Ποιος θα στηρίξει τη νέα κατηγορία, επιτέλους;

Ο δαμνάτιον γιατι πρέπει να φάει Μπαν? Έβρισε κανέναν? Απείλησε κανέναν? Μια χαρα πόστ κάνει, και έχει τις περίσσότερες φορές ένα αντιλογο να πεί.

Αυτο το αναγνωρίζει κανένας η απλά ειναι ακρο-δέξιος και έχει ακρο-δεξιές απόψεις για τους περισσότερους ? Ούύύ, πώς τόλμησε…!

Στό φόρουμ αυτο κάνει μπάμ οτι οι περισσότεροι έχουν αναρχικες και αριστερες αποψεις και σκέψεις, άλλοι λένε ωραία πράματα, άλλοι ξεφέυγουν, άλλοι απλα δεν ανέχονται και με το που βλέπουν απόψεις, στυλ δαμνατιον βγάζουν αφρους απο το στόμα και η κατάσταση ξεφέυγει.

Προσωπικά δεν μου καίγεται καρφι, και οι μοντς ας κάνουν οτι θέλουν, ας ρίξουν μπαν, ας κλείσουν θέματα,ας υποστιρίξουν τους αριστερους άμα θέλουν.

Και όσο αφορα τα copy/paste άφηστε το καλύτερα, τέτοια διαφημιση του indymedia που εχει γινει εδω μεσα δεν νομίζω να υπάρχει σε άλλου μουσικο η όχι φόρουμ.

Βασικά αφού δε σου καίγεται καρφί γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι;

εγώ χέστηκα για την “τοποθέτηση” του καθενός. Αλλά η τελευταία πρότασή σου δε στέκει.

Σου φέρνω ένα μουσικό παράδειγμα.
Πάω εγώ λέμε τώρα στο θρεντ των Σλέιερ, και κάνω κόπι/πέηστ κάποιο άρθρο (με λινκ) που λέει “το θρας άτεχνο”, “μουσική για πιτσιρίκια” κλπ κλπ. Ξέρω ότι αυτό θα προκαλέσει αντιδράσεις. Το ποστάρω. Αφήνω τους άλλους να ωρύονται, χωρίς να απαντώ.
Την άλλη μέρα ξαναμπαίνω, και ξανακάνω κοπιπέηστ ένα άρθρο περί “ναζήδων σλέιερ”, “πρεζάκηδων”, “ανάποδα μυνήματα” κλπ. Ξαναγίνεται της πόπης χωρίς να απαντώ.

Αυτό κάνει ο δαμνατιον. Και αυτό στο χωριό μου το λένε “φλέημινγκ”. Βάζει επίτηδες “φωτιές” στα τόπικς και φεύγει. Αυτό ενοχλεί περισσότερο.

Καμια σχεση.Δεν κανω χαρακτηρισμους του στυλ οι αριστεροι ειναι απλυτοι και τα λοιπα.Απλα για μερικους τα ακρα ειναι οτιδηποτε δεν συμφωνει με αυτους.Αλλωστε αν παρατηρησεις αυτα τα ατομα ακομα και οταν δεν μιλανε με μενα και γραφουν σε αλλα θεματα με αλλα ατομα εχουν το ιδιο υφος.Και προσπαθω οτι λεω να το υποστηριζω με στοιχεια ακομα και αν αυτα αμφισβητουνται πραγμα το οποιο ειναι θεμιτο.Και τι θα πει ξερω οτι θα προκαλεσεις αντιδρασεις?Απο την στιγμη που υπακουω στους κανονες του φορουμ ας προκαλεσει οτι θελει.Αυτο που κανω στο χωριο μου λεγεται διαλογος και φιλοσοφια.Φλειμινγκ ειναι να βριζεις και να λοιδορεις των αλλον επειδη θες να το παιξεις εξυπνος.Οταν ο αλλος λεει τις αποψεις του αλλου σκατα οταν τον λεει φασιστα και ρατσιστη και μαλακα αυτα λεγονται φλειμινγκ.

Το θεμα ρε Damnation, προσωπικα αν θες, δεν ειναι τοσο τα θεματα που ανοιγεις ως τετοια, αλλα ο τροπος με τον οποιο προσπαθεις ουσιαστικα να προπαγανδισεις τα πιστευω σου. Τι θελω να πω… ακομα και στη συζητηση αυτη που ανοιξε βρηκες τον χωρο να εκφρασεις και παλι μια πολιτικη θεση που σου εκφραζει αναμφισβητητα.

Και ξαναλεω το κανω αυτο επειδη αν εγω πω κατι ειμαι φασιστας αν το πει ο Παγκαλος ειναι σοσιαλιστης.Εκει φτασαμε…δυστυχως.Ασε που αν εγραφα τι εχει πει ο Στρατης Μυριβηλης οπως το οτι κομμουνιστης και Ελλην δεν πανε μαζι θα ημουνα οχι με μπαν αλλα με κιλλ

Προφανως η αναφορα σου η συγκεκριμενη στον Μυριβηλη, δεν εγινε για χαρην και μονο της συζητησεως. Προφανως και υποστηριζεις το αυτο τσιτατο, γιατι σε καθε αλλη περιπτωση αντι αυτου θα μπορουσες να αντιπαραβαλλεις κατι αλλο. Ασε που τελικα το αναφερεις.

Δεν ειναι τοσο κακο να κανεις κοπυ-παστε. Κ γω εξαλλου κανω αρκετα κοπυ-παστε. Οταν ομως ανεβαζεις αναφορες σε θεματα ευαισθητα, γνωριζοντας οτι θα προκαλεσεις την αντιδραση καποιων εδω μεσα και δηλωνοντας οτι δηθεν δε συμφωνεις απαραιτητα με αυτα που ανεβαζεις, ειμαι σιγουρος οτι το κανεις για να φυτιλιασεις το φορουμ. Ακομα και η κακη διαφημιση ειναι διαφημιση σωστα??

Ασε που αυτο το υφακι το δηθεν μετριοπαθες και δημοκρατικο που εχεις, ειναι απολυτα υποκριτικο και ψευδες… Κανουν οι υπολοιποι το λαθος και τσιμπανε και αρχιζουν και κραζουν, κρατας εσυ τη σταση του θιγμενου και του κυνηγημενου, ωστε να φανεις ο συμπαθης της υποθεσης. Κ δεν ειναι τυχαια η σταση σου αυτη ετσι, δασκαλεμενος εισαι να αντιδρας ετσι οταν σε ενα δημοσιο διαλογο εχεις απεναντι σου ιδεολογικους εχθρους. Γιατι οταν εισαι με τους ομοιδεατες σου μιλας διαφορετικα… Αν εισαι μαγκας μιλα κ εδω μεσα ετσι και θα σε παραδεχθω ειλικρινα.

Τι εννοω…Επετρεψε μου να ανεβασω συγκεκριμενα σου λογια απο διαφορες ιστοσελιδες. Προφανως και δεν εχεις προβλημα καθως απο τη στιγμη που εχεις εκφρασει δημοσια τις αποψεις σου, μπορω να τις αναδημοσιευσω και εδω.

1. Βιντεο με τιτλο “Aδωνις Γεωργιάδης - Aψoγoς!”
http://www.tube.h55.pl/movie.php?id=Esq2LMia6ps

σχολιασμος :

ekso oi aplitoi tou siriza

2. Βιντεο με τιτλο “Κ. Πλεύρης & Μάκης Βορίδης : Είναι οι Έλληνες Ρατσιστές;”
http://www.youtube.com/watch?v=1iETCwwC8TI

σχολιασμος :

ALBANOI DEITE POS THA FIGETE

3. Βιντεο με τιτλο “Aποδείξεις με θέμα τους Μετανάστες”

σχολιασμος

ekso oi metanastes aderfia.

4. Bιντεο με τιτλο " Στην πηγάδα του Μελιγαλά, οι Χρυσαυγίτες λέει αντιεξουσιαστή"

σχολιασμος :

antieksousiastes tha timorithite opos prepei.ipomoni sinellines erxete i ora pou o stratos tha anebei stin eksousia kai tha dosei ston kathena oti tou aksizei.

Αληθεια εδω τι εννοεις??? Για ξεδιαλυνε το λιγο αν εχεις την καλοσυνη.

5. Η στο βιντεο με τιτλο “Protagonistes 2007-2008 Striptease”

αναφερεις

POUTANES RE OLES.BROMIARES

βεβαια στο απεκρυψαν το σχολιο, αλλα ελεω γοογλη δεν ειναι δυσκολο να φανει.

Καλως η κακως Damnation αυτος εισαι ακριβως, και οχι αυτος που θελεις να μας παρουσιαζεις. Δικαιωμα σου απολυτο ε για να μην παρεξηγιομαστε. Κ επαναλαμβανω δεν νομιζω να εχεις προβλημα που τα δημοσιευω εδω μεσα, εξαλλου δημοσια τα εχεις δηλωσει.

μάλλον μπερδεύεσαι με το τρόλλινγκ. Τεσπά, μικρή σημασία. Εγώ αυτό που έγραψα εννοώ.

Και όχι, δε σε βλέπω να κάνεις διάλογο. Βλέπω να παραθέτεις λινκς. Στείρα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, όταν έγραψες για την ελληνική γενετική και πήγαμε εγώ, ο Καρβού και ο Δαιμων να σου απαντήσουμε και να γίνει διάλογος, εξαφανίστηκες. (οκ, μού είχες στείλει κι ένα πμ με λινκς ενδιάμεσα)

Για του λόγου το αληθές:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=11462&page=14

Νο πρόμπλεμ (από μέρους μου) να παραθέσεις ένα λινκ για να αρχίσει κουβέντα, αλλά ρε φίλε, όταν μιλάς μόνο με λινκς, είναι σα να βγαίνουμε για καφέ και να κουβαλάς μια βιβλιοθήκη μαζί σου ξερωγώ. Να σε ρωτάω εγώ “τι ώρα είναι” και να μου απαντάς διαβάζοντας Αϊνστάιν! Ε δεν είναι διάλογος αυτό…

μωρε αλανι τι συμπτωση ειναι αυτη ε :

  1. Βιντεο με τιτλο “Aδωνις Γεωργιάδης - Aψoγoς!”
    http://www.tube.h55.pl/movie.php?id=Esq2LMia6ps

σχολιασμος :
Quote:
ekso oi aplitoi tou siriza

Οντως ε…δεν κανεις τετοιους χαρακτηρισμους. :lol::lol::lol:

Βρε καλε μου bleeding οταν μιλαμε για γενετικη και γω λεω λεμε τωρα για το γονιδιο των Ελληνων και βλεπω οτι υπαρχουν αντιδρασεις τι πρεπει να κανω?Να μιλαω στον αερα και να λεω τα γουστα μου?Εστειλα εναν απο τους λογους που στηριζω την αποψη μου και το εκλεισα ακριβως γιατι δεν θελω να κανω φασαρια και να τραβαω στα ακρα τιποτα.Εμενα με νοιαζει να ακουγομαι οχι να επιβαλλομαι.Οκ πες οτι πεταω μια βλακεια και βαζω και ενα ηλιθιο λινκ.Οκ εκτιθεμαι ναι ι οχι?Οποτε γιατι να το τραβηξω αλλο?Αλλωστε με την πολωση κανεις δεν σκεφτεται καθαρα.Παιρνει ο αλλος το λινκ διαβαζει και αν θελει το πεταει αν θελει το ψαχνει αν θελει το δεχεται (που λεει και λιακο).Και εστειλα τα λινκ πριβε ειτε γιατι μπορει να προερχονται απο αμφιβολες κατα καποιους πηγες ειτε γιατι μπορει να θεωρηθουν αποπροσανατολισμος ειτε γιατι μπορει να θεωρηθουν ρατσιστικες.Οταν σου εχει συμβει δεν το ρισκαρεις μετα…Το θεμα ειναι οτι απο τους χρηστες κανεις δεν εκανε διαλογο απο αυτους που βριζανε φωναζανε και το παιζαν δερβεναγες.Μονο για την μουρη και για την δημοσιοτητα ηταν.Κατι λεει και αυτο.

