Ανεκδοτάκια

κανονικα ειναι “καθε εμποδιο σε καλό” πως λέμε “σε καλό να μας βγει”…ετς…οκ?

ρε…θα μας κάψεις τον εγκέφαλο κάποτε!!!:lol::lol:

Βασικα ειναι καθε εμποδιο για καλο,αλλα o συνειρμος πετυχαινει οποτε no harm done.Στηριζουμε Floydized:D

αχα…κάτι νομίζω πως κατάλαβα

καταλαβα…ρε παθαινεις κατι π.χ. και πας να πεθανεις.αλλα δεν πεθανεις.μετα λες καθε εμποδιο σε καλο…ηταν καλο δηλαδη που δεν πεθανες

για πες.

Τις 2 τελευταιες σελίδες κανενας απο τους γνωστους Θεους των ανθρωπων δεν θα μπορουσε να τις κάνει τόσο θεικές

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol:

Floydized, πρέπει να κανονιστεί μήτινγκ με όλα τα εφόδια και μετά σολάρεις. :wink:

οτι έχεις εμπόδια αλλα σου βγήκε για καλο…τεσπα

DEAD Δεν σε πιάνω φιλε…

κανε το καλο και ριξτο στο γιαλο

λοιπόν ποστάρω 1η φορά ανέκδοτο -όλε-, δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί κ δν θέλω κοροιδείες, εμπαιγμούς, σνομπαρίσματα, ειρωνείες και χλευασμούς:-- :stuck_out_tongue: αν δεν είστε σε ζεστό χώρο ίσως χρειαστείτε κουβέρτα…

[SPOILER]Ήταν κάποτε δύο ερωτευμένα άλογα. Η σχέση τους ήταν ιδιαίτερα δυνατή. Κάποια μέρα, το αρσενικό άλογο φεύγει και πηγαίνει στην πόλη για να αναβαθμίσει τον υπολογιστή του. Μόλις φεύγει, ο καλύτερος του φίλος (επίσης άλογο), βρίσκει την ευκαιρία να την “πέσει” στην κοπελιά του. Οπότε την πλησιάζει και της λέει.

  • Έλα μανάρα μου να φύγουμε μαζί και να παντρευτούμε.
    Εκείνη απαντάει…
  • Α πα πα, δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Είμαι ερωτευμένη με το “αγόρι” μου.
  • Μα τι πράγματα είναι αυτά που μου λες. Ξέρεις ότι με τρελαίνεις. Αστον τον άλλο και πάμε να φύγουμε μαζί.
  • Ξέρεις ότι σε εκτιμάω ιδιαίτερα, αλλά δεν μπορώ να του το κάνω αυτό.
  • Σε παρακαλώ, είμαι ερωτευμένος μαζί σου. Δεν μπορώ χωρίς εσένα. Χέσ? τον τον άλλο και παντρέψου με…
  • Ότι και να πεις δεν μπορώ να υποκύψω… τον αγαπάω…
  • Μα έλα…
  • Μα δεν μπορώ…
  • Αν δεν με παντρευτείς, θα πέσω από το γκρεμό να σκοτωθώ.
  • Σου είπα ότι δεν γίνεται!
  • Αυτή είναι η τελευταία σου λέξη;
  • Ναι!
  • Εντάξει τότε… θα με έχεις βάρος για πάντα στη συνείδησή σου…
    …και λέγοντας αυτά, παίρνει φόρα και πηδάει από το γκρεμό. Το θηλυκό άλογο πετιέται τρομαγμένο! Κοιτάει από κάτω και βλέπει τον καλύτερο φίλο του αρσενικού διαμελισμένο. Αρχίζει και τρέμει ενώ συλλογίζεται…
  • Τι έκανα η κακούργα; Με την άρνησή μου, οδήγησα ένα αθώο άλογο στο θάνατο. Δεν μπορώ να ζήσω με τέτοιες τύψεις, τέτοιο βάρος στη συνείδησή μου. Θα αυτοκτονήσω.
    Έτσι, χωρίς δεύτερη σκέψη, το θηλυκό άλογο παίρνει φόρα και πηδάει και αυτό με τη σειρά του από το γκρεμό.
    Μετά από δύο λεπτά, το αρσενικό άλογο επιστρέφει από την πόλη, αφού έχει θυμηθεί στο δρόμο ότι είναι Κυριακή και τα μαγαζιά είναι κλειστά. Φωνάζει την κοπελιά του αλλά δεν λαμβάνει απάντηση. Φωνάζει τον φίλο του… αλλά ούτε πάλι λαμβάνει απάντηση. Αρχίζει να τους ψάχνει, αλλά μάταια… δεν είναι πουθενά. Στεναχωρημένο νομίζοντας ότι το εγκατέλειψαν, πάει πάνω από το γκρεμό και αγναντεύει το άπειρο μοιρολογώντας. Σε κάποια στιγμή, κοιτάει κάτω και βλέπει τα δύο άλογα που είχαν γίνει πλέον μία μάζα από κρέατα. Σπαράζει η καρδιά του και μονολογεί δυνατά…
  • Ω, τι έπαθα ο άμοιρος. Η γυναίκα της ζωής μου… νεκρή… ο καλύτερος μου φίλος… και αυτός νεκρός. Τι θα απογίνω ολομόναχος σε αυτή τη ζωή; Δεν μπορώ να ζήσω έτσι… θα αυτοκτονήσω…
    Πραγματικά, το αρσενικό άλογο παίρνει φόρα και πηδάει και αυτό από το γκρεμό. Εκείνη τη στιγμή ακούγεται μία φωνή απο κάτω από τον γκρεμό…
  • Ρεεεεεε… ποιός μαλ@κας πετάει άλογα;[/SPOILER]

