Ποιος θα στηρίξει τη νέα κατηγορία, επιτέλους;

θεριε δεν ειμαι εγω αυτος που κανω εξωτερικη πολιτικη.Το γεγονος ειναι οτι ολη η Ευρωπη (αν ζητηθει να το αποδειξω μονο με κοπυ πειστ γινεται) εχει βαλει το μεταναστευτικο ζητημα σε γραμμη προτεραιοτητας.Σε ολες τις υπευθυνες χωρες της Ευρωπης και οχι μονο υπαρχει ενα ποσοστο μεταναστων που μπορει να φιλοξενησουν.Μακαρι να μπορουσαμε να φιλοξενησουμε 2 δις φτωχους μπορουμε ? οχι δεν μπορουμε.Βρες στο νετ στοιχεια για τα ποσοστα Ελληνων-μεταναστων το 2015.Οχι τι λεω εγω.Τι λενε επισημα στατιστικα της Ε.Ε. .Την εξωτερικη πολιτικη την κανουν αλλοι που δυστυχως φερνουν την χωρα στην αλλοιωση της φυλετικης της συνθεσης.200 χιλιαδες μουσουλμανους φιλοξενει η Αθηνα μονο.Δεν μπορουμε πια να κλεινουμε τα ματια σε ενα υπαρκτο ζητημα οσο και να θελουν καποιοι να προσπαθουν να το κρυψουν κατω απο το χαλακι.Μπορω να πω πολλα ακομα πανω στο θεμα γιατι υπαρχουν παρα πολλα στοιχεια και ειναι σχεδον αυτονοητο οτι η κατασταση εχει ξεφυγει με την λαθρομεταναστευση.Επειδη ομως καποιοι μπορει να αρχισουν να με λενε φασιστα και τα σχετικα θελω να πω πως αυτοι ειναι περισσοτερο ρατσιστες αυτοι γιατι με τις υπαρχουσες συνθηκες αυτοι δεν νοιαζονται που κοιμουνται 300 μεταναστες σε ενα δωματιο.Δεν νοιαζονται που το νοσηλευτικο μας συστημα δεν μπορει να τους εξυπηρετησει ολους δεν νοιαζονται για τις μεταδοτικες ασθενειες που μπορει να μεταφερουν δεν νοιαζονται για την οικονομικη εξαθλιωση που βρισκονται δουλευοντας 24ωρα για ψιχουλα δεν νοιαζονται για τα γκετο που εχουνε γινει και για το εμποριο ναρκωτικων που γινεται στην Αθηνα δεν νοιαζονται για την Χωρα ουτε για τους ξενους.Ας εχω λοιπον εγω το ονομα και οι αλλοι την χαρη…Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τους σωστους μεταναστες οσο αν και καποιοι θελουν να μου κολλησουνε ταμπελα για να βγαλουν το αχτι τους.

Βρε ντεξτερ ειπα εγω να με κανετε βασιλια η να πειτε οτι ειμαι οτιδηποτε?Μην βαζεις λογια που δεν λεω.Φιλε μου αν εκανα αυτο που λες και αρχιζα να επειχηρηματολογω τοτε θα ηταν ο ορισμος της προκλησης γιατι κανενας δεν μου εδωσε ερεισμα για να αναλυσω κατι.Φανταζεσαι καθε μερα να βαζω ενα αρθρο και να το αναλυω συμφωνα με την δικια μου ιδεολογια?Εκει δεν ειχαν και αδικο να με πονταρουν.Και στην τελικη ρε παιδια που ειδατε την υπερβολη?Ενα ποστ εκανα με ενα αποσπασπα της τζαβελα και μετα αλλο ενα για τους οικολογους μετα απο τοσο καιρο.Ελεος λιγο.Ποτε δεν εχω κανει πανω απο ενα λογικο αριθμο ποστ σε μια μερα για ενα θεμα.Αν το εκανα θα ημουνα γραφικος.Εδω εχουνε βγει λινκς απο ιντυμιντια με προσωπα φωτογραφιες ονοματα και διευθυνσεις που ειναι η απολυτη στοχοποιηση ακομα και για κακουργηματα και εκει δεν μιλησε κανεις.Εκει επρεπε να γινει θεμα και κακως δεν το εκανα.Και κανουμε θεμα για ενα ποστ το οποιο δημοσιευθει στο βημα?Αν ειναι δυνατον…

χμ το θέμα είναι δυσεπίλυτο, αλλά νομίζω βρήκα άκρη

ζητώ λοιπόν από τον δαμνάτιον να σταματήσει να ποστάρει γνώμες άλλων “για το καλό της συζήτησης” και να αρχίζει να ποστάρει τη δικιά του γνώμη, για να γίνει όντως συζήτηση, γιατί απότι βλέπω φίλε δαμνάτιον κ τις θέσεις σου προωθείς κ όταν εγκαλείσαι τηρείς αποστάσεις για να μην φας το κεφάλι σου.

