε οτι κανω κοπυ πειστ οκ δηλαδη την ειδηση πως θα την μεταφερεις?Οταν μιλας για πολιτικες εξελιξεις η για ειδησεις πως θα μεταφερεις κατι που λεει μια εφημεριδα?Με δικα σου λογια για να βαζεις και να βγαζεις οτι θελεις η θα κανεις κοπυ πειστ και την πηγη στο τελος?Δεν βρισκω κατι κακο στο κοπυ πειστ.Σημασια εχει τι γραφεις και οχι το πως το γραφεις για μενα.Και ξαναλεω το κανω αυτο επειδη αν εγω πω κατι ειμαι φασιστας αν το πει ο Παγκαλος ειναι σοσιαλιστης.Εκει φτασαμε…δυστυχως.Ασε που αν εγραφα τι εχει πει ο Στρατης Μυριβηλης οπως το οτι κομμουνιστης και Ελλην δεν πανε μαζι θα ημουνα οχι με μπαν αλλα με κιλλ.Και σαυτο προσπαθω να μην προκαλω και παρολο που μπορω να γραφω τι ειπε ο Κικερων πχ η αλλοι φιλελληνες .Αλλα μαλλον σημασια δεν εχει αν κατι το ειπα εγω η ακομα και ο θεος να το ειπε.Σημασια εχει να μην ακουγεται.Δεκτον.

Από αυτά που είναι 1.50. Ρε Rum τι ψάχνεις το άτομο μας πλασάρει κάθε λίγο και λιγάκι τις διάφορες φασιστομαλακίες του ΛΑΟΣ χωρίς να κάνει ούτε ένα σχόλειο πάνω σε αυτό λες και είναι αυταπόδεικτα και μετά είναι και τόσο κότα που δεν παραδέχεται ευθέως ότι ναι ρε είμαι ακροδεξιός φασίστας. Άμα είναι τόσο μάγκας και υποστηρίζει τον Πλεύρη να μας φέρει στοιχεία ότι το ολοκαύτωμα δεν υπήρξε ποτέ και ότι όλα τα στοιχεία είναι από εξωγήινους που τα κάναν για ιστορική προπαγάνδα ώστε νατσακωνόμαστε για να καταλάβουν κάποια μέρα τον πλανήτη μας. Αλλά κατά τάλλα είναι ενημερωτικά Posts και για να μην το παρατραβήξει και να μπορεί να συνεχίσει την προπαγάνδα του γλύφει και τους Mods για να μη φάει σούτ σαν τον BAN που κατα τη γνώμη μου άμα ήταν να φάει αυτός διήμερο Ban θα πρεπε να φάει και ο Damnation. Αλλά είναι και το άλλο άμα δε συνεχίσουμε να του επιτρέπουμε να λέει ότι μαλακίες λέει θα είμαστε εμείς οι φασίστες. Κάποιος να του πει ότι η δημοκρατία είναι για αυτούς που τη σέβονται και όπως είχε ειπωθεί κάποτε εδώ μέσα “σε κάθε ζώο πρέπει να μιλάς στη γλώσσα του”.

Κατά τα άλλα έγω πιστεύω ότι όποιος απαντά σωστά σοβαρά σε αυτά που θέτει χάνει και ένα πόντο IQ και επειδή τους 150 που έχω εγώ τους χρειάζομαι ή δε θα ασχοληθώ(όπως δε συνηθίζω να χώνομαι στα πολιτικά) ή θα ειρωνευτώ.

Εγώ απορώ με την υπομονή που έχουν κάποια άτομα σαν τους Isis, dexter_ κ.ά. Κι εγώ στις αρχές αποπειράθηκα να ανοίξω διάλογο, αλλά δε γίνεται, ρε παιδιά. Με ακροδεξιούς και φασίστες, δεν ΜΠΟΡΕΙΣ να μιλήσεις, ΔΕΝ τους αλλάζεις τα μυαλά γιατί δεν έχουν μάθει να κάνουν διάλογο. Έχουν 2-3 τσιτάτα στα μυαλά τους, έχουνε το κόλπο του copy- paste κλπ. Ο τυπάκος είναι ο ορισμός τέτοιου ατόμου εδώ μέσα. Το ρωτάς κάτι και κατά 90% θα σου πει: ‘‘εγώ λέω αυτό που λέει ο Πλάτων μπλα, μπλα, μπλα’’. Πλεόν δεν ασχολούμαι μαζί του, αυτός χαίρεται που ασχολούμαστε μαζί του.