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχα πατωμααχαχαχαχαχαχαχ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

:lol3: :lol3: :lol3:

Ε-Γ-Ρ-Α-Ψ-Ε

Πω ρε φίλε μου θύμισες πέρισι στο σχολείο π πετάγαμε όλοι η τάξη χαρτιά και μαλακίες σε ένα παιδι,πέρνω ένα στυλό μιας κοπέλας και είχε πάνω ζωγραφισμένα κάτι άλογα,το του πετάω,σικώνετε και φωνάζει : ΠΟΙΟ ΑΡΧΙΔΙ ΠΕΤΑΕΙ ΑΛΟΓΑ???
Λιώσαμε όλοι μέχρι και η καθηγήτρια γέλασε.χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα και γαμω το ανέκδοτο.
ΧΩΣΕ ΚΙΑΛΑ!!!

Ενα που μου ειπε ενας συμμαθητης σημερα, ισως φταιει που ηταν πρωι αλλα το βρηκα αστειο. :-s

Μια τυπισσα καθεται αμεριμνη και πινει τον καφε της, ωσπου πιανει το ματι της να περναει εξω απο την καφετερια ενας κουκλος. Θαμπωνεται η κοπελα, βγαινει εξω τρεχοντας, τον βρισκει και του λεει :
-Αγορι μου, θες να κανουμε κατασταση;
-Φυγε ρε τρελη, μακρια
-Ελα ελα, ενα γ@μησακι μονο. Ελα
-ΦΥΓΕ ΡΕ ΛΕΩ
Τον εψαχνε αυτη παντου και τον παρακολουθουσε σε καθημερινη βαση. Μια μερα δεν αντεξε ο τυπος και λεει “αντε καλα, παμε στο διαμερισμα μου”
Πανε λοιπον, γδυνεται αυτη, και της λεει ο τυπος:
-Εισαι εδω υπο εναν ορο. Θα ικανοποιεις ολα μου τα βιτσια.
-Ενταξει αγορακλα μου.
-Για αρχη, παρε αυτον εδω τον φακο, ανοιγοκλεινε τον συνεχεια και λεγε φωναχτα “πωπω βροντες”.
-Ενταξει.
Κανει ο,τι του λεει η γκομενα, και μετα της ξαναλεει ο τυπος:
-Τωρα παρε αυτην εδω τη λεκανη με νερο, πετα με χουφτες το νερο στον αερα και λεγε φωναχτα “πωπω βροχη”
-Ενταξει.
Ξεκιναει η γκομενα να πεταει νερα στον αερα και να ανοιγοκλεινει τον φακο και να λεει “πωπω βροντες πωπω βροχη”. Κουραζεται μετα απο λιγο και του λεει:
-Ρε τι θα γινει, θα πηδηχτουμε καμια ωρα;!
-Πας καλα;; Με τετοιο καιρο;;
:expressionless:

Γιατι θέλει και καλό καιρό για να πηδηχτεί? :-k τι ανθρωποι…
Ωραίο ήταν πάντως :stuck_out_tongue:

χαχαχαχαχαχαχα,γαμάτο

χαχαχαχα ! καλό ράνια !

λοιπόν ετοιμαστείτε ποστάρω άλλο 1 γραμμένο πλήκτρο-πλήκτρο…όχι κοπιπεηστ κ τέτοια…

[SPOILER]Αρχινάγανε, που λέτε, οι παραολυμπιακοί… Όσοι θέλανε δηλώνανε συμμετοχές… Πάει σε μια φάση ένας τύπος χωρίς χέρια κ λέει στον υπάλληλο:
-Βάλε με στην σφυροβολία…
-Μα κύριέ μου δεν έχετε χέρια πώς θα…
-Κάνε αυτό που σου λέω!
Επέμενε ο τύπος τεσπα, τον δηλώνει…Μετά απο 2 λεπτά έρχεται άλλος ο οποίος δεν είχε πόδια… Λέει: βάλε με στο άλμα εις ύψος
Μετά τα γνωστά “μα μου σου του” γκρίνιες κ επιμονή, τον δηλώνει κ αυτόν…
Πάει κ ένας τρίτος που δεν είχε ούτε χέρια ούτε πόδια κ λέει βάλε με κολύμβηση…Ο άλλος τα χε παίξει…Του λέει “πώς θα κολυμπήσετε?” -΄"ξέρω μια τεχνική με τα αυτιά του λέει ο άλλος"… ε τι να κάνει τον δηλώνει κ αυτόν…

αρχίζουν οι παραολυμπιακοί…φτάνει η σφυροβολία πάει ο τύπος χωρίς χέρια στήνεται…κ αρχίζει κάτι σβούρες, κάτι τεχνικές με τα πόδια έξαλλες, πετάει τη σφύρα ΝΕΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ! ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΠΑΡΑΛΗΡΕΙ! ΑΠΟΘΕΩΝΕΤΑΙ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ
την επόμενη μέρα άλμα εις ύψος…πάει ο άλλος χωρίς πόδια με το αναπηρικό γκαζώνει,φρενάρει πριν απ τη μπάρα τινάζεται σαν ελατήριο ΝΕΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ Κ ΑΥΤΟΣ…ΧΑΜΟΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΡΑΛΗΡΕΙ Κ ΕΤΣΙ…
τελευταία η κολύμβηση…μεταφέρουν τον τύπο που δεν είχε ούτε πόδια, ούτε χέρια στον βατήρα και περιμένουν το σύνθημα να τον πετάξουν μέσα…μόλις ακούγεται το σύνθημα τον πετάνε, κ αυτός ΜΠΑΠ αρχίζει να βουλιάζει κατευθέιαν, σαν πέτρα…τρέχουν όλοι κ δεν φτάνουν, αθλητές γιατροί ναυαγοσώστες και τον βγάζουν απ το νερό οπότε αυτός νευριασμένος κ λαχανιασμένος λέει:
-ΠΟΙΟΣ Μ@ΛΑΚΑΣ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΣΚΟΥΦΑΚΙ!!!:lol::p[/SPOILER]

:lol3: :lol3: :lol3: XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAAXA!!! :lol2:

“Ξέρω μια τεχνικί με τα αυτιά” <<<— Ελιωσα

Επειδή βλέπω ότι κάποιοι προσπαθούν να ειρωνευτούν εμένα και τα δήθεν αποφάσισα να ποστάρω ένα από τα κοινά,θνητά 100ειπωμένα ανέκδοτά τους που είναι σαν να κάνεις σεξ με την επι 58 χρόνια σύζυγό σου…Εντάξει λοιπόν…Γραμμένο με μελάνι από φτερό φούξια περιστεριού και στην συνέχεια σκαναρισμένο παραθέτω.