ομολογώ ότι ζορίστηκα να βρω την άκρη, αλλά επιτρέψτε μου να νομίζω ότι εδώ είναι

στο εξής λοιπόν άσε τα copy-paste για ενημέρωση κ άρχισε να ποστάρεις τι πιστεύεις ΕΣΥ για να γίνει κ συζήτηση

κ όποιος αντέξει

να πω κι εγω τη μαλακια μου…:stuck_out_tongue:
να ξεκαθαρισω για χιλιοστη φορα οτι τρεφω τρελη αντιπαθεια για ολα τα πολιτικα κομματα της χωρας μας.
για το ΛΑ.Ο.Σ. ισως και μεγαλυτερη.
εχω, ομως, μια αισθηση οτι η γνωμη των περισσοτερων τεινει να γινει κανονας, παρα την σωστη(στην πλειοψηφια) σταση των μοντς.
εννοειτε δε μου αρεσει να βλεπω συνεχεια copy paste απο τον damnation αλλα πιστευω οτι τα copy paste απο indymedia ειναι υπερπερισσοτερα.
τωρα θα μου πειτε γιατι μονο ο damnation τρωει τετοιο κραξιμο.ισως γιατι ειναι ο μονος δηλωμενος δεξιος του φορουμ και πολλοι δεν κολλανε στις δηλωσεις του αλλα στο γεγονος οτι ειναι δεξιος.
δημιουργειτε ενα κλιμα διωξης εναντιον του, αν και καποιες φορες το προκαλει με ακραια λεγομενα.
ακραια(πολυ περισσοτερο κατ’εμε) εχουν πει και αλλοι χρηστες, οι οποιοι εχοντας ομως την υποστηριξη της πλειοψηφιας δεν προκαλεσαν ‘‘φασαρια’’.
οπως και να εχει ξεφτιλα να φτανουμε σε τετοιο σημειο.

ο δαμνατιον δεν είναι απλά δεξιός ε. υπάρχουν κ άλλοι δεξιοί (αρκετοί) που κ συζητούν κ δε δημιουργούν πρόβλημα

Damnatio669 profile–>User lists–>Add to ignore list

μηπως γουσταρουμε τζερτζελο aka καλαμπαλικι?

Δεκτον μεγαλε.Αρχιζουν τα στοιχηματα για το σε ποσες μερες θα φαω μπαν?#-o#-o.Πλακιτσα κανω.Αντε και την Πεμπτη ολοι εδω στον ιδιο χωρο θα ειμαστε οσο και να τρωγομαστε.(Εννοειτε πως οταν πρεπει να παραθεσω στοιχειο θα αναφερω την πηγη για να αποδεικνυεται η εγκυροτητα ετσι?.)Λιγα λογια πολυ μουσικη εεε λαθος λιγα κοπυ πειστ πολυ διαλογος.:smiley:

Φιλε δεν ειπες μαλακια ειπες μια μεγαλη αληθεια και ευγε που εχεις τα κοτσια και το λες.Ρισπεκτ.

οι δεξιοι μπορει να ειναι και οι περισσοτεροι, αλλα ποιος αλλος ειναι δηλωμενος?
πιστευω οτι ο damnation συζητει αλλα θα συμφωνησω μαζι σου οτι καποιες δηλωσεις του ειναι προκλητικες και ακραιες με συνεπεια να δημιουργει προβλημα.
απλα λεω οτι λογω της πλειοψηφιας των δηλωμενων αριστερων-αναρχικων δινεται σημασια μονο στα ακραια του damnation και οχι στα ακραια της αλλης πλευρας.
εγω δε λεω οτι συμφωνω ή οτι διαφωνω με τον damnation(δε θα ειχα προβλημα να δηλωσω δεξιος ή αριστερος, αφου σε φορουμ μιλαω και δε με γνωριζει κανενας), αλλα δε νομιζω να του αξιζει ban.

6 σελίδες τοπικ για τον δαμνάτιον. ποιος στη χάρη σου ρε φιλαράκι !

απλά να πω πως κ οι ακρότητες της άλλης πλευράς έχουν συμμαζευτεί. if I had a penny για κάθε φορά που βρίζουν εμένα κ τον κάρβου, θα έπαιρνα ακραία μπακ στην ΑΕΚ.

