Ο Νόμος του Μέρφι. όσα δε φέρνει ο χρόνος

Για να μάθετε πώς θα αποκτήσετε τη μέγιστη κωλοφαρδία ώστε να κατατροπώσετε μια για πάντα το νόμο του Murphy, πατήστε εδώ.

Απ’ όσο βλέπω ακολουθείς μια βήματά μου μια χαρά ε? :stuck_out_tongue:

Μάλλον πήρε ρεπό σήμερα:lol:

E, δεν είναι τίποτα, σα να χέζεις προς τα μέσα…

Αυτό… :stuck_out_tongue:

ΙΤ DOES NOT EXIST!!!
:lol3: :lol3: :lol3:

επισης αν δεις οτι η τιβι εχει μια σειρα π σ αρεσει, τη στιγμη που θα καθισεις στον καναπε κανει διαλλειμα. γκαραντι.

εισαι με το πατινι και ρολαρεις παραλιακη,ενω ολα βαινουν καλως,την στιγμη που θα δεις ενα γκομενακι προς ολοταχως με αντιθετη φορα απτη δικη σου και λες να το παιξω λιγο στυλακι και τρελος θα κολλησεις σε ενα πετραδακι και θα φυγεις με τη μαπα κατω.

Υποτίθετε οτι εσύ έπρεπε να την ρίξεις:?

την πετρα?

Εμ, φίλος άμα δεν έχεις σκίλζ με το πατίνι πάνε με τα πόδια να το παίξεις γαμάουα.

…η παρε παπουτσια με ροδες
και γαμω τα στυλακια ε!:expressionless:

Nαι αλλα αυτα που λετε ειναι φλωριες.
Σε σποηλερ το επομενο για οποιον σιχαινεται.

Εχεις φαει στο τελειωμενο σουβλατζιδικο/φαστ-φουνταδικο γιατι μονο αυτο υπηρχε εκεινη την ωρα.
Την πεφτεις για υπνο.Ξυπνας Κυριακη πρωι και δεν μιλας σε κανεναν,πας τουαλετα και με το που
καθεσαι αρχιζει ο ολεθρος.Χτυπαει η εξωπορτα.Η μανα σου εχει καλεσει τις φιλες τις για καφε.
Το καμμενο λαδι μαζι με το σαπιο φαι εχουν κανει το μπανιο θαλαμο αεριων.
Ω του θαυματος εχει τελειωσει η χλωρινη/αρωματικο χωρου !

Εντάξει, νομίζω ήρθε η ώρα να κλειδώσω το τόπικ. Όχι για να δείτε τι θα πει γκαντεμιά (τόση γκαντεμιά, που ούτε ο Μέρφυ δε μπορεί να την προβλέψει).

Background story: Το Πάσχα αποφάσισα με Γιάννης… και μια φίλη να πάμε Παρίσι για να δούμε τους U2.

1η γκαντεμιά: Πριν από 1,5 μήνα μπαίνω να κλείσω εισιτήρια. Όλα τα αεροπορικά ήταν στα 300 ευρώ (από Ζυρίχη που μένω για όποιον δε το ξέρει) και έτσι πήγα και έκλεισα τρένο, που σε 3,5 ώρες είσαι Παρίσι (!) και κόστιζε 170 ευρώ, δηλαδή περισσότερα από ένα αεροπορικό στην Ελλάδα!.

2η γκαντεμιά: Λίγες μέρες μετά πέφτει το αεροπλάνο της Air France στη Γαλλία και βγάζει η Air France προσφορά Παρίσι- Ζυρίχη, πέρα δώθε, με 100 ευρώ!!! Πλέον είχα τα εισιτήρια του τρένου

3η γκαντεμιά: Την Παρασκευή, δηλαδή την παραμονή της μέρας που έφευγε το τρένο, ανοίγω το ντοσιέ να βγάλω τα εισιτήρια του τρένου και ανακαλύπτω πως δεν ήταν μέσα. Ένας Θεός ξέρει που χάθηκαν. Ξεσήκωσα γραφείο & σπίτι, αλλά δε τα βρήκα. Λεφτά ή επανέκδοση του εισιτηρίου δεν κάνανε και έτσι τα έχασα τα εισιτήρια. Πλέον, ή τα ξέχναγα και πέρναγα ένα πανάκριβο Σ/Κ σπίτι μου ή…

4η γκαντεμιά:… αγόραζα νέο αεροπορικό εισιτήριο. Αγόρασα αεροπορικά των 300 ευρώ μέσω ίντερνετ.

