Toto live in Greece?

Thx!

η κορυφαια μπαντα που θα πατησει ποτε στην Ελλαδα ,
ενταξει ειμαι προκατειλημενος,
aor

Θα είναι τρομερό το συναίσθημα να παρακολουθήσει κάποιος live αυτό το συγκλονιστικό group…Μπορεί βέβαια να μην απολαύσουμε τον J.Porcaro να εκστασιάζεται πάνω απ΄τα drums(όπως κ στην τελευταία στροφή του video clip του Hold the line),αλλά όποια σύνθεσή κ΄αν έχουν,βγάζουν τρομερή ψυχή…Με την επιστροφή του Kimball ετοιμαστείτε για την κλασσική απόδοση των κομματιών!Μακάρι να ακολουθούσε κ΄ο Joseph Williams να έδενε το μεγαλύτερο μέρος της ιστορικής πορείας τους…Πάντως τα έχουν δώσει όλα πάνω στην σκηνή στα tour τους για 3ωρα κ΄…,προκαλώντας ρίγη στους θαυμαστές τους!Αfrica,Hold the line,99,Rosanna,I’ll be over you,I won’t hold you back,Pamela,I can’t stop loving you,Georgy Porgy,I’ll supply the love…!!!Άψογοι!

Re paidia,mhpws tha itan syneto na steiloume kanena mail ston diwrganoth ayths ths synaylias bas kai parei xabari oti tin idia mera exoume kai merikes alles aynaylioules bas kai allaksoun thn hmeromhnia???

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα! Είχα αποφασίσει από την αρχή ότι θα πάω ΤΟΤΟ και σε αυτούς θα πάω! Ο μόνος λόγος πού μπορεί να μην πήγαινα είναι αν την ίδια μέρα έπαιζαν οι METALLICA. Κι επειδή κάτι τέτοιο δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί… Ηοld the Line :wink:

Καλησπέρα !! Ελπίζω αυτή η συναυλία να μην ακυρωθεί (προπώληση γίνεται απο τα Metropolis ) !!! :slight_smile: Η τιμή των 35 ευρώ πως σας φαίνεται? Πιστεύω πως είναι οκ για να υπάρξει καλή προπώληση… Αλήθεια ξέρει κανείς μέχρι τώρα πως πάει η προπώληση?? Θέλω να πάω αλλα για κανα δυο βδόμαδες δεν προλαβαίνω και ελπίζω να βρώ γύρω στα μέσα Ιουνίου εισιτήριο…Α, και κάτι τελευταίο: Πόση χωρητικότητα έχει ο χώρος και που βρίσκεται ακριβώς ( ειναι δίπλα απο το αεροδρόμιο) ?

η τιμή είναι μια χαρά για ένα γκρουπ σαν τους ΤΟΤΟ. Συγκρινόμενη και με τα εισιτήρια του εξωτερικού είναι και φτηνή. Η προπώληση δεν είναι και η καλύτερη απ’ότι με πληροφόρησαν οπότε όσοι σκοπεύουμε να πάμε καλά θα κάνουμε να μην το αφήσουμε τελευταία στιγμή, και δημιουργηθεί στους διοργανωτές άλλη εντύπωση. Αφού θα πάμε που θα πάμε… Η αγορά του εισιτηρίου, σύμφωνα με το site του διργανωτή, μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά μέω του i-ticket.gr αλλά απ’ ότι είδα πουλάνε και τα odeon cinemas, τα Virgin και ο Ελευθερουδάκης.

η τιμή είναι μια χαρά για ένα γκρουπ σαν τους ΤΟΤΟ. Συγκρινόμενη και με τα εισιτήρια του εξωτερικού είναι και φτηνή. Η προπώληση δεν είναι και η καλύτερη απ’ότι με πληροφόρησαν οπότε όσοι σκοπεύουμε να πάμε καλά θα κάνουμε να μην το αφήσουμε τελευταία στιγμή, και δημιουργηθεί στους διοργανωτές άλλη εντύπωση. Αφού θα πάμε που θα πάμε… Η αγορά του εισιτηρίου, σύμφωνα με το site του διργανωτή, μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά μέω του i-ticket.gr αλλά απ’ ότι είδα πουλάνε και τα odeon cinemas, τα Virgin και ο Ελευθερουδάκης.[/quote]

Και τώρα όλοι οι λάτρεις της πραγματικά ποιοτικής μουσικής ΤΡΕΧΟΥΜΕ

Ευχαριστώ πολύ petros_kar για τις πληροφορίες…Θα είναι μεγάλη αμαρτία και κατάντια να ακυρωθεί η συναυλιά αυτή λόγω χαμηλής προπώλησης…Πρέπει να βρω χρόνο κι εγω και να πάω να πάρω… Μήπως ξέρει κάποιος που βρίσκεται το softball, πόσους χωράει και ποιός είναι καλύτερος τρόπος πρόσβασης ? Α,καλό μήνα !!!

Βρίσκεται στο παλιό αεροδρόμιο. Χωρητικότητα δεν ξερω.Περνάνε πολλά λεωφορεία αλλά μάλλο καλύτερα να πάρεις το τραμ…

σιγουρα το ξερει, καθως οι διοργανωτες δεν ειναι και τοσοι πολλοι ,οπως το ξερει και το ιδιο το group ηδη , νομιζω οτι απο προυποθεσεις ειναι οι χειροτερες δηλ
πολλες συναυλιες και αλλες εκδηλωσεις την ιδια μερα, Ιουλιος μηνας οχι πληροτητα Αθηνας ,μερος μαλλον αβολο κ.α. Οι TOTO θα ταιριαζαν χειμωνα σε
κανενα GAGARIN , να ναι γεματο ,να εχει ατμοσφαιρα κτλ . Αλλα τι να κανουμε ,οι συγκεκριμενοι οταν πουλαγαν τρελα εξω , εδω δεν ειχαν ουτε γραμμη αναφορας στα rock περιοδικα ,οποτε δεν εχουν καποιο rock κοινο , που
διαθετουν αλλα μικροτερης αξιας group .Οι ανθρωποι ειναι δασκαλοι ,κορυφες ,
μακαρι να μην ακυρωθουν ,αν και δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος .

Ψιλοασχετο παλι: πειτε μου ν’αγορασω εναν καλο αντιπροσωπευτικο δισκο των Toto

__Princess, αν μιλάμε για έναν δίσκο, αυτός πρέπει να είναι το “ΙV” (κυκλοφορεί και σε CD -σε nice price, 7e στο Metropolis- αλλά και σε SACD) :

__Tα Rossana & Africa είναι δύο απ’ τα ωραιότερα Rock τραγούδια EVER!! Γενικά ο δίσκος έχει κι άλλες καλές στιγμές, αντιπροσωπεύει το γενικότερό τους στιλ και είναι πολυ-βραβευμένος (μάλλον ο πιο γνωστός και με τις καλύτερες πωλήσεις). Για δεύτερο δίσκο, προτείνω τον “Falling In Between” το τελευταίο τους, o οποίος έχει 5-6 πολύ καλά και 2-3 εξαιρετικά τραγούδια. Θα δεις και πως παίζουν σήμερα (στο ίδιο στιλ, αλλά αρκετά πιο μοντέρνα με αρκετές νέες επιρροές που λόγω του ότι είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ, τις έχουν αφομιώσει με πολύ ωραίο τρόπο).

__Πάντως, σίγουρα τους έχεις ακούσει… Ακόμα κι αν δεν έχεις ακούσει κάποιο απο τα τραγούδια που προανέφερα, ακόμα κι αν δεν έχεις ακούσει το Georgy Porgy, Stranger In Town ή το γνωστότερο όλων Hold The Line… θα τους έχεις ακούσει “μέσω της… Madonna”… :wink:

…kai twn Floyd, Jackson, Cher, Clapton, Vai, Judas Priest, Satriani, Whitesnake, Stevie Wonder, kaboses tainies kai stin kyriolexia xiliades allous!

__Σωστός ο Metal… :wink: (αν κάποιος πάει και δει τις συμμετοχές κάθε μουσικού θα πάθει πλάκα… ατελείωτες). Απλά εγώ ανέφερα το Madonnaκι ως “δούρειο ίππο”… χαχα, γιατί εκεί δεν ξέρεις τι ακούς και λές… “πω-πω, ρε συ, τι rythem section είναι αυτό στα πρώτα album, τι φοβερά live είναι αυτά;”… 8)

osoi den exoyn parei eisitiria na trexoyn tora min exoyme kammia anavoli…

Παιδια ειστε αψογοι!
Mille danke!!! :stuck_out_tongue: :smiley:

για να μην σου πω ,παρτα ολα ,για μενα το seventh one ,το ‘μωβ’ , ειναι για μενα
το ευαγγελιο της εμπορικης hard rock-aor.Αλλα δεν εχει μεσα τοσα πολλα hit ,
οποτε υπαρχει και το πολυ καλο live ‘absolutely live’ ,που παιζει και ρολο best of …
Γενικα ολα τα group hard rock ,aor,μελλωδικου metal ‘πατανε’ πανω στους TOTO.

ok :smiley:

σετλιστ?