Ρε φιλε εισαι καλα?Ψαχνεις τι λεω στο YOUTUBE?Ειδες πουθενα να λεει στους κανονες οτι κρινεται κανεις για το τι γραφει στο youtube?Εκει ας γραφει ο καθενας οτι θελει.Ελεος ουτε ι κλουξ κλουξ κλαν ρε φιλε.Στο youtube λεω οτι θελω γιατι εχω ελευθερια εκει οκ?

Kατσε ρε μαγκα… δημοσια δε τα ανεφερες??? Ποιο το προβλημα σου???

[SIZE=“4”]ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙ ΑΥΤΟΥΣΙΑ[/SIZE]

και το ξανα λεω ΜΑΓΚΙΑ σου να πιστευεις οτι θες…αλλα να εισαι μαγκας να λες παντου τα ιδια ε…οχι εδω μεσα καλουλης και στο youtube απειλες και υβρεις ετσι???

Το πιο ουσιαστικό ποστ εδώ μέσα :wink:

Νομίζω ότι είναι το πιο απλό πράγμα που μπορούν να κάνουν οι απλοί χρήστες και λύνει το όλο θέμα. Επίσης δε βρίσκω ότι θα έπρεπε να απαγορεύεται κάτι συγκεκριμένο. Ίσα ίσα, μπορώ να πώ αρακτηριστικά πως όταν το συγκεκριμένο άτομο είπε πως το Ολοκαύτωμα δεν υπήρξε ποτέ (κάτι που κατά καιρούς ακούμε συχνά απο διάφορους) και βγήκαν χρήστες για να δώσουν απαντήσεις με επιχηρήματα, και πράγματα που δεν ήξερα στο θέμα διάβασα και απαντήσεις ξεκάθαρες δώθηκαν. Αφού λοιπόν ο συγκεκριμένος χρήστης κάθε φορά που πετάει ένα απο τα άκυρα λινκ του δέχετε απαντήσεις που καταρίπτουν αυτά που λέει, κρίμα είναι να του γίνετε διαφήμιση (όχι ηθελημένα εννοείται) μέσω αυτού του τόπικ. Αυτά τα λίγα απο εμένα…

Δεν εχω κανενα προβλημα με την αναπαραγωγη.Απλα εγω κρινομαι για οτι λεω εδω.Δεν θα μπω στην διαδικασια να ψαχνω το παρελθον του καθενος και τι εγραψε αλλου εγω παντως.Απλα σαν μεθοδο την θεωρω ακυρη αφου τα ιδια θα ελεγα και εδω αν επιτρεποταν.Αντε σε λιγο θα βρω καμια καμερα κατω απο το κρεβατι και το βιντεο στο μακη μετα για να φανει τι?Οτι ειμαι αντι-κομουνιστης?Τρομερη ανακαλυψη…:lol::lol:

3 άτομα σού απαντήσαμε σοβαρά και με επιχειρήματα. Εγώ, Καρβου, Δαίμων. :wink:


:lol::lol:

Μονο που οι δικες μου αφαιρεθηκαν αμεσως ετσι?Αρα αυτος που ειδε μετα το θεμα δεν μπορει να καταλαβει γιατι πολυ απλα δεν ειδε τι εγραψα.Το θλιβερο ειναι οτι οι συγκεκριμενες απαντησεις υπαρχουν και σε αλλα σαιτ οπως το ζοο και οχι μονο.Ασε που δεχτηκα ποντο για αποπροσανατολισμο θεματος ενω μιλαγα για το ολοκαυτωμα στο θρεντ του ρατσισμου.Το θεμα του ολοκαυτωματος δεν το ξανασυζητω δημοσια παντως γιατι ειναι πολυ λεπτο.Δες ολες τις πηγες μονος σου και βγαλε τα δικα σου συμπερασματα.

αρα αν σου επιτρεποταν θα ελεγες και δω ???

antieksousiastes tha timorithite opos prepei.ipomoni sinellines erxete i ora pou o stratos tha anebei stin eksousia kai tha dosei ston kathena oti tou aksizei.

