Touché Amoré - Is Survived By [2013]

[CENTER][SIZE=“4”]Touché Amoré - Is Survived By[/SIZE]

[/CENTER]

Τρίτος δίσκος από τη μπάντα και μια απο τις πιο αναμενομενενες κυκλοφοριες της χρονιας. 2/2 so far, και ολα δειχνουν πως θα μας καταστρεψουν για αλλη μια φορα.

Σημερα κυκλοφορησε το πρωτο ‘σινγκλ’, ονόματι Just Exist, το οποιο ακουμε παρακατω

Προσωπικα πολυ μου αρεσε. Εχουν μειωσει λιγακι ταχυτητες (στα φωνητικα) πραγμα που προτιμω καθως τα βιωνω/καταλαβαινω καλυτερα, και κλασσικα μικρη διάρκεια, πραγμα που νομιζα θα αλλαζε με αυτο το δισκο (αν και ειναι πρωτο δειγμα, θα δειξει).

Μονο συναισθημα για αλλη μια φορα.

Περισσοτερα απο Σεπτεμβρη (αλλα ηθελα να ανοιξω το θρεντ :p)

Αναμενομενα καλο.

Σπαμαρουμε και κραταμε το θρεντ ψηλα ε. :smiley:

Μετά από πολύ σπαμμάρισμα από τον iron aris έκατσα προσεκτικά και τους άκουσα.
:bow2::bow2:

Άκουσα το κομμάτι και δεν με πολυάρεσε,γενικά ποτέ δεν μου άρεσαν σαν μπάντα. ναι μεν ειναι τίμιοι και live κάνουν παντού κτλ αλλα στα δικά μου αυτία μου ακούγονται σαν generic melodic hardcore,ελάχιστη σχέση με 90ς screamo (real screamo h skramz όπως το λένε σήμερα #-o) Τέλος πολυυυυ hype.
Οι fanboyδες ορμήξτε άφοβα! :stuck_out_tongue:

Δικαίωμα σου να μην σου αρέσει μια μπάντα, αλλά generic melodic hard-core δεν είναι σε καμία περίπτωση. Το hype σε μικρές μπάντες 99% των περιπτώσεων είναι δικαιολογημένο. Επίσης ποιες μερικές 90s scremo μπάντες για να καταλάβω τι έχεις στο μυαλό σου. (αν και βγαίνουμε αρκετά off-topic)

Κοιτά για εμένα ειναι overrated,δεν λέω οτι ειναι κακή μπάντα απλά εμένα έτσι όπως τα λέω παραπάνω μου φαίνεται. screamo οταν λέω εννόω το diy emotional charged παρακλάδι του hardcore punk. city of caterpillar,pg.99,wolves,orchid Κτλ καταλαβαίνεις καμιά σχέση με σημερινές εμπορικές αηδιές είτε metalcore είτε boybands με image αστα να πάνε…

υπεραγαπάμε και υπερστηρίζουμε touche amore.

Εγώ συμφωνώ με το τελευταιο ποστ ριπ νουμπ.

Επισης ασχετα με ολα αυτα οι τυποι εχουν κρατησει εξαιρετικο επιπεδο κυκλοφοριων σε ολα αυτα τα χρονια. Η σημαια φυσαει ψηλα που λεμε. Γαμω και το νεο. Περιμενουμε δισκαρα!

Κι εγώ το περιμένω αυτό. Από screamo μόνο Touché Amoré και La Dispute ξεχωρίζω.

Γενικα, στη συγχρονη εκφραση αυτου του ειδους υπαρχει σιγουρα καποιο hype, ενω θα μπορουσε καποιος να το χαρακτηρισει και καπως επιτηδευμενο συναισθηματικα.

Καταλαβαινω, δηλαδη, γιατι σε καποιον μπορει να μην αρεσει ή να μην του φαινεται τοσο “αληθινο”.

Εμεις, βεβαια, γουσταριζουμε. :smiley:

Στα Λονδινα, ομως, βαριοσουνα να παμε να τους δουμε λαηβ. [-X

Κορίτσα, νεο κομματι (live)

ANTEΓΕΙΑΑΝΤΕΓΕΙΑΑΝΤΕΓΕΙΑ!

Live μαζί με the saddest landscape και united nations, και τις υπόλοιπες ημέρες με AFI

Μόνο κλάμα

UK/EUROPEAN TOUR
Touche Amore
Self Defense Family
Dad Punchers

NOVEMBER
14 Aarschot, BE - Klinker Club
15 Amsterdam, NE - Winston Kingdom
16 Bochum, GE - Riff
17 Cologne, GE - Gebaude 9
18 Munich, GE - Kranhalle
19 Wiesbaden, GE - Shlachthof
21 Hamburg, GE - Hafenklang
22 Berlin, GE - Cassiopeia
23 Warsaw, PL - Hydrozagadka
24 Bratislava, SK - Batelier
26 Budapest, HU - Durer Kert
27 Vienna, AT - Flex
28 Salzburg, AT - Rockhouse
29 Stuttgart, GE - Juha West
30 Monthey, CH - Pont Rouge

DECEMBER
01 Zurich, CH - Dynamo
02 Paris, FR - Point Emphemere
04 Bristol, UK - The Fleece
05 Leeds, UK - Cockpit 2
06 Brighton, UK - Audio
07 Norwich, UK - Waterfront Studio
08 Nottingham, UK - Rock City Basement
10 Glasgow, UK - Stereo
11 London, UK - Underworld
12 Manchester, UK - Roadhouse

Ναης.

Nicότερα θα ηταν αν εφερναν United Nations μαζι τους, αλλα οπως και ναχει, κει θαμαστε

Στρημαρει ολο εδω

http://pitchfork.com/advance/224-is-survived-by/

Μετα την πρωτη ακροαση, εχω την αισθηση οτι παμε στα 3/3.

Παντα ιδιαιτερα συναισθηματικοι, ισως λιγοτερο οργισμενοι, ανυπομονω να το ακουσω σοβαρα.

Είναι στους γείτονες παιδιά.
Τέτοια ν’ακούω :smiley:
Και σήμερα σηκώθηκα με διάθεση να ακούσω Frank Turner γαμώτο… :stuck_out_tongue:

πρώτες παρατηρήσεις μετά από 3 ακροάσεις:

-κομμάτι σαν τα gravity, metaphorically και method act δεν υπάρχει στον δίσκο. Το ομώνυμο τα σπάει βέβαια.
-ΜΠΑΣΆΡΑ

[B]Touché Amoré “Harbor” (Official Video)[/B]

Που ειναι τα touchèκια μου;

Κυκλοφορια της χρονιας; μμμμμ