Ανεκδοτάκια

Βασικα υπαρχει η δηθεν κοινοπραξια και ολη αυτη η ιστορια εχει αρχισει απο ενα παιδι.
Απο εδω μεσα
στη παραγωγη δηθεν ανεκδοτων ειναι πιο ψηλα ο Hokam
και στην γνωση εγω και o floydized

ατομα που προσπαθουν επισης στην παραγωγη ειναι ο deckard , o karvou , ο papardelas και αλλοι
και το δηθεν δεν ξεχωριζει απο τον σακη και τον τακη , γινεται και χωρις αυτους

Μπράβο και ευχαριστούμε για τους υπότιτλους.

Συγγνώμη από τα άλλα παιδιά, αλλά εγώ είμαι Floydizedικός και μόνο…

:lol::lol:

Εμένα μη με συμπεριλαμβάνετε! Δεν έχω προσπαθήσει ακόμη :stuck_out_tongue:

Για να μην ξεχνάμε τις ρίζες μας όμως, ο Hokam τα δήθεν τα λέει εδώ και χρόνια και είχε για βοήθεια και τον Led Zeppelin εδώ μέσα. Ο Floydakias απλά μας είπε πως λέγονται “δήθεν” όταν γράφτηκε στο φόρουμ και συνεχίζει κι αυτός αυτό το θεάρεστο έργο.

Και για να θυμήσω ανέκδοτο Led Zeppelin:
“Ήταν ένας που ήθελε να πηδήξει με αλεξίπτωτο. Αγόρασε ένα, το φόρεσε και έτρεξε για το πλησιέστερο μπουρδέλο”

Η φάση στην κοινοπραξία δυστυχώς έχει κολλήσει μου φαίνεται εμένα.Δεν βγαίνουν τα δήθεν όπως παλιά.Πολλά από τα πρόσφατα δεν μ’αρέσουν.Συνεπώς επειδή τα παλιά,ή τουλάχιστον σε αυτά που έπεσα εγώ,είχαν Σάκη και Τάκη το κράτησα.Ήταν άλλωστε και τα καλύτερα!Και με βάση αυτό διαδόθηκαν σαν “Δήθεν” και όχι σαν απλά “κρύα” κτλ

Η όλη φάση ξεκίνησε για μένα 3 και κάτι χρόνια πριν,όταν μία τυπική μέρα έψαχνα κάποιο καλό site για ανέκδοτα.Τα είχαμε βαρεθεί τα συμβατικά βλέπετε.Τα ξέραμε όλα όσα κυκλοφορούσαν στους κύκλους μας.Ε έπεσα λοιπόν στο site και ήταν σαν να έβρισκα τον Θεό τον ίδιο.

Τι “Σούπερ Πάριο”,τι “ΤερΛέγκο” όλα αυτά τα μυθικά δήθεν τα διάβαζα πρώτη φορά και είχα μείνει κάγκελο!

Ε μεταδόθηκαν στην παρέα και από ένα σημείο και μετά αρχίσαμε και βγαίναμε έξω 10 άτομα,τα οποία δεν μιλούσαν μεταξύ τους παρά μόνο κοίταζαν εδώ και εκεί προκειμένου να σχηματίσουν ένα δήθεν ανέκδοτο!Το κάψιμο είχε ήδη έρθει…

Από τότε,και κυρίως μαζί με έναν φίλο μου,έχουμε καταφέρει και έχουμε συγγράψει καμιά 50αριά δήθεν.Για κάποιο ηλίθιο λόγο όμως βαριόμαστε να τα ανεβάσουμε όλα.3 χρόνια αυτή η δουλειά γίνεται.
Συν ότι πολλά τα ξεχνάω,για αυτό και τώρα έχω πάντα ένα μπλοκάκι μαζί!

Πλέον όλο αυτό το στερεότυπο “Σάκης-Τάκης-μα είναι λογικό” το έχουμε καθιερώσει εδώ μέσα εμείς,και έχω την εντύπωση ότι έχουν διαδοθεί πολύ από εδώ μέσα!

Τώρα το ποιος είναι ο έτσι ή ο αλλιώς,δεν έχει νόημα.Ο Χόκαμ τα έβγαζε πολύ πριν από μένα όταν εγώ δεν τα ήξερα καν.
Πολλές είναι η φορές που έχουμε συναντηθεί νοητικά σε δήθεν!

Επίσης αν τελικά το πάρουμε απόφαση και αρχίσουμε και ανεβάζουμε μαζικά στην κοινοπραξία δώστε μου δικαιώματα να ανεβάσω και κάτι υπερθεϊλες που βγάλατε εσείς εδώ μέσα!!(θα πάρετε τα credits ρε!)

Σε λίγες μέρες θα ανεβάσω και δήθεν βγαλμένο από τον πόνο της ζωής,κάποιοι γνωρίζουν…

σωστα μιλησες

και για να ξερουν και οι υπολοιποι να πουμε οτι
ο Τακης ειναι αυτος που δεν καταλαβαινει
ο Σακης αυτος που του φαινονται ολα λογικα
και υπαρχουν επισης οι Μακης,Ακης,Λακης,Θωμας,Σουλα,Φωφω

Εγώ Σάκη-Τάκη πάντα μπέρδευα επειδή τα έλεγα πρώτα και μετά τα έγραφα:p

Βεβαια χωρις σκηνικα οπως τα Cine Nea με τον Γιαννη Μπακουρογιαννοπουλο και αλλα παρομοια πραματακια μπορει και παλιοτερα(τη πρωτολεια μορφη δηλαδη καθε ειδους ‘‘ρηχου’’ καλτ λογοπαινγιου)καρφωμενα στο υποσεινηδητο του τοτε νεανια Φλουδαιζντ και του καθε Φλουδαιζντ τιποτα απο ολα αυτα που βλεπετε σημερα δε θα υπηρχε.

Χαχαχαχα ισχύει όμως έχω την εντύπωση ότι τα πρώτα δήθεν που βγήκαν από τα παιδιά που έχουν το site πάνω,δημιουργήθηκαν τα 90s ή κάπου εκεί!

Ε κι ο Σεφερλής από τα 90’s υπάρχει.

το τελευταιο αληθινο ανεκδοτο ειναι 2 σελιδες πισω, και αναμεσα μαλακιες… sad.

μου φαινεται αντι για χειραψια, θα ριξω μπουνια σε οποιον γνωρισω και μου πει “χαρηκα, τακης!” (ή σακης)… :stuck_out_tongue:

Οκ, ίσως όχι τόσο αστείο, μεγάλη αλήθεια όμως:

Αν ένα ζευγάρι βάζει ένα ευρώ σε έναν κουμπαρά κάθε φορά που κάνει σεξ την πρώτη χρονιά μετά το γάμο, και τη δεύτερη χρονιά βγάζει ένα κέρμα για κάθε φορά που το κάνουν, τι έχουμε?

[SPOILER]Έναν κουμπαρά γεμάτο λεφτά.[/SPOILER]

Τον Σεφερλή τον λατρεύαμε με σχεδόν τοτεμικό τρόπο(ειδικά επι εποχής “Ταξί”) και είναι η αλήθεια πως αποτέλεσε τη βασική επιρροή όλων πιστεύω για τα “λογοπαιγνιακά” ανέκδοτα.

Ο Floydized πάντως ανανέωσε το τόπικ με τις δικές του επονομαζόμενες “δηθενιές” και προσωπικά γούσταρα αυτό το “τυπικό” με Σάκη και Τάκη κτλ,γι αυτό και το υιοθέτησα και γω και όπως λέει και ο ίδιος πολλές φορές φτάσαμε να βγάζουμε τα ίδια…!!!#-o

Η αλήθεια είναι πως αυτού του τύπου τα ανέκδοτα δεν αρέσουν και σε όλους,αλλά προσωπικά τα προτιμώ απ’το να ακούω ή να διαβάζω για 123525η φορά το χ-ψ “συμβατικό” ανέκδοτο που κυκλοφορεί.Τουλάχιστον τα “δήθεν” μπορούν να τα φτιάξουν όλοι λίγο πολύ και επίσης δεν χάνουν όταν τα διαβάζεις,ενώ ακόμα και το “καλύτερο” ανέκδοτο μπορεί να γίνει μυθική μαλακία σε γραπτό κείμενο ή ακόμα και αν δεν το πει καλά ο άλλος.

