True Detective (HBO)

Tεράστια σειρά.

η σειρα εχει γαμησει τα παντα

και γελαμε με σχολια ‘ηταν αργη σειρα αλλα πηρε μπρος’ - παιδια δεν βλεπετε expendables ε - η σειρα πηγαινε οπως επρεπε να πηγαινει απο το 1ο κιολας λεπτο

ερμηνεια μακ κοναχι απο αλλο συμπαν.

Αγαπάμε awake

Σχεδόν μου είχε λείψει.

τι γινεται με τους κωλουποτιτλους, βγαζουν για τη μαλακια το walking dead σε 2 ωρες κι εδω περιμενουμε καθε φορα κατι μερες

οι υποτιτλοι πανε οπως έπρεπε να πηγαίνουν, από το πρώτο κι όλας λεπτό

?? δε λεω αν ειναι καλα συγχρονισμενοι, αλλα οτι αργουν να τους φτιαξουν

Τι πρέπει να γνωρίζετε για τη σειρά, αναφορές και κρυμμένα στοιχεία μέσα στα επεισόδια και η κριτική του καταπληκτικού 5ου επεισοδίου του “True Detective”…

Βασικά οι υπότιτλοι βγαίνουν πάντα στην ώρα τους, δηλαδή όποτε είναι έτοιμοι. Δεν είναι δα και ντελίβερι να τους παραγγέλνεις.

Λοιπόν, αν το πάνε σε φάση “ανατροπή” εγώ θα πόνταρα ότι

[SPOILER]o serial killer είναι ο Χαρελσον. Ταιριάζει στο προφιλ, είναι θρησκόληπτος αλλά και λίγο διεστραμμένος όπως έχει υπονοηθεί, αυτός σκότωσε τον πως-τον-λένε πριν προλάβει να μιλήσει, είχε τον τρόπο να επεμβαίνει στην αστυνομία προφανώς, πολύ περισσότερο όταν έγινε μεγαλομπάτσος και ίσως έτσι έμαθε και για τον άλλον τον πρεζάκια που θα τον έδινε και φρόντισε να αυτοκτονήσει πιο πριν. [/SPOILER]
Αυτά. Λέμε τώρα…

συζητιεται πολυ το ενδεχομενο αυτο mandrake

δειτε κι αυτο

ξεκινηστε να διαβαζετε λαβκραφτ να γινετε αντρες:)

κλαμα το 5ο.
τι σειρα Θεοι.ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει στα αλλα τρια επεισοδια που απομενουν.
τι ατμοσφαιρα, τι σαπιλα,αποψαρες ραστ για τον χρονο και την αιωνιοτητα.
επος,επος.

[SPOILER]επισης θεωρεω βεβαιο οτι τα χρονια που ελειπε εκανε ερευνες και τα στοιχεια ειναι στην αποθηκη που δεν αφηνει τους μπατσους να μπουν.[/SPOILER]

μια θεωρια μου για τη σειρα…επειδη ειναι πολυ γαματη και παιζει να πεσω μεσα τη βαζω σε σποιλερ !! :stuck_out_tongue: [SPOILER]παιδιά οι δυο μαυροι ειναι οι detective maynard gilbough και detective thomas papania , σωστα ?? ε λοιπον , η φραση “the black stars” περιεχεται μεσα στα ονοματα τους ! δηλαδη αμα παρεις ολα τα γραμματα των ονοματων τους μπορεις να σχηματισεις αυτη τη λεξη ! Επίσης , το k που δεν υπαρχει μεσα στα ονοματα τους είναι απο το King , οπου King ειναι ο αρχηγος μπατσος ! ο Major Ken Quesada ! καμμένο , ε ? επομενως , οι δυο ανακριτες , τα μαυρα αστερια , και ο αρχηγος μπατσος που εδωσε την υποθεση στον ραστ κ τον μαρτιν ειναι μπλεγμενοι στην υποθεση και συμμετεχουν σε σατανιστικη οργανωση…Στο τελος πιστευω οτι ο υποπτος Ραστ θα αποδειξει την ενοχη των μπατσων , για μαρτυ δεν ειμαι σιγουρος αν μπλεκεται η οχι…[/SPOILER]

πρωτον βαλε σποιλερ.
δευτερον :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

υπερβολικο το σποιλερ αφου εγω τ σκεφτηκα…και ειναι καρατραβηγμενο

-αρκετα υποτονικο το τελευταιο σε σχεση με τα 2 προηγουμενα
ελπιζω απλα να ναι η ηρεμια πριν ξεσπασει η καταιγιδα των 2 τελευταιων

-ο ραστ κυκλοφορει 10 χρονια με σπασμενο φαναρι και δεν τον εχει πιασει η αστυνομια;

-πολυ πηδηκουλας μας βγηκε ο Χαρελσον…
in real life βεβαια πηδαει τη πιο μπαζοκινεζοφατσα που υπαρχει :stuck_out_tongue:

μετα απο τα πηδηματα του μαρτυ , συνειδητοποιησα οτι στις ταινιες και τις σειρες στις σκηνες σεξ ειναι η γυναικα απο πανω , για να φαίνεται το καλό πραμα και οχι η κοιλαρα του χαρελσον… :stuck_out_tongue:

Ναι πραγματικα,μας βγαζουν γαμια της γειτονιας τον Χαρελσον και θερτυ-σεκοντς-μαν τον Μακκοναχι να πουμε.

[SPOILER]ναι αλλά της έδωσε γαμήσι 15ετίας είπε.

[SPOILER]έλεγε ψέμματα? :-k[/SPOILER][/SPOILER]