Ανεκδοτάκια

Ότι θα γινόταν ποστ σεντόνια για το τι είδους ανέκδοτα θα πρέπει να ποστάρονται δε θα το βρισκε λογικό ούτε ο Σάκης.

Να ένα που μόλις σκέφτηκα!

Είναι ο Σάκης και βλέπει σε μια αφίσα ότι το αγαπημένο του συγκρότημα έρχετε στην Πόλη! Αμέσως πέρνει τηλέφωνο τον φίλο του τον Τάκη και τον λέει να πάνε!
Φτάνει τελικά η μέρα, μπαίνουν στο γήπεδο και περιμένουν να βγει η μπάντα!
Σε λίγη ώρα μέσα από καπνούς βγαίνει η μπάντα και αρχίζει το λαιβ! Υπόψην παρατηρεί ο Τάκης ότι μετα απο κάθε κομμάτι ο ντράμερ επιανε τα ντραμς, τα φιλούσε και έκανε τον σταυρό του!
Φεύγουν τέλος πάντων από την συναυλία και ρωτάει ο Τάκης!
-Ρε μαλάκα, τον είδες τον ντράμερ; Τι νούμερο ήταν αυτός ρε;
-Ε λογικό ειναι να κάνει έτσι ρε…

[SPOILER]- αν πρόσεξες τα ντραμς του ήταν ΤΑΜΑ…[/SPOILER]

χαχαχαχχαΧΑΧΑΧ…!!Απ τα πετυχημενα σου!!:D:lol:

:lol::lol:
πολυ καλο

αχαχαχαχαχαχαχα γαματο zap.

Ακολουθεί μεγάλη απανθρακωμένη δηθενιά,διαβάστε με δική σας ευθύνη…

Σε σπόιλερ για τους οχτρούς…

[SPOILER]O Σάκης και ο Τάκης,διάσημοι ανθρωπολόγοι,βρίσκονται σε μια αποστολή σε αχαρτογράφητες περιοχές του Αμαζονίου,για να μελετήσουν την πανάρχαια αλλά και μυστηριώδη φυλή των Zιουζίτσου και τα περίεργα θρησκευτικά τους έθιμα.Μετά απο κακουχίες ημερών μέσα στα αειπάρθενα δάση,ανοίγοντας μονοπάτια με τις ματσέτες τους ανάμεσα στην οργιώδη βλάστηση της ζούγκλας,κάτω απ τα μάτια επικίνδυνων τετράποδων θηρευτών, προσπερνώντας τις παγίδες των ύπουλων ερπετών και προσπαθώντας να αποφύγουν τα μολυσματικά δήγματα των εντόμων,τελικά κατορθώνουν να φτάσουν σώοι και αβλαβείς στο χωριό των Ζιουζίτσου.Ενός καλά κρυμμένου μυστικού στην καρδιά της ζούγκλας.Εκεί ο φύλαρχος τους υποδέχεται με τιμές και μετά την καθιερωμένη ανταλλαγή δώρων,οι δύο επιστήμονες προσκαλούνται στην μεγάλη θρησκευτική τελετή του χωριού,που για καλή τους τύχη λάμβανε χώρα
υ για καλή τους τύχη λάμβανε χώρα εκείνη τη μέρα.Η τελετή αποδείχθηκε όσο παράξενη την ήθελαν οι θρύλοι!!Ένας ένας οι κάτοικοι του χωριού κρατώντας μπόγους με βρώμικα ρούχα τα εναπόθεταν δίπλα στον σκύλο του φύλαρχου,ενός μικροσκοπικού τσιουάουα που έιχε ως κατοικίδιο,επαναλαμβάνοντας την εξής φράση"αν με βοηθήσεις,θα έρθω και πάλι να σου αφήσω τα ρούχα μου".Έχουν μείνει άναυδοι οι δύο επιστήμονες και ο Τάκης ρωτάει γεμάτος απορία…
-Πως να ονομάζεται αυτή η τελετή??
-Ε δεν το κατάλαβες ακόμα??
-΄Όχι ρε συ,έχω μπερδευτεί…πως??
-Ε μα είναι λογικό…πρόκειται για…

[SPOILER]τα λερωμένα τ’άπλυτα,τα παρα pet ταμένα.[/SPOILER][/SPOILER]

:bow2::bow2::bow2:
Ο ορισμός του δήθεν

2 μπουκάλια βότκα.

Εφτασε και η σειρά μου για το δήθεν ΜΟΥ.
Μπορούσε να ναι πολύ καλύτερο, αλλά βιαζόμουν να το γράψω εγώ, σαν να το χε σκεφτεί κάποιος άλλος.