5η γκαντεμιά: Το site της swiss σε λίνουξ, εμφανίζει ένα bug που με τσάκισε. Συγκεκριμένα, όταν πατήσεις πίσω και μετά μπροστά στη διαδικασία του κλεισίματος του εισιτηρίου, τότε σου βγάζει μεν τις επιλογές που είχες βάλει πριν πατήσεις το πίσω, αλλά στα επόμενα βήματα σου έχει τις default. Εννοείται, το bug αυτό εμφανίστηκε όταν ΕΓΩ πήγα να κλείσω εισιτήριαί:

5η γκαντεμιά: Η πτήση μου ήταν στις 9, ξυπνάω πολύ πρωί για να πάω με το πάσο μου. Πίνω καφέ φορώντας τις πιτζάμες μου ακόμα και αποφασίζω να τσεκάρω πως έχω τα χαρτιά της κράτησης της πτήσης στη βαλίτσα. Τα είχα, μόνο που τα χαρτιά έγραφαν πως πετάω στις 7:35. Εκείνη τη στιγμή ήταν 6:45. Είχα κάνει το “μπρος-πίσω” στο site τους, στη διαδικασία επιλογής της πτήσης του “πήγαινε” και έτσι με έστειλαν στην πρώτη πτήση εκείνης τη μέρας…

6η γκαντεμιά: Έξω από το σπίτι μου έχω πιάτσα ταξί. Σάββατο πρωί, δεν υπήρχε κανένα

7η γκαντεμιά: Δεν πέρασε κανένα ταξί. Πήρα το τραμ που ήρθε. Σημείωση: Ταχύτητα τραμ= 3 Χ (ταχύτητα πεζού)

8η γκαντεμιά: Φτάνω στο αεροδρόμιο 7:25, τρέχω με βαλίτσα στο τσεκ ιν (στη τρομάρα μου, τα χαρτιά της κράτησης της πτήσης, που έβγαλα από τη βαλίτσα για να δω αν είναι μέσα, τα άφησα στο … σπίτι), ρωτάω την κοπέλα εκεί και μου λέει “Με των 7:35; Σιγά μην είναι ακόμα ανοικτή η πύλη για να σε βάλουμε. Ωχ! Τυχερός είσαι. Ακόμα ανοικτ… Εεεε, μόλις έκλεισε. Λυπάμαι τη χάσατε την πτήση” :frowning:

9η γκαντεμιά: Έδωσα άλλα 80 ευρώ για να πετάξω με την επόμενη (αλλιώς το Σ/Κ Ζυρίχη θα μου κόστιζε εξωφρενικά πολλά ευρώ!!!)

10η γκαντεμιά: Με έπιασε ο ανιχνευτής μετάλλων, ενώ δεν είχα τίποτα πάνω μου. Ο πούστης ο Ελβετός με έπιασε σε σημεία, που κανέναν άνδρα δεν πρέπει να πιάνουν εκεί.

11η γκαντεμιά: Όλα αυτά έγιναν λίγες μέρες, πριν έρθω Ελλάδα για καλοκαίρι. Ναι σου λέω! Δε θα κάνω το σκατό μου παξιμάδι για να μπορώ να κάνω διακοπές φέτος το καλοκαίρι!!!

  1. Έξοδος μετά από 4 μέρες
  2. Κούραση άνευ ορίων
  3. Βρέχει
  4. Χάνω το πορτοφόλι μου
  5. Είχε μέσα στρατιωτική ταυτότητα και τώρα τρέχα μαλάκα.
  6. ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ

ε σιγά, παίρνεις τηλέφωνο την παε, το ακυρώνουν και σου δίνουν καινούριο.

:|:|:blink::!::-s

Αδριάντα δεν σου έχουνε στήσει ακόμα?

“Ο Μέγιστος Γκαντέμης”

Για να δεις u2 εδωσες κοντα 500 ευρω? :expressionless:

Ουσιαστικά ναι. Αλλά δε το μετάνιωσα. Ήταν καταπληκτικοί και ήταν και παιδικός πόθος να τους δω live. Επόμενος στόχος να οδηγήσω τον Optimus Prime :stuck_out_tongue:

αυτό θα τον ρώταγα τώρα.μα ήμαρτον άνθρωπε, τον- ξέρεις ποιον- παππού έχεις???
Μακάρι να πέρασες τέλεια και σίγουρα και τον Starscream θα πετάξεις…


Now playing: Grand Magus - The Shadow Knows
via FoxyTunes