αφου καταβαθος τον αγαπας τον Γεωργεα ρε.παιχτουρα.:p:p:p

Nίκος Γεωργέας και Παντελής Καφές. Οι δύο πιο συμπαθητικοί παίκτες της ΑΕΚ κυρίως για το γεγονός ότι αν λίγο διαφημησμένοι τα δίνουν όλα σε τέτοιο βαθμό που η απουσία τους είναι πάντα αισθητή. Λίγο παραπάνω ποιότητα να είχαν…

Kαι γω θεωρω ακραιο να φαει μπαν επειδη υποστηριζει θεσεις του Λαος(αλλωστε μετα με ποιον θα ασχολουμαστε)…Αλλωστε ειναι αρκετα χειροτερο να βλεπεις καποιον που πιστευεις οτι μπορει να εχει δικιο να βριζει και να το χανει.
damnation(last post here)…Δεν σου ειπα να καθεσαι και να επιχειρηματολογεις μονος σου κατω απο αυτα που βαζεις αλλα οταν στη λεει καποιος για αυτα να εχεις 1-2 επιχειρηματα δικα σου να πεις και οχι να μας παραθετεις αυθεντιες,δημαγωγιες κλπ…Τουλαχιστον αυτο δεν το κανει κανενας αναρχικος αριστερος κλπ…
Τελος να πω στον Indifferent sun οτι υπαρχουν και αλλοι δεξιοι στο φορουμ που ομως ειναι μαι χαρα ικανοι για συζητηση και εκτος απο 2-3 παρεκτροπες εχουν γινει ενδιαφερουσες αντιπαραθεσεις(πχ σε θεματα για οικονομικα)…Οποτε να μην περναμε την πλαστη εικονα των αριστερων μπαμπουλων επειδη λεμε μπαρουφες,μας την λενε και δεν μπορουμε να στηριξουμε τα λεγομενα μας(το χω δει και σε αλλο φορουμ να γινεται)…

Αυτα.

Ρε παιδιά, το αυτονόητο. Αυτό που είπε ο μόντε. Ο νταμνέισον να ποστάρει τις απόψεις του, και όχι copy paste. Τώρα, το να μην υπάρχει φανατισμός και προσβολές είναι κάτι ουτοπικό. Ο καθένας κάνει ότι κάνει έχοντας επίγνωση των επιπτώσεων που φέρουν οι πράξεις του (αν όχι, κακώς).
Επίσης, γιατί να μην υπάρχει μπαν από τη συγκεκριμένη κατηγορία αν ο χρήστης προσβάλλει σε αυτήν την κατηγορία μόνο?

πολύ εφικτό είναι, ειδικά αν αρχίζουν να πέφτουν πόντοι αβέρτα. :wink:

απλά να σχολιάσω κάτι : στο τόπικ για τις συνελεύσεις όλοι γκρινιάζετε και δεν πάτε γιατί όλοι “φωνάζουν κ βρίζουν κ λένε τα ίδια κ τα ίδια κ δεν γίνεται κουβέντα” :roll:

το φόρουμ κ το moderation του σας διασφαλίζουν το ακριβώς αντίθετο κ μετά πάτε κ γράφετε κάτι σαν το παραπάνω bold :-k

ωραία ρε συ δαιμονοκαθαριστή, τότε δεν θα κάνουμε κ καμία κουβέντα γιατί είμαστε όλοι ζώα κ στο τέλος θα βριζόμαστε #-o

Γιατί ακόμα ψάχνουμε πώς μπορεί να γίνει αυτό στο λογισμικό. Μόλις το βρούμε θα γίνει κι αυτό. :wink:

Ελπίζω να έβγαλε κάπου η κουβέντα… Τα υπόλοιπα τόπικς, τουλάχιστον ανέπνευσαν :stuck_out_tongue:

σε καμια περιπτωση δεν βαζω στους αριστερους τον ορο ‘‘μπαμπουλας’’.εχω κανει φοβερες συζητησεις με αριστερους.αλλα επειδη ΚΑΤ’ΕΜΕ πιο ευκολα καποιος δηλωνει αριστερος απο δεξιος μαζευονται πολλοι ασχετοι με ιδεολογια αριστεροι και δημιουργουν μια πλειοψηφια.φανταζομαι και οι αριστεροι του φορουμ δεν παιρνουν στα σοβαρα ολους τους αριστερους εδω μεσα.

Δεν είπαμε ντε και καλά να φάει μπαν ο δαμαντιον, απλά να, θα μας άρεσε να έκανε κουβέντα και να μην ήταν απλά φερέφωνο. Τεσπα αυτά, οβερ ν αουτ.

Προφανώς και αμα αρχίσουν οι πόντοι θα μαζευτούν όλοι.
Αλλά και συ ο ίδιος έχεις δει ότι λίγοι προσπαθούν να κουβεντιάσουν πολιτισμένα όταν μπαίνουν στη μέση τα πολιτικά.
Εγώ δεν είπα να μη γίνεται κουβέντα, απλά μια διαπίστωση έκανα. Στο τόπικ των φοιτητικών παρατάξεων είναι κάθε ποστ και μπηχτή γιατί ο άλλος είναι φασίστας/αριστερός κλπ. Σε μερικά πόστ δε, υπάρχει και το “εγώ σας γ%*$ω και δε με νοιάζει”.
Και δε νομίζω ότι διαφωνεί κανείς στο ότι όση καλή διάθεση και αν υπάρχει, πάντα κάποιος θα βρεθεί να προσβάλλει.

Ο Damnations είναι σε φωτογραφία στο ιντιμέντια μαζί με τα ΜΑΤ?:-s