[SPOILER]Είναι κλασικά ο Σάκης και ο Τάκης και είναι Σαββατόβραδο.
Λέεει ο Σάκης:

  • ρε συ στο μαγαζί εδώ στην γειτονιά έχουν φέρει μια μπάντα, που σε 5 χρόνια έχει βγάλει 8 δίσκους, βραβεία και δεν φαντάζεσαι επιτυχία. Γίνεται λένε χαμός κάθε βράδυ. Εχουνε λέει έναν frontman φανταστικό
  • Πάμε ρε Σάκη, ενθουσιασμένος ο Τάκης.

Φτάνουν λοιπόν, πιάνουν και τραπέζι, στην αρχή μπάντες διάφορες, γλάστρες κλπ.
Ωσπου τελειώνουν όλοι, ησυχία παντού, πέφτουν τα φώτα, σκοτάδι.

Ξαφνικά ακούγεται στα ηχεία το “Stayin’ Alive”, το πασίγνωστο σουξέ, ντίσκο φώτα αμέσως, και βγαίνει ένας τύπος με τεράστιο σγουρό μαλλί, στα όρια αφάνας, με κουστούμι γκαγκστερικό και αρχίζει να χορεύει το κομμάτι εκπληκτικά! Τα βήματα, τα άλματα, οι κινήσεις κορμιού - κεφαλιού στην εντέλεια. Χαμός στο μαγαζί, ουρλιαχτά, φωνές κακό. Τελειώνει όλοι ξεσπούν σε χειροκρότηματα.

Με το που τελειώνει μπαίνουν 5 τύποι ακόμη, ένας μαύρος ντράμερ, ένας κιθαρίστας, ένας μπασο και ένας στα keyboards και ένας σαξόφωνο. Ο χορευτής παίρνει μια κιθάρα και αυτός και σε λίγα δευτερόλεπτα αρχίζει ο αχταρμάς!

10 λεπτα κομμάτια κατά μέσο όρο, με απίστευτες εκτελέσεις, παικταράδες όλοι και ειδικά ο frontman να παίζει κιθάρα και να τραγουδάει αψεγάδιαστα, άλλοτε να την αφήνει, και να τραγουδάει μόνο.
Τι prog rock, τι fusion, τι jazz, τι soul, τι latin, να σου και οι math-κοριες, ε πάρε και λίγο metal.

Οπότε λέει ο Τάκης:

  • Ρε Σάκη…ποιοι είναι αυτοί;
  • Οι [SPOILER]Mars Travolta [/SPOILER][/SPOILER]

axaxaxa ελεος λαθος τοπικ,εδιτ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαλάκα Σκούρτζε…αχαχαχαχαχαχα…γάμησε…αχαχχαχα

Άντε γεια ρε συμβατικοί ανεκδοτάδες,ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

[SPOILER]Είναι ο Σάκης ο οποίος τελευταία έχει πάρει πολλά κιλά και θέλει να τα χάσει οπωσδήποτε.Αφού προσπάθησε από εδώ και από εκεί,σκέφτηκε να πάει στον παλιό του φίλο τον Τάκη ο οποίος ήταν και διαιτολόγος.
Κλείνει ραντεβού λοιπόν και ετοιμάζεται να τον επισκεφτεί στο ιατρείο του.
“Που σαι ρε παλιόφιλε” κτλ ήταν οι πρώτες κουβέντες που αντάλλαξαν ώσπου να μπουν στο κυρίως θέμα.
-Άκου να σου πω Σάκη μου,ότι και να σου δώσω εγώ,να ξέρεις πως το αποτέλεσμα θα έρθει με έναν τρόπο.Πρέπει να καταφέρεις να έχεις αυτοέλεγχο.
Αυτά ήταν τα λόγια του γιατρού Τάκη όπου του έβγαλε και ένα πρόγραμμα και έκλεισαν ραντεβού πάλι σε δύο εβδομάδες.
Ο καιρός πέρασε και έφτασε η στιγμή για το δεύτερο ραντεβού.Ο Τάκης όμως είδε κάτι πολύ παράξενο.Ο Σάκης ήταν κουστουμαρισμένος,στην τρίχα εντελώς,και είχε πάρει και άλλα κιλά!
-Καλά ρε τι είναι αυτά;;;Αυτή είναι η δίαιτα που κάνεις;;!
-Έλα τώρα τώρα ρε,θα ορίσω σύνορα και τέλος
-Τι λες ρε πας καλά;
-Έλα μην φωνάζεις λέμε,ορκίζω κυβέρνηση αύριο και πρέπει να στήσω πρεσβείες
-Ρε Τάκη σύνελθε λέμε!!Τι μου λες;;Εδώ έχεις παχύνει και άλλο!
-Ναι μωρέ,θα το κλείσω το θέμα με τους γείτονες,παρήγγειλα και σημαίες όλα οκ,τους ύμνους να σκεφτώ λίγο θέλω
-Ρε την παλεύεις;;Τι στο διάολο είναι όλα αυτά;
-Μα είναι λογικό
-Πώς είναι λογικό;;;
-Καλά ρε θα μας τρελάνεις;;Εσύ δεν μου είπες να κάνω-κράτη;;[/SPOILER]

VENCEREMOS!!!:lol::lol::lol:

Έτσι, έτσι…να τσούζει δάσκαλε, να τους πονάει…

Ρε τώρα σοβαρά, δεν φτιάχνετε ξεχωριστό τοπικ; Παλιά έβλεπα νέο ποστ στα ανέκδοτα και τρελαινόμουν και τώρα δε μπαίνω ούτε στον κόπο να μπω

[SPOILER]Είναι ο Σάκης και ο Τάκης και κάνουν βόλτα στο πάρκο.Μιλάνε,συζητάνε,κάνουν πλάκα στους περαστικούς,γενικά χαβαλέ και τέτοια.Σε μία στιγμή όμως και ενώ περνάνε από το πάρκο ο Τάκης βλέπει κάτι πολύ παράξενο για αυτόν.
Βλέπει έναν άντρα να βρίσκεται κάτω στο έδαφος κλαίγοντας με λυγμούς,φωνάζοντας “Όχιιιιιιιιι” και από πάνω του μία γυναίκα η οποία τον πότιζε,τον ράντιζε και τον σκούπιζε με ένα φαράσι.
Εμφανώς απορημένος ο Τάκης ρωτά τον Σάκη
-Καλά ρε τι γίνεται εδώ;;;
-Άσε άσε μωρέ,πάμε να φύγουμε,σφίγγεται η καρδιά μου
-Όχι ρε κάτσε,τι κουφά πράγματα είναι αυτά;
-Μα είναι λογικό ρε
-Πώς είναι λογικό;;
-Να ρε μάλλον εκείνος την γουστάρει και εκείνη τον βλέπει σαν…φύλλο[/SPOILER]

Πάμε κι ένα συμβατικό ανέκδοτο (αν και άλλη η χάρη του να το λες) για να μην γκρινιάζει ο κόσμος και να συνεχίσουν οι δηθενόδουλοι να ποστάρουν τα δικά τους!

Είναι ένας Κύπριος που έχει πάει στην Κρήτη για τουρισμό και μιλάει με έναν Κρητίκαρο παππού.
“Πολλάν ωραίον η νήσος σας κουμπάρεν, αλλά αν τεν έχαμεν εμείς θα είχαμεν αναπτύξειν τουρισμόν. Πολλάν beach bars θα είχαμεν και μεγάλαν ξενοδοχείαν. Πολλάν λίγαν έχετε εσείς κουμπάροι και κρίμαν είναι…”

Τον κοιτάζει ο Κρητίκαρος. Τρίβει μια-δυο φορές το μουστάκι του και απαντάει.
“Άκου σύντεκνε. Αν εμείς είχαμε το νησί σας, καταρχάς θα το 'χαμε ούλο”

#-o Απ τα καλύτερα δήθεν που έχω διαβάσει! χαχαχαχαχαχαχα

Θα προσπαθήσω

[SPOILER]Ηταν ο Σακης και ο Τάκης,και αποφασίζουν μια μέρα να πάνε να δούνε απο κοντά εναν ραδιοφωνικό σταθμό.Λεει λοιπον ο Τάκης <Ξέρω εγώ εναν γαμάτο ραδιοφωνικό σταθμό> . Πάνε λοιπόν εκεί μπαίνουν μέσα , νερά παντού κύματα να σκάνε στους τοίχους , τσουνάμια και λοιπά .

  • Που με έφερες ρε Τάκη ???
    -Ε τι ρε , σε ραδιοφωνικό σταθμό !
    -Ναι αλλα ποιος είναι αυτός ? τι στο διαολο γινεταια εδώ?
    -Ε μα είναι λογικό ρε… ειναι ο ραδιοφωνικός σταθμος …

[SPOILER]Wave 97.4 :tomato:[/SPOILER] [/SPOILER]

και μου ήρθε και ένα αλλο …

[SPOILER]Ηταν ο Σακης και ο Τάκης,και αποφασίζουν μια μέρα να πάνε να δούνε απο κοντά εναν ραδιοφωνικό σταθμό.Λεει λοιπον ο Τάκης <Ξέρω εγώ εναν γαμάτο ραδιοφωνικό σταθμό> . Πάνε λοιπόν εκεί μπαίνουν μέσα , πτώματα παντού .Προχωράνε πιο μεσα και εκείνη τη στιγμή απο του πουθενά ενας τύπος που ήταν μπροστα τους ψοφάει με τη μία.Το ίδιο και ο επομενος και ο επομενος…
Σοκαρισμένος ο Σακης λεει στον Τακη:
-ΡΕ ΣΥ ! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ???
-ε τι?
-ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ?
-Ε ειναι λογικό…

[SPOILER]Είμαστε στον ραδιο-φονικό σταθμό της Αθήνας #-o[/SPOILER] [/SPOILER]

Εντάξει… κλαίω ΚΛΑΙΩ…δεν υπάρχει…