Ήταν ο Τοτός και επιθυμούσε να μάθει τι είναι η λέξη “ραντεβού”
Πάει λοιπόν στον πατέρα του να ρωτησεί:
-Μπαμπά τι είναι το ραντεβού;
-Ααα είσαι μικρός ακόμα…Κάνε υπομονή λίγα χρόνια και θα μάθεις…
Απογοητευμένος ο Τοτός απευθύνεται στην μητέρα του η οποία ήταν στην κουζίνα και καθάριζε τσιπούρες
-Μαμά,μαμά τι είναι το ραντεβού;
-Τι πράγματα είναι αυτά παιδί μου;Απαπαπαπαπα!!!Είσαι μικρός ακόμα!
Σκασμένος ο Τοτός καθώς δεν είχε πάρει απάντηση σκέφτεται να πάει στον μεγαλύτερο αδερφό του.Αποφασίζει λοιπόν να πάει και καθώς ήταν σίγουρος ότι θα λάβει απάντηση κοντοστέκεται έξω από το δωμάτιο του και ακούει την παρακάτω κουβέντα από τον αδερφό του,ο οποίος μιλούσε στο κινητό…
-Έλα Μαρία,ραντεβού σήμερα στις 6.Θα περάσω με το αμάξι να σε πάρω
Ο Τοτός κατάλαβε πως ήρθε η ευκαιρία του να μάθει για το ραντεβού.Αποφασίζει να κρυφτεί μέσα στο αμάξι και να μάθει από πρώτο χέρι.
Πηγαίνει λοιπόν ο αδερφός,παίρνει την Μαρία με το αμάξι και ανεβαίνουν προς Λυκαβηττό με τον κρυμμένο Τοτό μέσα…Φτάνουν και τότε ακούει ο Τοτός τον αδερφό του…
-Λοιπόν εδώ δεν ήρθαμε να κοιτάξουμε τα αστέρια και το φεγγάρι,ήρθαμε για να σε σκίσω!!!Θες;
-Όχι…Απαντά η κορασίδα
-Ωραία…Βγες από το αμάξι και κατέβα με τα πόδια τότε κάτω…Εγώ φεύγω!!!
Αφού άκουσε αυτά ο Τοτός θεώρησε πως κατάλαβε την έννοια του ραντεβού και αποφάσισε να το εφαρμόσει την επόμενη κιόλας μέρα…Παίρνει λοιπόν και πάλι την Μαρία τηλέφωνο…
-Έλα Μαρία,ο Τοτός είμαι ο αδερφός του Νίκου του φίλου σου…Τι θα έλεγες για ένα ραντεβού;
-Ναι!
-Ωραία θα περάσω στις 6 με το ποδήλατο να σε πάρω…
Έτσι και έγινε…Την βάζει στους σωλήνες και ανεβαίνουν Λυκαβηττό.Εκεί ο Τοτός αρχίζει και τις λέει…
-Κοίτα.Εδώ δεν ήρθαμε να δούμε τα αστέρια και το φεγγάρι…Ήρθαμε για να σε σκίσω!Θέλεις;
-Ναι!!! Αποκρίνεται με χαρά η Μαρία,που την προηγούμενη μέρα είχε πει όχι στον αδερφό του Τοτού
-Ωραία λοιπόν…Κατέβα εσύ με το ποδήλατο και πάω εγώ με τα πόδια…

:lol2: :lol2: :lol2:

εγώ είμαι πιο mainstream στα ανέκδοτα