Τέσπα,αρκετά το αναλύσαμε το πράγμα…πάρτε σημερινή δηθενιά έτσι για να μη ξεχνιόμαστε…

Μπαίνει ο Σάκης σ ένα εργοστάσιο και αφού πάει στον υπεύθυνο της βάρδιας του ζητάει γρανίτα φράουλα-λεμόνι ανάμικτη.Έκπληκτος ο υπεύθυνος τον κοιτάει με ένα ψιλοχαμένο βλέμμα και τον ρωτάει:“Την παλεύεις χριστιανέ μου??Εδώ είμαστε εργοστάσιο και μάλιστα αυτή τη στιγμή πνιγόμαστε στη δουλειά.”.Ναι απαντάει ο Σάκης,αλλά είναι λογικό…

[SPOILER]απ έξω έγραφε γρανίτες-μάρμαρα.[/SPOILER]

χαχαχαχαχ…Καψιματος συνεχεια!!:lol::lol:Ελιωσα!!#-o

ενα που θυμηθηκα επειδη ειπες εργοστασιο

Ο Σάκης πιάνει δουλειά στην Amstel. Ο Μάκης και ο Τάκης αποφασίζουν να τον επισκεφτούν ώστε να τον καμαρώσουν στη νέα του δουλειά.
Μπαίνουν μέσα στο χώρο του εργοστασίου, ρωτάνε για το τμήμα στο οποίο δούλευε ο φίλος τους, πάνε στον τομέα παραγωγής και τον ψάχνουν.

Κοιτώντας δεξιά και αριστερά ο Τάκης και ο Μάκης συνειδητοποιούν κάτι πολύ παράξενο. Όλοι οι υπάλληλοι φωσφόριζαν σαν λαμπατέρ. Πριν προλάβουν να το σχολιάσουν βλέπουν μια εκτυφλωτική λάμψη να τους φωνάζει:

  • "Μάκη Τάκη! Εδώ!"
    Ο Μάκης και ο Τάκης κοιτάνε και βλέπουν μέσα από την λάμψη την φιγούρα του Σάκη.
  • “Καλά ρε!”, λέει ο Τάκης, “τι γίνεται εδώ να ‘ουμ’? Γιατί είστε όλοι σαν πυγολαμπίδες? Τι διάολο συμβαίνει εδώ?”
  • “Μα είναι απολυτα φυσιολογικό!” λεει ο Σακης
  • “Γιατί?”

[SPOILER]- “Αφού ζυθοποιός σημαίνει φως”[/SPOILER]

Το πως τα δήθεν ανέκδοτα μπορούν απλώς να γίνουν χάλια το παραπάνω

Εγω βασικα δεν το καταλαβα καν :-s

Ειναι μια διαφημηση που λεει σε μια φαση “Ηθοποιος σημαινει φως” .Aπο εκει πρεπει να ειναι.

Αυτή την ατάκα την έχει πει ο Δημήτρης Χόρν αρκετά χρόνια πριν και είναι τίτλος τραγουδιού που ερμήνευσε για πρώτη φορά ο ίδιος…

Bασικα εχω την εντυπωση οτι ειναι τραγουδι απο θεατρικη παρασταση που συμπρωταγωνιστουσαν Χορν κ Λαμπετη…

δικο μου.ημουν λιγο σκεπτικος τις τελευταιες μερες για το αν το αξιζετε.αλλα παρτε το γιατι βαριεμαι

παιρνει ο Σακης τηλεφωνο τον Τακη.
-επ τακη τι γινεται καλα εισαι?
-μια χαρα σακη!
-να σου πω ρε,θες να παμε σε μια γαματη φαρμα αυριο?εχει κατι γαματα προβατα
-μεσα ρε! παμε!
φτανουν λοιπον την επομενη μερα.με το που μπαινουν μεσα.βλεπουν στα δεξια προβατα…αλλα οχι φυσιολογικα.αυτα τα προβατα ειχαν λεπτα μουστακια,φορουσαν μπερεδες και φουλαρια και τρωγαν κρουασαν!.πιο κατω προχωραν,βλεπουν ενα προβατο να διαβαζει ποιηση,και παρακατω ενα προβατο να παιζει ακορντεον διπλα σε ενα πιστο αντιγραφο του πυργου του Eiffel…βγαινουν εξω.ο τακης απορημενος γυρναει στο σακη
-ρε μαλακα τιναυτο που με εφερες
-ποιο ρε?
-πλακα κανεις ρε?τι προβατα ειναι αυτα που διαβαζουν και συμπεριφερονται σα γαλλοι
-ελα ρε πρωτη φορα ερχεσαι σε τετοιο μερος?
-γιατι ρε τι ειν αυτο το μερος
-ε μα ειναι λογικο!

[SPOILER]-ειναι μία pari-στάνη![/SPOILER]