Trivium, Arch Enemy, Dragonforce, Machine Head

Eμένα από το παραπάνω πακέτο θα με ενδιέφερε να δω Arch Enemy και Machine Head. Οι Τrivium και Dragonforce μου είναι αδιάφοροι, δεν τους κράζω απλά δεν μου κάνουν.

Trivium, Arch Enemy & Machine Head μου λένε αρκετά… και μόνο για να δω live την Gossow να βγάζει brutal vocals… τι θέαμα :stuck_out_tongue: !

Περι φεστιβάλ…
machine head / lamb of god / chimaira την ίδια μέρα ε;

Αυτό ναι! Πακέτο που σπέρνει! Αλλά δεν νομίζω να ήμασταν ποτέ τόσο τυχεροί στην Ελλάδα για να δούμε κάτι τέτοιο… :frowning:

Γιατι οχι? Εδω καποτε ηταν να ερθουν Pantera/Slayer (κλαπς!)…

Ήταν… :roll:

ωχ. αστα, καταραμενη η μερα που ακυρωθηκε. ακομα το θυμαμαι σα χτες οταν μου το παν…:frowning: :frowning: :frowning:

Προστεθηκαν και οι Shadows Fall σαν Special Guests!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ BLACK CRUSADE!!! :frowning: :frowning: :x :x

:lol2: :lol2: :lol2:
Καλά ούτε να το ήξερα! Χθες που διάβαζα τα τελευταία ποστ σκεφτόμουν ότι αν ήταν να προσθέσουν κάτι οι διοργανωτές θα ήταν ικανοί να προσθέσουν κάποια μαλακία τύπου Shadows Fall… και τελικά έπεσα μέσα! :lol:

τι shadows fall και dragongamesystem.
Lamb of god ρε!!!

Πέστα ρε dyingfreedom! Το πακετάκι όσο πάει γίνεται και πιο μάπα. Ευτυχώς που δεν περνά από Ελλάδα.

Βασικά machine head και lamb of god θα 'ταν εκπληκτικό live.
Ε, τα υπόλοιπα ξέρεις τώρα πως είναι. Εταιρείες, σπρώξιμο, τους χώνουν και σε ένα τέτοιο πακέτο.Τα γνωστά.

Για μεγάλο μακελειό λέμε…

:smiley: :smiley:

τους lamb of god αν δε τους εχει δει, οπου να ναι θα τους δει ο Ulver…παιζουν τωρα κοντα βερολινο…[-X [-X

Ασε τους ειδε σημερα…
:frowning:

ΝΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ…ΜΕ ΑΞΙΩΣΕ Ο ΘΕΟΣ…ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ ΟΥΑΡΓΚ…this is blaaaaack laaaaabeeeelll

(και οι Chimaira καλα μας τα πανε)

Πολύ καλό πακέτο. Οι machine head μ’ αρέσουν αρκετά, ενώ και οι trivium συμπαθητικοί είναι. Οι Dragonforce μία ακρόαση που έκαναν τον τελευταίο τους δίσκο φλύαροι μου φάνηκαν, ενώ tous Arch Enemy δεν τους ξέρω. Πάντως έχει μερικά από τα καλύτερα νέα ονόματα, άσχετα αν αρ΄σεουν ή όχι, στοχώρο της μέταλ. Γι’ αυτό δεν πρόκειται να έρθουν Ελλάδα. Σε 15 χρόνια ή 1-1…

καλη φαση να βλεπαμε τετοιο πακετο κι’απο’δω…

οι arch enemy επι το πλειστον εχουνε σε καθε δισκο τους death metal στοιχεια.μπορει να ειναι λιγα αλλα υπαρχουν!και αυτο εχει να κανει με το ιστορικο προφανως του michael ammot σε carcass και φυσικα στους cult θρυλους carnage,οπου επαιζε εκει με τον πρωτο τραγουδιστη των arch enemy johan liiva!τα 2 πρωτα album τους
γερνουν αρκετα στο σουιδικο death metal!πιο heavy metal φυσικα,αλλα υπαρχουν ριφς και ταχυτητες που ανηκουν καθαρα στο σουιδικο death metal οπως και τα φωνητικα!απο κει και περα αλλαξανε αρκετα τον ηχο τους,γεμιζοντας τον ηχος τους με περισσοτερες heavy και thrash metal επιρροες,καθως και περισσοτερες μελωδιες!επιπλεον στο wages of sin και στο anthems of rebellion εχουν απο ενα κομματι που ειναι καθαρα σουιδικο death metal.τα the first deadly sin και depicable heroes αντιστοιχα.

προσωπικα θεωρω τα πρωτα τους αλμπουμ τα καλυτερα τους
τωρα οποιος τους εμαθε στα τελευταια τους,κακως και κριμα.
παντως μονο και μονο λογω christoffer ammot και τη συνεισφορα του σε carcass και carnage, give some respect,και χωρις να σας αρεσει η μπαντα!

Mήπως εννοείς τον Michael Ammot ? :roll: :wink: