Ανεκδοτάκια

Και η Ζήνα και πολλοί ακόμα…
Από που νομίζεις πήρε το όνομα της η Τροιζήνα?Απ την Ζήνα που είχε καταγωγή απ την Τροια.Αλλα αυτά δεν τα λένε στα σχολεία…τς τς τς…

Από μαθητή του Ομήρου. Μας έλεγε μια καθηγήτρια πως όταν πρωτοπέρασε Φιλολογία ο καθηγητής τους χαρακτηριστικά είχε γράψει στον πίνακα “Όμηρος” και τους τίτλους των δύο επών και έπειτα τράβηξε ένα μεγάλο “χι”. Τελοσπάντων, οι απόψεις επί του θέματος διίστανται, οπότε δεν παίρνω κάποια θέση- απλώς το αναφέρω.

[off-topic…] Απλά ο Όμηρος δεν τα έγραψε, αλλά τα αφηγήθηκε. Καταγράφηκαν πολύ αργότερα.
Τουλάχιστον έτσι λέγεται… τώρα πως κατάφεραν προφορικά να διατηρήσουν τέτοια έπη; Αυτό είναι ένα μυστήριο… [end of off-topic]

Αφού το οφτόπικ συνεχίζεται, να πούμε ότι ο θρύλος αναφέρει πως ο Οδυσσέας δεν πέθανε ποτέ…

Αλλά τι έκανε; :stuck_out_tongue:

ειναι σε ενα εξωτικο νησι μαζι με τον Ελβις και τον Μαικλ Τζακσον

http://www.youtube.com/watch?v=a2HvMobyPl8 Τα αποδεικτικά στοιχεία ότι την Ηλιάδα τουλάχιστον τιν έγραψε ο Όμηρος…

Μαλακίτσα που μου είπε ένας φίλος και μου άρεσε! :tomato:

Πάει ένας τύπος στον γιατρό του και του λέει:

Ασθενής: Γιατρέ μου δεν ξέρω τι έχω πάθει, πονάει το δεξί μου χέρι, το δεξί μου πόδι, το δεξί μέρος του κεφαλιού μου, τα δεξιά μου πλευρά…πες μου τι να κάνω γιατί υποφέρω!

Γιατρός: Λοιπόν άκου τι θα κάνεις, φόρεσε ένα κοστούμι και πήγαινε το βράδυ στο Χίλτον!

Κάνει λοιπόν ο τύπος ότι του είπε ο γιατρός και πάει την άλλη μέρα το πρωί ξανά στο γιατρείο.

Ασθενής: Γιατρέ μου συγχαρητήρια, σήμερα είμαι περδίκι…αλλά αν μπορείς θέλω να μου πεις από τι υπέφερα!

Γιατρός: Βεβαίως…

[SPOILER]είχες ΔΕΞΙΩΣΗ![/SPOILER]

Aυτό είναι δήθεν ανέκδοτο!!!

“Για όλες αυτές τις υπερωρίες που κάνατε το τελευταίο εξάμηνο, θα πάρετε κάτι παραπάνω?”

:smiley:

Χαχαχαχα καλό! Πολύ ωραίο!! Πετυχημένο και επίκαιρο!

Είπα να κάνω ποδαρικό στις δηθενιές! :stuck_out_tongue:

κορυφη!!! :lol::lol::lol::lol:

Ένας μεσήλικας σοβαρός κύριος κάθεται στο λεωφορείο όταν μπαίνει μέσα ένας

πανκ με μαλλιά που είναι βαμμένα κίτρινα, μπλε, κόκκινα, πράσινα και
πορτοκαλί.
Άρχισε λοιπόν ο κύριος να τον κοιτάζει επίμονα. Του λέει τότε ο πανκ:

  • Τί συμβαίνει γέρο; Δεν έχεις κάνει τίποτα παράξενο στη ζωή σου;
  • Ναι. Έχω κάνει μια φορά κάτι παράξενο. Γ@μησ@ έναν παπαγάλο και καθώς σε
    κοιτάζω σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι και παιδί μου ?

:lol3::lol3:
:respect:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όχι ρε πούστη… χαααααααχαχχαχαχαχαααααα…

Είναι ο Σάκης και ο Τάκης συμφοιτητές στη σχολή Μαγειρικής. Τελειώνουν, λοιπόν, το πρώτο 6μηνο και ήρθε η ώρα για τις εξετάσεις, οπότε αφήνουν τα ποτά και τα ξενύχτια και στρώνονται στο διάβασμα. Εκεί που ξεκινάνε, κάνεις ο Σάκης στον Τάκη

  • Ρε συ Τάκη, εγώ λέω να δώσουμε μεγάλη βάση στο διάβασμά μας στο κεφάλαιο με τις σάλτσες.
  • Τι λες ρε Σάκη?! Εδώ έχουμε στην ύλη τόσα φαγητά και συνταγές μεγάλων και διάσημων σεφ, έχουμε την μεσογειακή διατροφή, και εσύ μου λες για τις σάλτσες??!!

[SPOILER]- Ε ναι ρε Τάκη! Αφού είναι σος![/SPOILER]

χαχαχαχα καλο!

:lol::lol::lol::lol3::lol3: Απο τα καλυτερα που εχω διαβασει!!!

Ξυπνάει το πρωί ένας γέρος και δεν αισθάνεται καλά. Τον βλέπουν οι δύο κόρες του που ήταν χάλια και τον πάνε στα επείγοντα. Εκεί πιάνουν έναν γιατρό και του λένε:
-Γιατρέ, ο πατέρας μας δεν είναι καλά, κάνε κάτι!
Φωνάζει επομένως ο γιατρός να του φέρουν 2 φορεία και λέει:
-Ξαπλώστε και τις δύο και αρχίστε να τις τραβάτε από τα πόδια και το κεφάλι τους!
Έρχονται λοιπόν οι βοηθοί του γιατρού, ξαπλώνουν τις κόρες του γέρου και αρχίζουν να τις τραβάνε, μία από την μία και μία από την άλλη. Απορημένες όπως ήταν φωνάζουν στον γιατρό:
-ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;
Και απαντάει ο γιατρός:
-Μην ανησυχείτε, απλά θέλουμε να δούμε…

[SPOILER]αν ΔΙΑΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ![/SPOILER]