δεν με ενδιαφερει αν νιωθεις οτι δικαζεσαι η οχι, ετσι κ αλλιως ενηλικας εισαι αρα και υπολογος τνω οσα λες…
Αλλα μην μας λες οτι εισαι κατα της βιας η οτι δεν χρησιμοποιεις λεξεις οπως “απλυτος” για τους αριστερους. Γιατι τα παραπανω το αντιθετο δειχνουν… και μαγκια σου επαναλαμβανω να πιστευεις οτι θες ε…αλλα απλα κοψε το δουλεμα… η να εχεις τους ορχεις να παραδεχεσαι παντου και παντα τις αποψεις σου η να μην δηλωνεις πραγματα που δεν πιστευεις. Εσυ δεν εισαι αυτος που μιλα για τιμη σαν αξια ζωης?? Ε δε βλεπω να την ακολουθεις, οταν ψευδεσαι. Ξερεις τι δεν εχω προβλημα να μου πεις ευθεως οτι οταν ανεβει ο στρατος στην εξουσια θα μου δωσει αυτο που μου αξιζει. Αλλα πες το μου ρε φιλε στη ψυχρα…μην μου τα μασας εδω μεσα και παραεξω ξεσαλωνεις.

εντιτ : αλλα μαλλον θα τιμωρηθουμε με τον τροπο που ζητα ο Ανεστης Κεραμυδας ε (στις εκλογες του 2004 ηταν υποψηφιος βουλευτης του ΛΑΟΣ στη Β΄Θεσσαλονικης, ενω το 2006 εκλεχθηκε δημοτικος συμβουλος Θεσσαλονικης με το συνδυασμο του Γιωργου Καρατζαφερη ) με εκτελεστικο αποσπασμα…

Ρε Isis, καταρχήν ‘νταξ’, συγχαρητήρια που κάθησες και τα βρήκες αυτά, ειλικρινά, κατά δεύτερον, όμως, σε λυπάμαι λίγο για τον κόπο σου, γιατί δε νομίζω ότι θα συγκινήσουν κανένα. Το ότι τα φασιστάκια είναι θρασύδειλα άτομα, και μόνο όπου τους παίρνει τα λένε, είναι γνωστό. Ο τυπάς το λέει ξεκάθαρα: ‘‘αν μπορούσα θα τα έλεγα και εδώ’’. Δεν αρνείται ότι είναι φασίστας και ρατσιστής. Απλώς γνωρίζει ότι δεν τον παίρνει εδώ και δεν τα λέει.

Τι να σου πω στην ψυχρα ρε μαγκα μου?Φυσικα και θεωρω οτι θα συμβει στρατιωτικη παρεμβαση ξανα καποια στιγμη οταν θα ξεσηκωθουν οι μεταναστες.Φυσικα και πιστευω οτι η χωρα καταρρεει.Φυσικα και πιστευω οτι πρεπει να γινουν αποφασιστικες κινησεις να καθαρισει η χωρα απο τους εσωτερικους εχθρους.Ηρθες ποτε να κανουμε διαλογο και δεν στο ειπα?Αν εδω μιλαγα ετσι μη-σεβομενος τους κανονες θα ημουνα κομπλεξικος.Ξαναλεω ο καθενας στη ζωη του μπορει να ειναι οτι θελει.Θες να δουμε τι λεει το ινυμιντια μεσα?Χαρακτηρισμους? βια?παρακμη?Εγω αναρχικος δεν ειμαι και σαν μη αναρχικος σεβομαι το μερος που φιλοξενουμαι.Δεν σου μασαω τιποτα λοιπον.Στο youtube γραφω εντελως ελευθερα και αν θες και ανευθυνα και υπερβολικα γιατι ολο το υφος των σχολιων εκει ειναι σε αναλογο υφος.Ψαξε να βρεις ενα μυνημα στο youtube που να μην εχει απειλες,βρισιες,υπερβολες.Δεν θα βρεις.Ο ιδιος ειμαι εδω ο ιδιος και εκει απλα εδω σεβομαι.Ειναι απλα θεμα επιπεδου.

ειτε υποκρισιας για να κανουμε γκριζα διαφημιση…

leper ο φασισμος ειναι ζητημα της Ιταλιας και ο ναζισμος της Γερμανιας.Τοσες φορες στο εχω πει.Αμαν με τις ταμπελες.

Eγω λεω να κλειδωθει το θεμα γιατι πολλη σημασια δωσαμε και πραγματικα δεν βγαινει ακρη.
Ας παρει ο καθενας τον δρομο του.:wink: