Trivium-Shogun

thank you man, μουσικολόγος, παπαρολόγος όπως το δει κανένας χεχε…:stuck_out_tongue:

το album μου δίνει την αίσθηση του grower…

grower!οπως το βλεπω θα ξεπερασει και το ascendancy στην εκτιμιση μου!

Πήρα τη special edition σήμερα. Δυστυχώς θα γκρινιάξω ξανά και θα πω πως ξενέρωσα που δεν είχε στίχους. Είχε όμως από τις ωραιότερες εικόνες που έχω δει σε CD, με πίνακες που απ’ ό,τι κατάλαβα αναφέρονται στα τραγούδια του δίσκου.

Από τραγούδια μέχρι στιγμής με έχουν κερδίσει τα 4 πρώτα, με το Torn Between Scylla and Charybdis πρώτο και το Down from the Sky να ακολουθεί.

Οντως φιλε ΤΕΡΑΣΤΙΟ το riff (oπως και το κομματι)!! ασε τους αλλους να λενε…

Παρα πολυ καλος δισκος γενικοτερα το Shogun (αν και εχω μπολικες ακροασεις να του ριξω ακομα :p)…
Το αλμπουμ θα το χαρακτηριζα μια μιξη Ascendacy-Crusade και πιστευω παντως πως το μουσικο στυλ αυτο ειναι αυτο που τους ταιριαζει περισσοτερο σαν μπαντα σε σχεση με τα υπολοιπα τους αλμπουμς… ( δλδ μια μιξη μελωδικου metalcore/thrash και οχι σκετο thrash που πηγαν να παιξουν στο Crusade…).

YΓ: Ο Corey και ο Μatt συγκαταλεγονται ανετα στα καλυτερα κιθαριστικα διδυμα του μεταλ σημερα, για μενα… Το νεο album των Trivium πιστευω ειναι αλλη μια αποδειξη…

plz καντε delete αυτο το ποστ… εκανα 2πλο post κατα λαθος

Ακούγοντας το αλμπουμ όλο και περισσότερες φορές διαπιστώνω πως πρόκειται για δισκάρα και πολύ χαίρομαι γι αυτό:D

Οι Trivium γάμησαν για ακόμη μία φορά.

τα λεγα, χεχε…

δισκάρα λοιπόν.
και αυτό στις top κυκλοφορίες της χρονιάς.

For All Of Our Fans Around The World Who Helped Make
Shogun A Success - Thank You!!

Spread The Word of Shogun!
Australia 04
Austria 30
Belgium 72
Canada Hard Album Chart 04
Canada 19
Finland 17
France 75
Germany 27
Greece International Chart 39
Hungary - International Charts 26
Ireland 30
Italy 55
Japan 17
Japan International Chart 06
Netherlands 49
Netherlands - Alt Album chart 19
Norway 34
Sweden 65
Switzerland 42
UK Rock Chart 01
UK 17
United States 23

Enjoy !

Trivium

Aκόμα να το ακούσω…επεται…

Μήπως γίνει κανα θαύμα και περάσουν από’δω στην περιοδεία για τον δίσκο;

Φοβερός δίσκος, που θέλει πολλές προσεκτικές ακροάσεις, και φαντάζομαι ότι τα τραγούδια live θα τα σπάνε.
Μακάρι να έρθουν.

Tιποτα το σπουδαιο για εμενα.
Ενα απλα καλο album. :slight_smile:

Ρε και νόμιζα ότι είναι Tour Dates βλέποντάς το στην αρχή:!:
8O

ΑΝΤΕ ΡΕ MATT,ΕΛΑΤΕ!

Αν και πάλιωσε :
http://www.rocking.gr/review2018.php

Eutuxos pou apo monos sou katalabes ti eprepe na kaneis :smiley:

Profanos prepei na thapsei to album pou me anesi sugkrinete me to magnetic. Kurios logo onomatos sugkrotimatos kai oxi logo diskou. Diakoma tou bebaia na mi tou aresei, alla…

Ξεχώρισα το down from the sky με το πρώτο ακουσμα…Θελει ακροάσεις ακόμα το album…

Εγω δεν ειμαι σαν μερικούς που ακούνε τι λέει ο όχλος και τον ακολουθούν σαν τα μοσχάρια χωρίς βούληση και γνώμη.

Ακουσα το album και δεν μου άρεσε. Τι πρέπει να κάνω. Να πώ με το ζόρι ότι μου άρεσε ; ; ; ;

Και τι μαλακιες λες, γιατι να θαψω το album ; Με ξερεις και απο χθες ;

Μου αρέσουν πάρα πολυ οι Trivium αλλά δεν θα κάτσω να απολογηθώ σε σένα γιατί δεν μου άρεσε το album. Το εξήγησα ήδη.

ΕΛΕΟΣ ΕΙΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ#-o
Καταλαβαινω πόσο αγαπάτε την μπάντα σας και εγώ έτσι αγαπάω την δικιά μου. Αλλά έλεος ρε σεις, μη δείτε κάποιον να διάφωνει αμέσως να τον κράξετε.[-X[-X[-X[-X

Βρήκατε και σεις να την πείτε στον Druid ρε μάγκες. Από όλους τους Fanboys των Metallica που αποθεώνουν ακόμα και την κλανιά του Hetfield είναι ο μόνος που ανέφερε με λογικά επιχειρήματα τι τον χαλάει στο Death Magnetic και όλοι οι υπόλοιποι πέσαν να τον φάνε σα γαύρο που γινε βάζελος.

Ean auta diekrines sto sxolio mou tote elpizo na exeis autognosia dioti tin apantisi sou tha tin katalabeis kalutera. Fantasou na min elega oti einai diaikoma sou na min sou aresei…mallon to ‘‘alla’’ se mperdepse.

Oso gia tin erotiseis sou den exoun kammia basi sto ti eipa. Ektos ean thes boitheia na breis apantisi #-o

Den ksero ti eipe alla oute kai me endiaferei na matho poios einai o kaluteros fanboy ton tallica,an kai enas opados mono tha mporouse na einai austiros logo apaitiseon stin agapimeni tou mpanta. Alla to thema nomizo einai allo, kai ego me ipio tropo sxoliasa mia apopsi me sebasmo sta gousta kapoiou.