Toto live in Greece?

1.Eisagwgh sto…
2.seminario…
3.mousikhs…
4.paidias…
5.dexiotexnias…
6.synaisthimatos…
7.groove…
8.nostalgias…
9.diarkeias ston xrono…

Ayto einai ena synithes set list tous,twra gia ta ypoloipa den xerw paidia…

Ευγε νέε μου… βρε τι καλό παιδί είσαι εσύ!!!

όσοι έχετε αμφιβολία για τους TOTO, ρωτήστε ακόμα και τους SLAYER τι γνώμη έχουν για τον Lukather. Δεν υπάρχει μουσικός στον κόσμο που δεν σέβεται τους TOTO!

μα ειναι γνωστο οτι οι ΤΟΤΟ τυγχανουν μεγαλης εκτιμησης απο τους ροκ μουσικους ολου του φασματος ,καθως και οσους ασχολουνται επαγγελματικα με
την μουσικη (ηχοληπτες,παραγωγους κτλ) .Οι ανθρωποι εδωσαν σεμιναριο σε ολους τους τομεις και μαλιστα κρατωντας παντα χαμηλους τονους . Ειμαι βεβαια
προκατειλημενος , για μενα ειναι η κορυφη του ροκ απο ολες τις αποψεις .
Συμφωνω απολυτα metal laws .

Symfwnw me tous prollalhsantes kai prosthetw oti osoi den eiste poly exoikiwmenoi mazi tous na pate ka ina deite to DVD tous “Live hits and more” apo tin kataplhktikh tous synaylia sto Parisi to '90. Ante na doume ti tha ginei…

αν λοιπον δεν εχουμε καμια ακυρωση ,
το set-list θαναι ισοροπημενο ,με 4-5 απο το τελευταιο, αλλα και κομματια απο τα περισσοτερα αλμπουμ .
ετσι κατα πασα πιθανοτητα θα παιχθουν
falling in between - μαλλον μπαινουν με αυτο
caught in the balance
bottom of your soul
king of the word
let it go
i will remember
pamela
gift οf faith
kindom of desire
stop loving
make beleive
home of the brave -η κομματαρα
isolation
endless !!! κομματαρα ,συνηθως δεν το παιζουν
rosanna
africa
hold the line
η σειρα ειναι τυχαια ,μαλλον με africa θα τελειωσουν ,
και αλλα βεβαια που παιζονται αλλωστε εχουν παρα πολλα κομματια,και επισης στο set list εναλλασουν 3-4 κομματια εκ περιτροπης '. Γυρω στις 2 ωρες θα παιξουν ,καποιο κομματι θαναι ακουστικο ,με solo Lukather και στην ακουστικη .Εννοειτε τα solos ηλεκτρικης θα ειναι σεμιναριο προς ολους τους ενδιαφερομενους .(θαχεικαι Simon Phillips solo -αλλο σεμιναριο ) .

απο γνωστους κυκλους ,βεβαια κυκλοφορει εντονα η φημη ακυρωσης , ελπιζω
οι TOTO να ειναι εξαιρεση

η συναυλια θα γινει απο οτι φαινεται κανονικα , με support τουs Socrates , οποιος
δεν ξερει το εστι TOTO ,θα του συστηνα να παει , πιθανων θα αναθεωρησει το τροπο που βλεπει την μουσικη . Μιλαμε για μπαντα all-star στην ουσια ομως ,
οχι μονο στα εφε.Ο καθε ενας τους παραδιδει μαθηματα, χωρις ομως να ‘κουραζει’
με ανουσια solo , αλλωστε γιατι . Και απο κομματια , best of rock
Τωρα η διαλογη των Socrates , χωρις να θελω να υποτιμησω τους ανθρωπους και την (διεθνη? ) καριερα τους , ο τονισμος της παρουσιας τους απο την εταιρεια που κανει την συναυλια ,δειχνει ποσι υποτιμημενοι στην Ελλαδα ειναι οι ΤΟΤΟ .
12 ακομα μεινανε !

