True Blood κανείς?

Διαφορετική προσέγγιση για τα βαμπίρια καθώς σε αυτή τη σειρά είναι out in the open και πίνουν εμφιαλωμένο… αίμα ανάλογα με την ομάδα αίματος που προτιμούν. Κλασικά παίζουν διάφορα love story ανάμεσα σε βρυκόλακες και θνητούς και οι ανάλογες αντιδράσεις. Ευχάριστο σίριαλ, πρωταγωνιστούν η Ρογκ από Xmen που έχει ομορφύνει πολύ και ο nam nam Stephen Moyer αν και το όλο καστ είναι πολύ καλό. Αρκετό σεχ για σίριαλ στον πρώτο κύκλο και φοβερό κομμάτι τίτλων. Το βλέπει κανείς? Νομίζω θα το βάλει ο ΑΝΤ1…

ειδα το μισο πιλοτικο.

Αμα ηθελα τσοντα εβλεπα τσοντα

Δεν είναι έτσι πάντα, αλήθεια.

Θα’θελα να το δω μόνο και μόνο λόγω αγάπης στα βαμπίρια κι επειδή το κόνσεπτ ακούγεται πρωτότυπο:p


Listening to: Blind Guardian - Battlefield
via FoxyTunes

Μόλις πριν μια βδομάδα τελείωσε και ο 2ο κύκλος.Θα συμφωνήσω με την Jade ότι έχει ωραίο κόνσεπτ και επίσης αγαπώ και εγώ τα βαμπίρια!

Η σειρά μου αρέσει, περνάει ευχάριστα η ώρα, και με κρατά σε αγωνία τι θα γίνει στη συνέχεια.Ο δεύτερος κύκλος καλύτερος από τον πρώτο, άντε σε κανά χρόνο και ο τρίτος, ελπίζω να είναι και αυτός καλός!

Αγαπημένοι χαρακτήρες Sam και ο θέουλας Eric!!


Now playing: Before The Dawn - Dreamer
via FoxyTunes

Mε έχουν ζαλίσει με δαύτο οπότε σύντομα θα το τσεκάρω…

Μπα, δεν μπορω να βλεπω αιματα και σφαγες, εκτος αν ειναι τυπου Braindead η Bad Taste :stuck_out_tongue:
Μονο που βλεπω στα διαφορα αμερικανοτιβιsites την φωτο του Dexter και χαιρομαι που δεν ξερω καποιον που να του μοιαζει φατσικα, αλλιως θα αλλαζα πολη.

Είδα δύο επεισόδια όταν είχε πρωτοβγεί και δε με κράτησε. Υποθέτω ήταν το κλίμα και λίγο η αργή εξέλιξη που δεν είδα να βγαίνει πουθενά (προφανώς ήταν μάλλον νωρίς ακόμα, αλλά δεν ψήθηκα να το συνεχίσω). Γούστα! 8)

Καλά ναι γούστα, είναι από τις σειρές που είτε θα σου αρέσει είτε όχι…


Now playing: Before the Dawn - Exile
via FoxyTunes

Angel_Death άι λοβ γιου! Sam θεός όντως! Επίσης διασκεδάζω απίστευτα με τον αδερφό της Σούκι, μεγάλη χαζομορφή. Και ο 'Ερικ εξελίσσεται σε μεγάλη αγάπη αλλά για πολλούς και διάφορους λόγους… :wink:

Alexander Skarsgård aka Eric Northman μέχρι και στην σειρά τον Σουηδό παίζει:p:p, μεγάλη μορφή της σειράς αλλά δυστυχώς έχει παίξει σε σουηδικές ταινίες και 2-3 αγγλικές, αλλά δεν μπορώ να βρω υπότιτλους, για ελληνικούς δεν μιλάω ποτέ, αλλά για αγγλικούς σπάνια…

Ο Jason είναι το κλασικό χαζό-αμερικανάκι, μυαλοφάγοι κάνουν απεργία πείνας στο κεφάλι του και τα σχετικά…

Η Σούκι δεν μου αρέσει καθόλου σαν χαρακτήρας, όπως και η φίλη της η Τάρα…

ααα ξέχασα Bill και Lafayette που είναι και αυτοί γαμάτοι.

τέσπα Sam, Eric και μετά οι 2 από πάνω οι καλύτεροι ρόλοι!


Now playing: Before The Dawn - Wrath
via FoxyTunes

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά έχω μια εντύπωση πως η σειρά βασίζεται πάνω σε κάτι βιβλία, “Νεκρός μέχρι να σκοτεινιάσει” κλπ…:-s


Listening to: Emilie Autumn - Misery loves company
via FoxyTunes

Jade, σε κάτι short stories νομίζω βασίζεται, Sookie Stackhouse μπλα μπλα…

Ok, για τα ίδια μιλάμε:p


Listening to: Emilie Autumn - Shalott
via FoxyTunes

Ακριβώς!Τα έχω βρει στα Metropolis και θέλω να τα διαβάσω κάποια στιγμή, από καθαρή περιέργεια και μόνο…

Το πρώτο βιβλίο είανι αυτό:
http://www.fantastikos-kosmos.gr/publications.asp?what=title&prodID=115&catID=6

Το τρίτο:
http://www.fantastikos-kosmos.gr/publications.asp?what=title&prodID=2434&catID=6

Το δεύτερο:
http://www.fantastikos-kosmos.gr/publications.asp?what=title&prodID=244&catID=6

Θα έχει άλλη μια season…


Now playing: Amorphis - Grieve Stricken Heart
via FoxyTunes

Ψηνομαι και γω να το αρχισω σταδιακα,εχω ακουσει ψιλοκαλα λογια…

Λογικά θα σου αρέσει αν κρίνω από το γούστο σου…τι να σου πω μαν, πάντως σίγουρα θα ξενερώσεις με την πρωταγωνίστρια…:stuck_out_tongue: πραγματικά μπορούσαν να βρουν καμιά καλύτερη…:lol::lol:


Now playing: Before The Dawn - Take My Pain
via FoxyTunes

Πολύ Twilight ακούγεται.

εε όχι…εδώ τα vampires το πρωί καίγονται και δεν λάμπουν:roll:


Now playing: Heavenly - Hands Of Darkness
via FoxyTunes

Σήμερα είδα τα τρία πρώτα επεισόδεια… Χαζοαμερικανιά…