Προς τους mods: γενικώς είμαι κατά των ban, κατά εκφράσεων τύπου ‘‘θέλετε να μου δώσετε τέτοια εξουσία;’’ κλπ. κλπ. Αλλά απλώς να σας αναφέρω ότι μάλλον κι εσείς θέλετε να διώξετε το φασιστάκο από εδώ, γιατί έχει φτάσει στο σημείο να σας κάνει να κλείσετε μια ολόκληρη κατηγορία που οι περισσότεροι (κι εγώ μαζί τους) τη βρίσκουνε την πιο αξιόλογη στο forum. Λοιπόν, αν ψάχνετε απεγνωσμένα για ‘‘παραβιάσεις κανόνων’’, το έχετε χάσει το παιχνίδι. Δεν είναι αν είναι γαύρος ή βάζελος. Είναι φασίστας, δηλαδή κοινωνικά εκδιωγμένος από την ιστορία και μόνο. Τόσους μήνες γράφει τα σκατά του και επειδή '‘τυπικά’ δεν παραβιάζει κανόνες, έχουνε φάει άλλοι ban επειδλη απλώς δεν έχουν τόση υπομονή. Δε θα σας κράξει κανείς αν τον κάνετε ban, ούτε θα πει ότι μεροληπτείτε. Βέβαια εγώ προτείνω κάτι καλύτερο, να του σβήνετε κάθε post στο podium που εκφράζει πολιτικες/κοινωνικές απόψεις.

Τελευταία φορά που ασχολούμαι με το φασίστα του forum, μάλλον στο ντούκου θα περάσουν αυτά που έγραψα, αλλά δεν πειράζει.

EDIT: Και κάτι ακόμα τώρα που το διάβασα από τον DarthVader. Όντως οι φασίστες δεν έχουν ΠΟΤΕ τα κότσια να παραδεχτούν ότι είναι φασίστες.

Και όντως oi mods έχετε πέσει στο παιχνίδι των ‘‘ενημερωτικών’’ του posts και δεν τον κάνετε ban γιατί νομίζετε ότι δεν το παρατραβάει.

Και όντως σας γλείφει.

Αυτά.

με όλο το σεβασμό, αλλά ακόμα κι αν θυσιαστείς, δεν αποδεικνύεται πως τα πιστεύω σου άξιζαν. Άνθρωποι και με τα ακριβώς αντίθετα πιστεύω από εσένα, θυσιάστηκαν, άρα κάτι δεν στέκει στη ρήση που έγραψες. Επίσης, πηγές που λένε τα πάντα μπορώ να σου βρω κι εγώ όσες θες, αυτό δεν κάνει τα πάντα και “αλήθεια”. Δε μπορείς πάντα να θέτεις την επίκληση στην αυθεντία ως επιχείρημα, ειδικά όταν ελάχιστοι θεωρούν αυθεντίες τα άτομα των οποίων τα κείμενα ποστάρεις.

Πόσταρε πιο συχνά τη δικιά σου άποψη, εφόσον δεν καταπατάς κάποιο από τα χοντρικά όρια που σου έθεσε ο μόντε και κοίτα να δεις που όλο και λιγότεροι θα γκρινιάζουν. Όλοι εδώ ψηφίζουμε κάποιο κόμμα, αλλά δεν καθόμαστε να κάνουμε copy-paste σε όλα τα τόπικς τις θέσεις του κόμματος μας. Είναι στο κάτω κάτω της γραφής, ασέβεια προς τους υπόλοιπους χρήστες που ψηφίζουν κάτι διαφορετικό και δεν παλεύουν να σε προσυλητίσουν ή να διαφημίσουν το κόμμα τους (τουλάχιστον όχι στο βαθμό που το κάνεις εσύ). Άσε που η κριτική σου απέναντι στο ΛΑΟΣ μέχρι στιγμής είναι ανύπαρκτη. Δε μπορώ να πιστέψω πως υπάρχει άνθρωπος που ταυτίζεται τόσο πολύ με τις θέσεις της οποιαδήποτε παράταξης.

Και εννοείται πως καλό θα είναι να σταματήσεις να προκαλείς και να προσπαθείς να τραβήξεις την προσοχή. Φαινόμενα, όπως αυτό που (εμφανώς κατ εμέ κι ας μη το παραδεχτείς ποτέ) έλεγες ψέματα πως κάποτε ψήφιζες ΠΚΣ (ή δε θυμάμαι τι άλλο έλεγες) δε θα γίνουν ξανά ανεκτά.

Και ηρεμία από όλους τους χρήστες παρακαλώ και εννοείτα “κάντε ρηπόρτ. Τενκ γιου!”

Σόρυ ένα οφ.

Μπα, ένα αρχιδάκι που είχαμε στο φροντιστήριο στην δευτέρα λυκείου το παραδεχόνταν.
Μας έλεγε και τα καμώματά του με τους φίλους του.
Μακάρι να πέθανε και αυτός και οι φίλοι του.

Ρε παιδια αραδιαστε 2-3 επιχειρηματα, αφηστε στην ακρη χαρακτηρισμους και θα δειτε πως ετσι “στριμωχνετε” πιο ευκολα ατομα σαν τον damnation…

Ειπε κατι για την γενοκτονια στην Σρεμπρενιτσα, του απαντησαμε εγω και ο Isis (Ο Isis μαλιστα σε περισσοτερα θεματα) τα αυτονοητα που η πλειοψηφια της ελληνικης κοινωνιας αγνοει (η θελει να αγνοει) και δεν αντεδρασε… το γιατι το φανταζεστε…

λεπερ υπομονη εχει αυτος που εκφραζεται ανθρωπινα και οχι σαν ζωο ( φυσικα γενικα μιλαω και οχι για σενα).Φυσικα και κανω διαλογο και με φασιστες αλλιως δεν θα σου μιλαγα αλλωστε.Το παιζεις αντιφασιστας αλλα προτεινεις χουντικες μεθοδους για να με φιμωσουν.Κολλας μια ταμπελα απλα για να βγαλεις τον κομπλεξισμο σου και τιποτα παραπανω.Απο τοτε που εφευρεθηκε η καραμελα του φασιστα και του ακροδεξιου νομιζεις οτι εληξε το θεμα και οτι ειπες κατι σημαντικο.Πλανασαι πλανην οικτρα.Εσυ και οι ομοιδεατες σου ουτε υπομονη κανετε ουτε διαλογο.Δειχνετε απλα ποιος ειναι ο ορισμος του φασιμου και της πολιτικης διωξεως.

Τουλαχιστον σε αυτο το φορουμ ‘‘σταση χρηστη’’ σαν του damnation ειναι κατακριτεα…Ειναι μια αρχη και αυτο.

Το μεγαλυτερο προβλημα κατ εμε δεν ειναι τα κοπυ πειστ λ΄π…Αλλωστε και ολοι οι υπολοιποι ποσες φορες κανουμε αναλογα πραγματα με indymedia βιντεακια κλπ…Στην τελικη τα κοπυ πειστ που κανει απο φυλλαδες η σαιτ αποκρουονται πανευκολα με 2-3 επιχειρηματα.Το δικο μου προβλημα(που δεν λεω οτι επιδεχεται μπαν απλα το αναφερω για να το καταλαβει και ο ιδιος) ειναι οτι οταν διαβαζω τα δικα του λεγομενα ειναι σαν να μου μιλαει ο ιδιος ο Καρατζαφερης.Στο προηγουμενο ποστ αραδιασε 3-4 ‘‘μεγαλες’’ προτασεις χωρις ομως να τεκμηριωνει και να λεει τιποτα(πχ η αριστερα κυβερνα την ελλαδα,οι αξιες μου ειναι υψηλες κλπ).Ε οταν αυτο γινεται συνεχεια παρα λληλα με την αδιαφορια του προς τα επιχειρηματα που του παραθετουμε(οι οποιοι εμεις) λογικο ειναι να δημιουργειται εκνευρισμος…

Δεν αντεδρασα γιατι ουτε να προβοκαρω θελω ουτε να πεισω ουτε να επιβαλλω.Το συγκεκριμενο ποστ ειχε ενημερωτικο χαρκατηρα και οχι δογματικο.Και φυσικα αναρτηθηκε και η πηγη.Απο κει και περα αν αυτα που λεει δεν ευσταθουν το κρινει ο καθενας μονος του.Εγω αυτο που θελω ειναι να ενημερωσω τον κοσμο οσο πιο εγκυρα και εγκαιρα μπορω για καποιες θεσεις των οικολογων οι οποιες δεν εχουνε αποσαφηνιστει.Θα ηταν καλυτερο να πεταξω μια κορωνα η μια λεκτικη πετρα και να το αφησω ετσι?Εγω Γιαννη δεν στριμωχνομαι γιατι αν σε μια ΘΕΣΗ μου κανω λαθος θα το δεχτω.Αν ηξερες ποσες θεσεις εχω αλλαξει κατα το παρελθον θα καταλαβαινες τι σου λεω.Ομως και ετσι να ηταν οπως το θεωρεις (που εχεις καθε δικαιωμα) θα ηταν συναρπαστικος ενα διαλογος πολιτισμενος με επειχηρηματα και παραθεσεις,κοπυ πειστ και οτι αλλο θες και θα ηταν και χρησιμο στο κοινο.Ακομα και στην αρχαια Ελλαδα δεν υπηρχε ομογνωμια.Εγω πιστευω οτι ο πολιτισμενος διαλογος ειναι οτι καλυτερο ακομα και βλακειες να λεγονται γιατι κανεις δεν επαθε τιποτα ακομα και οταν ακουσε μια κοτσανα αντιθετως η πολωση και οι ακροτητες μονο βια,διωξεις και μισος φερανε και πανω σαυτο πατησαν ηγετες και ηγετες κατα το παρελθον.

Ok,αφου εσυ εισαι ο υπερμαχος του διαλογου,για πες.Αντι να ελεγες “Εξω οι μη Ελληνες απο την Ελλαδα”,θα εκανες διαλογο με τους μη Ελληνες για να τους πεισεις να φυγουν?
Μη μου πεις τι θα εκανε ο Πλατωνας παλι ομως ε.

Και τι ειναι ρε συ ο καρατζαφερης?Ρε παιδια ηρεμια λιγο.Καταζητουμενος ειναι?Εμπορος ναρκωτικων?Παιδεραστης?Ακομα και ετσι να μιλαω αυτο ειναι το προβλημα?Αυτο που λες οτι αραδιασα πριν ειναι η συνεντευξη της τζαβελα που μπορεις να την βρεις ολοκληρη στο Βημα και ανηκε στην κατηγορια ειδησεις.Οποτε δεν ειναι καθολου λογικο να δημιουργειτε εκνευρισμος οταν ενας χρηστης παραθετει μια ειδηση μιας επικεφαλους ευρωπαικου ψηφοδελτιου σε καιρο εκλογων.Αν ειναι δυνατον…

Nα ειδες?Παλι τα ιδια…Εγω σου ειπα οτι λες,λες λες πραγματα που ενοχλουν αλλα δεν τα αποδεικνυεις με λογικα επιχειρηματα.Εσυ μου λες αλλα παλι…Αυτο εκνευριζει.Δεν το κανεις μονο εσυ αλλα εσυ το κανεις πολυ εντονα.
Δεν μιλησα εγω για συνεντευξη Τζαβελα.

Με εκανε ignore? :frowning:

Εγω νομιζω πως δεν ξερει τι να σου απαντησει.Δεν ειναι πρωτη φορα.:roll:

Αυτό που λέει ο Κιράτζος.

Δηλ οκ ας ανεχτούμε την ανελέητη διαφήμιση του ΛΑΟΣ και των θέσεών του. Κάνε έστω τον κόπο ρε νταμνεησιον να μας πεις: “εγώ συμφωνώ με την Τζαβέλλα ότι ιστορικά η Δεξιά δικαιώθηκε ιδεολογικά στην Ελλάδα (?!?!?!) επειδή μπλα μπλα, τι λέτε κι εσείς;”. Μη μας κολλάς εκεί πέρα ένα (προκλητικό) κειμενάκι και περιμένεις να πούμε ΡΗΣΠΕΚΤ ή “ααα να ένας ιδεολόγος:!:”.

Στην τελική θα ήθελα να μάθω πώς ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΑ η Δεξιά, τι εννοείς με αυτό. Δηλαδή ποια “κομμάτια” της ιδεολογίας της Δεξιάς δικαιώθηκαν, με ποιον τρόπο; Αποδείχθηκε κάτι τέτοιο, ιστορικά; Γιατί εγώ γενικά ακούω ότι “ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει Δεξιά” :-s Θα ήταν ενδιαφέρον έστω αυτό να μας το ανέλυες. Αλλά όχι, εσύ απλά πόσταρες το κειμενάκι και μετά απόρησες γιατί σε κράζαμε.

Τεσπα έχει δίκιο ρε γμτ ο Λεπερ. Δείτε τώρα τι κάνουμε, σχεδόν του αφιερώσαμε κιόλας το παρον θρεντ, πέρα δηλαδή από το ότι έχει μονοπωλήσει σοβαρά θέματα με τις αηδίες του (και μου στοίχισε και έναν πόντο:!: :p). Σε τελική ανάλυση, χρησιμοποιούμε το κουμπάκι του ignore ή αγνοούμε από μόνοι μας ό,τι μας χτυπάει άσχημα στον εγκέφαλο :Ρ