__Ή δείχνει πόσο υποτιμημένοι είναι οι Socrates… :wink: Βέβαια γίνεται λίγο και απο τα δύο, αυτό είναι γεγονός. Πάντως για 'μένα τα λέει όλα το νέο δελτίο τύπου (το οποίο αφήνει μερικές πολύ ωραίες και δίκαιες αιχμές), διαβάστε το ΕΔΩ. Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω, όσοι μπορείτε be there! 8)

Το πιο γελοίο δελτίο τύπου που έχω διαβάσει… Λες και σε παρακαλά κάποιος γονατιστός να πας στη συναυλία και σου απαριθμεί όλα τα καλά! Έλεος!

__Υπερβολές… αν θέλεις να δεις κάτι μαύρο, το βλέπεις. Είναι θέμα οπτικής των πραγμάτων… Τι απο αυτά που λέει είναι ΨΕΜΑ, ΛΑΘΟΣ ή ΥΠΕΡΒΟΛΗ; Τιποτα. Τα λέει όλα λιτά και απλά. Ολα αυτά είναι αλήθεια, ας μην είμαστε λοιπον μίζεροι έλληνες που τα βλέπουμε όλα μαύρα… Αμάν πιά το αντιδραστικό που σας πιάνει όλους. Τελικά είχε πολύ δίκαιο που έλεγε ο φίλος ότι είναι πολύ υποτιμημένοι οι ΤΟΤΟ στην Ελλάδα.

Εντάξει ρε παιδιά ποιά εταιρία δεν κάνει ότι μπορεί για να προωθήσει κάποιο live πού διοργανώνει;;; Δλδ nihilist αν έβλεπες κάτι παρόμοιο για μία συναυλία των Morbid Angel δεν θα σε πείραζε; :wink:

Κοίτα δεν έκρινα αν έχουν δίκιο ή άδικο, καθώς δεν είμαι και ο πλέον αρμοδιος (ούτε φαν είμαι, ούτε στη συναυλία θα πάω και τους Toto πρώτη φορά τώρα τους άκουσα σαν όνομα). Έκρινα το δελτίο τύπου ως έχει, όχι το περιεχόμενό του. Αν έβλεπα σε συναυλία Morbid Angel παρόμοιο δελτίο τύπου, θα ήμουν ο πρώτος που θα έκραζα την διοργανώτρια εταιρία.

Πάντως εμένα το δελτίο τύπου μου φαίνεται νορμάλ. Έτσι κι αλλιώς για οποιαδήποτε συναυλία εχω διαβάσει τα ίδια από την εκάστοτε εταιρία που τη διοργανώνει. Η μόνη εξαίρεση στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η “μπηχτή” για το ότι ανακοινώθηκε από τον Ιανουάριο… (προφανώς η σπόντα είναι για τη DiDi)

__Ok, Nihil, καταλαβαίνω πως το λες… Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική… :wink: Αλλιώς μιλάς για κάθε περίσταση, νομίζω πως αν ήξερες τους ΤΟΤΟ, κατά ένα ποσοστό 90% θα σου φαινόταν πολύ “σωστό” το δελτίο τύπου… :smiley:

Εγώ θα έλεγα πώς αν τους ήξερε τότε θα ήταν πού θα τους έκραζε περισσότερο! :lol: (με βάση τα γούστα του :wink: )

:lol: :lol: :lol:

__Χαχαχαχαχα!! :lol: :lol: Καλό!! :lol: :lol:

μια και σημερα , το κορυφαιο rock group του πλανητη ,στην χωρα μας .

Αυριο τετοια ωρα θα περναμε ονειρικες στιγμες …!!!

Aφού με τέτοιο πακέτο ποιοτικό , σκέφτομαι , να `ρχόμουν και γώ…
Σπαθας - Τουρκογιώργης στη κορυφή…Η Ελλάδα τους ανακαλύπτει, μέσα σε ένα σωρό προωθούμενων σκουπιδιών, χωρίς να γυρνοβολάνε σε show τηλεοπτικό…
Ξερισώστε το κακό…με μπουρλώτο και ζάπινκγ τηλεοπτικό… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: