Trivium, Arch Enemy, Dragonforce, Machine Head

Εντελως ακυροι στο ολο πακετο οι Dragonforce.

Σε χαλανε δηλαδη οι Arch Enemy?

Μachine Head και Arch Enemy πρεπει να ερθουν μονοι τους!Να απολαυσουμε το πληρες σετλιστ τους!

Όσοι κράζετε τους trivium,ακούστε πρώτα τα δύο πρώτα albums και μετά χαρακτηρίστε τους…
(Το λέω γιατί οι περισσότεροι (ΟΧΙ ΟΛΟΙ)τους κράζουν μόνο και μόνο επειδή έχουν διαφημηστεί υπερβολικά,χωρίς όμως να έχουν ακούσει ούτε ένα κομμάτι τους…:smiley: )

Παντελώς. Nu metal rubbish…

Σε λίγο θα μας πείς ότι σε χαλάει και η Angela…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σε ποιον τομέα? Γιατί και φωνητικά και εμφανισιακά δεν λέει και πολλά.

Κοίτα,περί γούστου ουδείς λόγος,αλλα εμφανισιακά για μένα λέει πάρα πολλά…:smiley:
Τώρα όσον αφορά τη φωνή,για γυναίκα σε αυτόν τον τομέα νομίζω τα πάει αρκετά καλά…8)
Επίσης ο Amott είναι αδιαμφησβήτητα ένας από τους κορυφαίους κιθαρίστες της γενιάς του…8)

Κοίτα, όπως είπες και εσύ γούστο είναι αυτό.
Για μένα η Angela φωνητικά είναι κάτω από τη βάση και εμφανισιακά λίγο πάνω απ’ αυτή.
Όσο για τον Amott, το ότι είναι απ’ τους καλύτερους της γενιάς του δεν σημαίνει πως ότι κάνει είναι και άξιο λόγου. Οι Arch Enemy εν προκειμένω είναι εντελώς σούπα γκρουπ.

Και στα λαιβ η φωνη της καμια σχεση με αυτη που ακουγεται στα cd η στα dvd… Απο χιλιες μιξεις την περνανε…

Πολυ καλο μινι φεστιβαλ…Κ εγω θα εδινα καμποσα για να το δω(μην φανταστειτε και τπτ τραγικο).

Μονο αν ειναι headliners οι Machine Head θα το σκεφτομουν…

Οι Trivium καλοι, αλλα οτι εχω ακουσει απο αυτους μου φανεται να το εχω ξανακουσει παλια απο καποιον αλλο και λιγο (εως πολυ) καλυτερα… Αρα εν ετει 2007 αν θελω να ακουσω κατι old-school θα βαλω το Master Of Puppets η το Live After Death η το Killing Is My Business… Αν θελω να ακουσω κατι συγχρονο θα προτιμησω τους Mastodon που κι αυτοι ειναι καργα επηρεασμενοι απο Metallica, αλλα δινουν αλλη διασταση στις επιρροες αυτες…

Swstos!

Για τον ιδιο λογο δηλαδη που ολοι κραζουν HIM και Evanescence…

δηλαδη ποσο θες εσυ να δωσεις για να δεις 4 ονόματα απο τα οποία τα 3 σπερνουν και ειναι στα πάνω τους; κανα 20ρι;[-X [-X [-X

Νu Metal οι Arch Enemy? #-o Mε την καμια ομως…[-X

Καλα, κι εγω απορω πως του ηρθε του Nihilist ο ορος “Nu Metal”, αλλα κατι παραπανω θα ξερει… Στα ακουσματα του ειναι…

Ενα τραγουδι Arch Enemy να εχεις ακουσει…δεν χρειαζετε παραπανω…καταλαβαινεις οτι οι ανθρωποι παιζουν μελωδικο Death!

Επειδη εχω ακουσει κατι λιγα, για αυτο απορισα με τον ορο που χρησιμοποιησε ο Nihilist…

Πως θέλετε να τους πω? Μοντέρνο heavy - thrash με μπόλικη μελωδία και γρυλίσματα. Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσες να τους πεις και NWOAM αλλά προηγούνται χρονικά. Οπότε το nu metal είναι επαρκής χαρακτηρισμός πιστεύω.